Tie kalibre nemaju vypovedaciu hodnotu na 100%. Ja mam zavesenu staru vyťahanu reťaz na trni na očku reťaze a postupne ak dam dolu prave jazdenu, to porovnavam. Takže si ty porovnaj celkovú dlžku tejto reťaze s inou novou reťazou. Inak neporadím.
15.09.2022 - 08:10:25
02
Existuje aj pre 12 rýchlostné reťaze nit na spájanie reťaze? Ako tento: https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/retaze/spojky-a-nity/shimano-spojovaci-nit-pre-11-k-hg-retaz-bal-3-ks.html

Alebo mi príde spolu s balením reťaze Shimano+rychlospojka.

https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/retaze/10-11-12-prevodov/shimano-retaz-m6100-12-kolo-126-cl-rychlospojka.html
15.10.2022 - 20:01:14
00
Rychlospojka je sucastou
16.10.2022 - 11:05:44
00
Čaute, na Sram x01 kazete točím 4 reťaze X01/ XX1. Pri nájazde cca 900km som vždy založil novú. Poslednú štvrtú reťaz som potiahol až na 1500km. Teraz som založil opäť prvú (nájazd cca 900km) a nejako mi chrúme na prevodníku. Je možné, že si to opotrebuje len sadnúť, alebo treba vymeniť prevodník? Ďakujem.
24.10.2022 - 08:00:29
00
Odporucam uz vymenit prevodnik, ak je opotrebeny. Robim to podobne a ca. pri 6-7.000km som uz menil Al prevodnik. (Pojem "retaz si sadne" je len oblubena bajka tu na fore.)
24.10.2022 - 09:12:08
00
Sadnutie retaze sa imho moze tykat pastorkov, tam mam osobnu skusenost ze nova retaz na opotrebovanom poslednom pastorku obcasne skakala, ale po 100km si sadla a normalne som ju na danom pohone dojazdil. Sadanie retaze vs prevodnik neviem skomentovat bo sa mi este nikdy nepodarilo dostat prevodnik do preskakovacieho stavu ;-]
24.10.2022 - 09:17:58
00
Dudo napísal:
Odporucam uz vymenit prevodnik, ak je opotrebeny. Robim to podobne a ca. pri 6-7.000km som uz menil Al prevodnik. (Pojem "retaz si sadne" je len oblubena bajka tu na fore.)


