Zubná kefka je TOPka.
Používam už roky spoločne s CykloSTAR-om.
( a stále mám prísun "nových" tvrdšie aj mäkšie ) :lol:
Aj reťaz aj kazetu a aj mnoho iných ťažšie prístupných miest to krásne dá :y:
27.11.2022 - 05:38:29
01
Doteraz som na ram pouzival kefku a na retaz 2 prilozene kartace, Teraz sa chystam vyskusat tieto motorkarske kefy na ktorych su stetiny tvrdsie.

Prílohy:

IMG_20221127_105245785_HDR.jpg
IMG_20221127_105245785_HDR.jpg 399.82 KiB thumb_up0thumb_down

27.11.2022 - 10:56:39
00
Pri používaní Squirt stačí na odstránenie jemného nánosu z kladiek aj najmäkšia Curaprox Ultra soft...😉
27.11.2022 - 17:58:19
00
Iný hlas ... :) Muc Off či ceramic či neceramic tu nie je uznávaný, ale používal som prvý, a 150-200km v teréne horských dolín som dal. Nechal som ho na druhom bicykli. Nanoprotech-u som nevedel prísť na chuť kvôli spreju, sprejom zasviníte všetko. Tak ten Nanoprotech (nie je k dostaniu vo flaške) som začal aplikovať injekčnou striekačkou 0,25mm ihla. Po nastriekaní do striekačky tomu treba dať priestor na zohriatie a potom to kvapká samé cez ihlu 0,25mm. Pokiaľ je to v procese zohrievania na teplotu okolitého prostredia, a chceli ste to v tento moment aplikovať, tak výpary by vám vytlačili objem nastriekaných do striekačky 10ml v ten moment na pár článkov. Ale ak sa to zohreje potom to z tej striekačky kvapka mini kvapôčkami na každé očko. 300km v pohode. Aj tak si myslím, že čistota reťaze spočíva v jej čistení a čistení koliesok na prehadzovačke po výjazde - vytrieť handrou či papierom z rolky s nastriekaným čističom.
27.11.2022 - 18:54:18
00
Lubik napísal:
...
Používam už roky spoločne s CykloSTAR-om.

Ked to spominas Cyklostsar ORIGINAL bol jedine co mi to pomohlo dostat z ramu doleu. Predtym som vyskusal BikeWorkx Cyclo Star co mi bol darovany a s tym to neslo dole ani nahodou. Ale moze byt dobry aby sa nedostal squirt z retaze von pri umyvani, nakolko ho vobec nerozupsta.
27.11.2022 - 20:41:55
00
Parafin pokračovanie...
Som cez víkend nasquirtoval retaze...
Dnes proba za Dunajom,a teda že sakra rozdiel. Čo si tak pamätám, ako keď som odpojil vozík s deckom, šak to išlo skoro samé!
S parafinovou reťazou pri teplotách okolo 5°C nie že to a xuj radi a striela a hrkoce,ale aj analógový bajk ma odpor ako električka s vymlatenou baterkou.
Tak kto si nechcete kaziť iluzie,ozaj až keď sa oteplí. Dovtedy ma ten oser s aplikáciou squirtu opodstatnenie?
28.11.2022 - 16:41:17
00
A potomm, ze placebo nefunguje. Retaz je tak +-5W uznam ti aj 20W ale neverimze si ich citil. Protivietor 2km/h ti urobi viac ako 20W pri cca 25km/h.
28.11.2022 - 22:35:50
00
Netuším ako si k tým wattom prišiel, ale je rozdiel ci tu retaz rozhýbes trebars 50km pri 15°, alebo cez 5° nemala vôbec. Keď som vyšiel z domu s čerstvým parafinom,vravim si v pohode... Behom 3km co to mam na hrádzu tak vychladla ze som aj ten malý kopček na hrádzu vyšiel pomaly najlahsim prevodom, lebo ak som naozaj co i len trochu prislapol, strieľalo to. S 3X9 použiteľné tak od 1x3...
A ani po 100km som si nemohol potocit klukami dozadu bez obavy zo spadnutia retaze.Ked som si potreboval napravit pedal potlačil som bajk dozadu aby kazeta ťahala retaz..
A k tomu placebo...
V piatok bolo slnečno a takmer bezvetrie dal som si Trojhranicu cez Kopcany,Rajku a po hradzi naspat.
Keď som prišiel domov, mal som toho,no ako to napísať,viac dosť ako obvykle...
Vravim si, je to asi tým chladom nejak namahavejsie.
A ako som včera ťahal aj proti vetru na Obratku pocítil som tu zmenu...
Ale aspoň teraz viem,že to bolo placebo???
29.11.2022 - 05:35:10
00
Tie W su z mnohych merani co boli robene na retaziach od suchej cez namazanu az po posypanu kremicitym pieskom niektore tocene do roztrhnutia a rozdiel bol zvacsa do 10W. Tak ratam, ze vacsi rozdiel sa ti nemohlo podarit vytvorit. Inak uprimne by som tu navoskovanu retaz videl. Totiz to si asi vytvoril takmer neznicitelnu retaz. Po 100km je uz obvikle problem zacinajuci hluk a nutnost mazat znovu aspon v terene. Neviem si predsatvit ako sa ti podarilo ten vosk udrzat stale v takom mnozstve v tej retazi. Vosk je samozrejme tvrdsi pri nizkej teplote, ale nevie zamrznut a netvrdne linarne na veky. Nechce sa mi googlit konkretne cisla ale predpokladam ze je uplne jedno ci je 5 alebo -20 stupnov. To voda je pri minusovych teplotach tvrdsia ako vosk. Moja skusenost z 3 roznych bikov je ze ked je okolo 0 a menej je problem retaz rozhybat vacsi, ale rozumej je tvrda nie prvych 20min ako obvikle, ale prvych 30. Ale nikdy som nezaznamena zvacsene trenie po jej rozhybani! Vosk je tuhe mazivo a cim je tuhsie tym je jeho sucinitel trenia mensi. Nie je to ako u olejov a rozne tekutych maziv ktore pri nizkych teplotach hustnu a teda kladu vacsi odpor.
29.11.2022 - 14:27:27
00
Nechapem, ako si dokazete tie retiazky takto zabetonovat😳 Ved to necham hoci aj na alobale polozenom na horucej platni odtiect a vydrem ju dosucha. Retaz nepotrebuje mat na sebe gramy parafinu alebo nejakeho mixu voskov.
29.11.2022 - 14:56:32
00
rs955i napísal:
Tak kto si nechcete kaziť iluzie,ozaj až keď sa oteplí. Dovtedy ma ten oser s aplikáciou squirtu opodstatnenie?

