Kenai Ak by si cital dobre tak o zaciatocnickych skokoch ani laviciach na driver8 som nic nepisal. Len som konstatoval ze velke lavice su potom na Driver8.

Ked to vsetko skusim zhrnut tak mam z teba uplny gulas. Tvrdis ze nemas skill na to aby si postavil zaciatocnicky trail so zaciatocnickymi skockami ale ku vsetkym moznostiam co ti tu su ponukane mas plno pripomienok preco su zle. Takze bud mas skill na to nakopanie alebo tie pripomienky preco nie su tie moznosti dobre co tu vypisujes nebudu pravda alebo su len nejaka teoria odniekial vycucana. Pises ze male skocky na ucenie nie su dobre ale trochu vacsie ti uz prijdu velke.
2:15 a 2:16 si si podla mna s niecim zmylil lebo su to asi najsirsie a najvacsie lavice tam, prva je dlhsia ako druha a nie naopak a tie lavice su zaoblene a vobec nekopu. Kope teraz lavica pred nimi kde nakopali az moc strmy odpal. Neviem aky zmysel ma pisat najskor o tom ze na ucenie chces lavicu a potom ze lavicu nikto nedolietava. Vsak na to je predsa ta lavica aby sa dala nedoletiet. Vsetky lavice sa daju doletiet, vsetky skoky tam sa daju skocit. Ze si za 4hodiny na bt videl len jedneho cloveka nieco doletiet asi znamena ze ten trail nakoniec jazdi plno zaciatocnikov/pokrocilich a zvladaju to i so strmym sklonom, rozbitymi zakrutami, obrovskymi roletami, vymletymi mlakami a kamenmi vo velkosti paste. A neremcaju tu tak ako ty.
A motame sa stale dookola lebo ti piseme ze pred nejakym skakanim na nejakej vysnivanej super sejpnutej lavici vo velkosti presne na tvoje schopnosti potrebujes vediet jazdit. Nesmies mat problem s mlackou pred lavicou ani s par volnymi mensimi kamenmi v najazde na nu. Ak s tym problem mas tak nema cenu skusat skoky a na nejakej super sejpnutej lavici sa nikdy jazdit nenaucis lebo ako tu uz bolo napisane "vediet skakat neznamena vediet jazdit". Dalej 90% obchadzok ktore u nas su obchadzaju rozbity teren, kamene a korene a tie sa na skokoch jazdit nenaucis.

Ixnay Ano pred skokmi by bolo vhodne vediet bunnyhop. Mam ale mozno nepravom pocit ze tu u kenaia sa bavime o skakani na rychlost. Ak by som siel podla mna tak ja som sa trochu lepsie naucil skoky skakat az ked som spomalil a nemal rychlost na to aby som nieco doskocil cisto len rychlostou. Takze som musel mat v skoku techniku. A je potom strasny rozdiel pri skakani napriklad zaciatku driver8 z rampy. Je rozdiel pustit sa z rampy na bomby a vsetko skakat len vozenim sa, ked nieco nedoskocis tak nabuduce pridas, a pomalsim rozbehnutim a skakanim vsetkeho s peknym tlacenim a odrazanim sa. Najlepsie to asi vidno na tom stepdowne ked vidim ako sa do toho vsetci strasne rozbiehaju aby to doleteli do dopadu. A potom tie dva gapy za prvym transferom, tam to vidno tiez dobre.
31.08.2022 - 13:13:20
11
Kenai napísal:
Nesuhlasim :-) Ak chces napis SS mozeme debatovt dam ti aj dokazy, ale nechcem tu zacat OT diskusiu o technike jazdy.


