Zdravím,
Poprosím o zmysluplné názory (fakty) pri porovnaní týchto 2 aero bicyklov.
Oba bycikle sa hýbu po zľave na úrovni 9000€ s DPH.

Nový Trek Madone SLR 7 generácie 7 je na nižšej rade SRAM Force eTap AXS za túto cenu aj (SHIMANO Ultegra), ale pýši sa novým rámom a technologie IsoFlow a novými kolesami. Prezentujú ho že le rýchli a pohodlný, ale neviem či je to porovnateľné s konkurenčnými bicyklami rovnakej triedy, alebo je to len marketing.

Nový Canyon CFR je za rovnakú cenu na najvyššej rade Shimano Dura-Ace Di2.

Prípadne porovnateľný a lepší rám - bicykel by ste odporučili? (Cervelo, Specialized, Colnago, Pinarello)

Ktorý bicykel je podľa vás lepšia voľba, prípadne nejaký názor, návrh?

Podrobný popis oboch bicyklov na týchto linkoch:
https://www.trekbikes.com/sk/sk_SK/bicykle/cestné-bicykle/výkonnostné-cestné-bicykle/madone/madone-slr/madone-slr-7-etap-gen-7/p/37418/

https://www.canyon.com/cs-sk/road-bikes/aero-bikes/aeroad/aeroad-cfr/aeroad-cfr-disc-di2/2920.html?dwvar_2920_pv_rahmenfarbe=BK%2FBU

Ďakujem za odpovede.
31.08.2022 - 21:13:33
00
Hello. V danej cenovej kategórii (nepíšeš síce, že aký máš strop) už väčšina vyberá aj podľa toho, čo sa ti páči. A tu je náročné poradiť, lebo je to veľmi subjektívne. Asi málokto tu bude mať odjazdené top modely zo všetkých uvedených značiek a tak ti vieme poradiť len v rámci svojich skúseností s daným modelom, ktorý jazdíme. Takisto je podľa mňa zásadne rozdielny pohľad hobby jazdca ako napríklad ja a niekoho kto jazdí na dennej báze. Ty takisto nespomínaš, že ako intezívne jazdíš. Ak by ťa zaujímali nejaké skúsenosti s Pinarello, rád napíšem viac. Pekný večer.
31.08.2022 - 21:46:52
00
Pri tomto rozpocte uz musi zafungovat "snob efekt", alebo minimalne snaha odlisit sa. V mojom pripade by som nikdy neporovnal e.g. Canyon vs. Colnago... ukamenujte ma...
(ked uz pre nic ine, kazdy sa bude inak sekundarne predavat)
31.08.2022 - 23:04:53
00
misto
Dudo
Páni aktuálne mám Trek SL6 na Shimano Ultegre. Nemám ani kľuku s watmetrom, ani karbonové kolesá, ani elektriku...a často mi končil bike na servise kde som mal problem - že mi strieľali špice a robil mi problem aj IsoSpeed na sedlovke, raz mi až vyletela...mám možnosť si kúpiť lepší bike a jazdím 4-5x týždenne (300km).

Skôr som chcel poradiť alebo vedieť váš názor či by ste si kúpili Canyon na najvyššej výbave Shimano alebo Sram za 9000€ alebo radšej by ste šli po "zvučnejšej" značke ako sú TREK, Cervelo, Pinarello na úkor nižšej rady SHIMANO alebo SRAM za rovnaký peniaz.

Taktiež váš názor či Shimano di2 alebo SRAM AXS Force...opakujem že za tie peniaze na Canyone by som mal SRAM AXS RED alebo SHIMANO Dura-Ace Di2.

Čo si myslíte vy?
01.09.2022 - 20:29:38
00
Myslel som, ze som odpovedal jasne. V zime som si poskladal bajk, priplatil som radsej za titanovy ram a custom kolesa a "uskromnil" sa s Ultegrou.
Rozdiel medzi Shim a Sram si musis vyskusat sam, to sa neda radit.
01.09.2022 - 21:50:32
00
Máš veľmi príjemné starosti. Ja mať tvoj problém a menej kilo vybral by som si Canyon Ultimate CFR.
Inak k tým sadám. Podľa mňa je to nastavené takto.
Shimano 105 - Sram Rival
Shimano Ultegra - Sram Force
Shimano Dura Ace - Sram Red
02.09.2022 - 07:30:55
00
gAtk0 napísal:
misto
Dudo
Páni aktuálne mám Trek SL6 na Shimano Ultegre. Nemám ani kľuku s watmetrom, ani karbonové kolesá, ani elektriku...a často mi končil bike na servise kde som mal problem - že mi strieľali špice a robil mi problem aj IsoSpeed na sedlovke, raz mi až vyletela...mám možnosť si kúpiť lepší bike a jazdím 4-5x týždenne (300km).

