UCI dovoľuje na CX plášte max šírku 33mm. Väčšinou majú blatový dezén…
11.10.2022 - 19:55:51
01
elsi napísal:
UCI dovoľuje na CX plášte max šírku 33mm. Väčšinou majú blatový dezén…

Díki Elsi jeden pár kolies mám do sucha s nižším dezénom a druhé do mäkka z latexovými dušami
gravelisti objavujú koleso, jazdia v podstate hardtaily s odpruženou vidlou, 2” plaste ale majú tam barany čím nadobúdajú pocit vynimočnosti
11.10.2022 - 20:13:51
00
taký CX plášť mi moc nedáva zmysel, teda okrem pretekania... v teréne neutlmí nič, hrbolatá "galuska", silno jednoúčelové... to je asi fakt len na pretekanie...

minulý rok som jazdil také cestnejšie 32 plášte a teda nič moc, slabo sa to nafúkať nedalo, takže ako beton, pôvodne som mal na graveli 37 mm WTBčka, potom som skúšal 35,32, ale pod 35 by som do terénu neliezol, aspoň tá 40ka, nehovorím, že hneď 45,50mm balóny, to je skôr také bikepakerské, za mňa na "rýchly - gravel" je optimum niekde 38-42 mm

ale ono to závisí od toho, kto čo potrebuje a kde a ako jazdí... také 2" 50 mm balóny si na Graveli jaksi tiež neviem predstaviť, to už potom radšej MTBčko... ale proti gustu...
11.10.2022 - 20:19:33
00
magbudie koľko ma najazdené na 33 mm plášťich?
Ako písem mám dve sady kolies a na tej do mäkkého podkladu ma obuté chalenge grifo a latexove duše dajú, sa jazdiť na nižších tlakoch a sú také pružnejšie ako klasické cestné
Pocitovo je to inde


Naposledy upravil Mayky dňa 11.10.2022 - 20:32:23, celkovo upravené 1 krát.

11.10.2022 - 20:27:17
00
Mayky Asi si mal na mysli hardtaily s pevnou vidlicou. Moznost osadenia 2" plastov na gravel je stale rarita.
Aj tak je lepsie mat moznost osadit sirsie plaste ako max. 35mm a aj to rychlo blatom upchas.
11.10.2022 - 20:27:46
00
user_id záleží čo chceš jazdiť, ale tvrdiť že menej ako 35 či 38 mm je úplne nekomfortne nie je pravda pre mňa je úplne zbytočne riešiť gravel z 40 mm a viac plášťami len preto aby som bol in
11.10.2022 - 20:39:21
00
Na MS v graveli išla elita na cestných bikoch ako Canyon ultimate len mali širšie plaste myslím 35 ťky ale nie som istý niekde bol dneska článok o tom
Neviem si predstaviť niečo širšie jazdiť na graveli
11.10.2022 - 20:42:44
00
Tak je to dost individualne. Niekomu mozu prist plaste do 35mm nekomfortne, inemu aj 45mm a este si osadi odpruzenu sedlovku/predstavec.

Vobec by som neriesil co ma osadene "elita" na nejakych pretekoch, kedze maju vacsinou uplne iny ciel ako bezny cyklista.
11.10.2022 - 20:50:10
02
Dnes som siel na 36mm tufach lesnu zltu cykloznacku od lozornskej asfaltky po cerveny domcek. Podla segmentov som siel tak priemerne ako to jazdim na fulle. Tak teraz rozmyslam kam do tej vasej 2palcovo 33 milimetrovej debty zapadam.

Edit. Predtym som siel hore tou asfaltkou na cas ako na cestaku a zasiel som to o par minut rychlejsie ako predchadzajuci pr


Naposledy upravil lapaloma dňa 11.10.2022 - 20:57:19, celkovo upravené 1 krát.

