Sovicka30 podla hliadky dopravnej policie, ktora prisla na miesto neslo o dopravnu nehodu. Podla ich nazoru, kedze bol cin umyselny, nie je nehodou. Nezdalo sa mi to vtedy, ale kedze som tam uz nejaku chvilu sedel krvavy a bola to uz druha hliadka na mieste, nenamietal som. No a tym padom poistovna o tejto "ne-nehode" ani len netusi.
xyz spominam si ze som neurobil nic zle. Vypoved vodica nemam ale co si z nej pamatam, tak som ho bicyklom ohrozoval tym, ze som menil smer. Je to ale blbost a vzniklo to tak, ze ma predchadzal cez plnu, bez dostatocneho odstupu a musel sa vyhybat protiiducemu autu. Aku mal rychlost si netrufam odhadovat. K ostatnym veciam sa priznal, okrem toho, ze tvrdil, ze na chodniku do mna nepridal ale som spadol sam. Nastastie v tomto moju verziu potvrdili dvaja svedkovia. No a skoda aj tych videozaznamov, dispeceri vraveli, ze to je pekne vidiet z dvoch dopravnych kamier.
26.07.2022 - 21:13:28
00
Večer som si šiel trochu vyvetrat hlavu a neprešiel som ešte ani kilometer a už ma skoro jeden šofér zoťal.

Išiel som po ceste na Mlynskych Nivach od Hraničnej. Z areálu, kde parkujú busy flixbus a arriva vychádzalo auto. Registroval som ho, v pohode som prešiel, on ešte bol celkom ďaleko za mnou. Prichádzal som k napojeniu na cyklochodnik smer Prístavný most. Vedel som, že to auto bude niekde za mnou. Obzrel som sa, bol celkom ďaleko, ja som už išiel pomaly odbočiť z cesty vľavo na cyklo. Tak som vystrcil ľavú ruku a postupne sa presuval k stredu cesty. To mohlo byť tak 70m max od odbočky. Stále bol dosť ďaleko. V momente, keď som odbocoval, ruku som už mal na riadidlách, aby som v pohode prešiel obrubnikom. Len periférne som zbadal auto za mnou v ľavom pruhu akoby som mu nedal včas znamenie, že idem vľavo a teda nebude priestor na obidenie zľava...potom som sa len obzrel za seba späť k ceste a videl som ako rozhadzuje rukami ako zmyslov zbavený. Značku mal DT, tak neviem či sa v tomto meste odbočuje iba vpravo alebo v čom teda bol problém.
26.07.2022 - 22:36:09
00
Zigo napísal:
Nerad krmim trola ale zareagujem aspon na ten victim blaming o ktory sa pokusa- prilba samozrejme nie je povinna a po polnej alebo lesnej ceste mohli ist vedla seba.

Mas to zjavne troska popletene ale neva, podme k veci. Neviem kto koho z coho obvinuje, ak niekoho obvinujem tak su to media. A to z neuplnych a jednostrannych informacii.
Hovoris, ze prilby nemali ? Ano, su nepovinne a co to meni na fakte, ze im mohli zahranit zivot ? Co to meni na fakte, ze ako tu n krat odznelo a nie z mojich ust: prilby nenosia ti co namaju co chranit.
Tvrdis ze sa jednalo o polnu alebo lesnu cestu, ci len konstatujes ze po takej sa moze ist vedla seba? Cesta vyzera asfaltova, cize z coho tak usudzujes ?
Nezodpovedal si vlastne vobec nic, len skonstatoval zakonny stav, ktory nic nehovori o skutkovom stave v danom pripade.

Keby sa zrazili dvaja vodici aut iduci proti sebe a nikto by neporusil predpis, kto bude na vine ? Tam je asi kazdmu jasne, ze vina je rovnako na oboch. A co ked v jednom aute budu dve obete ? Stale obaja vodici na vine, vsak ? Co meni na tom fakt, ze v tomto pripade bol jeden z vodicov na nemotorovom vozidle ? Odkedy rozhoduje o vine to ake vozidlo vodic vedie ?


Zigo napísal:
A kedze mi dnes volal pravnik, ...
...Sorry za dlhy text, snazil som sa strucne.


