Tiez by na zaujimalo lebo cez 200k rocne maju top xc borci. Lokalita na vyskove je dobra ale aj tak. A ty to davas na endure ci mas aj iny bike?. Kolko su z toho bikeparky cca?
17.10.2022 - 20:38:36
00
Tento rok aktuálne 457 hodín najazdených...servisné intervaly odpruženia poznáš, na dané výškové metre pravidelne meniť platničky, od kameňov denne jazdených viac krát za rok vymeniť obžuté plášte, spomínaná sedlovka neviem aký má servisný interval, ale musím čistiť aj ju, ložiská v strede ten rok zhruba ak ich 2 krát ročne premažem vydržia.... v poslednom období bolo okolo 15 dní daždivých, ak dážď stratil intenzitu, tak som okamžite v lese a jazdím, prídem domov a vždy bike pod vodu. Pravidelne mazať reťaz inak to ide biedne....Údržba bude asi na mieste, čo povieš ? Ale ako priznávam...odpruženie a teleskopku veľmi zanedbávam, lebo na to nemám čas...ale očistiť od nánosu blata, premazať pohon je absolútny základ, očistiť klzáky vidly a teleskopky.

@double
Väčšinu mám z toho na endure, len kilometre mi trochu nahnalo XC, chodím aj na také 90km výlety občas, ale už veľmi málo,lebo ma to moc nebaví už. Bikepark som bol len raz tento rok ešte v Januári..Bielsko - Biala, ale nie lanovka...za svoje 1500 výškových len tak po obede sme boli na rýchlo. Lanovkou nechodievam..chalani ma volali, ale mňa neťahá ísť ešte jazdiť Alpy...ešte mi chýbajú na SK veci najazdené.
17.10.2022 - 20:47:27
00
no uz som sa zlakol ze co preco mas tolko inej roboty s bikom, vymena spotrebakov je na 10-15min
17.10.2022 - 21:46:25
00
double: 2020 som mal cca 210k za rok a neni som ziaden borec :D staci pravidelne jazdit :lol:
17.10.2022 - 22:49:38
02
Ano, je to ako s maratonom. Iba dvihas nohy a ides dopredu. ;)
17.10.2022 - 23:13:26
01
branomelis napísal:
... v poslednom období bolo okolo 15 dní daždivých, ak dážď stratil intenzitu, tak som okamžite v lese a jazdím, prídem domov a vždy bike pod vodu. Pravidelne mazať reťaz inak to ide biedne...


