A bude to super až keď sa to podarí Shitmanu napodobniť o pár rokov neskôr... A možno budú v téme demolácie o 1-2 polámané šaltre týždenne viac. ?
26.08.2022 - 14:15:37
00
Ak sa bude ta nova odlahcena flattop retaz spravat tak ako akutalna, tak sa tesim. Na 1 prevodniku som s nou nabehal cez 7500km a stale nieje vytahana. A to oddelenie pastorkov im podla mna umozni aj troska upravovat odstupnovanie kaziet, kedze doteraz mali 11 prevodov z 1 kusu.
26.08.2022 - 14:36:00
00
Francisek napísal:
A bude to super až keď sa to podarí Shitmanu napodobniť o pár rokov neskôr... A možno budú v téme demolácie o 1-2 polámané šaltre týždenne viac. ?

Tento príspevok má akú výpovednú hodnotu?
26.08.2022 - 14:53:12
00
stalky000 napísal:
Ak sa bude ta nova odlahcena flattop retaz spravat tak ako akutalna, tak sa tesim. Na 1 prevodniku som s nou nabehal cez 7500km a stale nieje vytahana. A to oddelenie pastorkov im podla mna umozni aj troska upravovat odstupnovanie kaziet, kedze doteraz mali 11 prevodov z 1 kusu.

Odstupňovanie na kazete urobili ako Garbaruk. Takže nič nové nevymysleli a ešte vzali možnosť kombinácií s inými prevodníkmi resp. budeš musieť zháňať "flattop compatible" prevodník. Takže po stredovom zložení DUB s osou priemeru 28,99mm ďalší nový štandard. Som zvedavá na cenu.
26.08.2022 - 14:56:34
00
Kristina napísal:
Tento príspevok má akú výpovednú hodnotu?

Len som v rámci srandy reagoval na bimjeam, kde tiež asi vtipne poukazuje na to, že všetci na tom novom koncepte našli milión chýb, vidia, ako to bude celé zlé...
Shimano už punc spoľahlivosti stratilo tak desať rokov dozadu.
A o inováciách nehovoriac....
26.08.2022 - 15:04:45
01
Nerozumiem prečo pri debate o novej sade Sram máš potrebu spomínať Shimano. Veď oni nemôže za to, že sa nám Sram snaží natlačiť každú chvíľu nový štandard za nekresťanské peniaze. Sady ako SX a NX Eagle sú iba výsmechom. nedajú sa ani náhodou porovnať so Shimano Deore alebo SLX. A cenovo sú úplne mimo.
Shimano sa aspoň snaží o čo najväčšiu spätnú kompatibilitu. No a nový Hypeglide+ je najlepší radiaci systém aký v súčasnosti na trhu existuje. Nič neradí tak hladko ako Hyperglide+.
Skutočnosť, že Shimano zatiaľ nemá wireless MTB sadu neznamená, ju nebude mať a nebude top.
26.08.2022 - 15:15:18
06
bimjeam napísal:
Bude to drahé, škaredé, ľahšie tak o 2 gramy a s horšou životnosťou, neviem nad čím tu furt špekulujete! :D


Sme hladny po novinkach, vody su uz dlho kludne, shimano spi… A o to viac, ked sa blizi vymena biku ;) …A hadam nebudeme kupovat nejake zastarale axs 1.gen :lol: Teda pokial z cenovky neustrely dekel.
26.08.2022 - 15:29:03
03
Shimano nespí. Iba má inak nastavené priority. Bohužiaľ trend, ktorý momentálne hýbe priemyslom je v inom vlákne ;)
26.08.2022 - 15:50:07
00
Ani o súčasnom Eaglovi sa nedá povedať, že je nejaký zlý pokiaľ ide o sady GX,X01 a XX1. Hlavne životnosť tých kaziet je exkluzívna. Ťažko povedať čo bude toto nové zač, ale nevyzerá to úplne tragicky. No a k nízkym sadám a porovnaniu so Shimano...rovnako ako SRAM začína od sady GX, tak Shimano začína od sady SLX....o kvalite tých nižších sád prosím nešíriť informácie aké sú oproti SRAMU úžasné...je to rovnaký odpad ako SRAM...mne je napríklad ľúto všetkých zákazníkov čo majú biky v kategórii 1000-3000 eur vybavené Shimanom...každého čo poznám pri rekreačnom jazdení prvých 200km zistil vážne nedostatky na Shimano kazetách...každá má vôľu na náboji a pri zábere sa pastorky hýbu na orechu, celé sa to prejavuje vŕzganím, cvakaním, dokonca preskakovaním reťaze. Pri pokuse to reklamovať nemajú tieto diely meniť za čo, lebo Shimano také náhradné kazety nemá.
26.08.2022 - 15:59:27
11
Nesnažím sa povedať, že Shimano Deore je lepšie ako Sram NX (SX radšej ani nesbudem hodnotiť). Chcela som napísať, že IMHO Shimano ponúka za menej peňazí viac muziky. Deore ponúka kazetu s 10z pastorkom. Sram má 10z pastorok až u GX a to už je cenová kategória presahujúca cenu kazety XT
26.08.2022 - 16:23:53
01
Nesledujem presnú cenu Shimano komponentov. Ale je fakt že kazeta XT môže byť lepšia alternatíva ako GX. Ale zas GX je taká celkom robustná kazeta s celkom slušnou životnosťou až na úrovni 8 tisíc km. Čo sa ceny týka tak to že ju aktuálne predávajú za 190 EUR je smutné napriek inflácii a všetkým možným vyvolaným problémom za účelom zisku. Ale kto sleduje vie že tento týždeň R2 mal akciu na kazety GX za 126 EUR. A Nemci majú často akciu aj okolo 160 EUR čo je na GX v aktuálnej situácii asi strop. Radšej by som jazdil na starej vyťahanej, ale 190 za GX je úplne cez čiaru.
26.08.2022 - 16:57:49
00
Sak Shimano predsa musí byť lacnejšie aby aspoň ako tak zvládalo konkurovať...
26.08.2022 - 18:15:54
04
Trochu som sa pozrel na tie Shimano ceny...fakt sú dobré na tom XT...ale sú v štýle: Nikto ti nemôže dať to, čo ti vie Shimano sľúbiť. XT stojí krásnych 145 eur s dodaním 3-4 mesiace, čo v preklade znamená možno niekedy o rok....takže idem sa ja tešiť na túto SRAM novinku čo tu obzeráme :) Prípadne aktuálny Eagle pôjde do akcií.
26.08.2022 - 18:49:55
00
nieco mi unika? ved XT kazety su na sklade aj tu v eshope, a to nehovorim v nemecku ...
26.08.2022 - 19:51:04
01
Mne sa zdá že sa bavíme o EAGLE a alternatíve od Shimano. Teda o 12 sp produktoch. 😳
26.08.2022 - 20:08:24
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up