To ma mrzi a je smutne ze mas taku skusenost. Mozno by si sa mal menej spoliehat na stat a pravny system a viac na seba. To je totiz realita, v ktorej zijeme. Utocnik ma vzdy na vrch a policajt sa ti do vrecka nevojde. To co sa ti stalo je len zhoda nahod ze si bol na biku. Ak natrafis na teke indiviodum co hlada do koho bi si udrelo, tak je jedno ci si cyklista, ci chodec, ci sofer auta. Znamemu sa to stalo v aute, dalsiemu ked isiel peso. Okolnosti torocha ine ,ale vzdy agresivny utocnik a nedostatocny alebo ziadny postih. Jeden skoncil s vybitymi zubami este pocas toho ako sedel v aute, dalsi s prestrelenou nohou s trvalimi nasledkami. Ani jeden sa uz nespolieha, ze utocnika zastavi policia. Smutna realita je, ze medzi nami chodi obrovske mnozstvo sociopatov a nebezpecnych idividuii a nikdy nevies, co sposobi, ze im prepne. Vraj je to az 1% populacie. Pri tom pocte ludi co zije po kope, takych stretnes denne niekolko. :(

edit: stylizacia


Naposledy upravil Kenai dňa 27.07.2022 - 02:03:45, celkovo upravené 2 krát.

27.07.2022 - 01:36:45
00
xyz napísal:
Zigo a nespomínaš si či si neurobil niečo zlé? Ani ja si nespomínam žeby som urobil niečo čo vytočilo minule jedného vodiča ktorý na rovnej ceste na mňa začal trúbiť... Nezdržal som sa a ukázal mu že čo mu šibe? Zastal na chodníku,vybehol z auta a zakričal : do pi... ,a ešte s zaháňal ako keby ma chcel zhodiť z bicykla...obišiel som ho a s kľudom angličana mu vravím : čo je tu zákaz vjazdu cyklistov? Nasadol do auta a keď ma potom dobehol tak urobil ''myšku'' ako keby ma chcel zhodiť do priekopy... Iba som pokrútil hlavou a išiel si ďalej...keby namiesto toho do pi... povedal čo mu vadilo..ale takto...nemám šajnu čo také strašné som na rovnej ceste urobil...


Ja som raz z auta ukazal soferovi za mnou prostrednik, ked na mna trubil 4 krat a ja som cakal, kedy budem mat volne na odbocenie v lavo. Myslel soms is, ze ma len pohana. Hold radsej by som sa v zadku videl ,ked som doma na google nasiel, ze je tam znacka zakaz odbocenia v lavo, Stava sa. :$ Chodievam tadial tak 2x za rok a predtym dekady tam ziadna znacka nebola. Na stastie mi to nedalo vravim si, neurobil som ja nieco zle ? To je vzdy dobra otazka.


Naposledy upravil Kenai dňa 27.07.2022 - 02:05:19, celkovo upravené 1 krát.

27.07.2022 - 01:46:53
00
to sa stale bavite o tych hasicoch co ich sundal typek, ktory sa susedovi chvalil ako tu cesticku dava v pohode cez stovku?
btw ked si komentoval, ze sa nemaju ako vyblaznit na okruhu, lebo je to v skratke drahe a casovo narocne a zle dostupne, co si tym vlastne chcel povedat?

pridam este prihodu z ciest ako vodic
isiel som od pristavneho smerom k trom veziam v casti ako je nadjazd kde sa napajaju auta od nemocnice ruzinov ma zacal vytruboval druhy vodic ze ako co si dovolujem jazdit len 55ou na 50tke
aj mi nieco gestikuloval, nasladne ma isiel obehnut, ale kedze sa pekelne sustredil na mna nedal sancu autu ktore sa pripajalo z podjazdu a fajne ho sundal
ja bez ujmy, ale kedze sa niekto nevie vpratat do koze tak znici svojou 15r kraksnou niekomu zanovne SUV´, parada

PS: keby sa dalo tak noramlne si ta dam follow, lebo toto citanie je lepsie nez zomri a cynicka dokopy; lebo ako trubenie rozanalyzovat krok po kroku na google mapach, ze ci tam nie je nieco nove len aby si mohol prisipiet poucenim hodnym ezopovym bajkam je epicke
27.07.2022 - 02:05:08
04
Yogisz napísal:
to sa stale bavite o tych hasicoch co ich sundal typek, ktory sa susedovi chvalil ako tu cesticku dava v pohode cez stovku?

Ano, ja pisem o nehode vodicov nemotorovych vozidiel ktori sa celne zrazili s vodicom motoroveho vozidla a na mieste podlahli zraneniam.
Som presvedceny, ze v pripade ze ja buem mat nehhodu sa tu na fore najde zo 30 "kamartov" co by tvrdil ze robim rychlostne rekordy kazdy den. Pritom som s nimi nikdy v zivote nohovoril. Tolko k susedovi ktory chcel isto pomoct dobremu kamaratovi v ramci skvelych susedskych vztahov. Ak by mal inu motivaciu, preco by vobec vypovedal, ak to nie je cele len JPP.
Yogisz napísal:
btw ked si komentoval, ze sa nemaju ako vyblaznit na okruhu, lebo je to v skratke drahe a casovo narocne a zle dostupne, co si tym vlastne chcel povedat?

