Ja som mal na škole spolužiaka čo mal asi dve či tri dis-niečo (ne- nik sa mu nesmial, len troška sme mu závideli, že je s ním jemnejšie zaobchádzané v niektorých prípadoch) a teraz je v "lepšom" spoločenskom postavení ako minimálne ¾ našej triedy...
13.09.2022 - 11:19:58
00
Jeden kamos 30tnik tiez smutil za komunizmom. Vraj za komunistov bolo vsetko lahsie, lebo sa stacilo pridat k strane a urobit karieru. A on dnes chudak nevie, ku ktorej sa ma pridat...
13.09.2022 - 16:06:37
00
Tiež smútim za komunizmom. Bolo to mojich najšťastnejších 10 mesiacov v živote...
13.09.2022 - 22:32:16
02
klud chalani - komunizmus tu (a ani nikde inde) nikdy nebol ...
mozete vratit diplomy / vysvedcenia a mozno vam vratia skolne ;)
pripadne hladajte 'utopisticky komunizmus'
koniec OT
13.09.2022 - 22:54:43
02
Ja som zažil budovanie komunizmu. Len kratko. Potom sa spamätali a začali budovat vyspely socializmus.
14.09.2022 - 19:01:20
01
Ahojte, tu na fore som neaktivny ale aktivne jazdim MTB od cca 2003 teda jazdil som, cez coronu sa zo mna stala skor ziletka. Moj prispevok sa tyka hlavne BA kedze tu zijem ale nerobim si velke nadeje ze to inde na slovensku je inak. V principe som zastupca vsetkych hadajucich sa ludi cize psickar cyklista bezec turista kedze aktivne sa venujem vsetkym kategoriam :D. Kazdopadne to co ma trapi je arogantnost cyklistov, zamerne pisem cyklistov a nie majitelov bicyklov. Posledny rok ma vytaca spravanie ludi ktory verim ze su vo velkom clenmi aj tejto komunity. Stale sa tu opravnene narieka cyklista vs auta ale uz menej sa kuka na cyklista vs bezny ludia. Byvam v Petrzalke kde je vybeh pre psov po jeho obvode ide cyklochodnik, permanentne si to tadialto cyklisti skracuju (realna uspora mozno 10s) jednak ohrozuju psov na volno druhak do tohoto vybehu chodia vo velkom aj deti a este doslovne nutia odskakovat ludi z vyslapaneho chodnika lebo sak on na bicykli ma prednost pred postavajucim clovekom cakajuceho na psa. Na otazku ci to ma daleko na cyklochodnik pride odpoved vacsinou v style ktora ma smeruje do zenskeho pohlavneho organu. Najlepsi bol borec na MTB ktory mi dal este ramenom bodycheck pri obiehani. Dalsi mi argumentoval ze mam mat psa na vodzke na odpoved ze sak ale toto je volny vybeh mi ukazal prostrednik. Vcera trojica ziletiek po lavke pre pesich (najazd na stary most) na moje slusne podotknutie pri ich subeznej jazde " chalani na druhej strane je cyklochodnik" som dostal odpoved ze mam ist zasa tam ale s titulom kkt prije..y. Nedavno pri ceste z Modry do Pezinka sa utvorila kolona pred kruhacom tak som sa dal na krajnicu sak zachranarska ulicka pricom ostalo asi pol metra cesty, tak som dostal kopanec do dveri od obiehajuceho ziletaka ci sa nezmestim. Takychto prihod mam v poslednej dobe uz dako moc aj ked len ako pozorovatel a tak sa pytam co vlastne chceme ako komunita ked sa spravame jak ....
25.09.2022 - 18:10:24
02
Skus pokračovať v diskusii tu https://www.mtbiker.sk/forum/post1874820.html#p1874820
25.09.2022 - 18:17:55
01
RunesSVK : kde to presne je (nepoznam to) v Petrzke ? Ale inak toto nie je vec cyklistov, ale ludi, zda sa, ze po/pocas korone vsetkym preplo :D Inak najhorsie skusenosti mam asi z "bezec vs psickar" :D
25.09.2022 - 18:42:11
00
Ito: vybeh je priamo vedla elektrickovej trate, na obrazku je betonova cyklotrasa oranzova, zelena je vyslapany chodnik cez vybeh ktory je teda travnata plocha. A zamerne som pisal cyklistov to znamena ludia v lycre a nie na "supermarket" bicykloch. No a hej ja ked bezim vzdy dam vedet ak vidim pesonauta lebo pes sa skor zlakne ako by default chcel utocit. Ale asi by tato tema dako mala prejst do toho druheho vlakna co pisal misoR

