Čaute,
Po pár rokoch jazdenia na HT som sa rozhodol, že by som rád prešiel na nejeké pohodlné celopéro. Chcel by som ho využívať hlavne na dlhé výlety ale aj na pravidelné dupanie do kopcov poprípade nejaký maratón. Čo sa týka zjazdu tak rád by som s ním pojazdil nejaké trailíky ale žiadne extrémy. Zaujal ma tento canyon a hlavne jeho výbava ale mám trocu strach či už 140mm zdvih prednej vidlice nie je pre mňa moc, aj keď podľa môjho neskúseného oka geometria vyzerá celkom v pohode na šlapanie. Ostatné bicykle v tejto cenovej kategórií ktoré som zvažoval (ghost SLAMR base, cube stereo 120 race, Ghost kato fs alebo focus thron 6.8 ) majú rádovo nižšiu výbavu. Rád by som sa teda opýtal skúsenejších čo si myslia. Teda či je vhodný aj na takéto použite. Poprípade či by bol vhodnejší jeden z vybraných modelov alebo nejaký úplne iný?

Za odpovede vopred ďakujem.
13.10.2022 - 15:58:23
00
Ahoj,

ak máš v pláne jazdiť aj nejaký ten maratón, tak 140 už bude pomerne dosť. Úprimne si myslím, že 120 vidlica bohate postačí. Trailík to pohodlne pohltí ak to nebude kamenistá rozbitá trať. Ak ti môžem dať odporúčanie tak do Focusu nechoď, neviem čo majú teraz za zvyk dávať bowdeny cez predstavec namiesto klasickým vedením cez rám. Mal som FS JAM a nebolo nič otravnejšie počas jazdenia ako trieskanie bowdenov v ráme kvoli tomu divnemu vedeniu cez predstavec. Po pol roku som to predal. Slamr je už taká trailová mašinka čo sa týka geometrie, ale ten Cube vyzerá slubne. Alebo ešte : https://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/horske-bicykle/celoodpruzene/rock-machine-blizzard-xcm-30-29-bicykel-cervenacierna.html?itm_medium=forum#324163, fajnová geometria. No ani Lapierre zesty niesú zlé. Majú takú nenápadnú geometriu, ale dobre fachčí. Ak by si rozmyslal nad tým 120 zdvihom tak nieje o čom: https://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/horske-bicykle/celoodpruzene/orbea-oiz-h30-29-bicykel-oranzovacierna.html?itm_medium=forum#464597, ideal na dupanie, marton aj trail.

Dúfam Že som poradil :)
13.10.2022 - 16:26:54
01
Ďakuejem za odpoveď. Ten oiz som pozeral už dávnejšie a naozaj sa mi veľmi páči ale stojí 2450€ a bez teleskopky, a to je už trošku nad môj limit. Ten rockmachine vyzerá fajne, len má len 11 rýchlostný systém. Musím teda ešte porozmýšlať.
13.10.2022 - 17:43:25
00
No Neuron by bol fajn, no ja by som sa rozhodoval, čo by som chcel jazdiť prioritne a teda keď aj tie maratóny, tak či sa len odviesť na pohodu, alebo aj riadne dupať a ísť čo možno najlepšie. Potom by ten Neuron vhodný nebol a je aj ťažký, tam by si potreboval niečo ľahšie ako napr. tú Orbeu, prípadne niečo podobné-možno aj bazár ak máš menší rozpočet. Na traily a pohodlné vozenie ale bude Neuron myslím ideál a užiješ si na ňom aj zkazdy :)
14.10.2022 - 18:40:07
01
imro1 Ďakujem za odpoveď, budem sledovať aj bazár.
15.10.2022 - 09:05:19
01
keyboard_arrow_up