V Jumbe mu povedali. ked nevyhras TdF tak po žních pujdes k Turkovi. :)
Ivan skus vypočitat o kolko bude Pogačar na časovke pred Jonasom V. Dnes Jonas minul o 0,234w/kg viac ako tadej ktory usetril 0,12. Kolko ti to vyslo
21.07.2022 - 20:13:56
02
kajto napísal:
Van Aert mal od malicka toho najvacsieho konkurenta ,akeho mohol mat MVDP,chlapci sa spolu tahali ,su skratka dobri,a uz kolke roky dominuju v CX , Mato aj XC ,keby to bolo za cele tie roky chemiou ,uz by bolo davno po nich.

Ked uz sme pri tom, tak MVDP okomentoval WVA este v minulosti - before it was cool - ze by bolo fajn a transparentne, ak by vsetci cyklisti zverejnili vysledky svojich dopingovych testov. WVA bol vtedy obvineny, ze uzival kortizon pri hojeni kolena. WVA to odmietol a zaroven dodal, ze vysledky svojich testov urcite zverejnovat nebude. Vsetkym jasne ;)
Mimo to vyjadril podozrenie po WVA triumfe na CCX MS aj Matejov otec a Matejov brat komentoval vykona WVA slovami klasika najvacsieho "not normal".
21.07.2022 - 20:33:45
05
No je to "zaujimave". Totiz, raz tu tusim bol clanok este za Froomovych cias z jedneho stupania (nespomeniem si), ze Froome by so svojim casom skoncil v ere doperov niekde v druhej polovici pelotonu. O par rokov neskor som na nejakom ceskom cyklowebe cital clanok, ze Jan Hirt ziskat KOM (na Strave) na Mortiloro! Ten clanok obletel tusim cely cyklosvet. Za sialenych 46 min 20 sekund! Lenze v casoch dopingu sialenejsieho ako Hirtov cas a v casoch kedy cyklisti riesili len Stravu vnutrozilnu, tie casy boli take, ze King Of Mountain Hirt by nemohol ani vodu nosit tym najlepsim.
https://www.cyclingweekly.com/news/racing/giro-ditalia/how-fast-did-alberto-contador-scale-the-passo-di-mortirolo-173609 Ivan Gotti / Roberto Heras / Gilberto Simoni 41 min 42s, 42:07 Pavel Tonkov, 1996, 42:40 Marco Pantani, 1994 a tak dalej.
Na Col d'Azet drzali az do vcera rekord superkolosalni doperi Marco Pantani, Jan Ullrich a Richard Virenque z 1997. Vcera ich dali dole Brandon McNulty, Tadej Pogacar a Jonas Vingegaard. Pomerne tesne ale predsa, o 2min a 30 sekund. Mozno je to vytrhnute z kontextu, neviem ako narocna bol etapa na Col d'Azet v 1997 (alebo hocikedy odvtedy), ale vcera to musela byt slusna vyhňa.
WVA som drzal palce dnes - nech urve etapu a mal by aj bodkovany! Napokon sa doviezol do ciela s prstom v nose na 3tom mieste, napriek celodennemu uniku a masivnemu ataku na zaver v prospech Vingegaarda.
21.07.2022 - 20:36:07
00
LukasHarant napísal:
Fanusikov moze mat kolko chce, ale ak nieco ozaj nemam rad, tak je to znevazovanie supera, najma po vybornom vykone. Ja napriklad fandim Roglicovi, ale mi ani len nenapadlo mat nejake debilne komentare, ci si Pogi nieco fukol pred casovkou v 2020

Tak si proste fajn chlapik, co ti poviem. Rozdiel je ale v tom, ze Pogi sa sustavne cyklistike venuje od utleho detsva a bol povazovany uz v mladosti za generacny talent. Rogla ale doslova spadol z oblakov. https://youtu.be/oNRYgKyZBAI
21.07.2022 - 20:44:46
00
Volodja napísal:
Tak si proste fajn chlapik, co ti poviem. Rozdiel je ale v tom, ze Pogi sa sustavne cyklistike venuje od utleho detsva a bol povazovany uz v mladosti za generacny talent. Rogla ale doslova spadol z oblakov. https://youtu.be/oNRYgKyZBAI

Ano, pocul som tu historku spred 11 rokov, mile, uz vtedy isiel bomby :) a Roglic ma to padanie tusim v krvi :D
21.07.2022 - 20:46:58
00
Ehm Volodja, alebo aj milé forum , nedavno som si povzdychol ze francuzi nevedia vyhrat tdf. Moze to vyt napriklad z dovodu ,že vo Francuzsku je doping brany ako trestny cin a tym padom je "prostredie" nevhodne a velmi rizikove na odhalenie,prichytenie pre francuzskych cyklistov?

No a k Froomovi,ten je moj asi najoblubenejsi cyklista
21.07.2022 - 20:47:21
02
Jumbo je také čisté ako Smer na Slovensku...
je len otázka času,kedy začne niekto rozprávať...
21.07.2022 - 20:59:29
04
slavomirk napísal:
Ehm Volodja, alebo aj milé forum , nedavno som si povzdychol ze francuzi nevedia vyhrat tdf. Moze to vyt napriklad z dovodu ,že vo Francuzsku je doping brany ako trestny cin a tym padom je "prostredie" nevhodne a velmi rizikove na odhalenie,prichytenie pre francuzskych cyklistov?

