NVIDIA údajne odstránila LHR zo svojich najnovších ovládačov, čím odomkla plný potenciál ťažby v sérii RTX 30.
21.10.2022 - 14:16:50
00
pre netažiara v tom ani rozdiel nikdy nebol taka aky potencial?
21.10.2022 - 14:42:24
00
trionq sry,po madarsky neviem :D
21.10.2022 - 16:45:52
00
evidentne toho nevieš viac
21.10.2022 - 17:03:14
00
Viem, že všetci už dávno viete. Len chcem s odstupom času znovu upozorniť, že o pyramídových praktikách o ktorých zanietenci kryptomien nechceli ani len počuť keď som rôzne coiny označil za pyramídy sú akosi realitou. Veď z ničoho a spotrebovanej elektriny vyrobiť hodnotu asi nebude také jednoduché....
Coindesk však upozorňuje, že Celsius mohol fungovať len ako ďalšia pyramídová hra a Ponziho schéma. Svoje aktivity totiž financoval z prostriedkov nových klientov, pričom v mnohých prípadoch išlo o špekulatívne investície. Spoločnosť podľa zistení úradov musela mať vedomosť o tom, že generované zisky nedokážu pokryť záväzky voči investorom, napriek tomu Celsius klientov zavádzal klamlivými informáciami o svojom skutočnom finančnom stave.
27.10.2022 - 17:12:20
02
praveze z tej spotrebovanej elektriny vyrobis hodnotu. pre teba ma ten vytazeny coin hodnotu presne toho co na to minies (napr za tu elektrinu). takze tu by som sa o to nebal. ked dakto na to minie x penazi tak sa to snazi predat minimalne s dakym ziskom za x+nieco...
nikto nebute tazit bitcoiny s tym ze ich potom preda za polovicu toho co minul na elektrine...

skor by som sa bal pri tych inych proof of hocico..., lebo ked vsetci budu ziskavat coiny tym ze do toho nedaju ani korunu a dostanu coiny v aktualnej hodnote napr 1000e, tak co im brani to napr predat po 900e, alebo po 700, po 100, po 20...? stale na tom zarobia nech je cena akakolvek nizka... taky coin podla mna nema sancu prezit, jedine zeby sa zurivo na nieco pouzival a teda by bol po nom dopyt... ale take coiny asi velmi nie su
27.10.2022 - 20:28:38
00
Minies elektrinu tak si chces nechat zaplatit tu elektrinu zarobkom na “vytazenom” coine. Ahaaaa, krasne. :)To sice zneje pekne ale nevyvracia pyramidu. :) Ja som dost zasadny skeptik ku coinom a neznasam odrby bez ohladu na to co by mi mohli priniest rozne spekulativne zarobky. Ale stacilo uz mojho pohladu. Ja som nepodstatny. :)
27.10.2022 - 21:19:00
01
Veru, este prist na to, ako naviazat "tazenie" na spotrebu pohonnych hmot a vody a mozme nechat nastartovane auta a kohutiky tiect nonstop a "zarabat" nepretrzite.
V taky cas si vzdy spomeniem na slogan z jedneho plagatu, ktory si dovolim parafrazovat: "Dnes bojujes o coiny, zajtra o pohar vody."
27.10.2022 - 21:31:42
02
je to len o peniazoch, je jedno ci to je elektirka alebo co, ale tak najjednoduchsi priklad je elektrika...
proste mozes si kupit daky coin za aktualnu cenu priamo...
alebo to mas vyratane ze nakupis napr grafiky a tazis a minies na to elektriku za menej penazi ako keby si si to kupil rovno (v opacnom pripade by to kto naco tazil?)
v konecom dosledku ale stale plati ze minies xy penazi nejakym sposobom a za to mas nejake coiny ktore pre teba maju hodnot tych xy...
ak je aktualna hodnota vyssi ako xy tak predas a zarobis
a ver tomu ze ak by sa tazilo nastartovanym autom alebo pustenou vodou a zarabalo by sa na tom, tak by to ludia proste robili. nech je to akokolvek nezmyselne. cokolvek co prinesie nejake peniaze sa bude pouzivat, az do doby kym naklady nebudu vyssie nez zarobok
a prave preto si myslim ze kadejake tie proof of stake maju dost problem v tom, ze sice tam su nejake pociatocne naklady - ci uz na doteraz vytazene coiny, alebo pre dakoho co chce investovat a tazit tak musi kupit coiny ale to je len jednorazova vec a tazit sa bude dokola. nadseni tazici si splatia tie jednorazove naklady a uz budu mat nakladu 0 a zarobok xy... tak nebudu mat problem to predavat za hocikolko a cena pojde dole a dole a dole...
27.10.2022 - 23:09:45
00
Turbi napísal:
Viem, že všetci už dávno viete. Len chcem s odstupom času znovu upozorniť, že o pyramídových praktikách o ktorých zanietenci kryptomien nechceli ani len počuť keď som rôzne coiny označil za pyramídy sú akosi realitou. Veď z ničoho a spotrebovanej elektriny vyrobiť hodnotu asi nebude také jednoduché....
Coindesk však upozorňuje, že Celsius mohol fungovať len ako ďalšia pyramídová hra a Ponziho schéma. Svoje aktivity totiž financoval z prostriedkov nových klientov, pričom v mnohých prípadoch išlo o špekulatívne investície. Spoločnosť podľa zistení úradov musela mať vedomosť o tom, že generované zisky nedokážu pokryť záväzky voči investorom, napriek tomu Celsius klientov zavádzal klamlivými informáciami o svojom skutočnom finančnom stave.