Ze je na slovensku malo oruhov a su tazko dostupne, drahe a permanente vytazene. Aspon motokarove by mohli spristupnit pre verejnost.
27.07.2022 - 02:17:01
00
Yogisz napísal:

pridam este prihodu z ciest ako vodic
isiel som od pristavneho smerom k trom veziam v casti ako je nadjazd kde sa napajaju auta od nemocnice ruzinov ma zacal vytruboval druhy vodic ze ako co si dovolujem jazdit len 55ou na 50tke
aj mi nieco gestikuloval, nasladne ma isiel obehnut, ale kedze sa pekelne sustredil na mna nedal sancu autu ktore sa pripajalo z podjazdu a fajne ho sundal
ja bez ujmy, ale kedze sa niekto nevie vpratat do koze tak znici svojou 15r kraksnou niekomu zanovne SUV´, parada

Také pôsobenie karmy na živo na niekom druhom, to musí byť slasť. :lol:
27.07.2022 - 08:13:08
02
Kenai napísal:
Hovoris, ze prilby nemali ?

Toto on nikde nenapísal. Vymyslíš si niečo neexistujúce a potom o tom na pol strany polemizuješ. Volá sa to strawman.
27.07.2022 - 09:44:42
05
znovu mi facebook zablokoval dalsi moj ucet, ked som vypisoval na policajny facebook pod vyzvu o dodrziavani 1,5 metroveho odstupu :rofl:
pod takymito byva najviac prispevkov od nervoznych autickarov, ktorym ked nieco napisete, a pritom slusne, hned nahlasuju a uz sa blokuje...
je to ako boj s veternymi mlynmi
27.07.2022 - 10:42:59
02
Snaha o vecnú diskusiu na sociálnej sieti? To je strata času. Na sociálnej sieti je zmeska a globálny výkvet analfabetov.
27.07.2022 - 10:54:32
02
debil to nebude dodrzovat nikdy a ohladuplny sofer to dodrziaval uz predtym
27.07.2022 - 10:56:52
010
Yogisz: šofér bol blbec. Ale na druhej strane, autá na tom nadjazde sú na hlavnej a autá vychádzajúce na nadjazd majú všade Daj prednosť vjazde.
27.07.2022 - 11:01:43
00
perez napísal:
Toto on nikde nenapísal. Vymyslíš si niečo neexistujúce a potom o tom na pol strany polemizuješ. Volá sa to strawman.


Neverim. Najskor Zigo napise nieco co vlastne nehovori nic. Ked chem aby to clarifikoval, neodpise ale ty sa k tomu potrebujes vyjadrit aj kerd ti to vobec nie je adresovane. Tiez k tomu nemas co povedat, odpoved nevies. To ta ale neoberie o nutkanie komentovat, opat nie predmet debaty, ale mna. Uz si pripadam ako celebrita. :muscle: :rock:
27.07.2022 - 11:43:25
01
iron.hide napísal:
znovu mi facebook zablokoval dalsi moj ucet, ked som vypisoval na policajny facebook pod vyzvu o dodrziavani 1,5 metroveho odstupu :rofl:
pod takymito byva najviac prispevkov od nervoznych autickarov, ktorym ked nieco napisete, a pritom slusne, hned nahlasuju a uz sa blokuje...
je to ako boj s veternymi mlynmi


Chepem tvoju flustraciu, mam ten isty problem na vsetkych FB cyklistickych skupinach. Len mna zvacsa len vyhodia zo skupiny. A tiez mam podobny problem ked sa snazim dohovarat vodicom nemotorovych vozidiel tu. Proste stado neznasa iny nazor. A ako vieme, cyklisti su stadove zvierata, asi nei len na ceste ale aj na fore. Je to ako boj s vetrnymi mlymi, mas uplnu pravdu. Hlavne to nevzdavaj. Oponentura je dolezita. Pripadne skus nejake autickarske fora, ked ta na FB nechapu, Na FB je to zvacsa IQ tikve. U tunerov a ludi co vedia jazdit najdes viac pochopenia a aj argumentov k veci. U ludi co maju stres uz len z toho ze nastartovali pochopenie necakaj.
27.07.2022 - 11:49:44
01
Hack3r napísal:
debil to nebude dodrzovat nikdy a ohladuplny sofer to dodrziaval uz predtym

Skor by som povedal ak to situacia a bezpecnost na ceste umoznuje slusny a ohladuplny sofer ti da taky odstup ako moze, kludne aj 3m. K debilovi sa neviem vyjazdrit, ten nema na ceste co robit a netusim ako uvazjue.
27.07.2022 - 11:53:48
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up