to mi vobec nevadi, staci ked s tym suhlasia ludia co jazdit vedia :D

Ano na spd sa neuci technika, tie mam koli tomu aby mi noha lepsie drzala v tazsom terene a dost to pomaha v rozbitych vyslapoch a tiez aby som mohol hopsnut bez spravnej techniky. Po 10tisic km na flatoch to bol prijemny rozdiel.
31.08.2022 - 13:23:39
00
Ale uz by fakt stacilo, cudujem sa ze sa vam chce s nim zakazdym pustat do tychto debat. Kto sa chce naucit skakat, cestu si najde aj v MK. Predpokladam ze na MK trailoch sa naucili skakat stovky bikerov bez toho aby o tom teoretizovali na internetovom fore. Jedine co sa dosiahne tymito debatami je ze odplasia/znechutia stalych uzivatelov ktori tu poskytuju relevantne informacie, zaujimave miesta atd.(za co som ja a vela dalsich ludi vdacny)
31.08.2022 - 13:38:06
112
Ixnay napísal:
to mi vobec nevadi, staci ked s tym suhlasia ludia co jazdit vedia :D

Zdaleka nie vsetci... ale niekomu verit musis. Zjavne si si vybral niekoho co to tak uci. To nie je zle, ale da sa aj inak uz vieme aj lepsie.
31.08.2022 - 13:53:14
00
..aj tak si myslim ze ked vznikne "dokonala" lavica pre Kenaia, zisti ze ma "zly bicykel" a dalsi rok bude riesit co ma kupit aby mohol skakat... ked bude mat ten, bude zle pocasie, silny vietor, silna gravitacia, vtaky budu v lese moc nahlas cvirikat, a ked po 3 rokoch konecne vymakne idealny stav vesmiru na skusanie skokov, zisti ze lavice niekto medzicasom opravil a uz mu nevyhovuju.... taketo pripady poznam...
31.08.2022 - 14:22:46
06
vrabc0 OK, mas pravdu nevyjadril som sa exaktne, hladat velku zaciatocnicku lavicku. Zaciatocnicka lavica (30stupnov, 1.5m odraz ....ved to uz poznate)
Posobim urcite zmatocne, lebo neriesim len jednu vec a nepisem to len kvoli sebe. Nechel som tu podrobne vysvetlovat svoje pohnutky, lebo pax ma naucila ze co o sebe poviem bude hned pouzite proti mne vid foobar and co. Cize nechajme to tak, ze ano mas uplne spravne gulas z toho co pisem. To ale len pre to, ze sa snazis hladat za tym dovody. Dovody su ale irelevantne. Na napisanei odpovede netreba vediet preco sa pytam. A na pochopenie textu netreba vediet preco som to napisal. Dovody su na to aby ma ludia mohli sudit a to nepotrebujem. Preco si myslim ze idealny skok je taky ako pisem som uz sem vysvetlenie dal: Lee McCormack to pekne vysvetlil v tom videu. Ak to neberiete odomna vezmite to od cloveka co sa zivy ucenim ludi a bol DH pretekar a veduci trener vo viacerych US mtb asociaciach.
thumb_up0thumb_down
K stavbe trailu, nikdy som trail nestaval, pomaham s udrzbou ale to nie je to iste. Vediet ako ma nieco vyzerat neznamena to vediet postavit. A vediet robit lopatou neznamena ze vies co treba postavit. Stavebny inzinier tiez nemusi vediet zamiesat beton. Ucit sa skakat znamena zvladnut odraz bez rozhodenia, doletiet na dopad, zrovnat bike do uhlu doadu, doskocit bez rohodenia s taziskom kde treba. Ak nedoskocis dopad nemozes natrenovat 2/3 z toho. Lavica je to pre to, aby ked to v tych 9 pripadoch z 10 pokasles, nesiel si rovno na centralny prijem. Nie na to, aby si trenoval nedoskakovanie a robil si z toho step up bez doskoku. Su tam tri lavice trenoval som tuto lebo ma najmiernejsi odraz 33 stupnov tusim a ma dost dlhy priestor na setup pred nou. dgtzuqphqg23d.cloudfront.net ale je pre mna nedoskocitelna.
Ten zvysok o mojom jazdeni je bezpredmetny. Uz som ti pisal, ze mas prist a pozriet. Chvalit sa tu nebudem na kritizovanie, si stacite sami. Povedal si ze si nechces merat pipiky, ale teraz mi tu dohovaras ako neviem jedno alebo druhe. Pritom som nenapisal ze neviem, napisal som ze to tam prekaza. Ak ches mat aspon povrechnu predstavu o mojom jazdeni, pozr isi moje casy na strava. Na vacsine zjazdovych trailov som v top 50% na HT, full nemam. Ale opat zdoraznujem to co pisem nie je len o mne a pre mna.
31.08.2022 - 14:30:16
00
Vcerajsia malokarpatska vsuvka v inak podhorskom vyjazde.
Z Dolan som siel od kostola po zelenej TZT az na lesnu cestu, ktora sa klukati pod modrou TZT. Taketo traverzy mam v MK rad :-)
Dalej som pokracoval okolo horarne Sisoretne na Oresianske sedlo a z neho do Hornych Oresian. Este zopar rokov a z II/502 v Oresanoch moze byt fajn pumptrack :lol:

Prílohy:

Komentár súboru: Vyhlad zo zelenej TZT nad Dolanmi
IMG_20220830_141351122.jpg
IMG_20220830_141351122.jpg 228.84 KiB thumb_up1thumb_down

Komentár súboru: Vyhlad zo zelenej TZT nad Dolanmi
IMG_20220830_141400511_HDR.jpg
IMG_20220830_141400511_HDR.jpg 297.49 KiB thumb_up2thumb_down

Komentár súboru: Lesna cesta pod modrou TZT
IMG_20220830_142208772_HDR.jpg
IMG_20220830_142208772_HDR.jpg 698.9 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Vyhlad spod Oresianskeho sedla, v smere na Smolenice
IMG_20220830_151135181_HDR.jpg
IMG_20220830_151135181_HDR.jpg 442.59 KiB thumb_up3thumb_down

Komentár súboru: Vyhlad spod Oresianskeho sedla, v smere na Smolenice
IMG_20220830_151147659~2.jpg
IMG_20220830_151147659~2.jpg 160.93 KiB thumb_up4thumb_down

Komentár súboru: VN Horne Oresany
IMG_20220830_153420751_HDR.jpg
IMG_20220830_153420751_HDR.jpg 134.52 KiB thumb_up1thumb_down

Komentár súboru: Horne Oresany
IMG_20220830_154804160.jpg
IMG_20220830_154804160.jpg 150.74 KiB thumb_up2thumb_down

31.08.2022 - 15:05:42
018
Sorry ale otazka. nie je tato tema duplicitna k rubrike vyjazdy ?
https://www.mtbiker.sk/vyjazdy/1089245/bicykel-.html

pripaden ku galerii ?
https://www.mtbiker.sk/foto/vyjazdy/BA?sort=&view=

To len tak, pre tych co maju pocit, ze preberanie nejakej ficury a traili v MK sem nepatri. mizaky and co.

BTW: pekny vyjazd :y:


Naposledy upravil Kenai dňa 31.08.2022 - 15:17:45, celkovo upravené 1 krát.

31.08.2022 - 15:16:55
00
Kenai necakam ze porozmyslas, preco je vsetko co povies pouzite proti tebe, taku mieru sebareflexie necakam. Vlastne ziadnu. Zober vrabc0-a do svojho vlakna a tam mu kludne do nekonecna vysvetluj, ze tvoj pindur je dlhsi, fakt, kolko len chces.
Len nam uz prosim nezayebavaj nasu (dievcata a chlapci z BA a okolia + ti co tu ziju a jazdia MK + ti co jazdia MK + ti co si radi precitaju o tom ako ini jazdia v MK) domovsku temu svojimi exaktnymi pravdami.
Mas vlastne vlakno, ries si to tam, nikto ti tam nebude nadavat. A ked ano, poziadas adminov aby ti to upratali :-(

Edit: medzitym si stihol dat dalsi post. Takze ano, potvrdil si, co som mal napisane a zmazal, lebo som nechcel hovorit niekomu, ze je cocot, ked ho nepoznam. A mozno nie si, mozno len naozaj vyrazny posun do plusu v niektorych osobnostnych metrikach ti ubral niekde inde a vlastne za to nemozes. Ale, kedze potvrdenia o tom si nam (este) nedolozil, vyzras fakt ako cocot...

