Kamarát si veľmi pochvaľoval Trail Kinga, že držal parádne aj za mokra. A jazdil na tom aj dosť náročné terény. Ale zas vyslovene extrémy s veľkými dropmi a skokmi nie.Ale ťažšie prírodné traily, kde nie každý plášť držal dobre.
15.11.2022 - 11:35:49
00
Kenai napísal:
Este sa vratim ku conti. Ono zase nie vzdy ta stvrdnuta zmas je na skodu. V drolivom prasnom povrchu ako je bezny v MK v lete je to bez problemu. A vydrz plasta je vyborna v porovnani s makkymi zmesami. Aktulane ma moj MK 2049km za sebou a ledva vidiet nejake opotrebenie. Ale vacsiu cast z toho bol v predu.

No ved áno aj tvrdšia zmes ma svoje výhody a opotstanenie to je bez debát. .. Ale keď chcem tvrdšiu zmes tak si proste kúpil plášť s tvrdšou zmesou a nie, že si kúpim soft pripadne supersoft verziu ktorá mi za krátky čas vytvrdne....
15.11.2022 - 11:56:19
03
imro1 napísal:
Kamarát si veľmi pochvaľoval Trail Kinga, že držal parádne aj za mokra. A jazdil na tom aj dosť náročné terény. Ale zas vyslovene extrémy s veľkými dropmi a skokmi nie.Ale ťažšie prírodné traily, kde nie každý plášť držal dobre.


Mam TK v predu a zatial nenam co vytknut. Ale je tam este kratko necele 3 mesiace. Zato sa mi uz stalo ze sa mi podarilo odtrhnut vrch malej klopky a nejako sa ten plast chytil za nou a dokazal som vratit bike spat na trail. To keby mi niekto povedal, ze sa da tak neverim. To ale samozrejem nemohla byt len zasluha plastu. Trail King ProTection Apex ma aj dost tuhe bocnice. Jazdim ho na 1bar v predu celorocne. MK som musel fukat na 1.25bar.
15.11.2022 - 12:12:41
01
FiLus : to mas 2in1. Ako mlieko. Mozes ho vypit, alebo nechat skysnut na (doplnit podla potreby) :D Aj tu, bud ich rychlo zjazdis, alebo mas z toho suchare na horsie casy :D
15.11.2022 - 13:06:14
01
Kenai ale pozor - ak sa chceme bavit o Enduro plastoch, tak ich nemozes spojovat s jazdenim v bratislavskych MK, toto nie je ani zdaleka pravy EN teren, bez ohladu na trail aky by si spomenul. Rovnako sledovat kvalitu plasta, a to ci drzi, na zaklade jeho prejavu na skokoch ci v klopkach je bezpredmetne - tam realne na suchu drzi aj akykolvek dirtovy/XC plast s jemnym dezenom...
15.11.2022 - 13:06:55
02
Mas pravdu, len to je vsetko tak vagne. Cely pojem enduro jazdenie a AM ani nehovorim. Asi by sme museli hovorit o plasti na konkretny trail. No a to neviem ci by sme sa niekam dostali. Lebo to ako plast drzia ovplyvni raf, hmotnost jazdca, tlak, pruzenei biku, jazdny styl, insert. Cize neviem ci ma zmysel hodnotit plaste ako lepsie, horsie. Skor to vidim tak, ze ak hladam 29ER 2.4"plast do 1kg s agresivnym vzorom do 50E na jazdenie v BA MK mi niekto moze poradit ak niecot take spokojne jazdi. A z navrhnutych moznosti si treba vybrat podla vlastneho uvazenia. Urcite nejestvuje plast co bude sediet kazdemu dokonca ani na traily v BA MK.
15.11.2022 - 17:07:08
00
Kľudne na rok ak zoženieš, tak na také jazdenie by ti pasovalo aj kombo Vittoria Martello/Agarro. Len neviem ako to je so šírkami. Hľadal som tú novú zmes a pritom som zistil, že začali robiť aj novú veľkosť 2,4 namiesto pôvodných 2,35...a to by bolo super...Pre mňa je ideálna od Vittorie šírka 2,6, ale tie hmotnosti v tej novej zmesi budú 1400g - to je masaker...ale v zmesi 4C Graphene 2.0 s bočnicami XC-Trail sa pri šírke 2.4 dostávaš na pekných približne 1000g. šírka je uspokojivých 60mm oproti 2,35 kám so šírkou 57mm, to už na TR/EN jazdenie je trochu na hrane - úzke. Ale na BA by mohlo stačiť aj to. Ale tlak sa lepšie reguluje v objemnejších plášťoch, aj tvrdé dopady chceš viac zažiť na objemnom plášti ako na nejakej užovke.
15.11.2022 - 17:30:33
10
2. 4 sa robia tuším iba Mazzy a tie majú nameranych 61mm na 30mm ráfiku. Zvyšok ako Martello, Mota, Aggaro, sa stále robí v šírkach 2.35 a 2.6, môžte brať bez obáv 2.6. Reálne majú nejakých 62-64mm. V šírke 2.35 mam odmerane Moty na 30mm rafku, tak tie majú chabych 55mm... Ale na zimu sú parádne, keď sa treba prerezať prašanom až na podklad 🙂
Trail verziu pri Vittoriach by som prirovnal ku EXO od Maxxisu. A áno v enduro specifikacii je to poriadny kus gumy a zatiaľ, musím zaklopať, má v stichu nenechali... Tu Trail verziu som paral pomerne často, no je pravda ze som ich ťahal medzi ostré skaly a nie vždy sa podarila ideálna stopa...😁
15.11.2022 - 18:47:12
10
Doplním aj takto ak by niekoho zaujímalo

