Je tu dakto z KE

poradte my dajaku dobru trasu na biku - okrem Jahodnej, Lajosky, apod.
08.10.2001 - 10:21:04
00
Z Lajosky je pekna trasa dalej na Kojsovku, odtial domov rychlo cez Zlatu Idku, ked mam cas, cez Perlovu dolinu do Jakloviec, Margecian, z Margecian jazdim dvoma trasami, Klenov, Miklusovce a potom krasnou dolinou Sopotnice, ktora usti do Hornadu medzi Velkou Lodinou a Kysakom, alebo z Margecian pozdlz zeleznicnej trate cez stary cestny tunel (doporucujem osvetlenie) a potom lesnou cestou pozdlz Ruzina, ktora usti pri hradzi nad Malou Lodinou.
Pekne trasy su aj v Slanskom pohori, zvyknem chodit na Herlanske sedlo a odtial lesnou asfaltkou cez Bordu na Dargovsky priesmyk, dalej na juh okolo Bogoty na Regetu a cez Ruskov, Olsovany a Sady nad Torysou do Kosic. Pekna trasa je aj na jazero Izra z Kalse a potom na sedlo medzi Slancom a Rakosom. Samozrejme najcastejsie chodim na Jahodnu cez Bankov, z Jahodnej cez Vysoky vrch , Kavecany do Kosic, alebo opacne.
14.04.2002 - 00:01:36
00
Uz to bolo zmienene aj v predoslej odpovedi ale len tak okrajovo. Co sa tyka podobnej narocnosti (teda hlavne dlzky) ako Jahodna alebo Lajoska, tak skvela moznost je Kosic - Kavecany - Vysoky vrch - (lesna krizovatka na Kosickou Belou) - Jahodna - Kosice. Z Vysokeho vrchu sa da ist na Jahodnu dvoma cestami - bud po znacke alebo sa vrhnut z toho 'parkoviska' pod Vysokym vrchom po zvaznici smerom do Kosickej Belej (doprava) a pred KB je krizovatka zvaznic (inak celkom majestatny zjazd). Tam treba odbocit dolava a dovedie ta to pod Jahodnu.

Takisto aj z Kavecian na Vysoky vrch sa da ist minimalne 2 sposobmi - jedna cesta je klasicka po znacke a druha sa tazko hlada pokial sa ide z Kavecian, ale pri ZOO netreba pokracovat po znacke ale odbocit dole a tym padom sa vyhnete Vysokemu vrchu a pojdete po celkom zaujimavej ceste na 'parkovisko' pod VV. Niektori ludia tuto cestu neznasaju, lebo je tam dost vela kratkych stupani a zjazdov.

Samozrejme, to vsetko sa da ist aj opacnym smerom.

Dalsia moznost ako pokracovat z VV je ist do Kysaku cez Prielohy a Janosikovu bastu. Je to skvely velmi dlhy zjazd. Neviem presne kolko km, ale dost. :-) Problem je potom ako z Kysaku do KE. Treba ist po asfaltke aspon z Trebejova do Druzstevnej, okrem toho useku sa to da fiknut po cestach okolo zeleznicnej trate, s tym, ze cez Hornad treba prejst dva krat po zeleznicnom moste.

Toto vsetko su velmi kratke trasy, tak okolo 30 az 60 km. Este jedna kratsia je 'Tour de ZOO'. Ide sa z Kavecian okolo ZOO a dorazi sa do Sokola. Celkom fajn zjazd. Niekedy odrzku, ked je to rozryte. Je to uplne kratka trasa, takze hadam sa to ani neoplati jazdit.

Dalsie z moznosti uz boli popisane v predchadzajucej odpovedi a nejak nic viac ma uz nenapada. Ale treba objavovat, vsade je plno lesnych ciest. :-)

Zdar bajku!
17.04.2002 - 12:56:42
00
Este by som doplnil, ze vyborny popis tras aj s vyskovym profilom v okoli Kosic je na strankach Romana Budinca: www.ttc-telecom.sk/mtb. Dve skor cykloturisticky orientovane aj na strankach 1.kosickeho cykloklubu: www.1sck-kosice.sk.
18.04.2002 - 10:12:35
00
my sme mali ten isty problem,tak sme sa vybraly do slanskych vrchov.Je to dlhsia nastupna trasa.Da sa ist aj vlakom do Bohdanoviec,alebo Slanca.My sme isli na bikoch az tam.Pojazdili sme stranu smerom na Izru.Bola tam otvorena aj chata,kde sme sa aj najedli.Boli sme prekvapeny, ake su tam dobre lesne cesty ci uz asvaltove,alebo obycajne.Rozhodne sa musime tomuto kraju viac venovat.Usetril by som si trocha driny,keby som bol objavil skor nejaku podrobnu mapu.teraz som nasiel mapu-www.dts.sk/mapy. Bol by som rad,keby dakdo vedel o dobrych podrobnych mapach na internete.
29.06.2004 - 17:41:29
00
keyboard_arrow_up