Mam na mysli tuhosť samotnej konštrukcie a nielen v krute ale aj v predo zadnom pohybe (prepruzovanie materiálu) nie vždy dostáva koleso nárazy aby vidlica chodila hore dole priamo v osi... Stačí ze to koleso zapadne do nejakej drážky ci už medzi skaly v rockardene alebo vyjazdena iná stop a hneď máš kopanec do rúk...o tom koľko takychto kopancov môžeš dostať v jednej jazde je asi zbytočné polemizovať, no menej tuhá vidla dokáže tieto kopance pohltiť nepošle ti všetko v plnej paráde do rúk. Netvrdím, že vidla ma byt ako blato, to zasa nepridáva na vedení stopy ale ani príliš tuhá vidla nie je výhra. Keď točí človek jazdy v parku tak ten neapocet drobných kopancov do rúk dá zabrat...
15.11.2022 - 13:18:33
00
Fakt? :) To by som nikdy nepovedal, mne to napr. osobne strasne vadi, ked citim ze vidlica nie je pri akejkolvek situacii praveze tuha a material tam prepruzuja ako sa mu zachce :)

Ale tak to ma byt, pekne vidiet ako kazdemu vyhovuje cosi ine :) Inak ta Selva je tiez super volba samozrejme, oproti Performance Foxu to je urcite obrovsky rozdiel :nod:
15.11.2022 - 13:21:41
01
branomelis napísal:
jasné radšej si kopnime to novinky ako nebude fungovať aj keď o tom nič nevieme. Keby mi k tomu napísal, že: Jazdím to už 2 týždne a je to materiálový podvod, tak tu ani neceknem. 🙄🙄🤔

niekomu staci ucebnica fyziky pre 7. rocnik, niekto potrebuje 2 tyzdne jazdit
15.11.2022 - 13:21:53
03
kvantova mechanika sa ale v 7. rocniku este neprebera :D

branomelis odpovedal ti aj autor...
15.11.2022 - 13:23:27
00
FiLus pisal som na manitou eu support ohladom moznej reklamacie, ale problem to nakoniec nebol (moja chyba) takze som to dalej neriesil. Tri krat sa mi prominali ohladom riesenia problemu. Tymto sa im verejne ospravedlnujem za to ze som uz dalej nereagoval :)
branomelis odkedy mam mezzer pro tak 36 factory grip2 mi lezi na policke :) 36ka bude o nieco citlivejsia na male nerovnosti, ale akonahle sa mezzer podari vyladit tak tento “problem” je zanedbatelny. Ono je to skor problem ked tu vidlu skusa niekto na parkovisku, vtedy sa javi tuhsie ako ta 36ka. Na traily je to vsak ina pesnicka, vidla je na zaciatku dostatocne citliva ale nezanara
sa tak do zdvihu ako 36. Je lahsia a tuhsia (v zmysle krutenia) ako 36. Cena, jednoduchy servis a lahka zmena zdvihu v rozsahu 140-180 bez nutnosti menit shafty je prijemny bonus
15.11.2022 - 13:24:17
14
gronkjear Ešte dam ppsledny OT a končím radšej 😁 Selva je oproti 38me ako obláčik... Irónia je ze som som iba nafúkal tabuľkový tlak, nastavil odskok a už som sa tej vidli 2 mesiace nechytil... Nemam potrebu niečo riešiť... Ani len tie drbnute tokeny nemám potrebu pchať dnu... Pričom na 38 som stále niečo steloval, skúšal a aj tak to nebolo to co by som chcel...
15.11.2022 - 13:28:14
02
Chlapi vy koľko máte rokov, keď stále s tou teóriou základnej školy idete na nejaký materiál, ktorého vývoj trval nejaké roky. Vyzeráte trošku pri tom ako také deti..aj ten s tou mačkou...inak od vás dvoch som v tomto fóre za posledné 2 roky nečítal jediný normálny príspevok k veci...ja nerozumiem na čo na toto fórum chodíte vlastne ?

