blackman napísal:
Ubezpecujem ta ze Qnapy a ine SOHO riesenia vo veľkých serverovniach a datacentrach bežné ani nie sú ani tak lahko nebudú.

Povazujes DC Digitalis za nejaku lokalnu serverovnu? Pretoze som videl rozne malicke NASka uz vo vela rackoch len tak polozene na polickach, ci serveroch.
18.12.2022 - 19:57:22
00
Ty ako odbornik na vsetko pri ktorom kenai aj zipsik svojho casu blednu zavistou si uz asi pocul o prenajme priestoru a infrastruktury pre vlastne zariadenia v datovych centrach. To by vysvetlilo tvoje soho naska v takomto prostredi. Urcite ta tvoja praca uzivi, ale nerobi to s teba majstra svetla
18.12.2022 - 20:05:16
00
lapaloma len mne islo len o pocet prispevkov aby som dobehol ostatnych v tabulke ktora vtedy este existovala 🤣 tento to mysli vazne vsetko co pise 🤣 v tom je dost zasadny rozdiel….
18.12.2022 - 20:34:22
03
lapaloma napísal:
Ty ako odbornik na vsetko pri ktorom kenai aj zipsik svojho casu blednu zavistou si uz asi pocul o prenajme priestoru a infrastruktury pre vlastne zariadenia v datovych centrach. To by vysvetlilo tvoje soho naska v takomto prostredi. Urcite ta tvoja praca uzivi, ale nerobi to s teba majstra svetla

Samozrejme, ze NASka v rackoch pouzivaju mensie firmy, ktore si robia lowendovy backup, pretoze takyto backup
je lepsi ako ziaden backup.
Ved aj ja som v prenajme, dokonca nemam ani cely rack a som u firmy, co si prenajala cely rack a iba cast z neho je moja.
Samozrejme, ze tie NASka boli v rackoch sukromnych spolocnosti, niektore tam mozno mali prenajaty alebo vlastny len jeden server a ako zalohu OS, ci dat si robili na nejake WD NAS. Ti rozumnejsi aspon pouzili nieco, co nehapruje, cie QNAP alebo Synology, WD nastastie zmizli a uz som ich dlho nevidel.

Ale uznavam, ze som zle pouzil slovne spojenie akehokolvek racku, ktore mohlo navodit dojem, ze sa to pouziva vsade
18.12.2022 - 21:51:01
00
Btw ak tu niektori sermovali syntetickymi testami a rychlostami diskov tak som zvedavy, kto prvy pride na tuto zahadu.
Dnesny log zo zalohovania jedneho virtualu, cez 1Gb/s siet, zdielany switch na QNAP TS-233 s 2WD RED v RAID1.
INFO: transferred 549755 MB in 3116 seconds (176 MB/s)
INFO: archive file size: 121.01GB
INFO: Finished Backup of VM 108 (00:51:58)
INFO: Backup finished at 2022-12-18 21:22:39
INFO: Backup job finished successfully
TASK OK

Oazka znie:
Ako je mozne dosiahnut priemernu rychlost 176MB/s na 1Gb/s sieti, ked ta dosahuje maxima len na urovni 120MB/s?
Podotykam, ze vsetky cisla su korektne.
18.12.2022 - 21:59:11
00
flegko napísal:
Povazujes DC Digitalis za nejaku lokalnu serverovnu? Pretoze som videl rozne malicke NASka uz vo vela rackoch len tak polozene na polickach, ci serveroch.


Uz si vysvetloval Enterprise zakaznikovi, ze ked sa mu ta haraburda poserie, tak to musi poslat do servisu ktory moze trvat 30 dni? Robim s enterprise storage systemami cez 20rokov a zakaznikov co prichadzaju s podomnymi idiotskymi napadmi ako "postavit si firmu okolo Qnapu alebo Synology" som zazil 100vky. Bohuzial niektori na svoju vidimu usetrit draho doplatili. A celkovo davat VMky na NASko je hodne blby napad, pokial nie si zrovna cloudovy provider :)
18.12.2022 - 22:13:42
01
Ano vysvetloval a aj tak si kupil Synology/Qnap lebo je to lacnejsie a potom ked mu to klaklo tak bol v .... 😄
18.12.2022 - 22:23:50
00
blackman napísal:
Uz si vysvetloval Enterprise zakaznikovi, ze ked sa mu ta haraburda poserie, tak to musi poslat do servisu ktory moze trvat 30 dni? Robim s enterprise storage systemami cez 20rokov a zakaznikov co prichadzaju s podomnymi idiotskymi napadmi ako "postavit si firmu okolo Qnapu alebo Synology" som zazil 100vky. Bohuzial niektori na svoju vidimu usetrit draho doplatili. A celkovo davat VMky na NASko je hodne blby napad, pokial nie si zrovna cloudovy provider :)

