Mobil cez BT by mal fungovať v pohode, NTB výhradne cez ANT, tam teda potrebuješ dokúpiť ANT modul. Zwift aj Rouvy vie dotiahnuť aktivitu aj do Stravy, takže primárne nemusíš trenažér párovať s hodinkami. Jedine, že by si chcel mať vyhodnotenie tréningu z hodiniek.
Osobne tento model nemám vyskúšaný. Používam trenažér Elite a tam je možnosť napojiť trenažér oboma protokolmi naraz, osobne to mám BT na apple TV a ANT na Garmin. Tiež je možnosť ovládať samotný trenažér cez Garmin.
Čo by si si mal však určite kúpiť, je plášť určený na trenažér, jednak sa ti zníži hluk a za druhé bežné plášte majú tendenciu sa viac opotrebovať.
27.09.2022 - 14:35:25
00
Mám presne tento trenazer
Ak to chces cez comp prepojiť (čo je podľa mna lepšie) treba dokúpiť ant +
Ak máš hrudny pas na ant aj ten ti pripojí k trenazeru alebo teda zwiftu.
Inak všetko funguje ako má aj s tými hodinkami. Tiež to tak používam. Hneď hodí po ukončení aktivity na stravu. Musíš mat samozrejme zwift/rouwy spojené so stravou.
Odporúčam dokúpiť aj plášť na trenazer.
28.09.2022 - 17:12:07
00
to odkial mate tie hluposti ze na NTB je nutny ANT+ modul aby bolo mozne sparovat zwift v NTB s trenazerom ???
ved v pohode to funuje aj cez BT v NTB ... celu zimu som tak fungoval ...
28.09.2022 - 17:38:22
00
prosím je možné mať bike s alfine nábojom na trenažéri? Skúšal to niekto? podľa merania je matica trocha menšia ako rychloupínák....

Prílohy:

IMG_20221015_112719.jpg
IMG_20221015_112719.jpg 256.25 KiB thumb_up0thumb_down

15.10.2022 - 11:33:51
00
Toto by mohlo pomôcť: https://www.kurtkinetic.com/cone-cup-adapters-products/internal-gear-cone-cup
15.10.2022 - 11:44:07
00
Pani ahojte, prosim dotaz, riesim trenazer na mtb bike, je zapotreby menit zadny plast za nejaky hladsi?
Je to podmienka, alebo len udporucanie kvoli mensiemu opotrebeniu plastu valcekom??
Popr.poradit aky s akym vzorom…
Jedna sa o tento trenazer:

https://www.mtbiker.sk/shop/cyklotrenazery/trenazery/elite-trenazer-novo-force.html

Ď.
25.10.2022 - 09:02:18
00
Plast musi byt co najhladsi (cize urcite nie ziadne mtb stuple, výstupky, dezen).

Mam cestak, tam plaste existuju 28'' zo specialnej gumy (lepsie ako obyčajne hladke,ale da sa aj na takych, len viac hluku a oderkov). Na mtbike napis aspon rozmer rafu, nech ti mozu ini poradit
25.10.2022 - 19:59:49
00
zdravim, kupil som trenazer tacx flow smart, potreboval by som adapter, pevnu osku. mam canyon endurace cf sl 7 a oska 142x12mm. bude mi tam pasovat tato? v popise je dlzka 96 mm. https://www.mtbiker.sk/shop/cyklotrenazery/prislusenstvo/tacx-t1711-e-thru-m12x1-00-os-pre-trenazer.html?itm_medium=forum#questions
07.11.2022 - 17:49:17
00
Caute. Bol mi nasadeny chrobak do hlay ohladom trenazera a tak by som sa chcel trosku informovat, lebo tu mam par nejasnosti. Jednak by ma zaujimali ci mate niekto skusenosti s Elite Suito T ( primarne ma zaujal cenou a tym ze ma redukcie na pevnu os). Druha vec, ktora ma zaujima je, ci nutne potrebujem mat aj Zwift alebo staci ked si naplanujem nejaky trening, nahram si ho do Garminu ( takto fungujem pri outdoor jazdeni) a Garmin mi bude ovladat trenazer podla daneho treningu a tiez zobrazovat data ako rychlost, vykon, atd. Nie som nijako vylozene proti Zwiftu len 15 eur mesacne nie je az tak malo.
05.12.2022 - 08:49:43
00
Ahoj Pepo32, ja ho mam treti tyzden akurat. Cize este nemam dlhodobe skusenosti, ale na uvod mi pride super. Nie je brutalne tazky, cize da sa aj prenasat pravidelne (ja ho vzdy posuvam pred a po treningu), aj ked nie je to uplne jednoduche :)
Malo by ti to fungovat s Garminom presne ako pises, ak mas nejake novsie zariadenie od nich - tu je zoznam ktorymi sa daju interaktivne trenazeri ovladat - https://support.garmin.com/en-US/?faq=CHnxYj6F2OA6tN4QRRjEJ8 - cez ANT+ FE-C protokol, ktory ma aj Suito.

