Ten zaver je velmi strmy. Ak nie je perfektny grip tak na XC plastoch dost problem. Na par miestach by to chcelo obchadzky, aby boli naozaj bochadzky nie na vyber 2m skok a 1m drop. Inak trail je velmi pekny a zabavny, len nie zrovna lahky. Ist to na XC HT asi dost peklo. Mal to byt povodne modry tail, ale aj na TF sa hlasovanim zmenil na cierny. Je to bohuzial dalsia ukazka toho, ze traily satavju vyborni jazdci a stavaju ich pre seba. Momentalne viem o jedinom traily v BA MK co je zabavny pre vsetky kategorie jazdcov na akomkolvek biku a to je Trojstrom https://www.trailforks.com/trails/trojstrom-400399/
Lenze jeden taky trail na MK je zalostne malo.
25.08.2022 - 11:21:32
01
Ci to nebude tym aky typ jazdcov je schopnych vybavit si povolovacky a aky typ jazdcov potom chodi na brigady. Moznosti boli, teraz si uz nie som isty ci este nejake su.

Trojstrom nie je legal a mna napriklad nebavil tak aby som sa tam vratil takze sa neda povedat ze to bude bavit vsetkych. Ale ano, je to lepsie ako zvaznica. Myslim ze na podobny styl Salama ma bavila viac. A nedomyslajte si ze dovodom preco ma Trojstrom az tak nebavi je mala narocnost alebo neviem co, lebo taka cerovka zdola ma napriklad bavi viac a jazdim ju rad. A to je vrstevnicovy singletrail. A stale moze Trojstrom skoncit ako TBK ktore bolo tiez na zaciatku lahsie a prvky sa pridavali az s tym ako sa chalani vyjazdievali.

A tiez si nemyslim ze by boli TKJ s obchadzanim skokov extremne narocne, len je to iny styl jazdy na ktory si treba zvyknut ak doteraz clovek nic taketo strmsie a dlhsie nejazdil. Pisem to v zmysle toho porovnania s tou lesnou cestou pod trailom a par jej usekmi. Nechapte ma ale zle. Predsalen to TKJ nie je uplne jednoduche ze by to mal hned zvladnut kazdy lebo je to tazsie ako hladky trailik s mensim sklonom.
25.08.2022 - 12:35:27
00
Kenai napísal:
Ten zaver je velmi strmy. Ak nie je perfektny grip tak na XC plastoch dost problem. Na par miestach by to chcelo obchadzky, aby boli naozaj bochadzky nie na vyber 2m skok a 1m drop. Inak trail je velmi pekny a zabavny, len nie zrovna lahky. Ist to na XC HT asi dost peklo. Mal to byt povodne modry tail, ale aj na TF sa hlasovanim zmenil na cierny. Je to bohuzial dalsia ukazka toho, ze traily satavju vyborni jazdci a stavaju ich pre seba. Momentalne viem o jedinom traily v BA MK co je zabavny pre vsetky kategorie jazdcov na akomkolvek biku a to je Trojstrom https://www.trailforks.com/trails/trojstrom-400399/
Lenze jeden taky trail na MK je zalostne malo.

