Ahojte,

Rad by som pocul cas nazor, pre ktory z bikov sa rozhodnut.
Urobil som si domacu ulohu a do najuzsieho vyberu sa dostali dva Canyony neuron On6 a ON7.
Jazdec je 60 rocny pan, ktory sice ma kondicku ale rad by jazdil dlhsie trasy (preto elektro bike). FS bike preto lebo aj ked nechodi ziadne traily , chcem aby sa mu jazdilo komfortne aj po lucnej ceste a necitil kazdy hrb kedze 95% jazdi v sedle.
Vah jazdca je 95kg.

Otazka na vas je ci tych 500€ naviac je v tomto pripade opodstatnenych a urobia naozaj rozdiel v jazdeni. Najviac kde ja vidim rozdiel je v mensom rozsahu kazety pri ON6tke a samozrejme vo vidlici a tlmici. Na druhu stranu ako som spominal , celopero vyberam kvoli komfortu a nie kvoli jazde na doraz a zmykanie z biku maximum potencialu.

Prikladam linky na jednotlive bajky
Dakujem za rady/odobrenie.


https://www.canyon.com/cs-sk/elektrokola/horska-elektrokola/neuron-on/neuron-on-6/3121.html?dwvar_3121_pv_rahmenfarbe=GY

https://www.canyon.com/cs-sk/elektrokola/horska-elektrokola/neuron-on/neuron-on-7/3120.html?dwvar_3120_pv_rahmenfarbe=BU
07.11.2022 - 20:00:31
00
Cenový rozdíl není velký a vždy bych bral vyšší řadu.U ní jsou některé komponenty kvalitnější a přispějí k dobrému pocitu z ježdění a lepší výdrži součástek.
Nemá cenu šetřit drobné částky,předpokládám že bude chtít používat to kolo dlouho.
07.11.2022 - 22:20:11
00
Dakujem za reakciu Ayala. Rozumiem, ze akekolvek navysenie ceny sa odrazi v lepsej vybave ale skor mi islo o to ci je to reakreacnemu jazdcovi (60 rocnemu panovi-otcovi) treba. Dalsi problem je ten ze uz tych 3700€ je vyhroteny rozpocet. Preto oplachnut dalsich 500€ ak vyslovene to jazdec nevyuzije bude to skoda. Neviem ci sa dobre pytam. Ide mi skor take o to ci bude ten zadny fox tlmic tlmit lepsie obycajnu jazdu lucnou cestou ako ten od rockshoxu (alebo to nebude ani poznat lebo to nebude ani zataz pre tlmic). Vdaka
08.11.2022 - 19:35:49
00
A mozno by mu v tomto pripade (obycajne lucne cesty) vyhovoval aj tento Focus Thron?

https://www.rivia.sk/focus-thron-6-7-eqp/
08.11.2022 - 20:05:08
00
castielo napísal:
A mozno by mu v tomto pripade (obycajne lucne cesty) vyhovoval aj tento Focus Thron?

https://www.rivia.sk/focus-thron-6-7-eqp/


Dakujem za odpoved, toto tiez posuniem do vyberu aj ked ta cenovka po zlave je skoro to iste co ta najnizsia rada Neuronu.
Komponenty maju podobne akurat opat tlmic a vidlica je nieco co neviem posudit.
Napisal som “obycajne lucne cesty” ale myslel som tereb bez dropov, sutrov, a obrovskych korenov. Tym chcem povedat ze tatko nepoleti 50tkou po traily cez korene ale zas neni to dedek co pojde krokom v lese. Za posledne 3-4 roky pochodil slovensko aj cesko s bajkom a dva tyzdne jazdil po Sardinii.
08.11.2022 - 23:00:56
00
Chapem :) Tuto dilemu som riesil presne pred tyzdnom, a vlastne som vyberal z identickych modelov. Tento Thron som mal v kosiku, ale dal som si este 2-3 dni "brainstorming" (ako pri vsetkych vecsich nakupoch), a nakoniec som skoncil pri uplne inom type bicykla (za cca polovicu, chcem ho vyuzivat rovnako ako tvoj otec, ale v mojom veku si este kusok drnkotania po polnej cesticke mozem dovolit).