V baleni mas ale aj promo kody, na Zwift na mesiac (da sa skombinovat so 14 dnami zadarmo pre novy Zwift ucet, vyuzit najskor tie a az potom pouzit kod), ale napriklad na Elite E-Training mas dokonca az 12 mesiacov, cize mozes jazdit aj ovladat aj cez to. Plus je tam aj Rouvy na 1-2 mesiace (nie som si isty), 3 mesiace na Bkool a aj nieco dalsie. Cize cca rok a pol si vies skusat rozne sluzby a jazdit na promo kody :D
05.12.2022 - 13:47:29
01
ešte sa pridám, Wahoo RGT vieš jazdiť úplne zadarmo ak stačia závody a eventy (skupinové jazdy a podobné). ja takto jazdím pár týždňov a spokojnosť, každý deň si niečo vyberiem, a hodinka utečie ako nič, jasné kto chce nejaký tréning a mať v tom systém asi nie, mne zatiaľ úplne stačí pravidelný pohyb a mám to aj ako zábavu vľaka tomu že kopu ľudí a naháňame sa..
05.12.2022 - 14:59:05
01
Ahojte, chcem si zaobstarať trenazer k handbiku na zimu, no mam na nom nahodeny 27.5x3.8 fat plast a neviem najst nejaky vhodny trenazer. Nemate niekto skusenost s nimi? Fotku biku mam na profile, ak by nahodou si to niekto nevedel predstaviť. Vdaka :)
19.12.2022 - 13:53:55
00
Ak dokazes netocit riadidlami (verim,ze ano), tak vidim 2 moznosti:
1) zohnat akekolvek koleso a dat nan hladky cestny plast, pouzit odporovy trenazer s valcom
2) trenazer s viackoleckom, zhodis koleso a upnes do trenazera (rovnako,ako sa na klasickych upona zadne koleso
19.12.2022 - 19:13:05
00
Marli napísal:
Ak dokazes netocit riadidlami (verim,ze ano), tak vidim 2 moznosti:
1) zohnat akekolvek koleso a dat nan hladky cestny plast, pouzit odporovy trenazer s valcom
2) trenazer s viackoleckom, zhodis koleso a upnes do trenazera (rovnako,ako sa na klasickych upona zadne koleso

Toto fungovat nebude, nakolko vpredu je fatbike koleso na 197mm oske.
20.12.2022 - 18:56:40
00
Bez uprav to zrejme nepojde, napadaju mi 2 moznosti:
1. uzsi plast + Elite qubo + https://www.mtbiker.sk/shop/cyklotrenazery/prislusenstvo/elite-adapter-pre-10-a-12-mm-os-pre-rampa-qubo-novo.html s tym, ze by trebalo ocelovu 5mm zavitovu tyc nahradit dlhsou. Nie som si ale isty, ci by qubo pobral taku sirku
2. na Suito dat vysustruzit vlozku/adapter na stranu bez kazety, nieco ako https://www.mtbiker.sk/shop/cyklotrenazery/prislusenstvo/elite-adapter-super-boost-157x12mm.html ale teda o 40 mm sirsie.
20.12.2022 - 19:56:15
00
keyboard_arrow_up