Dovolim se vyjadrit k teme(jako autor Trailu Krive Jarky) Trail nikdy nebyl navrhovany jako modry. Trail je zjizdny aj na Xc a za 10cm snehu(sam jsem si to nekolikrat vyzkousel), vse zalezi od skillu, resp. prizpusosobeni rychlosti daneho jezdce danym podminkam... Pokud je i presto nekomu moc narocny, ma moznost ho nejezdit a jit(resp. vybavit/budovat) jine/lehci mtb traily. A ano, cedulky od MLBA jsou tam zcasti uz zbytecne, trail je uz na 99% vybudovany, ale stale muzou slouzit siroke verejnosti jako informace, ze se jedna o legalni trail a ze na nej. nemaji pesaci idealne vstupovat, protoze v ohrozeni jsou obe skupiny- jak pesi, tak cyklisti...
25.08.2022 - 12:36:29
08
Ved ja proti tomu trailu nic nemam, tabulky som sice nestretol ale nepovazujem to ako dobru volbu ako odklonit bajkerov z koliby dolu. To ci to ide alebo nejde zist na xc je take diskutabilne. V prvom rade co je to XC a v druhom je skill bikera. Verim ze taky Nino to da aj na graveli ?
25.08.2022 - 12:49:57
01
Krive Jarky na XC biku a v 10 cm snehu mozem to niekedy vidiet prosim prosim? Zaujimaju ma hlavne: prechod klopiek vedla luky, drop pod el. vedenim a ten vesely zaver na koziarku, a vlastne ono ma to v tom snehu zaujima vsetko ;)
25.08.2022 - 13:05:47
01
Dnes som mal prácu v teréne,tak som to spojil s výjszdom a návštevou svokry a dcéry,ktorá tam je na prázdninách...z PK cez Čermáčku-Holint-Doľany-do Ružindola.Terén aj napriek dažďom perfektný, až na jeden úsek pred Holintom(ale ten je rozbahnený vždy🤣),v lese vlhko,voňavo,nádhera...hlavne v bukových lesoch už začala zradná-šmyklavá jeseň...👎😎

Prílohy:

Komentár súboru: Pod Geldekom...Vápenna a Klokoč
20220825_123201.jpg
20220825_123201.jpg 410.84 KiB thumb_up6thumb_down

25.08.2022 - 13:07:51
07
Vtipalos napísal:
Krive Jarky na XC biku a v 10 cm snehu mozem to niekedy vidiet prosim prosim? Zaujimaju ma hlavne: prechod klopiek vedla luky, drop pod el. vedenim a ten vesely zaver na koziarku, a vlastne ono ma to v tom snehu zaujima vsetko ;)
Nepsal jsem, ze jsem za tech podminek(10cm snehu, apod. ) jsem daval vsechny skoky/dropy jako za normalnich podminek, jen ze je to zjizdne i za techto povetrnostnich podminek. Ale budu se opakovat- pokud je trail TKJ(nebo aj jiny) technicky moc narocny, treba i v idealnich podminlach, nikdo ho nenuti aby ho jazdil...
25.08.2022 - 13:24:33
00
scarinko Bez ohladu na to ci to malo alebo nemalo odklonit bajkerov mimo turistickych chodnikov tak mam pocit ze si to predstavujes ako "hop na kravu bude tela".

Toto odklonenie sa presne riesilo s MLBa na tomto useku https://www.trailforks.com/trails/obchadzka-cervenej-tz/. Dovodom bolo odklonenie cyklistov jazdiacich cervenou turistickou znackou od altanku pri bufetoch. A ta cervena sa jazdila prave preto ze bola narocnejsia, ze tam su vacsie korene ako inde na okoli a ze sa po nich da ist i rychlejsie. Aby si odtial stiahol problemovych cyklistov ktori boli pre turistov nebezpecny tak musis postavit adekvatnu nahradu ktorou pojdu radsej ako tymi korenmi pre ktore jazdia cervenu. No a toto sa dva dovody pre ktore sa to nepodarilo (plus podla mna i nedostatok casu co vidno na tom ze prve casti co sa budovali su zaujimavejsie ako posledna cast): Jednak nebolo povolenie uplne zhora, iba napojenie na existujuce C-cko cize jazdci z cervenej sa vedia napojit na velku cast tohoto kratkeho useku. No a poziadavkou bolo aby to bolo zjazdne pre vsetkych co ti zase vo vysledku nestiahne a ani nestiahlo jazdcov z toho technickeho useku. Cize sa postavilo nieco co podla mna neplni dostatocne svoj ucel prave preto ze to bolo postavene pre kazdeho ako si to predstavujes ty. Na cervenu sa osadila znacka ktora tam zakazuje cyklistov ale ked budes cakat hore pri tom altanku tak uvidis ze sa to veselo ignoruje. A naviac sa tu na fore na to uz standartne pindalo ze na co to tam je a dokonca ze je to este i zbytocne tazke.