Precitaj si podobne dilemy ludi tuto na fore (tusim 13ta podstranka), aj vidlice sa tam riesili. Kvalitu komponentov posudit neviem, ale v mojom pripade som mal za to, ze vzduchova vidla ako vzduchova (v ramci rovnakej cennovej hladiny), niekto skusenejsi mozno toto vyrati. A este co sa tyka cenovej hladiny, ani pri aute, ani pri motorke som ju nikdy nedodrzal :D Veci si kupujem na 10+ rokov, takze ak to davalo zmysel, radsej som si priplatil kludne aj o 50-70% ... ale jasne, vzdy je niekde strop.

Este jedna vec, preco som bol skor za Focus. Kedze som bol na rozhrani velkosti, tak som nechcel riskovat zlu velkost. Focus je na predajni, kde to nebude problem otestovat+ servis a podpora SK predajcu mi prisla ako lepsia volba.
09.11.2022 - 08:14:38
01
Moj nazor je, ze pri vyhrotenom rozpocte by som siel do nizsej verzie, kedze zakladny fox a RS zase nebudu mat tak rozdielne vlastnosti, a rozsah kazety pri ebajku a pouziti na polnych cestach nie je zasadny a 10st system je blbovzdornejsi na nastavenie, opotrebenie retaze.
09.11.2022 - 08:45:48
01
Ayala napísal:
Cenový rozdíl není velký a vždy bych bral vyšší řadu.U ní jsou některé komponenty kvalitnější a přispějí k dobrému pocitu z ježdění a lepší výdrži součástek.
Nemá cenu šetřit drobné částky,předpokládám že bude chtít používat to kolo dlouho.


Ktoré komponenty sú na sedmičke kvalitnejšie?
09.11.2022 - 09:31:11
00
vidla je o triedu alebo aj dve lepšia na 7, ale zase s užšími nohami, 10s s rozsahom 11/46 na 6 na bežné jazdenie terénom stačí, je to aj odolnejšie a menej náchylné na rozladenie, čo sa trochu divím, že brzdy sú rovnaké na oboch modeloch. asi by som 500€ odložil a vidlu riešil až ak by to bolo potrebné, v bazáre sa často objavujú vidly z nových bajkov za dobré ceny. základný tlmič od RS je dostatočný, síce nemá uzamykanie, ale to na ebajku vôbec netreba riešiť.
09.11.2022 - 13:07:11
01
sorcerer napísal:
vidla je o triedu alebo aj dve lepšia na 7, ale zase s užšími nohami, 10s s rozsahom 11/46 na 6 na bežné jazdenie terénom stačí, je to aj odolnejšie a menej náchylné na rozladenie, čo sa trochu divím, že brzdy sú rovnaké na oboch modeloch. asi by som 500€ odložil a vidlu riešil až ak by to bolo potrebné, v bazáre sa často objavujú vidly z nových bajkov za dobré ceny. základný tlmič od RS je dostatočný, síce nemá uzamykanie, ale to na ebajku vôbec netreba riešiť.


presne toto som potreboval pocut, tie rozdiely v pohone su nakoniec teda vyhodou (co mi napriklad nedocvaklo, kedze som to vnimal z pohladu nie Ebikera). vidlica viem, ze tam mam navrch Foxa ale nevedel som si predstavit rozdiel v tlmici (nikdy som FS bike nemal).
Dakujem za odpoved, tato odpoved rozlusitla hadanku. Uz len aby ho mali v pozadovanej velkosti a necakalo sa na neho pol roka :D
09.11.2022 - 19:29:49
01
semiro zaznelo to tu uz viackrat, ze 10pastorkov na eBike staci a naviac teda bude menej roboty s ladenim. pri pripadnom opotrebeni (alebo skor ohnuti /zniceni prehadzovacky) by sa to casom vymenilo, koniec koncov ako kazdy spotrebny tovar na bajku. ten tlmic ako tu uz zaznelo je podobny a bude sluzit naozaj len na zvysenie komfortu a ulaveniu chrbta nez na nejake zabavne,a dobre kontrolvoatelne jazdenie. Dakujem za odpoved
09.11.2022 - 19:33:23
00
castielo napísal:
. A este co sa tyka cenovej hladiny, ani pri aute, ani pri motorke som ju nikdy nedodrzal :D Veci si kupujem na 10+ rokov, takze ak to davalo zmysel, radsej som si priplatil kludne aj o 50-70% ... ale jasne, vzdy je niekde strop.