11.10.2022 - 20:52:58
00
Mayky napísal:
Na MS v graveli išla elita na cestných bikoch ako Canyon ultimate len mali širšie plaste myslím 35 ťky ale nie som istý niekde bol dneska článok o tom
Neviem si predstaviť niečo širšie jazdiť na graveli


To ze si nieco nevies predstavit, vypoveda len o tvojej slabej predstavivosti. To co jazdia na MS je uplne irelevantna vec. Kazdy jazdi nieco ine a tak ako tebe mozu na tvojich trasach vyhovovat 32ky gumy, tak niekomu inemu v lese dobre padnu 40+ plaste. A ak si myslis, ze ludia na graveloch jazdia 40+ plaste kvoli tomu aby boli in, tak si evidentne aj pekne mimo.
11.10.2022 - 20:54:28
01
Tak je to dost individualne. Niekomu mozu prist plaste do 35mm nekomfortne, inemu aj 45mm a este si osadi odpruzenu sedlovku/predstavec.

Vobec by som neriesil co ma osadene "elita" na nejakych pretekoch, kedze maju vacsinou uplne iny ciel ako bezny cyklista.


musíš to riešiť, lebo určujú trendy zajtrajška, ak teda nejzdíš len tak okolo komína, aj v cyklokrose je/bol trendy vpredu jedna placka a zistili, že na dynamických tratiach to neukrútia ani borci s vysokou kadenciou, tak sa to pekne vráti k dvoj placke v predu

ja ako naj pozitívum hodnotím tie latex duše, je to fajn pružné, také gumené ako má byť, len neviem čím to v prípade defektu zalepiť
11.10.2022 - 20:59:12
00
Ja som siel dnes z kamzika dole po modrej, potom zltou dole na koziarku. 40tky boli tak tak. Potom som to rubal od figara kolo kuchajdy do vrakune 35+
Mohli mat tak 2,5-3 bary
Mam doma aj 50tky a v lese je to super ale prisli mi pomale na asfalte a na druhych kolesach mam 32ky gp5000 TL, na rakuske polnacky to staci a na ceste valia velmi dobre
11.10.2022 - 20:59:34
00
blackman napísal:
To ze si nieco nevies predstavit, vypoveda len o tvojej slabej predstavivosti. To co jazdia na MS je uplne irelevantna vec. Kazdy jazdi nieco ine a tak ako tebe mozu na tvojich trasach vyhovovat 32ky gumy, tak niekomu inemu v lese dobre padnu 40+ plaste. A ak si myslis, ze ludia na graveloch jazdia 40+ plaste kvoli tomu aby boli in, tak si evidentne aj pekne mimo.


načo potom ťahať do takého terénu gravel, zoberiem MTBčko
11.10.2022 - 21:02:31
00
Mayky napísal:
musíš to riešiť, lebo určujú trendy zajtrajška, ak teda nejzdíš len tak okolo komína, aj v cyklokrose je/bol trendy vpredu jedna placka a zistili, že na dynamických tratiach to neukrútia ani borci s vysokou kadenciou, tak sa to pekne vráti k dvoj placke v predu

ja ako naj pozitívum hodnotím tie latex duše, je to fajn pružné, také gumené ako má byť, len neviem čím to v prípade defektu zalepiť


"musíš to riešiť, lebo určujú trendy zajtrajška," ...inymi slovami, chces byt IN ? :-P

Mne su trendy sumafuk. Jazdievam dlhe streky (cez 100km) aj na tebou nepochopenych sirokych plastoch (aktualne mam 2,25") po roznych terenoch a domov prichadzam oddychnutejsi ako po vyjazde na cestaku :-)
11.10.2022 - 21:15:27
00
user_id napísal:
"musíš to riešiť, lebo určujú trendy zajtrajška," ...inymi slovami, chces byt IN ? :-P

Mne su trendy sumafuk. Jazdievam dlhe streky (cez 100km) aj na tebou nepochopenych sirokych plastoch (aktualne mam 2,25") po roznych terenoch a domov prichadzam oddychnutejsi ako po vyjazde na cestaku :-)

jasné a v predu máš jedno placku a vzadu 12 kolo
Ja hubárčinu nejazdím, nemám čas na 100km výjazdy z blaženým výrazom, preferujem hodinový laktát, rýchlejšiu a technickejšiu jazdu čo zaberie cca hodinu
11.10.2022 - 21:25:15
00
keyboard_arrow_up