lto
S tou pružinou dávam palec hore ? musím súhlasiť. Ale bike som vykŕmil na 16,2kg. Moja predstava o ľahkom biku je do 15,5kg - toto už som cítil keď to nesiem a chrbte. Tak pružinový kit šiel z Foxky36 nateraz von a nahradil ho AWK kit. Pri AWK sa mi podarilo z 80PSI ísť na približne 67PSI s výbornou oporou v strede zdvihu a využitie zdvihu asi 1cm od dorazu na menších maximálne 1-1,5m vysokých dropoch. Informoval som sa aj na zadný tlmič, kde by som skvelý Marzocchi Bomber vymenil za niečo vzduchové, ale to čo ma zaujíma vylaďujú kdesi pri BA a sériovú výrobu len plánuje začať aj keď mi spomínal, že tá cena zatiaľ vyzerá na niekoľko tisíc eur/ks. Ale ako tlmič to má všetko čo človek v tlmiči chce mať a čo nič aktuálne sériovo neponúka....teda niečo podobné má Canecreek, ale v takom len silne kompromisnom usporiadaní a potom Chickadeehill LFB6.
15.11.2022 - 16:12:26
01
lto napísal:
Mam :D

to by ma zaujimalo prečo si ju kupoval a načo ju máš?:)
pozrem nejake novinky a vidim len hádky.
15.11.2022 - 16:22:41
00
branomelis napísal:
... to čo ma zaujíma vylaďujú kdesi pri BA a sériovú výrobu len plánuje začať aj keď mi spomínal, že tá cena zatiaľ vyzerá na niekoľko tisíc eur/ks. Ale ako tlmič to má všetko čo človek v tlmiči chce mať a čo nič aktuálne sériovo neponúka....teda niečo podobné má Canecreek, ale v takom len silne kompromisnom usporiadaní a potom Chickadeehill LFB6.

Osobne si myslím ze "Karol" bude skôr kusová záležitosť a pre vyvolených ?
15.11.2022 - 16:26:20
00
FiLus
:) ja som na otázku na Karola šiel okamžite, či to je len pre vyvolených, alebo aj pre plebs....Vyvolení to testujú, ale kecali sme o tom dlho a je záujem vytvoriť určitú sériu, ale tá cena je taká čo tu nik nezaplatí...ja možno by som aj, ale aj tak to je paleta....Poviem to tak, že pri 2 tisíc eurách by som o tom vážne uvažoval, aj keď neviem ako by som to prevádzkoval a servisoval. Ale tá cena bola ešte vyššia o dosť. :) Každopádne mi je veľmi smutno keď vidím tie šmejdy čo produkuje každý rok RS a takéto úžasné riešenia idú postupne do zabudnutia. 🤔🤔
15.11.2022 - 16:37:39
00
Hmm, ďalšie vlákno z ktorého sa odhlasujem. Asi som už fakt starý… ale raz sa vyplakáva že vidlice sa krútia, potom sú zas moc tuhé, ďalšiemu sú všetky rock shox srackove vybavenie… 20 rokov dozadu sme boli vďačný za RST GILA s elastomermy a teraz vidlice za 1,5k sú nepoužiteľné…
15.11.2022 - 18:15:30
09
Inak spomínať vo vlákne o novinkách na elestomerovú RST Gila a vytrhávať z kontextu, že RS vidly stoja 1,5k a ostatné sa krútia a neviem čo ešte..., tak to asi by som sa tiež radšej odhlásil, lebo mi to vlákno asi moc noviniek neprinieslo....😉😉...takže namiesto odhlásenia si si mohol radšej o tejto diskutovanej novinke radšej niečo prečítať, ale niekto nie je schopný prijať inovatívne veci, aj keď sa jedná v podstate o blbosti....
15.11.2022 - 18:40:21
01
Ako pisem uz som asi starý :-) akurát mi je úsmevné že podľa posledných 3-4 strán sa nájde človek pre ktorého jazdný štýl ešte nevymysleli sériovo vyrábanú vidlicu :-)
15.11.2022 - 18:50:01
00
Skôr si trošku neporozumel ľuďom čo majú záujem o mierne úpravy sériových vidlíc na osobné preferencie. Áno, je to pomerne malá skupina ľudí a zatiaľ je to vec skôr z pretekového sveta, ale postupne sa tie úpravy presadzujú ako sú bicykle lepšie a lepšie aj to bežného sveta obyčajných jazdcov. Keby sme sa kdesi v lese zakecali, tak myslím, že by sme normálne o tom pokecali...možno by sa ti to zdalo divné, možno by si len na to nabral iný pohľad. ?? každopádne nemusíš to brať ako námet na zmiznutie..toto skončí a zas bude iná téma. A ak tak radšej na to kukni, že o čom sa píše v tých textoch. ?
15.11.2022 - 18:57:19
00
aktuálne-novinka Yeti SB 120
https://www.youtube.com/watch?v=llQ11Qg3P4Q
15.11.2022 - 18:58:08
00
Keby sme boli všetci so všetkým spokojní, tak by sme doteraz nezliezli zo stromov. Nespokojnosť a lenivosť sú základom vývoja :D

