ja som bol za kkta stale - lebo moje auto na parkovisku pred bytovkou vzdy stalo najdlhsie a kedze sme tam nemali ciary zostali po par dnoch vedla mna medzery do ktorých sa uz ale auto nezmestilo. vyzeralo to ze stojim na dvoch miestach
15.12.2022 - 13:07:30
00
andrej25, na miesto Audiny; na sirku ma bezmala 2 metre, Transporter detto, Superb tiez nie je najmensi. Uz po odjazde Superbu by sa tam napohlad vedla mojho Civica (sirka 176) zmestili dve normalne auta. A opat je to situacia, kde nie su ciary. Gusto, tiez to tak obcas mam pred bytovkou na neznacenych pozdlznych statiach. Ale u nas sa ciastocne da orientovat podla vyznacenych rezervovanych boxov, ktore su kazdych par pomyselnych 6metrovych miest.
15.12.2022 - 15:43:06
02
Zoidberg napísal:
andrej25, A opat je to situacia, kde nie su ciary....

Čiary budú keď sa rozpustí sneh... 😉
Mimochodom, v tom rade áut bolo viac takých nepravidelností, po pár hodinách môže byť slušne parkujuci za debila a naopak, ak sa neskorší prispôsobia pôvodne zle parkujucemu, tak ten bude v pohode 😁
Ale potom sú tu bez debaty ****, 4 miesta 👌

Prílohy:

IMG_20221215_095709_edit_378543329910986.jpg
IMG_20221215_095709_edit_378543329910986.jpg 244.46 KiB thumb_up0thumb_down

15.12.2022 - 16:01:59
00
K tomu parkovaniu cez 2 boxy. Obcas nppr pred HW obchodom potrebujes nieco nalozit na strechu a prisptup z boku s vozikom. Alebo mas nieco v zadu a potrebujes tovar nakladat vacsi tovar dverami. Alebo ako to biva pravidlom mas dve debilne deti co nevedia chytit dvere skor ako sa otovria do dorazu a otlakaju vsetko vedla coho sa postavis. Tak ti ohladuplnost veli chranit auta okolo.
A potom mozes mat este 2/3 dverove auto ktore ma sikru kridla 1.2m. Ked ma niekto vystupist zo zadu tak nema sancu v normalnom boxe. Cize opat ak neches aby ta zalozili tak, ze nedokaze ani vodic nastupit nie to psazier do zadu tak sa postavis na ciaru.
16.12.2022 - 16:13:58
00
Toto vsetko beriem, ak je vsak motivaciou skutocne ohladuplnost, tak by som ocakaval, ze takyto soferi praktizuju tieto riesenia na vzdialenom konci parkoviska. V pripade, ze to niekto robi v castiach parkoviska, kde je vysoka hustota zaparkovanych vozidiel, ohladuplnostou by som to nenazyval.
16.12.2022 - 16:28:51
07
Clovek zasne kolko ludi je schopnych jazdit po tme s dennym svietenim 🙄
16.12.2022 - 18:04:46
01
Ked chcete vidiet ako sa naozaj da ***** zaparkovat tak, ze obmedzis jednak chodcov, ale aj v podstate obmedzis normalne parkovanie na mieste, kde sa to inak v pohode da, podte sa prejst na Hranicnu ulicu v Ruzinove, popred obchod NeonMars a restiku White Rabbit.

Je tam pri ceste take sikme parkovisko, oddelene chodnikom od cesty, takze chodnik je ako taky ostrovcek v tvare sliza. Auta parkuju sikmo k chodniku sprava a plus este aj na samotnom chodniku. Casto sa najdu jedinci, ktori zaparkuju na okraji parkoviska tak hlboko, ze trcia do chodnika. Potom priparkuje na chodnik auto pozdlzne a medzi tymito dvomi expertmi ostane medzera 20-30cm, kadial ma akoze prejst chodec.

Vcera vecer som tadial siel peso a prave na chodnik zaparkoval jeden typek takto vyborne, tak som sa ho opytal, ze kadial maju chodit chodci, ked tak vyborne zaparkoval. Jasne, ze jeho argument bol, ze to zle parkuje auto na tom sikmom parkovisku a velmi trci do chodnika. Povedal som mu, ze sorry, ale ked vidim, ze svojim statim obmedzujem prechod po chodniku, hoci ja zle nestojim, tak asi na tom mieste nezaparkujem...casto su tam podvihane na autach stierace, pozaklapane zrkadla a naozaj sa cudujem, ze este niekomu nerupli nervy a neurobil nieco horsie.
16.12.2022 - 20:47:13
00
Ano, vyhovorka sa vzdy najde. Ti "mudrejsi" maju aj "argumenty". Slusne som oslovil pana v BMW, ktory si to odstavil rovno na prechode pred zakladnou skolou (Hroncova 23, Kosice) a ten mi po par sekundach ticha (kedy sa zrejme snazil tvarit, ze tam nie je) vysvetlil, ze on neparkuje, lebo sedi za volantom, takze to nie je parkovanie. Co povies takemu keketovi?
To co vidite na fotke je denno-denny vyjav, priamo pod kamerami mestskej policie.
Mimochodom, na pokutu su tam styri auta. Okrem BMW a Mercedesu aj Octavia a Astra (za Mercedesom), ktore su naparkovane tesne pred prechodom. Astra navyse zabera chodnik.

