S tym krytom inak myslim ze maju pravdu. Ked si zoberes ake sa robia dole kopcom 'rolety' pri brzdeni a cim tazsi bike tym viac to drape na korene. Celkovo davame zabrat tej vrchnej pode, osobne pouzivam napr palicky ked mam tazky vak na turistike a ked takto prejde za jeden den len 100 ludi co pichne a spravi dieru pri vyslape alebo zostupe tak sa ten povrch urcite narusa. No ale co s tym, ked potrebujeme ventilovat v prirode, ina moznost neni ?
17.10.2022 - 20:10:06
01
chlapíka by som jednoducho ignoroval-trail pod Konskými hlavami je legálne schválený aj vyznačený-áno,zatial len na niektorých mapách-chcel by som vidieť,ako by mi zabránil,aby som po ňom šiel :^)
17.10.2022 - 20:12:09
00
Nevedel som aké právomoci má člen lesnej stráže (predpokladajme, že neklamal) a preto som nechcel ísť do väčšieho konfliktu. Teraz pozerám, že podľa zákona môže použiť aj donucovacie prostriedky. Podľa rozhovoru bol dosť negatívne naladený voči cyklistom.
17.10.2022 - 20:29:55
00
(1) Člen lesnej stráže je povinný
a) nosiť pri výkone svojej funkcie na viditeľnom mieste odznak člena lesnej stráže a na požiadanie sa preukázať preukazom člena lesnej stráže,
:)
17.10.2022 - 20:35:16
015
Neviem kedy si tam bol, cca o 10:45 som išiel okolo s kamošom a začiatok od Baby bol zahádzaný haluzami, kmeňmi. Tak sme to dali nabok...
17.10.2022 - 20:42:36
00
Je jedno či je to vyznačené v nejakej mape, ktorú aj tak daný ochranca nepozná, dokiaľ to nebude vyznačené aj na mieste, na stromoch alebo smerovníkom, vždy sa niekto nájde kto bude argumentovať. Či už lesník, turista alebo ochranca prírody.

A ak tam pôjdeš aj Ty bez mapy ani nemáš šancu ako sa brániť že ideš správne. Ja mám napr. v mobile Locus app s freemap mapou, ale odbočka tam nieje. Na webe áno. Ak by ma v nedeľu ten istý lesník zastavil ani mu nemám čo ukázať že idem správne. Poobede to bolo prejazdné.

Je šanca že takéto odbočky budú vyznačene?
17.10.2022 - 20:45:50
01
Ono, ten kus lesa bol doteraz nedotknuty, posedy tam su, klud, a zverina (mam to preskumane do nejakej miery). Tak sa dalo cakat, ze sa budu polovnici vzpierat. Kedze tade bude premavka pesich/cyklistov a to aj po tme. Pisal som o tom :) Mozno budu aj bodce, ako pri BK :(
17.10.2022 - 21:13:10
10
pino98 napísal:
Dnes som chcel skúsiť novú obchádzku Konských hláv. Išiel som z PB. Asi po 200 m som narazil na údajného člena lesnej stráže (preukaz mal v aute, ktoré parkoval na červenej). Nebol nadšený, že ma tam vidí. Po krátkej a slušnej výmene názorov som to vzdal a išiel radšej po červenej. Chlapík mal pár zaujímavých tvrdení. Napríklad
- celá obchádzka je nelegálna a bola spravená bez súhlasu Lesov
- v MK sa môže jazdiť iba po vyznačených cyklotrasách, keďže je CHKO
- argumentoval, že cyklisti narušujú pôdny kryt. Na moju otázku, či on ho nenarušuje viac keď prišiel na aute, odpovedal, že on je tam služobne, takže je to ok.

Takže pozor, môžu sa tam pohybovať podobné typy, kým to nebude vyznačené.