branomelis možno sa len treba presunúť do nejakej témy o vidliciach. Tí ktorých to nezaujíma nebudú plačkať a budeme sa držať témy. Tak isto ako sa presunuli plášte do AM/EN plášťov a zrazu nik neotravuje s gramárskymi papiermi.
15.11.2022 - 19:01:53
03
SLR V dnešnej dobe je to veľa o veku, viac ako v minulosti. Miléniálom už nerozumiem, o Gen X ani nehovorím. Branky bude taký čerstvý 40-tnik, čiže už ranný mileniál. Vidieť to na postojoch. Mám kámoša o 7 rokov mladšieho a je to poznať. Resp. on má o 7 rokov staršieho kámoša a je to sakra poznať :)
Husákové deti sú ale stále najpočetnejšou generáciou na Slovensku, takže náš hlas má stále svoju váhu. Takže ak napíšem, že jazdím vidlu z roku 2007 a niekto má s tým nejaký problém, tak nech napíše Kukovi :D
15.11.2022 - 19:47:50
02
Ono ja som to úplne nechcel dať do témy vidlica. Mne sa to zdá ako taká materiálová novinka a chcel som prečítať názor skúsenejších v tej téme a v podstate sa mi to aj dostalo. Len škoda tých pokecov okolo...Možno ak to kúpim, tak potom by som dal do témy vidlica postrehy...Mám ich dosť aj z aktuálnych riešení, ale to len ak by bol záujem, tak podebatím tam....Nateraz to tu môžeme asi zabaliť. Ak to niekoho zaujalo, tak prosím píšte už do témy o vidliciach ?

A čo ste starší tak samozrejme plný rešpekt na čom a ako jazdíte. Len ak by ste niekedy chceli možno niečo viac od vidlice, tak viem poradiť nejaký overený model, alebo úpravy. Ja sa vám priznám, že denne stretávam ľudí - starších aj mladších XCčkarov a vidly im fakt chodia hrozne.
15.11.2022 - 19:54:42
13
Asi to bude ozaj o tom veku, že sa úplne nerozumieme. Lebo nechápem, prečo sa z človeka, ktorý je nadšený pre technické novinky, zaujíma sa o ne, má v nich celkom prehľad robí *****. Popritom nikoho nenapadá. To, že ty jazdíš vidlu z 2007 a si s ňou spokojný je fajn. Je to tvoja vec a pritom z teba debila nik nerobí ako z Braňa, ktorý chce od vidlice jednoducho viac.

Neviem kto koľko rokov máte, nemyslím to teraz ani na nikoho konkrétne ale niektorí sa chováte ako moji 70+ roční rodičia. Všetko nové je zlé, sú z tým len problémy. Načo vymýšľať, keď staré funguje a načo špekulovať keď to tak stačí. Ja viem aj tráva bola kedysi zelenšia, spomienkový optimizmus je *****. Hej, tiež som ranný mileniál. Inak ten terminus technicus sa mi páči.
15.11.2022 - 20:00:12
15
Je to zas tak Vlado, že ja si zas rád zaspomínam na staršie časy..na bikoch ti nik na hrebeňoch nenadával, ani na Jedľovine si nik neotvoril ústa proti tebe a skôr ťa hecoval...Na 26kách a vidle pružina/elastomer a prehriatych V-brakoch si ale bike v tých skalách nepustil. A teraz keď už je táto pekná doba fuč, tak aspoň technika konečne je tam kde má byť...a to som šťastný aj za pauzu v bikovaní kedy som preskočil éru 27,5 , dvojprevodníky atď a skočil rovno do 29:) Ale inak REMEDY som na predajni v ZA občumoval tento rok sa musím priznať :) ale som na to taký prerastený...
15.11.2022 - 20:15:19
01
a preco jedlovina uz nieje na Trailforkse?
15.11.2022 - 20:18:17
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up