Šak tu práskni sken tej faktúry, lebo zatiaľ sa tými vysvetleniami len ďalej zamotávaš....
Ja nejak nechápem ľudí, čo odkazujú na to, akú mali spotrebu prípadne cenu, tým, že píšu koľko mali nedoplatok/preplatok 🤔
08.12.2022 - 18:31:49
03
Hosť napísal:
Včera v diskusii pod tým článkom o vydaní tej ruzkej propagandy niekto napísal že demokracia a slušnosť zanikne na demokraciu a slušnosť.

Svätá pravda. Ku každému by sa malo pristupovať tak, aké hodnoty zastáva a aké režimy obhajuje. K dezolátom, rusofilom, Blahovi, Chmelárovi etc. by sa malo pristupovať tak, ako v krajine zázrakov ktorú obdivujú. Pelendrekom po prašine, pracovný tábor, prípadne vypadnutie z okna. Lenže oni sa dovolávajú demokracie, aby mohli šíriť tie svoje bludy, že demokracia je fašizmus. A úspešne sa im to darí.
08.12.2022 - 23:05:53
03
scontent.fksc1-1.fna.fbcdn.net
09.12.2022 - 00:01:08
022
v nákupnom centre v Moskve je megapožiar,zasa niekto fajčil:
https://twitter.com/DarPutinovi/status/1601091024654565377
09.12.2022 - 07:24:24
12
Tento vybuch je zaujimavy, zeby prebytok ruskeho plynu alebo nejaka putlerova FFoperacia?
BTW: ukrajiske pasy uz urcite nasli v jednom z aut na parkovisku.

https://twitter.com/maria_drutska/status/1601110065372876802
09.12.2022 - 08:21:16
00
bladerunner napísal:
Šak tu práskni sken tej faktúry, lebo zatiaľ sa tými vysvetleniami len ďalej zamotávaš....
Ja nejak nechápem ľudí, čo odkazujú na to, akú mali spotrebu prípadne cenu, tým, že píšu koľko mali nedoplatok/preplatok 🤔

Asi zle vysvetlujem alebo ma niekto problem pochopit pisany text.
Pride ti vyuctovanie za 2022 a mas tam nedoplatok 280 eur.
Ok nic zvlastne.
Pozries sa na rok predtym a tam nedoplatok 60 eur.
Hm asi nie je nieco v poriadku.
Prve, co ta napadne, ze ti dodavatel nauctoval nieco co nemal. Zavolas tam a on povie, ze faktura je spravne.
Potialto to riesila manzelka, nasledne som sa toho chytil uz ja.
Pozrel som si spotrebu 2022 vs 2021 a zistil, ze sme minuli o 10% menej.
Ako je mozne, ze ked minies o 10% menej elektriky a cena sa nezvysovala, ze doplacas 4x viac? A dodavatel tvrdi, ze vsetko je ok a nie je tam nic navyse?

Tak sa ides spytat na forum, ci este niekomu inemu neprisla teraz na konci roku podozrivo vysoka faktura/nedoplatok, pretoze uzasna vlada vajatala o elektrike raz tak a potom inak az som to prestal sledovat aktivne, ale namiesto jednoduchych odpovedi typu nie neprislo nic zvlastne, prislo to, co pred rokom cca sa tu riesi zase nieco uplne ine.
Faktura je spravne, prezrel som roky 2021 a 2022 este raz s podporou ZSE a vsetko sa vysvetlilo.
Mozme to uzavriet?
Dakovala velmi.
09.12.2022 - 08:34:30
00
Este popis ako sa to vysvetlilo (co bola pricina) a mozes uzavriet.
09.12.2022 - 08:40:13
03
Joe70 napísal:
Svätá pravda. Ku každému by sa malo pristupovať tak, aké hodnoty zastáva a aké režimy obhajuje. K dezolátom, rusofilom, Blahovi, Chmelárovi etc. by sa malo pristupovať tak, ako v krajine zázrakov ktorú obdivujú. Pelendrekom po prašine, pracovný tábor, prípadne vypadnutie z okna. Lenže oni sa dovolávajú demokracie, aby mohli šíriť tie svoje bludy, že demokracia je fašizmus. A úspešne sa im to darí.

