neviem ci ste tu niekto z tej lokality a ci si to budete pamatat, ktovie ako dopadol pan vasil. ja som vtedy chodil este na ZS stalo sa to vedla v dedine https://www.sme.sk/c/1224923/sofer-ktory-zabil-piatich-ludi-bol-opity.html
03.10.2022 - 14:00:22
00
ja pozorujem v mojej lokalite hlavne faktor lenivosti a pohodlnosti... ja dojdem na pivo, skoro dva a pol kilometra do kopca, peši a pozerajú na mna že či mi nej€be a či sa mi to chce atd... pričom všetci to majú bližšie ale nulový problém s tým ísť autom domov... tak isto niekde na návštevy atd aj do pol kilometra sa ide autom... lebo však to by bolo až maximálne 10 minút chôdze... skrátka je tu dosť malá zásadovosť v ľuďoch, že pil som, tak auto nie, vždy je tisíc výhovoriek, však som na konci sveta, nikto tu aj tak nechodí.. mal som len tri pivá atd.. pôjdem pomaly a dám si pozor..
03.10.2022 - 14:00:49
06
petrik napísal:
neviem ci ste tu niekto z tej lokality a ci si to budete pamatat, ktovie ako dopadol pan vasil. ja som vtedy chodil este na ZS stalo sa to vedla v dedine https://www.sme.sk/c/1224923/sofer-ktory-zabil-piatich-ludi-bol-opity.html


10 rokov za 5 zivotov
https://dolnyzemplin.korzar.sme.sk/c/4465240/odsudeny-hunder-dalej-tvrdi-ze-auto-neviedol-on.html
03.10.2022 - 14:28:08
00
za všeobecné ohrozenie až 20+
dúfam,že to nezostane len pri usmrtení

Jozef Šátek
48 min ·
Spáchal vodič „len“ usmrtenie alebo všeobecné ohrozenie?
Vodič osobného vozidla, ktorý v alkoholickom opojení 1,69 promile alkoholu v krvi a teda vedome sa dopúšťajúci trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky podľa § 289 TZ, v centre Bratislavy asi o 22,20 h ide v rozpore s dopravnými predpismi neúmerne vysokou rýchlosťou a stratí kontrolu nad jeho riadením a vozidlo nekontrolovateľne narazí do skupiny stojacich ľudí na autobusovej zástavke, nespácha „len“ trestný čin ublíženia na zdraví z nedbanlivosti (§ 149 ods. 1,5 TZ), s trestnou sadzbou od 7 do 12 rokov odňatia slobody ale sa mohol dopustiť úmyselného trestného činu všeobecného ohrozenia podľa § 284 ods. 1, 4 písm. a/ TZ (spôsobil ťažkú ujmu na zdraví (7 osobám) a smrť viacerých osôb (usmrtil 5 osôb), pričom páchateľovi môže byť uložený trest odňatia slobody od 20 do 25 rokov až doživotie.
Vychádzam z teórie trestného práva, komentárov i rozhodnutí najvyšších súdov, v ktorých sa konštatuje, že aj chybné riadenie motorového vozidla môže vyvolať všeobecné nebezpečenstvo (iné podobné nebezpečné konanie) a to bez ohľadu nato či ide o chybné riadenie autobusu, nákladného vozidla či prípadne osobného automobilu.
Všeobecné nebezpečenstvo je vznik situácie, ktorá svojou povahou, rozsahom a intenzitou ohrozenia sa rovná nebezpečenstvu požiaru, povodne, výbuchu a pod., teda ľuďom bezprostredne hrozí nebezpečenstvo smrti, ťažkej ujmy na zdraví alebo - škoda veľkého rozsahu na majetku.
Pre stav všeobecného nebezpečenstva je charakteristická živelnosť a neovládateľnosť priebehu udalosti, pri ktorej vznik poruchy závisí od náhodných okolností, na ktoré páchateľ alebo ohrozené osoby nemajú vplyv – opitý vodič nemá dopravný prostriedok i dopravnú situáciu pod kontrolou. Medzi najdôležitejšie okolnosti, z ktorých je možné urobiť záver o nebezpečnosti konania obvineného o charaktere havárie a o stupni ohrozenia, ktoré z jazdy vyplýva, patrí práve skutočná rýchlosť jazdy pred stretom (nedostatok sebakontroly – alkoholom odbrzdená prirodzená psychická kontrola) a ďalej spôsob pohybu vozidla napr. šmyk.
Vychádzam z predpokladu, že ak sa vodič v silnom alkoholickom opojení rozhodne riadiť motorové vozidlom, čím zároveň porušuje jeden zo základných dopravných zákazov, tak musí byť „uzrozumený“, že dopravný prostriedok sa v jeho rukách môže za určitých okolností, ktoré nebude schopný sám zvládnuť zmeniť na nástroj bezprostredne ohrozujúci životy a zdravie viacerých osôb a majetok veľkého rozsahu. Prípadne aj „ľahostajný“ vzťah páchateľa k takémuto následku možno považovať za uzrozumenie s následkom, teda ľahostajnosť či následok nastane alebo nenastane vyjadruje jeho kladné stanovisko aj k tejto možnosti. Z toho vyplýva, že takýto páchateľ konal v tzv. nepriamom úmysle (čo vylučuje konanie z nedbanlivosti).
03.10.2022 - 16:17:52
00
Čo to je za človeka... Však po takomto niečom musel hneď vytriezvieť a on bol ešte arogantný a agresívny.. a verím tomu, že ho vôbec neserie svedomie...
03.10.2022 - 19:49:23
01
Teraz bolo v spravach ze pri vypocuvani povedal ze si nic nepamata...to uz ma na Slovensku hned par rokov dole
03.10.2022 - 19:51:44
00
Ja som tipoval zaseknutý plynový pedál alebo zlyhanie bŕzd...
By som mu rýchlo vyliečil pamäť hajzlovi.