Preto ak by si chcel stiahnut problemovych cyklistov z tej lesnej cesty tak ti na to nemusi stacit jednoduchsi trail ktory zvladne kazdy alebo by si na to skor potreboval ovela viac financii, planovania a ludi. Napriklad si viem predstavit ze by to stiahnutie vacsiny cyklistov vedel splnit vacsi flow trail budovany bagrikom, s velkymi klopkami, hupikmi a skrytymi skokmi ktore by tam vedeli poskakat lepsi rychlejsi jazdci ale zaroven by ho zajazdili i zaciatocnici. A toto ti styria chalani s lopatami tak lahko nepostavia. A najskor by tam nemohli byt vyslapy. Toto ale dovod vystavby toho trailu nebol.
25.08.2022 - 13:25:38
01
Vcera som zistil ze na vacsine D.Kobyly je 4G signal, teda aspon slovak telekom. Mohol som tak sledovat ako sa na mna od vychodu vali mracno. A tolko som ho sledoval, az som nakoniec aj tak zmokol :P
25.08.2022 - 13:32:48
02
Hosť napísal:
scarinko Bez ohladu na to ci to malo alebo nemalo odklonit bajkerov mimo turistickych chodnikov tak mam pocit ze si to predstavujes ako "hop na kravu bude tela".

Toto odklonenie sa presne riesilo s MLBa na tomto useku https://www.trailforks.com/trails/obchadzka-cervenej-tz/. Dovodom bolo odklonenie cyklistov jazdiacich cervenou turistickou znackou od altanku pri bufetoch. A ta cervena sa jazdila prave preto ze bola narocnejsia, ze tam su vacsie korene ako inde na okoli a ze sa po nich da ist i rychlejsie. Aby si odtial stiahol problemovych cyklistov ktori boli pre turistov nebezpecny tak musis postavit adekvatnu nahradu ktorou pojdu radsej ako tymi korenmi pre ktore jazdia cervenu. No a toto sa dva dovody pre ktore sa to nepodarilo (plus podla mna i nedostatok casu co vidno na tom ze prve casti co sa budovali su zaujimavejsie ako posledna cast): Jednak nebolo povolenie uplne zhora, iba napojenie na existujuce C-cko cize jazdci z cervenej sa vedia napojit na velku cast tohoto kratkeho useku. No a poziadavkou bolo aby to bolo zjazdne pre vsetkych co ti zase vo vysledku nestiahne a ani nestiahlo jazdcov z toho technickeho useku. Cize sa postavilo nieco co podla mna neplni dostatocne svoj ucel prave preto ze to bolo postavene pre kazdeho ako si to predstavujes ty. Na cervenu sa osadila znacka ktora tam zakazuje cyklistov ale ked budes cakat hore pri tom altanku tak uvidis ze sa to veselo ignoruje. A naviac sa tu na fore na to uz standartne pindalo ze na co to tam je a dokonca ze je to este i zbytocne tazke.

Preto ak by si chcel stiahnut problemovych cyklistov z tej lesnej cesty tak ti na to nemusi stacit jednoduchsi trail ktory zvladne kazdy alebo by si na to skor potreboval ovela viac financii, planovania a ludi. Napriklad si viem predstavit ze by to stiahnutie vacsiny cyklistov vedel splnit vacsi flow trail budovany bagrikom, s velkymi klopkami, hupikmi a skrytymi skokmi ktore by tam vedeli poskakat lepsi rychlejsi jazdci ale zaroven by ho zajazdili i zaciatocnici. A toto ti styria chalani s lopatami tak lahko nepostavia. A najskor by tam nemohli byt vyslapy. Toto ale dovod vystavby toho trailu nebol.

