... dalsie odlahcenie na nepodstatnej veci ...

Prílohy:

Look Quartz.jpg
Look Quartz.jpg 225.45 KiB thumb_up0thumb_down

24.07.2008 - 23:46:51
00
...tak nejake Vlastofky....

Prílohy:

Komentár súboru: Race Face Next SL Carbon Low Rise
Vaha RF Next Carbon.jpg
Vaha RF Next Carbon.jpg 183.1 KiB thumb_up0thumb_down

24.07.2008 - 23:50:14
00
... dalsie odlahcenie na nepodstatnej veci ...


som zvedavy co na ne povies, zatial som cital asi 10 nazorov, z toho 100% negativnych :)
25.07.2008 - 14:49:15
00
som zvedavy co na ne povies, zatial som cital asi 10 nazorov, z toho 100% negativnych :)

Posli link, kde si tie nazory cital. Co im vycitaju? Ja som cital snad len jeden negativny (zlomenie), ostatne pozitivne. Dvaja kamosi ich jazdia (zakl. model) cca 1 - 2 mesiace a zatial spokojnost.
25.07.2008 - 15:09:03
00
vycitaju im volu v kufroch, niekde na WW to bolo uz davnejsie
25.07.2008 - 15:20:27
00
vycitaju im volu v kufroch, niekde na WW to bolo uz davnejsie

Aha, uz rozumiem. Stretol som sa s tym na zahranicnych forach. Pri tychto pedaloch je totiz treba volu vymedzit dodavanymi podlozkami (0.5, 1.0, 2.0 mm) pod kufrom tak, aby okolita podrazka prave dosadla na telo pedala, ked je nacvaknuty. Ako som pochopil zo zahranicnych for, mnohi bikeri su totalni technicki analfabeti a nevedeli to spravit. Preto LOOK uz priklada okrem standardneho navodu este jeden graficky, nazorny a prehladny (aj pre debi..ov :lol:), ako to spravit. Stretol som sa na mtbr fore aj s tym, ze priamo zastupca Look-u v USA to na fore vysvetloval. Pre nasinca ziaden problem :wink:. Na druhej strane vsak vidim vyhodu v tom, ze kridelka zamku nedosadaju priamo na podrazku tretry ale na podlozku a nenicia ju, ako u EggBeaters a trochu aj Time XS (v sete su pribalene aj rezervne podlozky stejnej hrubky pre pripad opotrebovania, naozaj niet co vytknut). Toto uz mam nastavene a pocitovo je to OK, rovnako aj vypinanie, ale az realna jazda to potvrdi/vyvrati. Este sa moze vyskytnut nekompatibita podrazky tretry (okolitej gumy) a tela pedalu, nebudem to podrobne popisovat, ale ostry noz pomoze. Ako obvykle, nasadil som len jeden pedal, aby som mohol priamo porovnavat s tym (osvedcenym) na druhej nohe. A poviem Ti, ze ked som pred casom ku lavemu Time XS hodil na pravu nohu opat PD-M959 (kvoli odhalovaniu inej priciny), bol to velky rozdiel (prilis vela minusov pre Shimano :) ).
25.07.2008 - 15:50:44
00
... Na druhej strane vsak vidim vyhodu v tom, ze kridelka zamku nedosadaju priamo na podrazku tretry ale na podlozku a nenicia ju, ako u EggBeaters a trochu aj Time XS...

Tie podlozky byvaju aj ku krenkom (dokonca aj nerezove), no ja mam skor opacny problem: gumenna cast podrazky sa po zacvyknuti kufra, este nedotyka pedala. Kufor sa proste o nieco oprie, ale noha sa otaca okolo pedala po svojej pozdlznej ose. Ak uz niekto riesil nieco podobne, tak dufam pomoze, mna napada jedine kupit starsie (nie premium) kufre.
25.07.2008 - 16:00:32
00
no, ide vsak o to ze ked zoderes podrazku (tu gumu) tak si v prdeli

Zigo, tvoj problem riesi lepiaca paska s drsnym povrchom na okraje okolo zamku
25.07.2008 - 16:07:24
00
...no ja mam skor opacny problem: gumenna cast podrazky
sa po zacvyknuti kufra, este nedotyka pedala. Kufor sa proste o nieco oprie, ale noha sa otaca okolo pedala po svojej pozdlznej ose.