Naposledy upravil LMS dňa 03.10.2022 - 19:54:33, celkovo upravené 1 krát.

03.10.2022 - 19:53:52
01
to mu nič neuľahčilo.je to klasická obrana všetkých vrahov.
03.10.2022 - 19:54:16
00
LMS napísal:
Ja som tipoval zaseknutý plynový pedál alebo zlyhanie bŕzd...
By som mu rýchlo vyliečil pamäť hajzlovi.


tieto veci určite prešetrí analýza vraku... ale tak za peniaze sa dá všetko kúpiť a zmanipulovať
03.10.2022 - 20:05:06
01
Sudiac jeho charakter zo spravania sa po nehode, ci lepsie povedane masakri, ma toto vobec neprekvapuje. To sa este len dockame spinavosti a manipulacii, pravnici uz urcite vymyslaju ako ho vysekat s nizkym trestom.
Subezne s vysetrovanim by sa mala preverit aj cinnost tychto kvietkov na zvaze. Nie je to konflikt zaujmov ked fagan kontroluje tatka sekretara?
03.10.2022 - 20:19:07
06
Už začína byť jasné prečo sa pánko tak sebaisto vyhrážal policajtom že ich vyzlečie z uniforiem. Vyšetrovanie tohto prípadu bude zaujímavé sledovať, aj výšku trestu.

Prílohy:

fc7debc719964212aa76651bfab4c752925d5dc8004515e3a66e6df42de47304.jpg
fc7debc719964212aa76651bfab4c752925d5dc8004515e3a66e6df42de47304.jpg 85.6 KiB thumb_up0thumb_down

04.10.2022 - 15:08:06
04
akurat, ze toto ozrate hovado je smerak - podla svedkov to vykrikoval aj na policajtov na mieste a aj za nich kandidoval v komunalnych volbach.

ale dezolati uz veselo siria, ze to je caputovej a hegerov clovek lebo zdielal nejake ich prispevky, kde prijali nepocujucich sportovcov...
04.10.2022 - 15:59:44
08
To hovedo je akurat tak kam vietor tam plast podla toho co mu zrovna pasuje aby sa udrzal na teplom fleku aj s familiou. Kandidoval ako nezavisly s podporou Smer, SNS, Strana zelenych, Strana moderneho Slovenska. Ten si dobre rozumie s kazdym pokial mu to vyhovovalo, aj s olanakmi.
Dufam ze medializacia tohoto pripadu dopomoze k aspon trochu spravodlivemu trestu. Aj ked tych 5 zivotov to uz nevrati.
Ten by si bez debaty zasluzil 50r. trest ako tato zenska v US, koho zaujima googlite:
Woman gets 50 years in death of family on Selmon Expressway
04.10.2022 - 16:34:04
00
R.I.P.
Prvá dáma country music Loretta Lynn
https://www.theguardian.com/music/2022/oct/04/loretta-lynn-country-singer-of-love-and-hardship-dies-aged-90
04.10.2022 - 19:26:08
00
Osobne si nemyslim, ze ho sud odsudi za obzvlast zavazny zlocin vseobecneho ohrozenia v zmysle §284/4/a TZ ako sa hovori najma z hladiska umyselneho zavinenia aj ked vyklady prava zazneli uz rozne. Podla mna ak ho aj odsudia za vseobecne ohrozenie tak ako precin podla §285/4 TZ, teda z nedbanlivosti kde je trestna sadza 4-10. Vo vseobecnosti sa ale vseobecne ohrozenie vyuziva najma napriklad ked je pod vplyvom alkoholu vodic kamionu, vlaku, autobusu a podobne, nie obycajneho osobneho motoroveho vozidla. Ale nevylucujem to, kedze je to medializovane a je tam tlak z roznych stran, ale bezne to nie je.
04.10.2022 - 21:07:16
00
keyboard_arrow_up