no ta obchadzka co popisujes, tak som to siel raz a sice som to presiel ale tie klopenky nie su velmi pre mna cize vysledok je:
po cervenej sa neprestalo jazdit, zakaz nezakaz, DH/EN jazdci si stale davaju korene rychlo
po modrej ci aka to je na ktoru sa to malo viac nahnat sa jazdi menej bikermi ktorym sa to ztazilo a ktori tie prvky nemaju velmi radi.
cize stav je ze je to horsie ako to bolo pred tym pre vsetkych
je to lepsie len pre Skilled jazdcov ktori si teraz mozu vybrat ci ist po cervenej ilegal alebo po vylepsenej modrej legal. Hlavne ze tito jazdci maju oproti 3 alebo 4 traily na taketo somariny. Tomu sa vravi good deal.
25.08.2022 - 14:34:38
00
Cize tomu vlastne rozumies ale podobnu vec ocakavas na inom mieste.
25.08.2022 - 14:41:13
00
Je toto v pohode cesta na Gravel, nebude tam veľa blata? Z Borinky na biely kríž

Prílohy:

IMG_20220825_151624.jpg
IMG_20220825_151624.jpg 166.34 KiB thumb_up0thumb_down

25.08.2022 - 15:17:45
00
Na gravel v pohode tato:
https://sk.mapy.cz/s/pepuzopato
25.08.2022 - 15:23:07
01
Hosť napísal:
Cize tomu vlastne rozumies ale podobnu vec ocakavas na inom mieste.

neocakavam, len ak by sa toto uplatnilo aj na TKJ tak by to bolo uz uplne cez ciaru ale tak toot je zbytocna debata, zjavne ani nie je relevantna. Mna hlavne zaujalo to modre C na stromoch ktore nie je v mapach
25.08.2022 - 15:25:04
02
To je druha vec. Legalne veci by by mali byt nejakym sposobom znacene vsade rovnako lenze slovenska norma pozna len C-cka pre cyklotrasu a potom na smerovnikoch rozdelenie medzi beznou cyklotrasou (vraj cestna cyklotrasa) kde je cyklista na rovinke a mtb cyklotrasou kde je cyklista v kopci. V norme nie je oznacenie pre trail ani ich obtiaznost. Takze trail oznaci vyskoleny znackar podla normy a potom mozeme byt radi ak sa nedostane na mapu ako cyklotrasa lebo ako to tu bolo spominane podla mapy by sa tam dostavali i ludia ktori by tadial normalne nesli. A nemusia to byt len ludia ktori na to nemaju zrucnost ale i ludia ktori chcu jazdit cyklotrasy a nechcu sa zbytocne zdrziavat pomalsimi a narocnejsimi trailami, cykloturisti napriklad. A toto nie je problem len SVK.

Este doplnim to s tym TKJ lebo neviem ci si rozumieme. Ak by platilo to co pises ze to ma stahovat ludi mimo turistickych tras tak ja vravim ze tak ako to je postavene to sluzi na to stiahnutie lepsie ako keby sa tam spravilo nieco uplne lahke. Ako pises v pohode nezvladas ani obchadzku o ktorej som pisal takze predpokladam ze podla teba by to malo byt este lahsie ako ta obchadzka aby to stiahlo cyklistov. Mozno by si tadial jazdil ty ale ty asi nebudes taky problem pre turistov ako jazdci pre ktorych by to nebola adekvatna nahrada a ty by dalej jazdili tadial kadial jazdia. Napriklad tou cervenou a dalej po zltej alebo inym chodnickom, pripadne bomby cestou popod TKJ. Ak by som to zobral za mna tak ak chcem ist z Kamzika do Race tak radsej pouzijem TKJ alebo niektory postaveny trail bez povoleni ako by som mal ist dole niektorou tou turistickou znackou, vychodenym chodnikom ci nebodaj cestou. Osobne si nemyslim ze som nejake ohrozenie pre turistov aj keby som siel tymi chodnikmi lebo jazdim fakt ohladuplne ale ten princim myslim chapes.
25.08.2022 - 15:54:31
00
keyboard_arrow_up