Este jedna vec, preco som bol skor za Focus. Kedze som bol na rozhrani velkosti, tak som nechcel riskovat zlu velkost. Focus je na predajni, kde to nebude problem otestovat+ servis a podpora SK predajcu mi prisla ako lepsia volba.


..vlastne uz 3799 je nedodrzanie hladiny (a viem ze nemozno cakat za tie peniaze naslapeny eBike ked je to viac menej taky zaklad na XC celoodpruzeny eBIKE) a preto teda ked uz by som mal hrotit chcel som vediet ci hrotenie prinesie vyrazny poskok alebo to stale este nebude ono. uz keby som mohol hrotit tak idem o 1000E vyssie a tam uz sa da krasne vyberat s ovela mensimi kompromismi.

V okruhu znamich mam viac vlastnikov Canyon bikov a paci sa mi priamy nakup priamo od vyrobcu. Naviac v BA (kde zijem, a otec sa tu casto zdrziava) nie je problem ani s dobrym servisom a preto sa mi nejak nechcelo do inej znacky. Zaroven, tu vyslovene nie je problem s velkostou kedze tu je to Mko ako uliat.
Dakujem aj tebe za prispevok a nazor. Hned mam lepsi pocit, ze v podstate dostanem to co ocakavam za tie peniaze.
09.11.2022 - 19:40:38
00
Ahoj

* Dlhe jazdy.
Co to znamena? 60km, 100km alebo 150 km
Chce tvoj otec robit aj niekolkodnove vyjazdy?

Mne napr. vyhovuju tak 60-80 km / den.
Vyskove metre 600 - 1500 m

* Kapacita baterky?
504 Wh
630 (625) Wh
750 Wh
900 Wh

Ten Canyon ON6 co mas vo vybere ma v zaklade 504 Wh baterku Za 630 Wh +200€

Príloha:
Canyon ON6.jpg
Canyon ON6.jpg 111.19 KiB thumb_up0thumb_down



* Bude na bike potrebovat blatniky, nosic, svetlo?

* Nechce dropy, skoky, jazdy po korenoch, sutroch. kolesa stacia 2.25 ci radsej 2.6

* Kedy ho chces?
Hned, ci staci za par mesiacov (na jar)
Canyon ma dodaciu dobu niekedy par mesiacov. Ked maju na sklade deklaruju do 10 dni.
Predavaju to sami. To ale vies.
Ostatne znacky kupis aj u nasich predajcov, mozes si vyskusat (velkost).

* Servis

---

Ja mam rad bikovanie ako vylet.
Lesne cesty, single traily napr. ako Patbojarsky sigletrail

Vyskusal som samozrejme aj ine traily, Bluetrail, Slalomka, TBK3, ... aby som vedel ako to vyzera.
A viem, ze nieco ako Slalomku, TBK3 urcite jazdit nechcem a ani ma to nebavilo =)

Kamarat ma celoodpruzeny Canyon ON8, motor EP8. Je s nim spokojny.
Ja mam celoodpruzeny Focus motor Bosch CX gen4 a tiez mi vyhovuje.

Presne na take jazdenie ake ma bavi.
Teda, ziadne skoky, dropy, sutre, korene ako v hornej casti Cerovej drahy.
Samozrejme ak sa neda inak tak to prejdem ale ak nemusim tak sa takym trasam vyhnem.

Teda za mna, s cim mam skusenost, tak tento Focus Jam 6.7 je az na par komponentov taky isty ako mam ja (Jam 6_8).
Cenovo sa zmesti do rozpoctu a je cenovo rovnaky ako Canyon ON6 s 630 Wh baterkou.

Povodne som uvazoval tiez o Canyon ON8 ako ma kamarat (2 dni som ho skusal a v pohode) ale dodacia doba bola par mesiacov (chcel som Ebike hned).
Bosch motor je inak hlucnejsi ako Shimano EP8. Ale to pri jazde prestanes vnimat.
S Focusom a Bosch motorom som nadmieru spokojny.

