Hoci jazdim uz 35 rokov a opravil som si a vymenil desiatky defektov zacinam o sebe pochybovat.
Na svojom HT mam kombinaciu Schwalbe Racing Ray a Ralph tak ako bol bicykel predavany.
Po prvom defekte na prednom kolese sa mi uz nepodarilo nasadit plast spravne a jemne skakal. Povodne som si myslel, ze je to dusou, tu om vymenil, ale vysledok bol vzdy +- rovnaky. Plast vykazoval vychylky H/V. Skusanim som prisiel na to, ze ked ho fukam pumpou a nie kompresorom vie hadzanie korigovat, ale idealny vysledok nedosiahnem.
Po mnohych pokusoch (mazanie rafiku, pretlak, aby plast zapadol a pod) som usudil, ze plast je vadny a objednal si iny.
Medzitym som vsak skusil prehodit predny plast na zadne koleso a hadzal aj tam.
Na moje prekvapenie zadny plast na prednom kolese hadzal tiez a a ked som ho vratil na zadne uz sa mi ho nepodarilo nahodit idealne.
Postupujejm ako mnohokrat predtym, nahodim plast s dusou, jemne nafukam, skontrolujem hadzanie, pripadne plast po celom obvode povykrucam nech patky zapadnu do rafika a dofukam.
Vysledok je vzdy rovnaky.
Cim to je, ze mi plast vzdy niekde vyskoci, respektive nezapadne a robia mi to po zhodeni uz oba plaste na oboch rafikoch?
Na foto vidiet ako ciara na plastoch postupne "vchadza" do rafika, aby z neho po 15-20cm zase vysla..

Prílohy:

IMG_20220709_151957.jpg
IMG_20220709_151957.jpg 238.29 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_20220709_152020.jpg
IMG_20220709_152020.jpg 245.19 KiB thumb_up0thumb_down

09.07.2022 - 15:36:28
00
Povytahovat rukami plast aby ciara bola vsade rovnako, nafukat na maximalny tlak, proste treba sa s tym "pohrať" aj pol dňa :-), tiez som toto zazil prvykrat pri "modernych" bicykloch
09.07.2022 - 15:40:58
00
Uz som s tym stravil hodiny a hodiny a prestava ma to bavit,...ruky uz mam vytahane;o).
Zadneho Ralpha sa mi teraz podarilo kompresorom dostat na 4 bary (1,8-3.7) ma povolene) a zrovnal sa, ale rovnaka finta nefunguje na predneho Raya. Momentalne strajkuje pri ventilke hajzlik.
Uvidime, co spravi novy Ralph, ked mi pride, ak sadne na prvu supu pojde Ray asi do kosa, aj ked netusim, kde sa mohol pokazit ak je pokazeny.
09.07.2022 - 16:22:47
00
po kontrole pasky v rafiku,ci nezasahuje ha drazky na patku,napudrovani vnutra plasta vlozim trosku nafuknutu dusu,len natolko aby sa nekrcila.Nahodim jednu patku potom ventil do diery a druhu patku. Nasledne patku namazem Jarou alebo inym saponatom. Potom fuknem nieco pod 1bar pomackam patku rukami a dofuknem 4bary,nasledne upravym na pozadovany tlak.Ak nastane problem,je to vzdy sposobene posunutim pasky v rafiku do drazky pre patku.
09.07.2022 - 16:46:48
00
Ak nastane problem,je to vzdy sposobene posunutim pasky v rafiku do drazky pre patku.

