Normalne ma napina z tej fotky. Hnusnejsiu zenu na cestaku som nevidel.
12.07.2022 - 20:44:10
02
A ja že som jediný, ktorému sa nevidí ten zadok 🤣
12.07.2022 - 20:47:33
01
No ja si pamatam ako ma v 2018 obehla na behu Devin - BA a este tlacila aj kocik 😁
12.07.2022 - 20:51:51
00
scarinko napísal:
No ja si pamatam ako ma v 2018 obehla na behu Devin - BA a este tlacila aj kocik 😁


To ale ešte nič nevypovedá o jej kondícii scarinko :lol: :lol:
12.07.2022 - 20:55:50
00
Ale ta hanbaaa 😁
12.07.2022 - 21:02:47
00
Ak si dobre pamätám, vy čo máte stravu, skúste to pohľadať, ale pred pár rokmi vedela povymetať okolie Žiliny a porobiť slušné časy na kopcoch po okolí. Ja by som ju ako cyklistku nezatracoval.
12.07.2022 - 21:13:35
05
yoyomi napísal:
Ak si dobre pamätám, vy čo máte stravu, skúste to pohľadať, ale pred pár rokmi vedela povymetať okolie Žiliny a porobiť slušné časy na kopcoch po okolí. Ja by som ju ako cyklistku nezatracoval.


Pár rokov dozadu má pekné časy behov 👍🏼 a skutočne bola dosť aktívna, hlavne čo sa behu týka.
12.07.2022 - 21:38:22
02
je to tak, ako napísal lto - práca zabíja :)
a pre Hackera - hnusná žena sa pozná až keď otvorí ústa a začne rozprávať.
12.07.2022 - 21:43:05
011
lto napísal:
Jazdila kedysi dost,aj rychlo, aj tusim inak vyzerala a mladsie, holt tie bruselske posty su narocne :D. Ale tak 10 rokov vyplacania (ak to este funguje) platu eu poslanca aj po ukoceni mandatu za tu obet stoji :)


Našťastie sa pôvodná schéma aj z titulu nárastu počtu členských krajín postupne od roku 2009 odstraňovala spolu s ostatnými nadštandardnými dávkami eurposlancov penzijného či iného charakteru. Odstránili sa aj niektoré súbehy poberania rôznych dávok europoslancov na národnej a EÚ úrovni. Dnes má po skončení mandátu europoslanec nárok na poberanie dočasnej dávky vo výške jednomesačného poslaneckého platu za každý skončený rok mandátu, a to po dobu myslím maximálne 2 rokov. Čo ešte zostalo, a čo by sa kvôli súbehu s klasickými národnými dôchodkami členov EP malo zrušiť (ale sa nezruší), je poberanie starobného dôchodku europoslanca po dovŕšení 63. roku života, vo výške 3,5% z platu za každý skončený rok mandátu, maximálne to však agregátne nesmie byť viac ako 70%.
12.07.2022 - 22:17:03
00
čo k tomu dodať, noste prilbu...

https://www.cas.sk/clanok/2697949/bicyklovacka-sa-skoncila-tragediou-marek-13-po-pade-zomrel-kamarati-opisali-co-sa-stalo/
13.07.2022 - 09:43:31
01
keby toto (prilby) tlacili mainstreamove media miesto tych ich sraciek tak by to bolo prospesnejsie ale tak musel by to niekto zasponzorovat
13.07.2022 - 09:50:47
00
mozno keby to pisali na tych spravnych, tak by zasah bol vacsi. "Cyklisticke okienko na Infowojne" by urcite malo sledovanost. Mozno by mohli mat aj podprojekt, Cyklowojna... ale pockaj, ved oni predsa nie su ouce, nebudu nosit helmu jak nejaky Sagan. Aj ked vlastne, Sagáááán, Slovenskóóó
Asi by ich ***** z tej ambivalencie, radsej to nechajme tak...
13.07.2022 - 10:04:44
06
https://chces-ebajk.nazory.eu/menu/clanky/prilby-a-bezpecnost

Aj keď je prilba pre deti povinná, o lahostajnosť k nim sa nám postarala Cyklokoalícia, ktorá rieši len cestnú premávku a nie šport. Jej jednému zástupcovi dokonca subjektívne vadí, ako sa sám vyjadril a že v meste ju netreba. Obhajovali to tým, že ak by bola prilba povinná, veľa ľudí radšej pojde autom a tiež, že v zahraničí povinná nie je a turisti boli u nás prekvapení pokutou. V zahraničí sú ale uvedomelejší ľudia, tak ako aj vodiči. To cyklokoalícia už nespomenula. Dokonca ani to, že v Holandsku umrelo za rok 187 cyklistov, kde majú cyklochodníky a nehody boli hlavne na mestských bicykloch.

Odporcovia prilieb dávali „vtipné“ obrázky, že keď cyklistu zrazí auto, tak mu prilba nepomôže. V niektorých prípadoch pomôcť môže. Odlahčenie autodopravy tento problém nevyrieši. Vodiči na prázdnejších cestách viac šliapnu na plyn. Dôležitejšie je budovať cyklochodníky a riešiť pristupky nezodpovedných, aby neboli ohrozovaní ostatní a nekazilo to dojem cyklodopravy. Štatisticky 8 z 10 mrtvych cyklistov nemalo prilbu.

Prilba sa predáva za 12€ a aj lacná je lepšia ako žiadna, ak dobre sedí a je poriadne upevnená.
Za socíku síce prilby neboli, ale neboli ani horské bicykle. BMX/RMX mali len deti bohatších ľudi, čakalo sa na ne a jazdili pred panelákom. Na cyklotriale nosili tie čierne hokejové prilby ako mávali rozhodcovia. Kedysi deti plnili detský odznak zdatnosti, dnes decká v mobile pozeraju youtube a chcú vyskúšať to isté. Pri tom počte cyklistov pribúda aj viac nehôd.

Kolega nosí v práci ťažkú stavbársku prilbu, bez vetracích otvorov, prilba mu padá a vnútorné obruče ho režu na hlave. Cyklistickú nikdy nemal, nevie ju zhodnotiť a že vraj keď spadne, tak padá na ruky. Raz sa mu to možno vypomstí.
13.07.2022 - 12:03:26
04
Práve sme to riešili s kolegyňou, jej syn takto chodí sám s partiou z domu na pumptracky a je v podobnom veku ako ten chalan. Ale je zvyknutý že bez prilby ani krok, ešte sa sám vráti domov ak si ju zabudne. A môj syn podobne, ideme von a nasadiť prilby. Tie máme vždy pripravené na skrinke vedľa dverí, rovno automaticky po ruke. Ani nad tým nerozmýšľame.
13.07.2022 - 13:31:12
04
Bez nasadenej prilby ani bytovych dveri nevyjdem :-) Skladam jedine na "beerstop-e" a potom az doma :-)
13.07.2022 - 14:02:14
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up