Jezus pls, neviem ci si este admin, ak nie, tak stale si Bozi syn. Dalo by sa prosim pouzit majestat Tvoj, alebo tvojich pozemskych kolegov a vydat nejaky postulat ? Ak nebude podla mojho ocakavania, nebudem na 100-krat pisat, preco je moj nazor spravnejsi, ja sa potom zase ukludnim.


Naposledy upravil fokel dňa 31.08.2022 - 15:23:12, celkovo upravené 1 krát.

31.08.2022 - 15:17:14
33
Kenai Neviem preco mas nejaku mylnu predstavu o tom ze ti nikto nerozumie co chces povedat. Ja ti rozumiem a vyvraciam ti to a reagujem v tomto kontexte. Viem ze nepises o sebe ale o zaciatocnikoch, predsa tak vznikol cely tento spam ze tvrdis ze nie je trail na ktorom by sa zaciatocnici mohli ucit ci rovno naucit. A o tom ze sa take traily nestavaju a ze ty take skoky nevies postavit (podla reci vyzeras ze vies). Lenze z nejakeho dovodu sa vo svojich prispevkoch pleties alebo si ich sam vyvracias. Mylis si lavice o ktorych pisem a o ktorych potom pises ty. Vyberies si jednu lavicu s tym ze je dlha ked pisem ze tych lavic a velkosti tam je viac. Jednym dychom najskor napises ze porovnavat casy na strave nema zmysel a nasledne sa o nejake casy na strave opieras. Pises ze bunnyhop na ucenie nepotrebujes ale ako spravny skok ukazes ten kde robis presne ten isty pohyb aby ta nekopol. Mozes mat pravdu v tom aky skok je na ucenie najvhodnejsi. To ale neznamena ze ze iny na ucenie nie je vhodny. Chalani to aj na tychto trailoch ucia trailovych zaciatocnikov a tiez maju skusenosti z DH, niektori z dh kempov, niektori ucili este s F.Polcom.
Ak si vsimnes tak ja casto pisem asi zvlastnym sposobom a napisem skor "Ak mas ako 40tnik problem nieco skocit tak to nie je hanba" namiesto "Ak maju 40tnici problem nieco skocit tak to nie je hanba". Uznavam niekde to moze miast, dam si na to pozor.
V kazdom pripade je to marny, je to marny, je to marny. Niekolko krat som tu z fora odisiel a tentoraz som si povedal ze budem ludi opravovat, povzbudzovat a vyvracat myty do zblbnutia. U teba ale koncim a uz na tvoje prispevky nebudem nijak reagovat. Ospravedlnujem sa ostatnym ze som to tu zaprasil, myslel som ze to k niecomu bude.
31.08.2022 - 15:21:22
02
Ixnay napísal:
to mi vobec nevadi, staci ked s tym suhlasia ludia co jazdit vedia :D

Ano na spd sa neuci technika, tie mam koli tomu aby mi noha lepsie drzala v tazsom terene a dost to pomaha v rozbitych vyslapoch a tiez aby som mohol hopsnut bez spravnej techniky. Po 10tisic km na flatoch to bol prijemny rozdiel.