celsius a jeho staking nijak nesuvisi s proof of work, takze to co si napisal nedava ziaden zmysel
27.10.2022 - 23:43:01
00
“Nijako to nesúvisí”…síce množstvo ludi príde o peniaze, ale ti šťastnejší ktorých sa to netýka budú tvrdiť že je to len kvapka v mori…a takto to bude dokola, dokola, dokola, kým sa to možno nedotkne aj ich osobne. A nakoniec väčšina ľudí zisti že mohla byt bohatá…ak by z toho vlaku vystúpila v správnu chvíľu. Nič v zlom, ale kde sa podeli tie počiatočné vznešené ideály o technológiách, blockchaine, decentralizovanej mene atd?
28.10.2022 - 08:53:13
05
Turbi napísal:
Viem, že všetci už dávno viete. Len chcem s odstupom času znovu upozorniť, že o pyramídových praktikách o ktorých zanietenci kryptomien nechceli ani len počuť keď som rôzne coiny označil za pyramídy sú akosi realitou. Veď z ničoho a spotrebovanej elektriny vyrobiť hodnotu asi nebude také jednoduché....
Coindesk však upozorňuje, že Celsius mohol fungovať len ako ďalšia pyramídová hra a Ponziho schéma. Svoje aktivity totiž financoval z prostriedkov nových klientov, pričom v mnohých prípadoch išlo o špekulatívne investície. Spoločnosť podľa zistení úradov musela mať vedomosť o tom, že generované zisky nedokážu pokryť záväzky voči investorom, napriek tomu Celsius klientov zavádzal klamlivými informáciami o svojom skutočnom finančnom stave.
zlaty BMG INVEST, kolko si v nom mal ty prachov? resp. tvoji rodicia? priznaj sa. Radsej mlc,lebo vo veku 46r si riadne naivny,ako som cital niektore Tvoje prispevky.Alebo si mozno len jednoduchy chalaň :lol:
28.10.2022 - 11:49:37
00
dobrá pripomienka, ja som v bmg tiež pekne zarobil, ale vidíš, to bola jasná pyramída, takže si potvrdil Turbiho tvrdenia
28.10.2022 - 11:52:17
00
canopus nesklamal si! Gratulujem ti ze si spomenul bmg invest, nemal som v nom ziadne peniaze a ani moji rodicia ty trulko.

A ano som jednoduchy chalan. A co? Preto som menejcenny ako ty? /ber to ako recnicku otazku/ Od teba nepotrebujem odpovede ty taziarsky bmg invest.
28.10.2022 - 12:51:23
00
matt napísal:
“Nijako to nesúvisí”…síce množstvo ludi príde o peniaze, ale ti šťastnejší ktorých sa to netýka budú tvrdiť že je to len kvapka v mori…a takto to bude dokola, dokola, dokola, kým sa to možno nedotkne aj ich osobne. A nakoniec väčšina ľudí zisti že mohla byt bohatá…ak by z toho vlaku vystúpila v správnu chvíľu. Nič v zlom, ale kde sa podeli tie počiatočné vznešené ideály o technológiách, blockchaine, decentralizovanej mene atd?

Ano celsius a pyramida co vytvorili nijak nesuvisi s palenim energie. To je ako by si porovnaval spominany BMG Invest a inflaciu. Ano obe maju suvis s peniazmi ale nie so sebou navzajom.
28.10.2022 - 15:46:27
00
keyboard_arrow_up