Skôr som chcel poradiť alebo vedieť váš názor či by ste si kúpili Canyon na najvyššej výbave Shimano alebo Sram za 9000€ alebo radšej by ste šli po "zvučnejšej" značke ako sú TREK, Cervelo, Pinarello na úkor nižšej rady SHIMANO alebo SRAM za rovnaký peniaz.

Taktiež váš názor či Shimano di2 alebo SRAM AXS Force...opakujem že za tie peniaze na Canyone by som mal SRAM AXS RED alebo SHIMANO Dura-Ace Di2.

Čo si myslíte vy?


Rozdiel medzi Dura Ace a Ultegrou pri jazde nepoznáš, ale pri takejto investícii by som vrelo odporúčal si prípadných adeptov niekde vyskúšať. Najlepšie niekde na Mallorke na dovolenke, ale aj niektoré väčšie obchody majú demo kusy.
Ja som využil MTBiker testovacie dni v Hrádku a bol som fakt prekvapený aký je rozdiel medzi top bicyklami jednotlivých značiek.
02.09.2022 - 08:23:07
00
... a inak Sram Red je fajn, po prechode Dura Ace Di2 som si naň celkom zvykol, aj to radenie mi príde logickejšie ako na Shimane. Ale nedávno som bicykel dal do ruky na tréning pretekárovi a hovorí že je poznať že Sram radí pomalšie. No, mne to buď nepríde alebo nevadí, len na to upozorňujem.
Tak isto nastaviť Sram aby radil dobre a brzdil dobre je horšie ako u shimana (pravdu povediac, prevé 3 mesiace som ľutoval že som bicykel neobjednal na Shimane).
Ale momenálne som spokojný, asi by som sa k Shimanu už nevracal.
02.09.2022 - 08:29:33
00
misto
Ahoj, áno poprosim Ťa o názor poznatky Pinarella. Kamarát chce kúpiť Pinarello Dogma F12, oni majú len 1 model ktorý je aj do kopcov aj aero že, a nevidím ho ani na nižších výbavach ako je Shimano Ultegra alebo SRAM Force ? Lebo cenovka už nie je porovnateľná s vyššie spomenutými Trek Madone SLR 7 alebo Canyon Aeroad CFR...a opäť či je lepší vôbec.
04.09.2022 - 16:54:31
00
Zdravíčko. Aké poznatky konkrétne? Ako píšeš, nemajú zvlášť model na kopce či aero. Ale to už mali aj pri F10. Aktuálna F12 je ich top model a s nižšími radami ho nerobia. Teraz ešte majú iba model F, ktorý je oproti F12 ešte o niečo ľahší, ale neviem presne. Myslím si, že spravili nejaké predvádzačky na Ultegre, čo dostali novinári a podobne. Ale bežne sa to nedá ani objednať. Ak chceš nižšie rady, tak majú iné modely ako Prince alebo FX.
04.09.2022 - 19:20:27
00
gAtk0 napísal:
misto
Ahoj, áno poprosim Ťa o názor poznatky Pinarella. Kamarát chce kúpiť Pinarello Dogma F12, oni majú len 1 model ktorý je aj do kopcov aj aero že, a nevidím ho ani na nižších výbavach ako je Shimano Ultegra alebo SRAM Force ? Lebo cenovka už nie je porovnateľná s vyššie spomenutými Trek Madone SLR 7 alebo Canyon Aeroad CFR...a opäť či je lepší vôbec.


F12 je vynikajúci bike, jediné negatívum je malinko vyššia hmotnosť v porovnaní s konkurenciou. Je tu ale model F, ktorý je už hmotnostne na tom tak ako najľahšia konkurencia.
F12 je na druhú stranu bytelný rám s (vraj) minimom reklamácií, na rozdiel od trebars F12 X-light. Ten bicykel je skutočne univerzálny, je na ňom viac aero posed ako na populárnych endurance bicykloch, takže si naň treba dlhšie zvykať. V kopcoch je tuhý, takže tých cca 250g čo má ten rám s vidlou naviac proti napr. Colnago V3RS nie je vôbec poznať. A hlavne je veľmi pohodlný. Až tak, že by som ho vedel porovnať so Specialized Roubaix čo som mal predtým, ale na rozdiel od neho sa nekrútil v zábere.
Proste po nejakej dlhej etape, kde si prejdeš kopce, zjazdy, rozbité cesty, kvalitný asfalt, tak kúsok pred domom si uvedomíš že ten bicykel bol v každom kúsku jazdy výborný.
Samozrejme cena je vyššia ako u masovej produkcie, preto odporúčam si to pred kúpou niekde vyskúšať.
Ten rám je dosť drahý, takže na nižších sadách ako Dura Ace alebo Red Axs sa ani neponúka. V minulosti dovozcovia mohli objednať demo biky na mechanickej Ultegre a lacných kolesách ale to už pokiaľ viem teraz nešlo.
05.09.2022 - 08:02:59
00
gAtk0 napísal:
Zdravím,
Poprosím o zmysluplné názory (fakty) pri porovnaní týchto 2 aero bicyklov.
Oba bycikle sa hýbu po zľave na úrovni 9000€ s DPH.

