vzal som 1zpresso J-Max priamo od vyrobcu
29.11.2022 - 12:22:30
01
Ahoj, nebol som tu pár dní. Inak by som poradil skorej.
Mám v robote Jmax s Lelit Anitou. Tiež som ho volil ako alternatívu k elektrickému mlynčeku. Mletie je dobre, konzistentné, vonkajšie nastavovanie je vysoko navýková záležitosť. Jemnosť nastavanie- s mojou spotrebou som nenarazil na limity. Možno Ramon by ju odhalil :D.
Doma mlynček otestovaný s kombínáciou Bezzerou Unicou a všetko v poriadku, dokonca pomlel light roast s ktorým mal problem NZ.
Určite budeš spokojný s výberom.
29.11.2022 - 13:02:49
01
Tiež mám , je to už riadny "Macek" , 30g namelie raz dva. Vonkajšie nastavovanie je super , aj magnetická nádobka na kávu je fajn..netreba furt krútiť, stačí len potiahnuť . Comadante ich zažalovali tak v EU sú už len posledné skladové zásoby . Tak už jedine na priamo
29.11.2022 - 16:20:37
00
Comandante nezazalovali priamo ich, ale nemecke obchody, ktore ich ponukali. Asi si spocitali, ze v cine by s patentovymi narokmi moc neuspeli. Celkovo si ale comandante vysluzil dost velky "hate" za tento krok. Nie je uplne jasne, ze co vlastne Comandante vadi, v principe na ich mlyncekoch nie je nic nove co by tu uz nebolo desiatky rokov. Niektori influenceri s Comandante prerusili spolupracu a najdu sa aj ludia co comandante teraz ponukaju v bazaroch. Su o tom nejake thready na reddite.
29.11.2022 - 17:48:55
00
elwood napísal:
ja som presiel zo silvie na ecm. para je podstatne lepsia a ak sa dobre pamatam tak sa ecm rychlejsie zohreje aj ochladi


a aký typ máš tej ECM? Classika? Podarilo sa mi predať môj kávovar tak téma kúpy nového je horúcejšia a preto chcem zistiť čo najviac info od užívateľov
29.11.2022 - 21:20:09
00
milos2 napísal:
Comandante nezazalovali priamo ich, ale nemecke obchody, ktore ich ponukali. Asi si spocitali, ze v cine by s patentovymi narokmi moc neuspeli. Celkovo si ale comandante vysluzil dost velky "hate" za tento krok. Nie je uplne jasne, ze co vlastne Comandante vadi, v principe na ich mlyncekoch nie je nic nove co by tu uz nebolo desiatky rokov. Niektori influenceri s Comandante prerusili spolupracu a najdu sa aj ludia co comandante teraz ponukaju v bazaroch. Su o tom nejake thready na reddite.

Od kedy som zistil na jednom polskom fore, ze Comandante pouziva(l) stejne cinske kamene ako Timemore, prestal som ho brat vazne. Ano, mlyncek nie je len o kamenoch, ale aj (ci mozno hlavne) o ich ulozeni a sposobe nastavovania hrubky mletia, ale to uz maju v Kinu a cinania (napr. 1Zpresso) zvladnute lepsie...
29.11.2022 - 22:59:06
00
bubulak napísal:
Ahoj, nebol som tu pár dní. Inak by som poradil skorej.
Mám v robote Jmax s Lelit Anitou. Tiež som ho volil ako alternatívu k elektrickému mlynčeku. Mletie je dobre, konzistentné, vonkajšie nastavovanie je vysoko navýková záležitosť. Jemnosť nastavanie- s mojou spotrebou som nenarazil na limity. Možno Ramon by ju odhalil :D.
Doma mlynček otestovaný s kombínáciou Bezzerou Unicou a všetko v poriadku, dokonca pomlel light roast s ktorým mal problem NZ.
Určite budeš spokojný s výberom.