Prílohy:

20221014_160805.jpg
20221014_160805.jpg 325.07 KiB thumb_up0thumb_down

16.12.2022 - 21:30:21
10
Ak by ma nahneval a mal som cas, tak by asi nasledovala otazka: Odfotim a volam (mestsku) policiu?

/na prechode nesmie ani zastavit...cize ani sedenie v aute ho nijak nezvyhodnuje
16.12.2022 - 21:42:30
02
Zbytocna otazka, odfotim a poslem. Kedze ma pristup aky ma panko.
16.12.2022 - 21:57:57
00
IngVisitor napísal:
Slusne som oslovil pana v BMW, ktory si to odstavil rovno na prechode pred zakladnou skolou (Hroncova 23, Kosice) a ten mi po par sekundach ticha (kedy sa zrejme snazil tvarit, ze tam nie je) vysvetlil, ze on neparkuje, lebo sedi za volantom, takze to nie je parkovanie. Co povies takemu keketovi?
.

Chápeš, normálne si mu pokazil deň. Tak konečne nájde voľné miesto, kde môže zaparkovať a počkať ... a príde nejaký oný a začnu mu vravieť, že stojí na priechode pre chodcov. On to dobre vedel, ale počítal s tým, že sa nenájde nikto, kto mu to bude vyčítať... Také pekné popoludnie mohol mať a ty si mu ho pokazil. :-)
16.12.2022 - 22:03:34
11
Ja som to uz riesil (nemyslim tohoto konkretne, ale situaciu ako taku) mailom na mestsku policiu, aj mnohonasobnym pohovorom s policajtmi na mieste (ti su tam casto a uplne to ignoruju). Raz mi jeden mestsky policajt na otazku, preco takto parkujucich ani neupozorni, odpovedal, ze co mi na tom vadi. Dalsiu debatu sa snazil ukoncit tym, ze "budme ludski", asi akoze v zmysle, s*at na vsetkych, ktorych tu obmedzuju a ohrozuju, len nech mozu zaparkovat do 10 metrov od brany skoly. Uplne posledny pokus o rozhovor s mestskym policajtom -ktory tam stal ako druk a iba pozeral, ako si tam kadekto kadejako parkuje- bol doslova tragikomicky, skoro mi odpalilo dekel. Ako aj inych pred nim, som sa ho spytal, preco toleruje taketo "parkovanie" a ci si uvedomuje, ze tym, ze to robia pod jeho dohladom, im to takpovediac legitimizuje a ked tam nie je nikto (z policie), tak je to este horsie Eldorado. On mi na to zacal rozpravat o tom, ze mestskych policajtov je malo a ze ked nieco take vidim, tak mam volat statnych. Velmi opartne som skladal slova do vety, v ktorej som sa mu snazil vysvetlit, ze tie auta parkuju na pokutu (a drzaka) tu a teraz. A teda, ze ked sa to deje v tomto okamihu a on je tu, moze to riesit. Teraz. Na*raty odo mna odisiel smerom k autam, ale vysledok nepoznam.
16.12.2022 - 22:05:19
01
Cize na neho otzka, ci mas zavolat statnych;) alebo nadriadeneho, nie na sofera,ale na neho...za neplnenie povinnosti

Ano, napisat je jednoduche,skutocne ciny zalezia od situacie, miery nasrdenia, guraze a toho dostatku casu (natahovat sa s nimi, grazlami) ani ten merc s ecv 888 nebude uplne bezny radovy obcan
16.12.2022 - 22:11:50
00
Ja som raz jednemu otvoril dvere a slusne ho poziadal, aby vystupil, lebo chcem prejst na druhu stranu cez auto - lepsie ako poskakat mu po kapote...
Prepacte, uz idem...
17.12.2022 - 11:30:56
03
Ja som tak raz balil jednu babu, furt nemala na mňa čas, tak som zaparkoval tak aby nevedela vojsť do auta a mala dôvod ma osloviť... Nič z toho nebolo, lebo nasadla cez druhú stranu. Ale pri najbližšej príležitosti sa mi aspoň prihovorila ❤️ "keď ešte raz takto zaparkuješ, volám policajtov" 😭😭😭💔 takým tónom, že mi bolo úplne jasné, že z toho nič nebude
17.12.2022 - 11:36:28
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up