blackman napísal:

Světelný smog škodí lidem i zvířatům. Česko chce na téma upozornit v Evropě
i.redd.it
Light pollution as a new threat to pollination
The findings have driven the researchers to demand action: "Urgent measures must be taken, to reduce the negative consequences of the annually increasing light emissions on the environment," says Knop.

Svetelné znečistenie ako nová hrozba pre opeľovanie
Zistenia prinútili výskumníkov, aby požadovali okamžité opatrenia: „Musía sa priať naliehavo opatrenia na zníženie negatívnych dôsledkov každoročne sa zvyšujúcich emisií svetla na životné prostredie,“ hovorí Knop.
03.11.2022 - 15:45:17
00
Kenai napísal:
Světelný smog škodí lidem i zvířatům. Česko chce na téma upozornit v Evropě

Light pollution as a new threat to pollination
The findings have driven the researchers to demand action: "Urgent measures must be taken, to reduce the negative consequences of the annually increasing light emissions on the environment," says Knop.

Svetelné znečistenie ako nová hrozba pre opeľovanie
Zistenia prinútili výskumníkov, aby požadovali okamžité opatrenia: „Musía sa priať naliehavo opatrenia na zníženie negatívnych dôsledkov každoročne sa zvyšujúcich emisií svetla na životné prostredie,“ hovorí Knop.


Keby si namiesto vypisovania tych siahodlhych litanii o nicom (navyse plnych chyb) tu na fore investoval do tienenia svetelneho smogu, tak tento problem uz nasa modra planeta nemusela mat.
03.11.2022 - 18:05:11
00
Som rad, ze si uznal, ze svetelny smog je problem, mame tu pokrok. :clap: Uz len aby si pochopil, ze tienenie to nevyriesi. Zhasnutie svetla, ano. :facepalm:
03.11.2022 - 20:05:52
00
Ja dufam ze pises na zhasnutom LCD aby si nerobil svetelny smog 😄
03.11.2022 - 20:25:58
01
Marli napísal:
Na Lužnom moste pribudli dalsie ojedinele kusky gumy v dilataciach. Pri pomalej jazde je sanca ich aj pouzit;)

mna by zaujimalo preco to spravili stylom jama jama, teda ze je prepad dole a potom skok hore a na druhe jstrane zas. ak by ta nechali posuvat len rovne plechy bol by to len skok hore a na konci skok dole a drncalo by to menej...
04.11.2022 - 07:11:27
00
vcera som akurat testoval preskakovanie, do urcitej rychlosti to ide plynule popreskakovat dvojskokom, nad nejaku rychlost to ide skocit na supu :-)
04.11.2022 - 09:13:06
01
Sa tu riesia tie dilatacie ako keby ste jazdili na bicykloch s 20" kolesami. :lol:

Dzuch-Ban Niet divu, ze ti praska ram :-D
04.11.2022 - 11:02:10
01
no jasne a potom riesime ze nam praska reaktor stale ze :D hlavne ze skaceme zlaby ;)
04.11.2022 - 11:04:59
00
Schopny bunny hopper by mohol mat aj obavy ze skoci do Dunaja :D
04.11.2022 - 11:18:34
00
capulo neviem, preco to tak spravili, je to zvlastne. Aj tento stav sa da zlepsit, napr. tymi gumami, akurat to nikto neriesi poriadne (ani na zaciatku ani neskor). Aktualne vylepsenia su tiez z kategorie svojpomoc/samodomo.

Ja konkretne jazdim zvacsa 25-622 a bud spomalim alebo skacem nadvakrat. Ano, vo vacsej rychlosti sa da aj naraz. Akurat raz (z asi 50-60 prejazdov * 3 dilatacie tusimze) sa mi pri takomto dlhom skoku nezadarilo, prikratky a sekol som dusu :<
Nasledky na raf ziadne, aspon som menil dusu na netradicnom mieste, moste. ;)

Cielom predchadzajuceho prispevku bolo len informovat, nic viac. Nemusime znovu otvarat to iste co pred X mesiacmi, nech nemame dalsie zavzdusnovanie ako o svetelnom smogu. (resp pridam nieco nove az ked zmena bude zasadna...)
04.11.2022 - 19:09:47
01
Neviete niekto kedy sa otvori ten novy kus cyklotrasy od Apollo mosta smerom na Pristavnu? Dnes to vyzeralo od mosta uz ako otvorene, ale samozrejme nechcem tam liezt robotnikom, asi to este nie je
05.11.2022 - 12:20:44
00
iron.hide napísal:
Neviete niekto kedy sa otvori ten novy kus cyklotrasy od Apollo mosta smerom na Pristavnu? Dnes to vyzeralo od mosta uz ako otvorene, ale samozrejme nechcem tam liezt robotnikom, asi to este nie je

Počítaj najskôr jar 2023. Kým nedokončia Pribinovu pod mostom a popred ET, tak to budú mať v režime stavba so zákazom.
Inak to nové vyústenie Pribinovej na Prístavnú využívam v smere k Pristavej. Okolo tej unimobunky iba prejdem. Strážnik otáča iba tých ktorí idú od Prístavnej.
06.11.2022 - 19:06:39
00
Nikto ma neotocil bo tam nikto nebol ked som siel ja 😁
06.11.2022 - 19:52:04
00
Strážnik spomínal marec 2023...
06.11.2022 - 20:03:42
00
Dilatacie všade krekryte gumami v celej šírke...
11.11.2022 - 20:03:20
01
keyboard_arrow_up