Toto napadlo aj mna, ale vizualne som si nevsimol, zeby paska mohla robit problemy, nicmenej zajtra to este raz zhodim a prezriem okolie ventilky, pretoze teraz sa to dviha len tam.
09.07.2022 - 16:52:02
00
Skus dobre namazat jarovou/mydlovou vodou aj plast aj vnutro rafiku a povytahuj pätky hore do razky montpakou. Podober pätku pakou a tahaj okolo ako by si ho chcel vyzut ale len do drazky k hrane rafiku po obvode (pridrz si plast aby ti pätka nezoskocila dolu) do plovice a potom opacnu stranu oproti tej nahodenej polovice. Mozno bude stacit len tu problemovu cast takto spravit a vyskusat ci si zvysok znova sadne.
09.07.2022 - 21:21:00
00
Cca 2 mesiace dozadu som taktiez bojoval s Racing Ralph plastom. Ani za svet si patky nechceli sadnut po celom obvode. Prerabal som na tubeless a ani kompresor nebol schopny ten plast nafukat. V 2och servisoch to tiez skusali a nepodarilo sa im to. Nakoniec som dal dnu dusu a vykaslal sa na tubeless. Po nafukani mi v 1 mieste patka nesedi dobre (ciarka mizne v rafiku) a ma to tym padom jemnu osmicku. Skusal som VSETKY finty ako to opravit a nakoniec som sa na to vysral. Je to na zeninom biku a ta si to ani nevsimla. Nikdy viac Schwalbe..
09.07.2022 - 21:55:05
00
Ja to iste na plastoch schwalbe hurricane 29×2.00 na rafik 622×18, pol dna babracka ako som spominal, kopec nervov a vymackane palce, ale nakoniec to sadlo nejako ked som tu ciarku vyrovnal ku rafiku a natlakoval poriadne, mydlenie velmi nepomahalo :-)
09.07.2022 - 22:18:37
00
flegko napísal:
Hoci jazdim uz 35 rokov a opravil som si a vymenil desiatky defektov zacinam o sebe pochybovat.
Na svojom HT mam kombinaciu Schwalbe Racing Ray a Ralph tak ako bol bicykel predavany.
Po prvom defekte na prednom kolese sa mi uz nepodarilo nasadit plast spravne a jemne skakal. Povodne som si myslel, ze je to dusou, tu om vymenil, ale vysledok bol vzdy +- rovnaky. Plast vykazoval vychylky H/V. Skusanim som prisiel na to, ze ked ho fukam pumpou a nie kompresorom vie hadzanie korigovat, ale idealny vysledok nedosiahnem.
Po mnohych pokusoch (mazanie rafiku, pretlak, aby plast zapadol a pod) som usudil, ze plast je vadny a objednal si iny.
Medzitym som vsak skusil prehodit predny plast na zadne koleso a hadzal aj tam.
Na moje prekvapenie zadny plast na prednom kolese hadzal tiez a a ked som ho vratil na zadne uz sa mi ho nepodarilo nahodit idealne.
Postupujejm ako mnohokrat predtym, nahodim plast s dusou, jemne nafukam, skontrolujem hadzanie, pripadne plast po celom obvode povykrucam nech patky zapadnu do rafika a dofukam.
Vysledok je vzdy rovnaky.
Cim to je, ze mi plast vzdy niekde vyskoci, respektive nezapadne a robia mi to po zhodeni uz oba plaste na oboch rafikoch?
Na foto vidiet ako ciara na plastoch postupne "vchadza" do rafika, aby z neho po 15-20cm zase vysla..

prblem bude v nekompatibilite plastov s rafikmi, tiež som jenu sadu swabkov nahovno... zavesil som ich po nervoch ku kontajneru
09.07.2022 - 22:36:22
10
Ja som po cca mesiaci jazdenia skusil sfuknut plast dufajuc, ze patky si za ten cas sadli do rafiku a prd. Vyskocili svine po oboch stranach zas. Tam som to definitivne vzdal ? Zlaty Maxxis
09.07.2022 - 22:38:35
00
už aj maxis mi prdol v korde a hadzal, pri nahodení na stare notubes rafky... často býva hruba patka a väcší obvod v mieste patky problem nahodiť rovno.... vždy jedno miesto zostane zasunute
09.07.2022 - 22:42:47
00
prblem bude v nekompatibilite plastov s rafikmi, tiež som jenu sadu swabkov nahovno... zavesil som ich po nervoch ku kontajneru

Tu by som chybu nehladal, pretoze plaste su tam od novoty a nebol s nimi problem po prve zhodenie, takze to skor vyzera na vlastnost tychto plastov, ked vidim, ze nie som jediny, co sa s nimi trapi.
A ako spominal niekto tak aj ja sa bojim dostat defekt v lese niekde na to, pretoze zhodenia a nahodenie je obcas boj.
Asi bola chyba, ze som si objendal znovu Schwalbe ako vidim.
Na elektre mam Tral Boss od WTB a tam som ziadne problemy po defektoch nemal.
Inak vsak pouzivam duse, premyslal som, ze skusim bezduse, ale ako citam toto by asi problem neriesilo.
10.07.2022 - 11:08:49
00
Pokial mas ciarku plasta nad rafkom (teda zapadol spravne) a hazde, tak je vadny/poskodeny. Ak sa ti nevie ani po nafukani naskocit cez ciarku, tak bud vacsi tlak este (potom sfuknut), alebo vycistit rafik , patku plasta a namazat olejcekom. Rafky a plaste maju nejaku toleranciu, ktora niekedy sposobi, ze je strasny boj to nasadit dobre, niekedy naopak su malinko volne. Tiez potom, ak mas pasku v drazkach, tak ju mozes urezat, cim zvacsis volu. Rovnako prekontrolovat, ci tam nie je tmel, co moze sposobit , ze sa obvod zmensi.Ja som posledne bojoval s este starym UST plastom, ale boj som nakoniec vyhral :D .. uz sedi dobre. Uplne najhorsie su rafky, kde ked sfukne plast, tak patky padnu dole a uz len kompresor. Aj take mam :/
10.07.2022 - 12:51:00
01
Zase si mi pripomenul prečo už mám doma iba jedny schwalbe a tie ešte drôtové. Koľko hodín som sa s tým natrápil až išli do koša.
10.07.2022 - 13:22:00
00
Ja to potom nechapem, uz viacero ludi potvrdilo problemy pri manipulacii s kevlarovymi Schwalbe (mozno len niekore rady), ale ked som sa teraz pozeral, co si na svoj rozmer objednam z eshopu tak prve 4 najoblubenejsie su prave Schwalbe.
To ma s nimi problem len par ludi (vratane mna) a ostatni su ok?
Alebo fakt zalezi na kombinacii rafika a plasta?
10.07.2022 - 15:02:12
00
keyboard_arrow_up