No a k Froomovi,ten je moj asi najoblubenejsi cyklista

Najblizsie mal k tomu v poslednych rokoch Alaphilippe, nebyt tej nestastnej 19. etapy, vtedy som bol z toho hooodne smutny...
21.07.2022 - 21:11:43
00
Podozrenie na doping tu bolo od kedy chodim na toto forum, ale ano WVA dava obdivuhodne vykony a vyzera ze keby chcel tak k zelenemu prida aj zlty dres.
Kazdopadne JV si to za tuto tur zasluzi - 2x odparal Pogacara, gentlemansky ho pockal ked padol a nemal slabu chvilku. Sice som fandil Pogacarovi, po tomto uz len dufam, ze casovka nic vyrazne nezmeni a vyhra ten co si to zasluzi. Aspon nemusime najblizsie roky ocakavat Tour de Pogacar. A show to bola vyborna, naposledy som sa takto bavil ked si zlty drzal Alaphilippe.
21.07.2022 - 21:50:02
18
hej bolo co kukat, aj sa strepali v zjazde jak som tipoval sice vcera ale to je jedno :D, nastastie len kus...
ale henten alzak zeleny to mi fakt hlava nebere...
21.07.2022 - 21:55:20
00
eaten napísal:
Podozrenie na doping tu bolo od kedy chodim na toto forum, ale ano WVA dava obdivuhodne vykony a vyzera ze keby chcel tak k zelenemu prida aj zlty dres.
Kazdopadne JV si to za tuto tur zasluzi - 2x odparal Pogacara, gentlemansky ho pockal ked padol a nemal slabu chvilku. Sice som fandil Pogacarovi, po tomto uz len dufam, ze casovka nic vyrazne nezmeni a vyhra ten co si to zasluzi. Aspon nemusime najblizsie roky ocakavat Tour de Pogacar. A show to bola vyborna, naposledy som sa takto bavil ked si zlty drzal Alaphilippe.

Tak tak, tiez tvrdim, ze nech su idealne paradne suboje, nie "one man show" ako minuly rok :)
21.07.2022 - 22:02:51
00
Na CT sa pri komentovani vykonov WVA dnes uz celkom "bavili"...nic ine im zjavne nezostavalo. Ako tohtorocna TdF dobra, takmer tak dokonala ako za rimskych cias, proste dajte ludu "chlieb a hry". Ci mam pochybnosti ze je takato vrcholova cyklistika "cista"*? Ano, mam...ale dobre sa na to pozera.

Mimochodom dnes Pogi podla Stravy cielovy Hautacam priemerkou 21,1kmh :) ( 12,8km / 8% )

*"cista" pisem v kontexte ze mozno nemame ani ponatia ake "dobroty" a treningove metody su dnes v kurze. Ako sa hovori, co nie je zakazane ( a mozno ani dopingovymi komisarmi objavene ), to je dovolene...
21.07.2022 - 22:04:37
07
matt, ale realne - doping je len to, co je ako doping zapisane. Skutocne, ak by aj do speba sypali pusny prach s TNT, tak to doping nebude, kym sa to nedostane do zoznamu zakazanych latok.
To, ci nejake latky nemaskuju je uz ina vec. Uvidime neskor. Ale pozera sa na to dobre.
21.07.2022 - 22:11:14
04
Volodja napísal:
Ked uz sme pri tom, tak MVDP okomentoval WVA este v minulosti - before it was cool - ze by bolo fajn a transparentne, ak by vsetci cyklisti zverejnili vysledky svojich dopingovych testov. WVA bol vtedy obvineny, ze uzival kortizon pri hojeni kolena. WVA to odmietol a zaroven dodal, ze vysledky svojich testov urcite zverejnovat nebude. Vsetkym jasne ;)
Mimo to vyjadril podozrenie po WVA triumfe na CCX MS aj Matejov otec a Matejov brat komentoval vykona WVA slovami klasika najvacsieho "not normal".

Len tak mimochodom, testovaní športovci nemajú ako zverejňovať výsledky dopingových testov... Maximálne môžu zverejniť, že včera boli testovaní a o pár dní (týždňov) doplniť, že pri tom teste boli čistí, pretože neboli vyzvaní, aby predložili lieky, ktoré pred testovaním užívali, povolenia lekárov na ich použitie - pretože pri teste boli pozitívni. A ak si myslia, že ide o chybný test, tak nech si zaplatia test B vzorky a v takom prípade im obratom oznámia kedy a v ktorom labáku prebehne test, aby sa ho mohli zúčastniť aj so svojim expertom, ktorý vie posúdiť, či test prebehol podľa predpísaných protokolov.
21.07.2022 - 22:12:39
01
scarinko napísal:
Predpokaldam ze si 7 rokov veril ze Lance je cisty az do momentu kym sa nepriznal ze? Lebo mu nikdy nic nedokazali ty einstein.

Ty toho vieš určite o ére Armstronga a jeho sypaní veľa, hoci si vtedy ešte ťahal dreveného káčera po dvore...
21.07.2022 - 22:15:31
03

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up