Tak neviem ako ilúzie, ale čísla s powermetra mi hovoria, že aj keď je kosa, tak navoskovana reťaz na mojom analogovom biku sa neprejavuje tak, ako popisujes.
Keďže na tom bicykli dochádzam do práce +/- po tej istej trase, tak to viem porovnať....
29.11.2022 - 15:19:44
01
Kenai
200 km po zvazniciach to nepiskne a po hadzi ani nevravím,ale to je také pekne číslo na odometri.
Dve 9s retaze až do krešu električky natočili 3tkm a na analogu ~1,5tkm po hradzi. Keď šli na analog neboli ešte 50% opotrebenie.
No a z kastrola ich vytiahnem zhruba pred tuhnutim parafinu.
Ako na životnosť si nemôžem sťažovať ani ta pracnost údržby nie je neprivetiva,ale na zimu budem squirtovat.
A s veľkou pravdepodobnosťou pôjdem aj zajtra na Obratku a čerstvo parafinovanu retaz mam v kapsicke,a ta náhodena squirtova ma cca50km môžeš si to vyskúšať ?
29.11.2022 - 16:38:52
02
20W je rozdiel paru podhustenych Schwalbe Lugano oproti spravne nahustenym Conti GP4000 pri 30km/h😁
29.11.2022 - 19:47:31
01
rs955i napísal:
Kenai
200 km po zvazniciach to nepiskne a po hadzi ani nevravím,ale to je také pekne číslo na odometri.
Dve 9s retaze až do krešu električky natočili 3tkm a na analogu ~1,5tkm po hradzi. Keď šli na analog neboli ešte 50% opotrebenie.
No a z kastrola ich vytiahnem zhruba pred tuhnutim parafinu.
Ako na životnosť si nemôžem sťažovať ani ta pracnost údržby nie je neprivetiva,ale na zimu budem squirtovat.
A s veľkou pravdepodobnosťou pôjdem aj zajtra na Obratku a čerstvo parafinovanu retaz mam v kapsicke,a ta náhodena squirtova ma cca50km môžeš si to vyskúšať ?


Nedostanem sa na bike a tazko by som nieco poznal na pohlad. To by si ju musel mat nohodenu na biku. Ale zaujalo ma, ze vyberas reatz pred tuhnutim parafinu, to je metoda co sa pouziva na MTB do svinstva. Na cestu mi to pride viac ako zbytocne. Dokonca ani na MTB to uz nerobim. Mal som pocit, ze jediny efekt je kopec vosku pod bikom ked pretocim pohon na montaznom stojane. Skus proste retaz vybrat z hrnca ked je vosk este plne tekuty nechat okvapkat a boky ako visi zlahka utriet. Potom po vychladnuti rozhybat a nasledne nahodit na bike idealne niekde vnutri kde ho skladujes. Zopar krat pretocit na prazdno v pred a vzad. Ked potom vides von, nemal by si mat problem. Pride mi to tak, ze jeden extrem je co robis ty a druhy co pise
...Ved to necham hoci aj na alobale polozenom na horucej platni odtiect a vydrem ju dosucha. Retaz nepotrebuje mat na sebe gramy parafinu alebo nejakeho mixu voskov.


A este nie je retaz ako retaz. 10s KMC nema problem nech urobim cokolvek. 11s SRAM ma problem s radenim dolu prvych cca 20min. 11s KMC problem len za nizkych teplot. Mozno ak mas 12s alebo nejaku retaz s extra malimy volami tak to moze byt horsie. Musis najst optimalnu metodu pre tvoje podmienky.
30.11.2022 - 11:53:58
00
Pod10°C SQUIRT ?
A aby sme sa rozumeli tie retazePC 951 majú každá za sebou 2tkm vozenia mojej 150kilovej rite,Tie ozaj netrpia na malé vôle a doteraz to bolo bezva,proste v mojom prípade v zime squirt...
A aby som zotierat horuci vosk do handry?,nebudem toho otrok!
Za bežných teplôt to opadne,z toho stres nemam,ani bajk nepotrebujem mat neustále vylesteny ?
30.11.2022 - 13:50:11
00
keyboard_arrow_up