Takych poznam to je tu bezna finta u kazdeho polovnika. Asi sa to ucia jeden od druheho na tych gulaskach. Kazdy je lesna straz len preukaz zabudol v aute. No proste kocurkovo. Ale necudujem sa ti ze sa neches hadat. Co ale mozes kludne urobit je, ze zavolas PZ, ze ta zastavil v lese neaznamy clovek, ktory tvrdi ze je lesna straz ale nevie to preukazat a mas pocit ze z neho razi alkohol.
1. Lesna straz nema pravo zastavit vozidlo, bicykel je vozidlo. (mohlo sa zmenit, info mam z pred par rokov)
2. Ak je to polovnik a nema povolenie od Min. ZP na vjazd motorovym vozidlom, tak sa dopustil priestupku. 99,99% polovnikov povolenie nema. Len nejake od miestneho polovneho zdruzenia, ale to im nedava vynimku zo zakona 543/2002 Z. z. o ochrane prírody a krajiny
V tom zakone je uvedene, ze obmedzenie vjazdu neplati, len pre vozidla podla specialneho predpisu a to su vozidla potrebne pre obhospodarovnaie lesa (tazobne stroje...) Polovnik ma sice podla zakona o ochrane polovnictva teoreticku vynimimku na vjazd ak je nevyhnutny, ale to mu nedava vynimku zo zakona na ochranu prirody. Cize sice je OK podla zakona o polovnictve, ak to bolo tzv. nevyhnutne, ale nadalej je postihnutelny podla zakona 543/2002 Z. z. o ochrane prírody a krajiny.

Prax: asi sa nic nestane a stopia to, ale je to dost, aby prisla hliadka a presetrila situaciu. Ked uz bude hliadka merat par hodin cetu na miesto, Pri tej prilezitosti uz urcite najdu aj nieco dalsie, ako alkohol, zbran v aute mimo dohlad, zly technicky stav. alebo absenciu ECV ako takych a tiez bude musiet vysvetlit co tam vlastne robi a preco sa hra na PZ a zastavuje vozidla. No povedzme, ze druhy krat si to rozmysli. Je to len o tom ci budes mat taku istu mieru drzosti ako on.
17.10.2022 - 22:26:20
17
pino98 napísal:
Dnes som chcel skúsiť novú obchádzku Konských hláv. Išiel som z PB. Asi po 200 m som narazil na údajného člena lesnej stráže (preukaz mal v aute, ktoré parkoval na červenej). Nebol nadšený, že ma tam vidí. Po krátkej a slušnej výmene názorov som to vzdal a išiel radšej po červenej. Chlapík mal pár zaujímavých tvrdení. Napríklad
- celá obchádzka je nelegálna a bola spravená bez súhlasu Lesov
- v MK sa môže jazdiť iba po vyznačených cyklotrasách, keďže je CHKO
- argumentoval, že cyklisti narušujú pôdny kryt. Na moju otázku, či on ho nenarušuje viac keď prišiel na aute, odpovedal, že on je tam služobne, takže je to ok.

Takže pozor, môžu sa tam pohybovať podobné typy, kým to nebude vyznačené.

nedalo mi,napísal som správu stavitelom toho trailu,som zvedavý na ich názor na toho člena lesnej stráže-potom dám info :)
18.10.2022 - 06:33:22
03
Bizarné na tom je, že ŠL tam majú iba nájomnú zmluvu, pozemok patrí mestu Pezinok, preto pochybujem, že by Lesy mohli niečo reálne namietať, ak to schválilo mesto.
18.10.2022 - 09:52:44
03
este ze lesnici vedia s tymi LKT pri zvazani dreva chodit ako elfovia bez toho aby narusali podny kryt...
18.10.2022 - 10:21:02
014
esteze nevytiahol oblubenu temu :hug: v MK :D
18.10.2022 - 10:25:10
01
Podľa mojej skúsenosti to bol niekto-poľovník z PZ Leštiny, ktoré majú tento revír prenajatý od Mesta Pezinok a na konci Slnečného Údolia majú chatu...nedávno prikúpili veľký vonkajší mrazák, tak ho potrebujú využiť a hlavne naplniť a k tomu tam nepotrebujú motajúcich bikerov...v sobotu som išiel okolo ich chaty poobede na P.Babu, pozerali dvaja na mňa, a či som nezablúdil, lebo tam žiadna cyklocesta nieje...a o chvíľu strieľali z gulovníc od Konských Hláv ako k....i-blázni...)-: ...aspoň som videl dosť zvierat, ktoré odtiaľ prchali...

Prílohy:

ScreenHunter 286.jpg
ScreenHunter 286.jpg 268.63 KiB thumb_up0thumb_down

18.10.2022 - 10:25:12
04
bude sa treba infiltrovat na forum polovnikov, ci nie su nejake infos z opacnej strany :D
18.10.2022 - 10:26:21
01
SCHROJFna Zahori je vysokej viac nez dost tam nech si kludne naplnia mrazaky 😬, ani dobri strelci nemusia byt 😁
18.10.2022 - 11:19:49
03
keyboard_arrow_up