Joe myslienka je to pekna, da sa s nou suhlasit (u Dlahu urcite), ale kto bude urcovat kto je dezolat a kto nie?
Podla miestnej uderky som dezolat aj ja z dovodov, ktore som ja doteraz nepochopil.
Ak napisem, ze rusakom sa nieco na bojisku/vo vojne podarilo nesirim predsa rusku propagandu. Ak napisem, ze Robert F, je skuseny retor a politik, ze v diskusiach casto dava dole oponentov, ze vstal z popola, ked to vyzeralo, ze skonci ako Vladko otec nasvsetkych to predsa tiez neznamena, ze som priaznivec Smeru, ci Roberta F,
Robert F. je zmrd, ale je to sikovny politik, recnik a manipulator. nebudem mu to upierat len preto, ze ho nemusim. Ja nemam cervene oci, ked ho vidim ako podaktori.
Ale tu si nemozem dovolit napisat, ze v nedelnej diskusii bol Robo lepsi ako ten co sedel oproti lebo hned to dostanem vyzrane a budem obvineny, ze fandim Smeru.
Takze kto bude urcovat kto je dezolat a ko nie, aby sa mohlo k nim pristupovat potom tak ako navrhujes?
Pri Dlahovi a Chmelarovi sa zhodneme, ale verim tomu, ze pri dalsich menach uz najdeme nejake rozpory.
Cesta do pekla byva dlazdena dobrymi umyslami.
09.12.2022 - 08:55:29
02
Tiež si myslím, že tu si nedocenený, a je ťa tu škoda ...
09.12.2022 - 09:06:15
01
Minikin napísal:
Este popis ako sa to vysvetlilo (co bola pricina) a mozes uzavriet.

V skratke.
ZSE spravilo v 2021 mimoriadne vyuctovanie, ktore som si nevsimol, takze celkovy nedoplatok nebol len vyuctovanie na konci roku, ale este jedno par mesiacov predtym
ZSE zacal strhavat cca 10% zo zalohovych platieb ako poplatok ako poplatok za sluzby pre domov, takze hoci je preddavok naprik 50 eur, tak zapocitava len 45 eur do tejto polozky.
ZSE v roku 2021 v prvom a druhom mesiaci malo este vyssi preddavok, co som si nevsimol.
ZSE zneprehladnila fakturu tak, ze kym v roku 2021 mala cast dodavka elektriny 3 polozky tak v romu 2022 uz ma 5 poloziek a cast distribucia elektirny mala 6 poloziek a teraz ma 12. Ak by ta zaujimalo preco 5 a nie 6, ked su tam 2 obdobia tak preto, ze spotrebnu dan dali len jednu ked zlucili obe obdobia.
Je to z dovodu, ze ZSE si stanovilo 2 obdobia 12/2021 a potom 01-11/2022. V roku 2021 vdaka tomu ich mimoriadnemu vyuctovaniu uprostred roka to tam nebolo.
Aby toho nebolo malo, tak jeden mesiac dali polku do jedneho obdobia a polku do druheho obdobia.
Menila sa zaroven cena elektriky, platba za odberne miesto...atd


Sorry snazil som sa byt strucny, ale aj tak je to dlhe;o).
09.12.2022 - 09:11:45
00
pod toto by som sa kludne podpisal, co ale neznamena ze vacsinou nepises zbleby

flegko napísal:
Ak napisem, ze Robert F, je skuseny retor a politik, ze v diskusiach casto dava dole oponentov, ze vstal z popola, ked to vyzeralo, ze skonci ako Vladko otec nasvsetkych to predsa tiez neznamena, ze som priaznivec Smeru, ci Roberta F,
Robert F. je zmrd, ale je to sikovny politik, recnik a manipulator. nebudem mu to upierat len preto, ze ho nemusim. Ja nemam cervene oci, ked ho vidim ako podaktori.
Ale tu si nemozem dovolit napisat, ze v nedelnej diskusii bol Robo lepsi ako ten co sedel oproti lebo hned to dostanem vyzrane a budem obvineny, ze fandim Smeru.
09.12.2022 - 09:13:06
01
Kec še dari ta še dari, no ne? gumky rusom horia, ale na UA to nezvalia, 4000 km od UA.
https://mobile.twitter.com/UkrainianNews24/status/1601127088852938752
09.12.2022 - 09:18:24
00
Ja som Ruska a nehanbím sa. Za ruský Krym... :?:
https://www.facebook.com/1730007730/videos/693878175711824/
09.12.2022 - 09:24:24
01
flegko, musis tam vidiet "drobny" rozdiel. Vyzdvihnutie bodu u politickeho oponenta, je malinko ine, ako pochvalit teroristov a vrahov. Tiez sa nerozplyvas nad domyselnym umiestnenim bomby a nad jej super ucinnostou po vybuchu v skole. A to je ten moralny rozmer, vyzera to rovnako, no nie je to rovnake.

Ale za ten jeden prispevok mas u mna polovicny pacik, suhlasim s ivastom.
09.12.2022 - 09:38:11
03
Navyše, je rozdiel hodnotiť rétorické kvality a pod., teda niečo čo vidíš a počuješ napriamo a je rozdiel vychvalovať takpovediac technologický úspech teroristov na základe videa, ktoré tí teroristi publikovali a de facto ten úspech neukazuje, iba sa o v tom videu ňom hovorí.

A pre úplnosť pripomeniem vetu, ktorú o oprave mosta Flegko napísal a zatiaľ ju nijako nedementoval:
"Mna nezaujima kto to prikazal, ako to docielili, ci to spravili z papiera alebo lepenky, kto za to sedel, kto sa obesil, ci bol zastreleny".
09.12.2022 - 09:51:31
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up