Cesta ako sa ide okolo smetiska (od strelnice) na hlavnú cestu v Považskom Chlmci
22.10.2022 - 20:44:47
10
Zdravim zilincania, chcem sa opýtať ako vyzerajú hadie traily?? Anakonda,slepuch,taipan,vretenica??? Je to zjazdné?? Ako myslím ak je tam raz za čas dáky strom tak mi nevadí, len nech tam nie je daka brutál kalamita alebo po ťažbe... Chystám sa tam v sobotu zo Zvolena tak či sa mi oplatí páliť naftu.. vopred dik za odpoveď 🙂
28.10.2022 - 04:58:54
00
Anakonda výborne, Vretenica tiež. Taipan vie povedať branomelis Slepuch netuším vôbec. Nech napíše niekto čo ho šiel.
28.10.2022 - 07:21:52
00
Taipan aj slepuch boli posledny vikend plne prejazdne.
28.10.2022 - 09:19:19
00
Taipan je tento týždeň prejazdný s jedným malým obmedzením asi 0,5km pred koncom. Od vrchu z červenej ide lanovka. Na úseku asi 10m bude strhnutý chodník. Mňa to zdržalo asi do 5 minút lebo tam akurát sťahovali stromy lanovkou a jeden nechali priečne cez chodník tak to trebalo celé obísť. Tiež hore na červenej kde je to akože hrozne nebezpečné lano boli priečne cez chodník pripravené narezané stromy.
28.10.2022 - 10:33:52
01
na konci anakondy mam vždy už krče v dlaniach, čím to je ? niekedy to zidem. niekedy však musim 30sec stat a ruky uvolnit a "vytriast"...
28.10.2022 - 10:48:29
00
moc brzdis
28.10.2022 - 10:59:19
02
Kŕče v rukách, alebo nohách sú pri dlhých tratiach pomerne bežný jav. Môže to byť z nafigu bŕzd, ale na Anakonde sa zas nejako extra brzdiť nemusí. Potom väčšina odpružení na bicykli, ktoré nie sú nejako individuálne ladené funguje skôr ako zbíjačka a nie ako žehlička. Pri FOXE sa táto únava dá ako tak eliminovať, Vidlice RS nezvládajú rýchle koreňové trate a vzniká na nich po sérii nárazov vysokofrekvenčné kmitanie, čo následne ak chceš odfiltrovať spôsobí únavu rúk. Ja mám vo Foxke pružinu a tento efekt cítim stále, ale je už podstatne eliminovaný. A samozrejme ak ideš Anakondu v plnej palbe celú pod 10 minút, tak sa môžeš aj unaviť, lebo sú tam aj šľapavé úseky a na záver už ideš len ako vyžmýkaná handra.
28.10.2022 - 11:08:30
01
Ako píše Braňo, viac faktorov, veľa brzdenia, nevyladena vidlica, ono veľa ľudí si mysli, že idu rýchlo a majú zle nastavený odskok, no s únava tá urobí dosť keď som ready prejdem ani neviem že som šiel po koreňoch a keď som čajový, tak sa tam zničím ako po šichte a gripy urobia mega rozdiel. Jazdil som ESI Supacaz nedal na ne dopustiť odkedy mám Ergon, Braňo poradil skúsiť je to veľký rozdiel.
28.10.2022 - 11:16:40
02
pan pojedol vtipnej kaše, že ? :-) že pod 10 minut. podla trail forks mam rekord tesne pod 19 minut na mojom 26" HT s rebou. krče v nohach nemam, asi som ale este nesiel "onakvejši" trail. takže je to vidlou ?
esi som mal aj ja a zodral som ich za mesiac.

Gusto0 už ma tri krat operovali, tak si "obcas" pribrzdim, no
28.10.2022 - 11:23:25
00
Aspoň sa tu doplnili tie cenné informácie. Z čoho sa zistilo, že ide o tieto rizikové faktory: 26" HT, REBA a občas si pribrzdím. A máme únavu rúk ako vyšitú aj keď sa nejako extra neponáhľaš. Dá sa tomu jedine pomôcť čo najširšími plášťami a nízky tlak. Brzdy ideálne nejaké Shimano SLX 4 piesty, väčšie priemery kotúčov a správne platničky. Idálne by bolo udělat REBE pá-pá a dať tam aspoň FOX 34 Rhytm a tak 120-130mm zdvih. Ale celkovo ja už HT beriem len na dlhé zvážnicové XC výlety, fakt mi to na trati ako Anakonda len nervy narobí ako to neohrabane ide dolu.
28.10.2022 - 11:40:41
02
a načo su teda vidly RS vhodne...na XC po pasienkoch ?
28.10.2022 - 12:00:10
00
podla toho čo popisuješ a teda čo ta baví to vyzera, ze ti treba nový bicykel:) inak aj take sintrovane platnicky spravia dost v dlhých zjazdoch. No najviac pomáha pravidelné jazdenie lebo ak raz za mesiac sa pustis dole tak nič ti nepomôže:)
28.10.2022 - 12:17:18
01
Vidly Reba a SID sú na XC jazdenie. Modernejšia Sid-ka so 120mm zdvihu a 35mm nohami zvládne aj nejaký ten trail štýlu anakonda. Citlivosti týchto vidlíc sú ale v porovnaní s produktami FOX omnoho horšie. Možno keby sa bežný človek vedel pohrať s usporiadaním Shim stackov tak by sa z toho čosi dalo urobiť. Ale celkovo je pocit z týchto vidlíc tvrdý a utlmenie nárazov také gumené. Vo verziách, kde je možné nastaviť aj kompresiu, tak ani keď je úplne otvorená, tak na náročnej koreňovej trati vidla nevie spracovať rýchle po sebe nasledujúce nárazy...zrýchliš odskok a zas potom keď potrebuješ skočiť cez nejaký menší drop, alebo preskočiť nejaké pasáže, tak na dopade nevieš čo skôr dopružovať. Ale s tou únavou rúk sa skús aj na samotné brzdy zamerať...svoju hmotnosť uvážiť do pomeru s priemerom kotúča a zmes platničiek. Metalické platne môžu tiež robiť viac problémov ako úžitku.
28.10.2022 - 12:18:07
02
ja som tu moju frazu nemyslel ani hanlivo ani ako vtip. cim dlhsie visis na brzdach, tym dlhsie ti tlaci hmotnost tela na ruky. navyse ich nemas tak uvolnene a horsie filtruju narazy. cim horsi ucinok brzd mas tym silovejsie a krcovitejsie stlacas paku z coho bolia ruky od predlaktia po prsty.
pravda je aj to ze ak take zjazdy nejazdis pravidelne tak ruky bolia. mavam na jar ked sa roztopi sneh ktory vsetko uhladi a zacne sa jazdit znova po terene.
28.10.2022 - 13:31:24
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up