Šikovná mašinka, síce asi tentokrát nepodporím, ale páči sa mi, ako čurí vodu do kolečka. :-)
thumb_up0thumb_down
https://www.kickstarter.com/projects/xbloom/xbloom-all-in-one-coffee-machine
28.11.2022 - 10:45:01
00
Ja som tiez nedavno zacal pouzivat Comandante s red clix na espresso. A zatial som spokojny. Zatial co pri standarnej oske je jeden klik rozdiel 30 mirkonov v hrubke mletia, tak pri red clix je to 15. Treba si pozriet video ako najdes nulovu poziciu pre comandante a potom uz je to len o pocte klikov. A je to celkom jednoduche aj na zmenu kavy. napr pre light roast espresso to je cca 6 klikov (12 pri red clix), dark roast je to cca 10 (20 pri red) a pre aeropress 26-30 klikov. Retentcia je prakticky nulova. Pri mleti na espresso odporucam pouzivat RDT metodu, dost to znizuje staticky naboj a kava sa ovela lahsie vysype.
U mna comandate nahradil mazzer mini, retencia okolo 3 gramov, nutnost neustale dostelovavat nastavenie mletia, nevhodnost na single dosing a celkovo velmi nizka konzistentnost vysledkov ma doviedli az k tomu, ze som prestal doma pit espresso. S comandante si to znovu uzivam. Aj ked sa uz pozeram po Niche Zero.
28.11.2022 - 10:55:53
01
bedo napísal:
Šikovná mašinka, síce asi tentokrát nepodporím, ale páči sa mi, ako čurí vodu do kolečka. :-)
thumb_up0thumb_down
https://www.kickstarter.com/projects/xbloom/xbloom-all-in-one-coffee-machine

Podľa mňa blbosť....z toho čo vidím, je mi jasné, že ten výsledný produkt bude mať tak nízku teplotu, že to budeš musieť ešte hodiť do mikrovlnky zohriať
28.11.2022 - 12:25:43
00
milos2 napísal:
Ja som tiez nedavno zacal pouzivat Comandante s red clix na espresso. A zatial som spokojny. Zatial co pri standarnej oske je jeden klik rozdiel 30 mirkonov v hrubke mletia, tak pri red clix je to 15. Treba si pozriet video ako najdes nulovu poziciu pre comandante a potom uz je to len o pocte klikov. A je to celkom jednoduche aj na zmenu kavy. napr pre light roast espresso to je cca 6 klikov (12 pri red clix), dark roast je to cca 10 (20 pri red) a pre aeropress 26-30 klikov. Retentcia je prakticky nulova. Pri mleti na espresso odporucam pouzivat RDT metodu, dost to znizuje staticky naboj a kava sa ovela lahsie vysype.
U mna comandate nahradil mazzer mini, retencia okolo 3 gramov, nutnost neustale dostelovavat nastavenie mletia, nevhodnost na single dosing a celkovo velmi nizka konzistentnost vysledkov ma doviedli az k tomu, ze som prestal doma pit espresso. S comandante si to znovu uzivam. Aj ked sa uz pozeram po Niche Zero.


Práve toho sa obávam, že bez redclix to bude komplikované s nastavením pri C40, s jeho dokúpením to je rozdiel 70€.
J-Max má skoky po 8,8mikronoch a nastavovací dial je očíslovaný pekne na vrchu. Dumem nad tým už týždeň a neviem sa rozhodnúť
28.11.2022 - 13:04:41
00
bladerunner napísal:
Podľa mňa blbosť....z toho čo vidím, je mi jasné, že ten výsledný produkt bude mať tak nízku teplotu, že to budeš musieť ešte hodiť do mikrovlnky zohriať

Ale napad spravit "Hariomat" je celkom zaujimavy, s programovou regulaciou teploty a prietoku vody, viacerymi profilmi a pod. by sa dal spravit slusny automat na alternativnu pripravu. A nie je ziaden problem vysledny produkt je mozne temperovat na pozadovanu teplotu.
28.11.2022 - 13:07:57
00
jurant napísal:
Práve toho sa obávam, že bez redclix to bude komplikované s nastavením pri C40, s jeho dokúpením to je rozdiel 70€.
J-Max má skoky po 8,8mikronoch a nastavovací dial je očíslovaný pekne na vrchu. Dumem nad tým už týždeň a neviem sa rozhodnúť

Myslim, zu su tu spokojni uzivatelia 1Zpresso, ktorí sa ešte neozvali. Commandante je trochu overrated, volil by som 1Zpresso.
28.11.2022 - 13:11:11
03
Nazdar,
v Alze majú teraz toto:
https://www.alza.sk/1zpresso-k-plus-rucny-mlyncek-na-kavu-d6698143.htm
Mám to doma už cca 2roky. Väčšinou s tým meliem na alternatívu, ale istý čas fungoval aj na espresso. Veľmi kvalitne, teda z môjho pohľadu. Precízne sa s ním dá extrakcia kávy vyladiť. Kupoval som za čosi viac ako 250,-€
28.11.2022 - 13:20:52
00
1zpresso mám v pláne brať priamo od výrobcu
28.11.2022 - 13:25:58
00
No je pravda, ze bez tej red clix osky bolo treba niekedy pol gramu kavy ubrat resp pridat, aby som dosiahol pozadovany cas. A tiez zalezi aj od kavy, light roast je narocnejsi na nastavenie mletia. Tym ale nechcem povedat, ze Comandante je lepsi ako 1Zpresso, kedze s nim nemam skusenosti. Comandante som mal doma na policke uz roky, skor som ho pouzival ako cestovny mlyncek na prekvapkavanu kavu a skusil som aj na espresso a bol som milo prekvapeny.
28.11.2022 - 13:28:50
00
jurant napísal:
1zpresso mám v pláne brať priamo od výrobcu

"Orders for the J-Max (without other items) within the European Union (EU) will be dispatched from Europe directly." ... tak to ho mozes mat pod 200 eur (strieborny este menej), urcite dobra kupa ...
28.11.2022 - 13:48:36
01
Áno, včera som im písal, dnes odpísali. 199USD z nemeckého medziskladu bez ďalších poplatkov, free shipping. Čiže 190€
28.11.2022 - 13:50:29
00
... tak nemáš čo váhať.
28.11.2022 - 14:08:22
00
Asi mesiac som celkom uspesne fungoval iba s C40-mk3 kym som cakal na lagom. Red clix som mal objednany ale doba bola zla a po 2 mesiacoch som objednavku zrusil :) Da sa v poho fungovat aj bez red clix, ak ti nevadi upravit davku kavy. Teraz ho uz primarne pouzivam na dovci ked zabalim flair.
28.11.2022 - 14:16:39
00
Diky za postrehy, vyriesene, snad uz cez vikend nameliem bez nervov
29.11.2022 - 11:34:47
00
Vyriesene ktorym smerom?
29.11.2022 - 11:39:06
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up