To som potom kuzelnik ked viem bunny hop ale manual neudrzim? Zdvihnut predne koleso na 2 sekundy nieje manual :)
31.08.2022 - 16:05:33
01
vrabc0 Mohol si reagovat na moje SS a nemuseli sme to riesit tu. Poslal som ti dve. Stale neprecitane.
Pises ze mi rozumies a pritom zjavne hovoris, ze tvrdim nieco co som nikdy nepovedal. Pripadne vytiahnes nieco z prispevku o Trojstrome a zovseobecnis to na vsetky traily. Vobec neoroznavas ze mi nedavas moznost argumentovat inak ako casmi zo strava lebo pozriet sa nechces a stale komentujes co mi robi alebo nerobi problem bez toho aby si mal jediny datapoint. Ked poviem, ze si to vydiskutujme osobvne na mieste lebo je to ako ropravat kresleny vtip, opat ma posles do... sposobom nahanaj si ma po MK mozno ma stretens.
Viem, ze to co pises nemyslis zle, preto spolu debatujeme, to uz nerobim s peknou castou tohto fora. Tiez si myslim, ze sa mam od teba co dozvediet/naucit.
Row a anti row, alebo pritiahnutie a odtlacenie nie je buny hop. To by skakal kazdy skif (vtip) Opat mechanika je rovnaka, ale je tam uplne ine casovanie. Ak by bol row a ani row buny hop tak by kazdy kto vie pumpovat vedel bunyhop.
Nebud taky sebakriticky, nie je nic co by si mohol urobit aby ta za to ludia na tomto fore pochvalil a boli vdacni. Tu je ceneny len sakrazmus a pochlebovanie. Ja som ti za debat vdacny len ma mrzi, ze to musi byt touto formou, lebo dost mozne hovorime obaja cely cas to iste, len mame inu slovnu zasobu. Raz vidiet lepsie ako 100x pocut.
A samozrejme ak niektoho obtazuje ze sa to tu rozobera, tak soory za techniku jazdy, ostatne som podla mna patri . Nie je dovod mat tu z toho galeriu z vyjazdov, ta je inde. Tej technike jazdy som sa chel vyhnuit, ale zo slusnosti musim odpovedat ak ma niekto oslovi.
Da sa tomu zabranit, ked na moju pripomioenku, ze v mk nemame jenen skok s xy. Nedostanem otazku naco mi je?
31.08.2022 - 17:59:01
00
Mne to príde, že si si naštudoval názvoslovie a tam celé tvoje jazdenie končí..
31.08.2022 - 19:10:32
00
Technika jazdy sa tu rozoberat ozaj nemusi, to je OT, ale narocnost trailov v MK a pod. sem IMHO patri viac ako fotogaleria z vyjazdov. Napriklad z tejto (podla niektorych OT) diskusie som sa dozvedel o krivych jarkoch a trojstrome a mam v plane to v nedelu doobeda pojazdit.
31.08.2022 - 19:45:55
02
August som trocha flakal tak dnes som si to vynahradil ?. Zo Stupavy cez CD na Kosarisko a cez Prepadle na Kozi chrbat a dalej na Konske hlavy. Uzil som si to cez Klokociny do Perneka. No a odtial zacalo trapenie ?. Po zltej som sa vystveral horko tazko do sedla Javorina. Az po sedlo Skalka to slo pomaly a aby malo nebolo tak na Taricovych mi prdlo lanko k sedlovke (vysuval-zasuval som pomocou Leathermana tahanim priamo za lanko, nic moc, ale lepsie jak drotom do oka ?). Vzdal som sa povodneho planu ist az na Jeleniu horu a stocil to do Solosnice. Naspat viac menej rychlovka cez Vyvrat do Kuchyne a nasledne z Jablonoveho k lozornianskej priehrade a cez CD na Stupavsky trail a dom. Pocasie vyborne, skoda slabuckych noh ?. I tak dobre bulo ?.

Prílohy:

IMG_20220831_114909937_HDR.jpg
IMG_20220831_114909937_HDR.jpg 766.39 KiB thumb_up6thumb_down

IMG_20220831_145952694_HDR.jpg
IMG_20220831_145952694_HDR.jpg 311.36 KiB thumb_up4thumb_down

IMG_20220831_141747895_HDR.jpg
IMG_20220831_141747895_HDR.jpg 447.75 KiB thumb_up2thumb_down

IMG_20220831_140616151.jpg
IMG_20220831_140616151.jpg 513.47 KiB thumb_up1thumb_down

31.08.2022 - 20:20:55
022
keyboard_arrow_up