K Boschu bola 4A nabijacka a ta nabije 1% za 2:20 min
takze 0 - 80% nabijes za 3h

https://www.cyklocentrum.eu/sk/29-celoodpruzene/6281-focus-jam-67-nine-2020.html#/449-farba-cierna_matna/278-velkost-m_29_kolesa/965-modelovy_rok-2022

https://www.rivia.sk/focus-jam-6-7/

Tu si ich vies aj porovnat alebo pozri obrazok v prilohe. moj je v strede
https://www.focus-bikes.com/int/bikes/e-mountainbike-full-suspension/jam2

Príloha:
Focus.jpg
Focus.jpg 135.31 KiB thumb_up0thumb_down

11.11.2022 - 14:03:51
00
Red1

Dlhe jazdy (povedzme to tak ze, ked baterka vydrzi na 70km pri celkovej hmotnosti na Eco) tak bude jazdit 70. Ak vydrzi 90km , tak pojde aj 90km, ale toto bude asi hranice. Viacdnove vyjazdy urcite ano, ale s moznostou dobitia a prespatia (cize ziadne dobrodruzstva na hrebeni v dolomitoch a pod.

Kapacita baterky myslim ze 625 by mohla stacit, 750 je idealnejsie. Ako som spominal, zatial je v dobrej kondicke a tento rok nema problem urobit si vylet 50km a 800vm - mozno to nie je moc, ale tym som chcel naznacit ze eBikom cmu chcem uzmoznit bud ten okruh zmaknut rychlejsie, s mensim "pachtenim" alebo teda z 50km a 800vm urobit 70 a 1000vm a spestrit si tak vylety v okoli kde by uz bol problem dostat sa bez motora.

Nejaka vybava tam urcite pojde (svetlo, predny blatnik,) ale neriesime ziadny bikepacking a pod. - tym si asi myslel ze treba ratat s narastom hmotnosti ktory ovplyvni dojazd - tomu rozumiem ale tu bude povedzme minimum veci naviac.

Co sa tyka obutia, 2.6 vozit asi naozaj nemusi ale opat ideme na komfort a relax a nie na vykon takze ak 2.6 uberu 5km na dojazde , neni to problem.

Dodanie- chcem ho mat ready zaciatkom jari (uvedomujem si dostupnosti, aj celkovo situaciu s dodanim). Po kratkej diskusii v spravach s inymi clenmi nakoniec prichadza do hry aj Cube Stereo Hybrid 120 PRO(alebo RACE) 625 - verzia PRO s 625 baterkou je cenovo tam kde potrebujem a komponenty su este lepsie ako pri Neurone. Zaroven teda , je tam Bosch motor, ktory ma viac fanusikov (aspon tu na fore co som si stihol vsimnut).

dakujem za to porovnanie, ten focus 6.7 je tiez slusne ohadzany (minimalne teda pohon) , brzdy by sa menili ako prve ale to ma tak asi kazdy.

a este co sa tyka jazdenia tak to zameranie by bolo asi presne tak ake mas ty. Ziadna divocina, comu sa da a viem ze sa na tom mozem prizabit (lebo nemam techniku, ani ja a ani tatko) takze nejaka zataz na pruzenie tam nebude - zas ide len o pocit pohodlia a na ten to cele mierim. Od samotneho posedu, a pocitu z jazdy aj servisu a spolahlivosti.

Idem googlit viac o Focusoch a distributoroch.
11.11.2022 - 15:29:16
00
Ahoj mám neuron on ale zo staršou 8000 motorom ale to je jedno
Canyon je do 120kg aj z bajkom a Focus asi 135kg aj to je lepšie ako Canyon.
Já mám 100kg a každu sezonu mením čosi na zadnej stavbe.
Kvalita Canyonu nič moc a reklamovat u nich dačo to je horor. Takže to nieje pre každého.
Zadná brzda je 2piest treba ju hned vymenit bo 125kg dolu kopcom chce 4piest !
Takže tak za mna
ahoj
12.11.2022 - 15:52:29
10
keyboard_arrow_up