Nový Trek Madone SLR 7 generácie 7 je na nižšej rade SRAM Force eTap AXS za túto cenu aj (SHIMANO Ultegra), ale pýši sa novým rámom a technologie IsoFlow a novými kolesami. Prezentujú ho že le rýchli a pohodlný, ale neviem či je to porovnateľné s konkurenčnými bicyklami rovnakej triedy, alebo je to len marketing.

Nový Canyon CFR je za rovnakú cenu na najvyššej rade Shimano Dura-Ace Di2.

Prípadne porovnateľný a lepší rám - bicykel by ste odporučili? (Cervelo, Specialized, Colnago, Pinarello)

Ktorý bicykel je podľa vás lepšia voľba, prípadne nejaký názor, návrh?

Podrobný popis oboch bicyklov na týchto linkoch:
https://www.trekbikes.com/sk/sk_SK/bicykle/cestné-bicykle/výkonnostné-cestné-bicykle/madone/madone-slr/madone-slr-7-etap-gen-7/p/37418/

https://www.canyon.com/cs-sk/road-bikes/aero-bikes/aeroad/aeroad-cfr/aeroad-cfr-disc-di2/2920.html?dwvar_2920_pv_rahmenfarbe=BK%2FBU

Ďakujem za odpovede.


Osobne by som z týchto dvoch volil jednoznačne Aeroad. Lenže je tu jedna maličkosť. Nový CFR má konštrukčný problém so sedlovkou (zrejme si už počul) a pokiaľ mám čerstvé info zatiaľ to vyriešili len šuflikantským riešením s nejakým tesnením. Do toho by som v tejto cene určite nešiel pokiaľ neponúknu seriózne riešenie.
Trochu ma to mrzí, lebo aktuálne jazdím jeho predošlú verziu a je to šialene rýchly bicykel. Porovnať môžem s Madone RSL, Dogma F8, Cervelo S5. Aeroad mi natoľko sedí že som mu doprial lak na zákazku :)
Nový Madone sa mi pozdáva, ale zmeny dostal minimálne. Tiež je pomaly po sezóne, osobne by som chvíľu počkal kým ,,vychladne´´, môžeš pár stoviek ušetriť.

Za pozretie a zváženie určite stojí aj nový Scott Foil, Giant Propel, príp. Simplon Pride II alebo Factor One.
07.09.2022 - 00:58:25
00
gAtk0 No ako si to nakoniec rozluskol, ci este vyberas?
09.09.2022 - 20:43:57
00
lukasz9

Ešte som to neuzavrel.
Cca 10.10 budem mat možnosť vidieť, vyskúšať novú Madonu tak snáď sa rozhodnem. Odpovede na moju otázku som veľmi nedostal až na výnimku, skôr uštipačné komenty. Skôr pôjdem do Madony kvôli servisu poblizku ak mi sadne ak nie tak skúsim niečo iné Pinarello, alebo Specialized Tarmac sa mi tiež páči no neviem ho porovnať.
09.09.2022 - 20:54:56
01
Keby som sa mal rozhodovat medzi tymito dvoma, tak by som siel do Canynonu na DuraAce, avsak ako tu bolo spomenute, je tam ten znamy problem so sedlovkou. V tejto top kategorii si mozes pozriet akehokolvek top vyrobcu, co dodava biky pre profi peloton, a potom uz je to ozaj o preferencii znacky/vzhladu/posedu, co Ti najlepsie sadne, ziadny z tychto bikov nie je vyslovene zly. Co sa tu nespomenulo je napr Cannondale SystemSix, co by stal za zvazenie. Popripade Wilier Filante, ten by bol moj vysnivany :)
10.09.2022 - 08:14:41
00
keyboard_arrow_up