Preto to Look riesil tak, ako to riesil. Ak nedam ziadnu podlozku, nemam sancu vobec tretru zapnut, lebo podrazka dosadne skor, ako zamok. Pre nove tretry sa dava podlozka 2 mm (alebo viac) a po optrebovani podrazky sa z podlozky odobera (resp. vymeni za 1.5, 1.0, 0.5 a nic). Mam stare tretry Nike Alpin II a stejne som musel dat podlozku 2 mm, aby to bolo optimalne (guma v oblasti kufra nie je natolko opotrebovana. Pouzivam tiez gumene stuple namiesto ocelovych a po ich optrebeni ich menim, mozno to ochranuje viac podrazku, neviem). Ziadna vola, perfektne dosadnutie.

P.S. Aj preto z dovodov, ktore si uviedol, sa mi EggBeaters konstrukcne nepacia. Taktiez tretra plave v Sh 959, ale nie v Time a Look.
25.07.2008 - 16:18:38
00
zlatý rybári aby som počas montáže a potom počas roka pri opotrebovávaní riešil poldožky choré. Staré 757 fachčia 10 rokov bez najmenších problémov tretra akákoľvekTak isto aj 858 a 959 .Načo si pridávať problémy tam kde nemusia byť nerozumien ale každého vec.
25.07.2008 - 16:25:54
00
zStaré 757 fachčia 10 rokov bez najmenších problémov tretra akákoľvekTak isto aj 858 a 959 .

959 som jazdil vela rokov, ale oproti Time XS su o dost horsie (vo vsetkych parametroch okrem zivotnosti lozisk, resp. vole na oske) - napr. tretra v nich plave, lebo dosadacia plocha pedalu sa uz zodrela na kontaktnych miestach, takze s Tebou, Rasto, nemozem suhlasit. Ak ich nahodis subezne, potom poznas rozdiel. Time XS a predpokladam, ze aj Look, su o triedu vyssie. Preco hovoris o meneni podloziek pocas roka? Mam tretry asi 3 roky a dal som 2mm podlozky ako na nove (zeby to bolo tym, ze sa snazim viac bikovat a menej tlacit do kopca :wink: :lol: ?). Budem musiet obrusit podrazku o 0.5 mm, aby som znova menil podlozku (vymena je zalezitostou asi tak 2 minut).
25.07.2008 - 16:37:20
00
No myslim,ze sa velmi mylis....Ja som jazdil 4 roky 540 tky a zadny vakel.Jediny vakel kery tak mozes casom mat je na kufroch kere si za 200 korun kupis nove a fajront.
Japonec je jasna volba.A ani na jednych kere tu ospevujes sa neda nastavit sila pruziny takze nevim o com...
25.07.2008 - 16:41:45
00
Ved si pisal : po optrebovani podrazky sa z podlozky odobera.
Ja osobne so Sh nemám najmenši problém žiadne zodratá plocha na pedáloch.Ja nekritizujem funkčnosť nejazdil som ich takže o tom som ticho len ja mám 4 tretier a ak by som mal na každej zisťovať aká tam pojde podložka a prehadzovať podložky amen tma. Zoberem tretry aké chcem zoberem bike aký chcem nasadne a idem na to som narážal.
25.07.2008 - 16:49:12
00
esteze nemas stvoro noh :-)
25.07.2008 - 16:52:18
00
ako mačák...bueheheee
25.07.2008 - 16:53:46
00
keyboard_arrow_up