Ak biker narazi na trail ktory nie je na Trailforks (TF) ci v mape
Ma ho bezodkladne zverejnit na TF aby si ho mohli uzit aj ostani a to aj ak sa pravdepodobne jedna o ilegal. 10% [ 3 ]
Ma to spomenut v nejakej teme tu na na fore ale nezverejnovat na TF. 26% [ 8 ]
Ma si to nechat pre seba a vykaslat sa na ostatnich clenov komunity, aby zverejnenim nenahneval niekoho, co si ten kusok lesa uzurpoval z verejneho priestranstva len pre seba a nechce sa delit o plody svojej prace. 65% [ 20 ]
Celkový počet hlasov : 31
Na kolko som filantrop a mam zaujem podporovat bikersku komunitu, zaujima ma aky je vacsinovy nazor.
16.09.2022 - 02:07:07
00
Filantrop :D :D
16.09.2022 - 07:57:41
27
Dal si málo možností do ankety, všetky sú len pre filantropov.
16.09.2022 - 08:50:38
02
tiež mám rád Filan(a), a tiež je vo veľkom množstve prudko otravný
16.09.2022 - 09:00:01
04
....načo tie drísty o uzurpovaní si verejného priestranstva a nechcení sa deliť o plody svojej práce 🙄🤔?
Keď chceš robiť anketu a niečo zistiť, tak daj normálne formulované otázky....toto tu vyzerá že si liečiš nejakú frustráciu alebo čo...
16.09.2022 - 09:07:38
04
Kenai Pomýlil si si pojmy a dojmy, ako už mnohokrát. Byť trop a byť filantrop sú dve rozdielne veci.
16.09.2022 - 09:10:26
02
kde je moznost 4 - znovu zahrabat? :rofl:
16.09.2022 - 09:46:15
01
Urobiť na ňom woodgarden
https://forumfoto.mtbiker.sk/7672_male-karpaty_63237e2e2066d.jpg
16.09.2022 - 10:03:37
02
aJoN napísal:
Dal si málo možností do ankety, všetky sú len pre filantropov.

Co ti tam pridam ?
16.09.2022 - 12:45:11
00
No zatial sa zda, ze sme komunita kazdy sam za zeba.. je to vobec este komunita ?
Je mi jasne, ze rozhodovanie niekoho ovplyvnila obava ze ked nejaka autorita zisti ze je neikde ilegal bude z toho problem pre vsetkych. Na druhu stranu ak ludia nevedia ze je neico vybudovane vyhrabu si dalsie a dalsie a dalsie miesto toho aby jazdili parallny trail vedla o ktorom netusia. Az raz nebude kde hrabat, alebo to uz naozaj bude problem s regulaciou. Mam pocit ze utajovanim trailov sa akurat utajuju pred kolegami bikermi. Hubari turisti, polovnici a lesaci o nich uz davno vedia a tym padom aj autority.
16.09.2022 - 12:52:33
01
Opýtaj sa Jano1987 s tým si rozumieš. Ten ti dá správnu odpoveď.
16.09.2022 - 13:00:53
00
kenai, práve o to ide, že ľudia si zdieľajú v komunite (osobne), nie kdesi na trailforkse
16.09.2022 - 13:01:47
05
Komunita sa nerovna okruh 10 kamaratov.
Komunita alebo spoločenstvo je prostredie alebo skupina ľudí, ktorí sú bez ohľadu na rozdielnosti schopní oceňovať rozdielnosti, čo im umožňuje účinne a otvorene komunikovať a spolupracovať na dosiahnutí spoločných cieľov.


Ako si taketo nieco predstavujes v meritku tisicov bikerov len v MK ? Ani parta okolo trojstromu nevie o vsetkom co sa hrabe v okoli do 2-3km ako som zisitil. A opacne. A chanali co robili Klanec nevedia o Trojstrome. To nie je funkcne zdielanie nicoho to je chaos. Uz len cakam kedy sa niekto pri hrabani zrazi s niekym inym chrbtom a budu sa cudovat ze co tam ten druhy robi.

Kazdopadne podla mna je najvyzsi cas sa zacat samo policajtovat (boze niektore veci sa fakt nedaju prelozit). Ak si nenastavime system tolerovatelnyu pre autority a vsetkych uzivatelov a navstevnikov lesa, tak nam bude urceny a nebude sa nam to pacit to som si isty.

lto to pekne napisal
lto napísal:
Vam to stale nedochadza, k comu povedie to sialene hrabanie. Stale sa vam zda, ze vsetko je v pohode a nic sa nedeje. Ale deje sa. Lebo problemy zacinaju vtedy, ked sa niekde zacne hromadit mnozstvo ludi. Potom zacinaju regulacie, prikazy, zakazy, atd. A to sa zacina diat vdaka ebikom a trailovej turistike. /prikladov je dost/ A kvoli bufetom :lol:

Strenki: Ty chces jazdit po niecom a niekto iny ma vybavit Ccko ? No vsak jazdi si kade chces, nikto z toho vedu robit nebude predsa, ale dam jeden priklad. Jedna nemenovana poslankyna sa kupala kdesi v Tatrach, v plese, ci potoku. Nikto by z toho nerobil ziadnu dramu a nic by sa nikomu nestalo. Ani prirode. Keby nebola sprosta a nechvalila sa tym na FB. A toto robite aj tu a este niektori z vas ste urazeni ,mam pocit. A to vam Stax naznacil naozaj velmi jemne.

Btw, trojstrom som nasiel cca 1-2 dni potom, co ho prvykrat vyhrabali (zaciatok bol inde, len zakapal). A to este neviete, ze nie daleko odtial si chalani zacali robit cierny skakaci trail (neviem ako pokrocil, ale porobeneho tam bolo dost). A okrem toho je tam v okoli toho spustu, zdaleka nie len trojstrom. Lenze na tie skoky napr. nevedie ani chodnik, ani bezna zvaznica, tak to nepoznate, tak snad budu mat chvilu pokoj :D. Ak im to nepokazia polovnici :)

Ak si chcete poriadne zajazdit, tak chodte do bikeparku. Naozaj sa to oplati. Ale vazne netreba vsade hrabat a stavat neviem co vsetko, len aby vsade cosi bolo. Do lesa a prirody sa nechodi kvoli singlom a skokom, uz si to uvedomte, lebo mam pocit, ze dnesny trend je spravit z lesa totalny bikepark. Tak ako to spravili z Klanca, kde je to prepchate, ako Kaufland ked je akcia na praci prasok.

doplnenie: v okoli BA (hlavne vdaka hladkym chodnikom) ide nielen o ebike , ale e-{cokolvek}.
16.09.2022 - 13:09:53
00
Kenai napísal:
Co ti tam pridam ?



Napríklad:

- Zistím kto to hrabal a opýtam sa ho, prečo ilegálne.

- Ak má byť "tajný" nebudem ho jazdiť, aby ostal utajený.

-Spojim sa so staviteľmi a pomôžem im s legalizáciou

Ale niesom filantrop, povolil by som výber viac možností ako jednej pri odpovedi.
16.09.2022 - 13:33:21
02
Suhlas, ale take moznosti nema radovy vikendovy biker ktorych je majorita. Chcel som to udrzat co najjednoduchsie. Povodne tam malo byt len zverejnim/nezverejnim.
16.09.2022 - 13:43:15
00
keyboard_arrow_up