Prílohy:

cyklovsvybeh.png
cyklovsvybeh.png 90.29 KiB thumb_up0thumb_down

25.09.2022 - 19:03:48
02
Dik, toto nepoznam, parkrat som siel po opacnej strane. Historiek zo Stareho mosta a cyklochodnika mam tiez zopar :D, ale zvacsa to pozabudam. Zastavam nazor, ze tam, kde je tolerancia , resp. ochota ustupit tomu druhemu, netreba tolko predpisov/zakazov/prikazov a daju sa prehliadat aj chyby (nikto nie je perfektny). Realita je ina, lebo to ludia musia chciet sami. Nikto ich nedonuti len tak. Ale ok, vsak ked tak to moderator presunie, nech je zachovana kontinuita :D

Jezuspls. :)
25.09.2022 - 19:10:55
00
Za všetku tú agresivitu môžu cyklo outfity. Nejako to dvíha ego alebo čo. Dresy BORA v tomto hrajú prím :lol:
25.09.2022 - 19:42:55
00
RunesSVK Preco len cyklistov, ked aroganciu najdes v kazdej skupine? Apeluj vseobecne na ludi. :-)

Mimochodom, odkedy je ta zelena volnym vybehom psov?
25.09.2022 - 20:07:50
00
Tá plocha pokiaľ viem, tak voľný výbeh psov nie je. Čo viem, že je voľný výbeh psov v Petržalke, tak je to tá plocha medzi Chorvátskym ramenom ohraničená mostom na Antolskej, Betliarskou ulicou, Jantarovou cestou až po ten pontónový most cez Chorvátske rameno.
25.09.2022 - 21:33:47
00
RunesSVK k ostatnym "problemom" co si popisal sa neviem vyjadrit nepoznam.....ale k tej Petrzalke mozme podiskutovat. Najskor by ma zaujimalo co presne myslis pojmom volny vybeh a ci to je niekde nejak oznacene pripadne definovane? Predpokladam ze volny vybeh oznacujes priestranstvo medzi elektrickou a "cyklotrasou". Ta "cyklotrasa" je zmiesany chodnik cize defacto tam chodia mamicky s kociarom, chodci, kolobezkari, bezci, cyklisti.... pokial som na MTB chodievam tou "skratkou" ktora je klasicky vyslapany chodnicek a nepouziva sa kvoli tomu, ze je skratka, ale ze tam je mensi pohyb. Tiez som si vsimol aroganciu psickarov ktori maju cely siroky priestor "vybehu" k dispozicii, ale oni stoja na tej uzkej vychodenej a vyjazdenej cesticke a nadavaju na cyklistov... napriek tomu vzdy ked nejakych obchadzam spomalim a podakujem. Vacsina odpovie, nie je za co. V poslednej dobe sa vsak stretavam s opakom a to ze niektori ostanu stat a cakaju co sa bude diat neuhnu sa a so sprskou nadavok. Kedze nie som konfliktny typ tak nereagujem a pokracujem v ceste. Co sa tyka najazdu na stary most tiez som si myslel ze prava strana je pre cyklistov a lava pre chodcov (z Petrzalky do mesta), ale vsetci chodia aj tam aj tam. Dokonca most je pre cyklistov "jednosmerka" a ked som v protismere stretol otca na biku s potomkom a upozornil ho ze je v protismere tak mi odpovedal ze co ma robit ved je to dieta!.....no on je rodic a mal by ho podla mna v prvom rade co to naucit.
25.09.2022 - 21:34:01
11
estimator: tak oficialne oznamujem ze ta plocha od elektricky po cyklochodnik je od cca 94 volny vybeh pre psov a je riadne oznaceny len blbo to vidiet, napr tuna fotka z google maps v krzku mas oznacenie vybehu a taka ista znacka je aj na druhej strane, ono vlastne cely koridor buducej elektricky bol vybeh pre psov tym ze tam bol stavebny uzaver od 80 rokov tak po pade rezimu to mestska cast takto vyuzila a stale to teda na vacsine tych uzemi az po slnecnice je :) cize ano ty ludia co ti nadavaju su v plnom prave a nemaju dovod ti uhybat a ty tam defakto nemas co robit, paradox je ten ze ked ta tam zakusne pes bude na vine ty lebo si siel do vybehu, rovnako ako keby on pusti psa na cyklochodniku, to neber utocne len teda informativne a taktiez nechapem ked mas k dispozicii cyklochodnik preco ho obchadzas ? zacina a konci v tom istom bode ako ten vyslapany chodnik.

ze je most jednosmerka viem ale tam ludi taha ten vyhlad a aj to ze chodia chodci na cyklostrane lavky ale preco to robit ako oni ? to som nikdy nepochopil ze ked ostatny porusuju tak budem aj ja

Prílohy:

vybeh.png
vybeh.png 202.89 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_20220921_172321.jpg
IMG_20220921_172321.jpg 504.89 KiB 17.1158,48.1238 thumb_up0thumb_down

25.09.2022 - 21:52:05
00
keyboard_arrow_up