Ja tiež radšej Martinovi poďakujem za odpoveď v téme Manitou Mezzer PRO, hoci by som rád pokecal o tom, ale nemá tu zmysel niečo písať. Smutné je, že práve ľudia čo si dajú do profilu farbičky dúhovej tolerantnosti a a kategorizujú sa do pozície vzdelaných nadľudí čo z prsta vycucajú za 5 eur moderný carbonair po dobrom obede na počkanie.... sa tu správajú ako korunovaní kreténi.
15.11.2022 - 13:57:53
02
hmm, to som nevedel ze duhove farby znamenaju ze clovek musi kazdu marketingovu kktinu od nadnarodnych korporacii vitat s otvorenou narucou
15.11.2022 - 14:04:47
00
hmm, to som nevedel ze pre nejaky material ktoreho vyvoj trval nejake roky neplatia zaklady fyziky
15.11.2022 - 14:10:42
02
vy nie ste normálni ...obidvaja....vy zákony fyziky...Bohužiaľ niektoré veci fungujú na rozšírených zákonoch fyziky a nie elementárnych ako vaše jednoduché zmýšľanie. Asi aj karbónové rámy sú marketingová kktina pre vás dvoch a podobné veci. Ale ako hovorím...od vás dvoch som tu ešte nečítal vlastný poznatok k veci a vaše ZŠ teórie ma v podstate nezaujímajú. Takže ideme pouvažovať, že pošleme po zistení 2ks odborníkov trestné oznámenie na výrobcu, že sa dopustil marketingového podvodu a napíšeme aj na pinbike, že článok majú stiahnuť ako aj nomináciu na inovácia roka. Super chlapi...veľký potlesk pre vás dvoch, že viete otráviť posledných ľudí čo chcú ešte komunikovať na tomto fóre ??? ...

inak. keď sa prevalí to, že toto bol nefunkčný podvod, ktorý robí len gramy navyše, tak sa vám tu obom ospravedlním a budem každú novinku najprv s vami dvoma konzultovať. ?
15.11.2022 - 14:22:02
02
marecej napísal:
hmm, to som nevedel ze pre nejaky material ktoreho vyvoj trval nejake roky neplatia zaklady fyziky


Takze si si pohladal nejake tie adsorpcne krivky a mozes nam zreferovat pre ake tlaky a teploty je tento jav relevantny?

By som sa aj s tebou stavil, ale problem je ci by som bol schopny ci uz ja abo niekto iny ti vysvetlit ze fyzikalny princip ani nahodou nieje popierany, dokonca keby si dobre zaplatil, si mozem zobrat volno a spustit ti nejake lahke simulacie aby si to videl aj vizualne.

Takze este raz, nasiel si referenciu ktora ukazuje ze dane tlaky/teploty kt na toto treba su uplne mimo? Skusil si vobec dat do googlu co som napisal skorej?
15.11.2022 - 14:37:47
02
stanos4
Dík, že si sa na to aspoň pozrel a vyzerá, že táto oblasť je ti celkom blízka. Mne sa to páči len ako novinka čo sa uviedla teraz na trh a na pochopenie toho princípu do detailu to chce viac znalostí z oblasti materiálov. Tak som rád, že možno by si vedel vysvetliť či, za akých okrajových podmienok by toto vedelo fungovať. Pár ľudí by to tu možno zaujímalo, ale keď sa to hneď dehonestuje na marketingovú sračku tak potom je ťažko diskutovať a ľudia si radšej pozrú rubriku : čo vám priniesla poštárka a fotky z výjazdov.
15.11.2022 - 15:01:08
10
branomelis napísal:
Samozrejme každý kto jazdí náročnejšie veci a trochu nad svojim odpružením premýšľa, tak

si kupi pruzinu a vzduch hodi do kanala :D
15.11.2022 - 15:44:21
02
Hehe ešte máš tú moju obľúbenú 44? Odvtedy som takú dobrú vidlicu nemal 🥲. Hlavne s tou Avalanche patronou bola super. Citlivosť, chod aj opora v strede. Škoda tej tuhosti, ale tak 32 mm nohy človek neoklame.
15.11.2022 - 15:46:56
00
Mam :D
15.11.2022 - 15:53:28
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up