S týmto sa nedá nesúhlasiť... Poriadny blatovy pojazd (a tým nemyslím ze mám na rame 4 frkance ako som si u niektorých všimol ?) , či už na lokalke alebo v parku pripadne 2 dňové enduro preteky a bajk sa potom môže prakticky celý rozobrať a čistiť, hurá, krásne zbaitý deň... Blatovy výjazd na lokalkach si v pohode zopakujem aj 3-4x do týždňa a človeka ozaj prestane baviť to zakaždým rozoberať do poslednej skrutky a čistiť... A pritom by ozaj stačilo málo v podobe lepšieho zatesnenia, ložisk, sedloviek, vidlic... Výrobca si bez hanby pýta 60€ za stred a po 3 týždňoch ho môžem zahodiť... Bike pár krát umytý hadicou a v ložiskách natlačené blato lebo dôležitý je minimálny odpor a nie utesnenie...
18.10.2022 - 08:32:20
05
FiLus, Vysvetli zákazníkovi, že vidlica síce nechodí, ale aspon sa mu do nej nedostane tlaková voda, podobne kolesá, síce sa netočia, ale sú vodotesné..... :)
Bicykel sa dá umyť aj bez vapky aj bez hadice, s metličkou a kýbľom vody. Trvá to možno o 5 minút dlhšie ako hadicou a tlakom vody, ale potom nemusíš bicykel rozoberať kompletne.
18.10.2022 - 08:40:56
00
co sa tyka udrzby bajku tak radsej dam pat vyjazdov v blate ako jeden v prachu
18.10.2022 - 08:45:20
01
Lepšie utesnene komponenty by si zákazníkov našli samé, len to by museli výrobcovia dat možnosť voľby ale zasa nechodíme do extremov... ? Nech sa páči... Po najbližšom blatovom pojazde ta zavolám aby si mi umyla bajk tak ako spomínaš a odstopujem ci to bude dlhšie len o 5 minút ? bajk mam stále ako hobby ale ci chcem ci nie väčšinou času musím slúžiť ja jemu aby mi doprial tých "pár minút" zábavy tak ako má... Zaujímavé že sledujem čím ďalej tým viac ludi s podobným názorom... To asi nebude chyba u mňa ?
18.10.2022 - 08:47:24
02
FiLus
Presne to som tým celým chcel nejako popísať a preto som sem dával nejakú sedlovku čo ma potešila ako novinka. Lebo niektoré tie diely mi prídu, že sa navrhujú pre všetky možné účely, ale nie na blatové enduro. Ďalšia problematika čo si spomenul sú ložiská v ráme - na tie som zabudol. Tie som riešil po 4 mesiacoch ako som kúpil rám...menil som tlmič a skúšam ich pohyb a 6 zadretých. Vymenil som...minule som skúšal tie vymenené a už drhli. Ale nevenujem sa im, lebo tieto ložiská vyžadujú už špeci náradie, alebo s tým zabiješ deň. Utesnenie je veľmi dôležitá a podceňovaná vec. Preto keď príde novinka v nejakej cyklooblasti tak sa jej teším aj keď aktuálne to zabije vždy cena.
18.10.2022 - 08:56:41
00
Súhlasím s aJoN ohľadom umývania bicyklov. Bicykel umývam iba prúdom vody z hadice, no len plášte a čiastočne rám. No a potom už len kartáč, špongia a tie bežné metličky na očistu bicyklov. No ale čo sa týka tých komponentov, je to naozaj bieda, Po takom intezívnom daždi a následnej jazde v tých podmienkach také stredové zloženia odchádzajú pred očami, rovnako hlavové.
18.10.2022 - 09:04:02
00
FiLus napísal:
Lepšie utesnene komponenty by si zákazníkov našli samé, len to by museli výrobcovia dat možnosť voľby ale zasa nechodíme do extremov...

S týmto súhlasím. Ponúknuť zatesnenú variantu sprevádzanú nižšou citlivosťou väčším odporom a väčšou hmotnosťou, za vyššiu cenu, nech si ľudia vyberú.
Dobre, dôjdi dakedy, stopneme to.
Ja som už prešiel na pevné rámy a na troch mám pevnú vidlicu. Tie sú bezúdržbové, môžeš ich aj vapkovať do zbesnenia :).
18.10.2022 - 09:14:54
01
Nik z nás čo sledujeme tieto problémy neumýva bike tlakovou vodou z vysokotlakového čističa. Ja len koncovkou na hadici na rozprašovanie vody a potom štetec na pohon a handra na rám a jemne opláchnuť. Nič to nemení ale na tom, že keďže mám batožinový priestor v ráme, tak cez dvierka mi natečie dnu voda, rovnako ložiská má TREK utesnené len v konštrukcii ložiska, zvláštnu tesniacu krytku nepoužívajú žiadnu - takže voda ide rovno na ložisko. Rám má odtokový otvor na vodu, ale kým to z toho rámu vyschne, tak musí to ísť von na slnko - v miestnosti pre bike to tam drží aj týždeň. Stred sa ničí z vnútra vlhkosťou a z vonku stekajúcim blatom pri výjazde + akýmkoľvek umytím, kde na to kvapne voda.
18.10.2022 - 09:20:00
00
Prepac, hlupa/zvedava otazka, toto je co? Fakt neviem, nerypem
...
mám batožinový priestor v ráme, tak cez dvierka ...
19.10.2022 - 10:39:43
00
Trek, Specialized a možno aj iné značky majú v ráme pod košíkov priestor na náradie, snacky a podobne.

off.road.cc
19.10.2022 - 10:45:04
13

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up