Ahoj, řeším dlouhodobý problém se sadou Sram X01, Eagle 1x12 (11/52). Od začátku je problém s řazením nižších převodů uprostřed kazety. Pokud jednu na cca prostřední pastorek, odřadím dolů na těžší převod, k přehození téměř nedojde. Přehazovačka je velmi jemně odladěna, maximálně odlehčím záběr při řazení a stejně nic. Jediné, kdy řazení "funguje" je s absolutně umytým řetězem a to prvních 10 km. Po cca 50 km se již v mnoha případech musí skočit o dvě kolečka níže a o jeden stupeň vrátit. Tento problém přetrvává i s novou elektronickou přehazovačkou Sram GX AXS. Syšel jsem o jakési výrobní vadě kazety (celé série), ale nic jsem nenašel.
Měl by někdo, prosím, info co dále, zda může být skutečně problém s kazetou, případně řešil to samé? Díky
11.11.2022 - 18:52:57
00
Patka na rame je zmerana? Ak bt bola ohnuta vymena prehadzovacky nepomoze.
11.11.2022 - 21:09:33
02
máš to dobre nastavené cez ten plastový bazmek čo k tomu je? ja som teraz rozoberal kvôli servisu tlmenia a kontrole ložísk celý bike, tak som si dal aj šalter dole a pri skladaní som ho nepozornosťou zatiahol v zlej polohe, nebol to doraz na doraz na patke a chovalo sa to na jazde ako popisuješ, po ani nie km som sa otočil domov, dal to ako to má byť a radilo v rámci sramáckych možností ako má
12.11.2022 - 17:16:05
00
Dlhá reťaz, krivá patka? Napísala by som aj že lanko drhne v bowdene, ale ak to robí aj s AXS tak by som sa zamerala na tie prvé dve možnosti.
12.11.2022 - 17:55:15
01
Předně díky všem za rady. Patku jsem nenechával kontrolovat. Vycházím z toho, že kolo nebylo nikdy lehnuté a na ostatních převodech (mimo prostředních) se chová normálně. Byť je pravda, že problém je od začátku, tedy by mohla být patka ohnuta z výroby.

Zkusím nechat změřit patku a zkrátit řetěz, zda se něco nevyřeší. Vzdálenost přehazovačky od kazety je určitě správná, použil jsem dodanou měrku.
15.11.2022 - 09:30:53
00
keyboard_arrow_up