Pri výmene na priemyselné ložiská je nutné vybiť z rámu a aj s vidlice stiahnuť krúžok nabiť nalisovat nové s priemyselnymi ložiskami. Je to dost babracka ja to zvyknem robiť s drevom vybijem a nalisujem gumeným kladivov nabijem.
Sú nato aj prípravky niečo na princípe závitovéj tyče a takých misiek co sadnú do toho.
04.08.2022 - 12:40:06
00
Tak zatiaľ som tam dal guličky o ø 3.17. cez zimu dám nové hlavové zloženie.
06.08.2022 - 08:29:26
00
ahojte, na tretej strane, som sa dočítal o praskaní a mám trochu zlý pocit, že to je aj môj prípad.
kellys soot 50, kúpený dva týždne dozadu priamo v kellys store v bratislave. po druhej jazde počuť praskanie , keď sa držím oboma rukami (keď iba jednou praskanie skoro vôbec nepočuť alebo len minimálne). skúšal som pridržiavať bowdeny/páčky atď či to náhodou niekde len nebúcha ale nie, vôbec som nevedel identifikovať odkiaľ to ide. najviac mi to sedí na toho "ježka". nemám žiadne skúsenosti s opravou bikom, ešte sa len všetko učím postupne. pri 150km mám ísť na garančnú prehliadku, mám to tam spomenúť a myslíte že to fixnú výmenou? alebo rovno sa zmieriť s tým, že si to budem musieť dať vymeniť sám niekde?

Ďakujem za pomoc....ako čakal som že za tie peniaze s tým nebudem mať žiadne starosti...
10.08.2022 - 08:35:09
00
Išiel by som tam kde si to kupoval síce ježka zaplatíš, ale neprídeš o záruku. A nečakal by som do 150km. Pukat môže hocičo.

Edit.
Zasielam aj miery hlavy na výmenu hlavového zloženia. Čo by ste tam dali?

Prílohy:

Soot hlavové .jpg
Soot hlavové .jpg 61.29 KiB thumb_up0thumb_down

10.08.2022 - 09:20:30
00
ak to je otázka na mňa, tak netuším :D

zaviezol som to priamo do kellysu v BA, majú sa mi ešte dnes ozvať. Keď som ale hovoril čím to môže byť ( že som googlil :) ), tak, ževraj sa s tým ešte nestretol pri sootoch, iba pri kellys elektro bikoch. tak som zvedavý...nechcem podceňovať ale skôr si myslím, že na nič nepríde, resp. nič nevymenia
10.08.2022 - 15:58:38
00
ahojte, rad by som poprosil "gravel-istov" :) o radu, ake pedale mate na svojich graveloch ? ja pouzivam flat pedale ale casto sa zamyslam ci je to spravna volba... jazdim tak 60% asfalt a 40% teren... a neviem si velmi predstavit mat naslapne pedale v terene...
Su teda naslapne pedale vhodne aj do terenu, alebo mam radsej ostat pri flat pedaloch?
Co by ste doporucili z vasich gravel skusenosti ? dakujem
14.08.2022 - 21:48:52
00
Samozrejme, ze su naslapne pedale [spd] vhodne aj do terenu.
Co v tebe vyvolava pochybnosti o vybere flatov?
15.08.2022 - 09:17:17
01
user_id napísal:
Samozrejme, ze su naslapne pedale [spd] vhodne aj do terenu.
Co v tebe vyvolava pochybnosti o vybere flatov?


no obavam sa trocha toho odopinania pri nahlom/ neocakavanom zastaveni ci nehrozia castejsie pady... lebo viacero ludi co poznam tak ked zacinali s SPD tak padali pri zastavovani napriklad... ale asi obavy neopodstatnene ...
15.08.2022 - 09:34:15
00
Toho sa obava kazdy kto zacina s SPD, vela ludi na zaciatku aj pada :) Po case to vypinanie ale pojde automaticky, ani v terene sa nie je coho bat. Jazdou na flat pedaloch podla mna trocha zabijas potencial gravel bicykla, hlavne na ceste by si pocitil velky rozdiel na SPD. Na zaciatok mozes skusit pedale s lahsim vypinanim, Shimano ma par takych modelov.
15.08.2022 - 09:43:01
10
Nepovedal by som, ze flaty zabijaju potencial gravel bikeu. Ak je primarne pouzivany na bikepacking/cykloturistiku/commuting s castejsou chodzou, flaty su vhodnejsie. S ostatnym suhlasim.
15.08.2022 - 09:52:50
11
keď sa bojíš spd vyskúšaj aspoň košíky a remienky,niekto povie že je to ''retro'' ? ale uvidíš že sa ti pôjde x-krát lepšie,nemusíš mať remienky dotiahnuté tak aby si nevedel bez ich uvoľnenia vybrať nohu
15.08.2022 - 11:41:43
00
Tak to nie som si istý, že je dobrá rada s tými košíkmi 🤣

Pre Iquala - keď sa ti jazdí s flatmi dobre, tak ďalej nerieš. Ak sa ti zdá, že niečo nevyhovuje, skús klipy a uvidíš. To, že sa niekomu lepšie jazdí tak alebo onak, pre TEBA nie je smerodajné....
15.08.2022 - 11:59:19
02
ked myslíš...ja som s košíkmi jazdil v podstate od malého decka až kým som neprešiel na nášľapy a nepamätám sa žeby som kvôli nim spadol z bajku
15.08.2022 - 12:03:13
00
Hlavny problem kosikov je, ze su len z jednej strany. SPDcka, flaty byvaju vacsinou z oboch. Nad kosikmi v dnesnej dobe by som uz vobec neuvazoval. :-)
15.08.2022 - 12:05:35
04
na SPD Shimano som nespadol nikdy. neviem co sa toho ludia tak boja, ved ked dam pruzinu na minumum tak to pri nepatrnom pohybe vypne, cize nehrozi ze spadnes. potom ked si na to hlava zvykne dal prusinu na tazsie az sa to nevypne v zjazde nahodou samovolne na lahkom nastaveni
15.08.2022 - 12:14:00
01
keyboard_arrow_up