To plati, ak nemas Absolute Black prevodnik :-), tam po 2500km :-)
24.10.2022 - 09:58:40
00
No ja mám oval prevodník od sk_wizard a opticky sa mi zdá úplne vpohode, mám na ňom najazdené 2100km, reťaz ako som spomínal bola vždy menená tak cca v 0,4% opotrebenia. To mi príde dosť málo km na výmenu...či to je len môj subjektívny pocit?
24.10.2022 - 10:25:04
00
Obávam sa, že asi bude mať ten prevodník už dosť. Kedysi dávno som toto riešil a po výmene nejakej reťaze mi začalo vydávať zvuky z prevodníku pri zaradených ľahkých prevodoch 1-4. Prevodník bol exkluzívny Wolftooth antikorový. Myslel som, že reťaz XX1 už má dosť po 4 tisíc km. Potom som dal novú, ale dával som z nejakých dôvodov aj iný - hliníkový prevodník. Okamžite ticho, takže som reťaz odložil. Teraz som menil na inom bicykli zas pohon a som si povedal, že dám šancu inému antikorovému prevodníku od wolftooth (iné upevnenie aj počet zubov). Dal som novú reťaz, najazdil asi 4 tisíc km, potom som dal reťaz akože na zajazdenie ďalšiu novú a čuduj sa svete...opäť pazvuky z prevodníku na prevodoch 1-4. Takže aj takýto akože veľmi odolný prevodník pravdepodobne je úplny nezmysel a treba kupovať čo najlacnejší hliníkový prevodník a zmieriť sa s tým, že reťaz XX1 nie je ten najdrahší spotrebák na pohone, ale sú to práve prevodníky.
Jediné prevodníky čo vedia dlhodobo pracovať bez pazvukov hoci na nich už vidno opotrebenie sú originálne SRAMácke. Ich tvarovanie zubov pre EAGLE je ale úplne odlišné aj od prémioviek so systémom N-W. Ako jediné dokážu tieto originálky použiť aj reťaze FlatTOP bez namotávania na prevodník. Ešte to vie aj prevodník Carbon-Ti, ale ten má mizernú životnosť. Ja mám len smolu, že aktuálne na hlavnom biku používam RaceFace kľuky a teda originál Sram prevodník jazdiť nemôžem. Inak by bola voľba jasná...ten ostatný sortiment sú len mega šmejdy - nič čo by vyčnievalo z radu odolnosťou.
24.10.2022 - 11:29:50
01
tu je cesta vpred :D 20E za oceliak
https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/kluky-a-prevodniky/prevodniky/race-face-prevodnik-cinch-direct-mount-steel-nw.html?itm_medium=forum#304447
24.10.2022 - 11:43:36
01
O tomto oceliaku viem, ale po sklamaní z antikoru vidím na ňom jedinú výhodu, že je o 100eur lacnejší. Na druhej strane jazdiť potom s nakorodovaným zubatým kruhom v strede po lesoch by som psychicky ťažko znášal, tak sa tomuto oceliaku trochu bránim. Ale tiež sa obávam, že to bude jediná schodná cesta - Veď vlastne mám na TREKU originálne skrutky za 30eur kus na horné a spodné uchytenie tlmiča, ktoré sú kompletne skorodované, tak by som zvládol aj prevodník :) Super možnosti výberu high end komponentov na trhu??? To nikoho neurazí.
24.10.2022 - 11:59:10
00
marekr napísal:
Je možné, že si to opotrebuje len sadnúť, alebo treba vymeniť prevodník?


To "sadnut si" znamena, ze ti to bude chrumat, kym sa retaz neopotrebuje do tej miery, ze to stichne. Ako sa pisalo vyssie, prevodnik na vymenu.
24.10.2022 - 12:28:50
00
jachmel napísal:
To "sadnut si" znamena, ze ti to bude chrumat, kym sa retaz neopotrebuje do tej miery, ze to stichne. Ako sa pisalo vyssie, prevodnik na vymenu.


Ďakujem, našťastie som odložil pôvodný origo sramácky, tak ho skúsim založiť.
Ak prestane chrúmanie, tak je to jasné....
24.10.2022 - 12:42:06
00
branomelis napísal:
O tomto oceliaku viem, ale po sklamaní z antikoru vidím na ňom jedinú výhodu, že je o 100eur lacnejší. Na druhej strane jazdiť potom s nakorodovaným zubatým kruhom v strede po lesoch by som psychicky ťažko znášal, tak sa tomuto oceliaku trochu bránim. Ale tiež sa obávam, že to bude jediná schodná cesta - Veď vlastne mám na TREKU originálne skrutky za 30eur kus na horné a spodné uchytenie tlmiča, ktoré sú kompletne skorodované, tak by som zvládol aj prevodník :) Super možnosti výberu high end komponentov na trhu??? To nikoho neurazí.


Brano, aky si mal problem s WT nerezom?
Ja mam ten isty ale oval, zatial cca 5000km a nebadam problemy.
24.10.2022 - 12:48:04
00
na mojej retazi sram pc 1050 sa ohla rychlospojka nastestie uz pred vchodom.zosadol som z biku a retaz na zemi....dal som nahradnu spojku a vsetko fachci dalej.momentalne jazdim uz 4retaz 2000km.kym to bude radit...potom komplet vymema pohonu 2x10 plus 10kolo.
24.10.2022 - 12:55:41
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty / Reťaze)
keyboard_arrow_up