Prílohy:

Komentár súboru: Mota 29x2.35 Trail resp. TNT
Vittoria mota.jpg
Vittoria mota.jpg 211.12 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Mazza 29x2.4 Trail resp. TNT
Vittoria mazza.jpg
Vittoria mazza.jpg 176.72 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Mazza 29x2.4 Enduro TLR resp. 2ply
IMG_20220716_142021.jpg
IMG_20220716_142021.jpg 174 KiB thumb_up0thumb_down

15.11.2022 - 19:01:24
11
Pri tej vahe neviem ci by som uz nevolil skor MAGIC MARY Super Trail ADDIX Soft a HANS DAMPF Super Trail ADDIX SpeedGrip. Ci to bude uz moc kotva. Priapdne kombo HANS DAMPF Super Trail ADDIX SpeedGrip a NOBBY NIC Super Trail ADDIX SpeedGrip. Mate niekto na to nejaky nazor ?
15.11.2022 - 19:23:12
00
Obe kombá jazdím a som s nimi veľmi spokojný. Prvé jar/jeseň keď je vlhšie, druhé počas leto keď je suchšie. Jazdím na nich komplet všetko. od dlhších výletov, cez lokálne traily po bikeparky. Som lenivý prehadzovať zakaždým plášte. Dlhšie som iné nejazdil tak relevantne neviem povedať či sú kotvy. Na asfalte sú oproti gravelu pomalé a keď idem na Martinky tak je jedno aké plášte mám aj tak sa pachtím do kopca a rozdiel nevidím. Radšej pomalšie a nech podržia keď treba. Jediný problém je čisté blato, tam to by chcelo niečo vyššie a redšie. Na blate som to nikdy nevedel na biku a ani motorke, takže mi moc nechutí a takým podmienkam sa vyhýbam :D.
15.11.2022 - 19:33:35
12
S Máriou (soft ale superG) mam dobre skúsenosti za mňa jeden s najuniverzalnejsich plášťov, dá sa jazdiť prakticky celoročne a všade s tým ze sa človek môže spoľahnúť co o Nobbym povedať nemôžem... Zasa kamoš jazdí viacej výletne ma Nobby p+z tuším iba performance verziu s tým základným addixom a nesťažuje si... Supertrail Mária nema tiež okolo kila?
15.11.2022 - 19:40:36
10
FiLus
Si minule písal o tej 1C zmesi Vittoria tak som to sondoval..samozrejme na stránke nič o tom, ale majú katalóg 2023 a neviem či som dobre videl, ale okrem toho majú novinky, že niektoré plášte Tr/EN vymenili z 2,35 na 2,4. Plášť MagicMary jazdím v oranžovej zmesi 29x2,6, niečo okolo 1200g, ale na leto je to už ťažký plášť (teda nie ťažký, ale cítiť odpor...), mne sa páči ako objemný plášť na zimu dozadu. Ale teraz idem skúsiť WTB Verdict v Light casingu - ten sa vie natiahnuť až na 67mm oproti tvrdšiemu Tought.
15.11.2022 - 20:01:11
10
gronkjear : coz to, nejaky ten usek sa kde tu aj najde, ale vsetko je to kratke :D Velmi kratke.
15.11.2022 - 20:30:05
00
Áno ta 1C bude až budúci rok, ak teda menili aj zvyšok na 2.4 v tom prípade to už budú reálne 2.4 no tiež myslím že to bude až budúcoročná záležitosť... A nejak mi tento "detail" unikol
15.11.2022 - 20:30:45
00
keyboard_arrow_up