Nie je problém, videl som pár strán dozadu, že si ho bral aj ty. Potreboval som kúpiť čím skôr, starý mlynček po pár rokoch prestal držať nastavenie, podržal dva dni a znova rozobrať vyčistiť nastaviť. Na 3 espressa som minul 6 dávok kávy. Nie žeby som bol kajšmentke ako Ramon a kupoval 200g za 100, ale aj tak to prestane baviť a hlavne naštve, keď mám chuť na kávu a buď vyjde 18g kyselinky alebo 80g ako z motorestu za Sobrancami. Snáď príde čoskoro a bude po probléme.
30.11.2022 - 12:22:39
01
Juraj_TT napísal:
a aký typ máš tej ECM? Classika? Podarilo sa mi predať môj kávovar tak téma kúpy nového je horúcejšia a preto chcem zistiť čo najviac info od užívateľov


Ano, mam Classiku. Mozem porovnat len so Silviou. Nejake vyhrady nemam, na ventil pary treba s citom, pri dotahovani ti moze odist tesnenie (cca 3e). ECM tam zacalo davat nejake ine, tvrdsie myslim ze ciere, predtym davali zelene (???), kamosovi sa rozpadlo po par tyzdnoch (asi tomu celkom pomohol) ale dosli z coffeeartu vramci reklamacie vymenit. Spomenul aj mna medzi recou a dosli aj ku mne vymenit bez toho aby som ich kontaktoval. Ja som s tym problem nemal, predtym ani potom. Paru ale robim malo, mozno raz za tyzden.
Ak budes pouzivat bezodnu paku tak ti moze prekazat zaprskany PID kedze je umiestneny tam kde je.
Oproti silvii treba ratat s obcasnym premazanim hlavy, nakolko backflush vymyva aj vazelinu ale to je vec e61, nie konretne ECM.

Ak chces single boiler, e61 a si trpezlivy tak s 25% zlavou na coffeearte je porovnatelna asi len bezzera unica. mozno uz aj nieco ine, odkedy mam ecm tak to moc nesledujem. bezzera ma joystick na ovladanie pary co je celkom velke plus ale myslim ze mensi bojler a nepacil sa mi ten cerveny PID :D
30.11.2022 - 15:50:18
00
viaceri ste tu spominali zlavu z coffeeartu, ako sa k nej dostanem? Sledujem ich stranku a aj FB ale myslim ze aktualne nemaju ziadne zlavy.
01.12.2022 - 06:44:53
00
20% ozamuju na FB, 25% cez newsletter..obe v rovnakom case cca 4krat do roka. Naposledy bolaa kcia priblizne pred mesiacom, dalsiu bude niekedy v zime..mozno januar

EDIT: Tak aktualne prebieha akcia do nedele polnoci, kod na 20% je X20
01.12.2022 - 07:33:57
00
Príloha:
IMG-20221201-WA0000.jpg
IMG-20221201-WA0000.jpg 108.83 KiB thumb_up0thumb_down

01.12.2022 - 11:38:01
00
ano vsimol som si ze to zrovna vyhodili. Dakujem
01.12.2022 - 11:51:05
00
elwood napísal:
Ano, mam Classiku. Mozem porovnat len so Silviou. Nejake vyhrady nemam, na ventil pary treba s citom, pri dotahovani ti moze odist tesnenie (cca 3e). ECM tam zacalo davat nejake ine, tvrdsie myslim ze ciere, predtym davali zelene (???), kamosovi sa rozpadlo po par tyzdnoch (asi tomu celkom pomohol) ale dosli z coffeeartu vramci reklamacie vymenit. Spomenul aj mna medzi recou a dosli aj ku mne vymenit bez toho aby som ich kontaktoval. Ja som s tym problem nemal, predtym ani potom. Paru ale robim malo, mozno raz za tyzden.
Ak budes pouzivat bezodnu paku tak ti moze prekazat zaprskany PID kedze je umiestneny tam kde je.
Oproti silvii treba ratat s obcasnym premazanim hlavy, nakolko backflush vymyva aj vazelinu ale to je vec e61, nie konretne ECM.

Ak chces single boiler, e61 a si trpezlivy tak s 25% zlavou na coffeearte je porovnatelna asi len bezzera unica. mozno uz aj nieco ine, odkedy mam ecm tak to moc nesledujem. bezzera ma joystick na ovladanie pary co je celkom velke plus ale myslim ze mensi bojler a nepacil sa mi ten cerveny PID :D


Nic netreba premazavať… premaze sa to o5 samo mastnotou samotnej kavy po pár extrakciach.
01.12.2022 - 11:55:41
00
Ano aj nie. Po backflushi je ihned citit ze to drhhne, obzvlast ked sa pouzije viac prasku, po par kavach sa to zlepsi ale po tristvrte roku to uz u mna nebolo ono. Po premazani to slo citelne lahsie...tolko moja skusenost
01.12.2022 - 12:49:10
01
pri coffeeart.sk pozor na heslo(ak nepouzivate pw manager resp. unikatne hesla) ktore na webke pouzijete, ukladaju ich v plaintexte
01.12.2022 - 13:31:44
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up