Budes sa divit vysvetloval...nie raz.
Priklad... pri prechode z malych NAS na velke som napriklad alibisticky odporucal Dell (kvoli podpore a servisu), k zakaznikovi sa vtedy tlacil aj Fujitsu, ktori maju mimochodom pekne prezentacie (kto zazil ich predvadzacku, ja uz viackrat), boli ochotni zapozicat enterprise ulozisko, poskytnut svoj datalab v Prahe na testovanie, ci sprostredkovat navstevu zakaznika vo FR spolu so skolenim.
Zakaznik si vybral QNAP a hoci som pouzil rovnake argumenty ako ty som vzdy len externa poradenska firma a nie interny IT pracovnik zakaznika. V drvivej vacsine pripadov zavazia hlasy interneho oddelenia.
18.12.2022 - 22:50:50
00
Oazka znie:
Ako je mozne dosiahnut priemernu rychlost 176MB/s na 1Gb/s sieti, ked ta dosahuje maxima len na urovni 120MB/s?
Podotykam, ze vsetky cisla su korektne.[/quote]

1. Odpoved na tvoju "oazku" je nijako.
2. Tie cisla nie su spravne
Deduplikacia/kompresia mozu pomoct zdeformovat zdanlive prenosove rychlosti.
18.12.2022 - 22:51:37
01
flegko
V drvivej vacsine pripadov zavazia hlasy interneho oddelenia.

S tymto absolutne nesuhlasim. S mojich dlhodobych skusenosti je problem takmer vzdy partner, ktory zakaznikovi ponuka produkty "pozna". Takto riesim teraz zakaznika, ktory bol idealny kandidat na High End NAS(EMC Isilon) a partner tam natlacil lacny blokovy storage Dell ME4084. Lebo ved s tym sa neda nic pokazit....
18.12.2022 - 23:10:26
01
Tie cisla su spravne.
A asi si nezazil ake klasicke vyberove lowcostove enterprise konanie a pohybujes sa o level vyssie ako ja.
Ja ti popisem ako to prebieha cca u mensich zakaznikov, pretoze som to uz parkrat zazil a vacsinou je to cez kopirak.
Zakaznik konecne usudi (vacsinou na moje naliehanie), ze za posledne roky vzrastol natolko, ze by mal zmenit system pristupu, backupu a restoru dat, pretoze sucasne NASka maju prabiedny surovy vykon (su urcene do ineho segmentu).
Zakaznik, kedze jeho IT oddelenie nema s tym skusenosti poziada o doporucenie externu firmu (vacsinou som to ja). Ta mu odporuci nieco podla svojho najlepsieho vedomie a svedomia, riesenie c.1.
Zakaznikovi sa to vsak zrazu zda vela, pretoze sa bavime o 5 cifernych sumach a ved doteraz bezal na strojoch za par stoviek tak mu to nejako nevychadza zrazu.
A tak zacne "prieskum trhu" a do vyberoveho konanie su prizvane aj ine znacky. Tyzdne a mesiace pokracuju a ja zazijem niekolko prezentacii od zastupcov roznych znaciek.
Kedze toto nie je prioritny problem natahuje sa to ako sopel a zakaznik stale nie je spokojny so znackovymi ponukami, takze si prizve dalsiu firmu, ktora vacsinou odporuci riesenie c.1 (pri storage nie je velmi co vydumat).
Potom uz cas nejako tlaci a nejde len o backupy, ale aj o pristup k vacsiemu mnozstvu dat a zakaznik pride s genialnym napadom, co tak ist do niecoho, co nie je tak drahe a na papieri to vyzera super.
Obcas to nie je jeho napad, ale napad inej externej firmy, ktora ja vacsia ako ja (co nie je problem byt vacsi ako ja) a samozrejme vacsi pes zere...takze sa prikloni k jeho nazoru.
Vo finale dostanem len mail, ze sa rozhodli tak a tak a mojou ulohou je co najrychlejsie sa zoznamit s danym poduktom, pretoze zavadzat ho budem ja (som lacnejsi) ako navrhovatel a spravovat ho budem zase ja.

Je to vsak vzdy lepsie ako obchody so statom, kde som nedavnom robil nieco podobne pre istu nemenovanu statnu instituciu zrovna ohladom upgradu starsich NAS strojov.
Vyberove konanie za par stotitsic, pripravene internym IT oddelenim, postavene na vyhru konkretnej znacky (na Slovensku dost neznamej), samozrejme bez zastupenia na SK, ci v CZ, pretoze spolocnost sa postupne stiahla z roznych statov EU, ale ved naco riesit nejake lokalne zastupenie a servis...ved to zabezpeci dodavatel. (haha uz vidim ako)....zlaty QNAP s jeho zastupenim v HU.
Ak si sukromna firma pretlaci QNAP nech ma QNAP, ale u statnych mi to trosku vadi, dovody si uz nacrtol ty.
Sukromny sektor oproti tomu statnemu si aspon nedava take nezmyselne podmienky do vyberovych konani ako statne podniky aj ked sa vo finale casto rozhodne emocne a nie s rozumom.
19.12.2022 - 00:12:36
00
flegko posledny zakaznik co po mne chcel Qnap, dostal ponuku na DataDomain, ktory bol cca o liter drahsi, ale funkcne niekde uplne inde. Na druhej strane, storage infra(convergovana) co som implementoval tento tyzden bola uz v 7 cifernej sume. Ak robis s lowcostami, tak vol radsej iSCSI ako NAS. Ja nemam problem s Qnapom alebo Synology ako takymi, na domace pouzitie alebo SOHO na nekriticke data budis. Bohuzial poznam firmy co na tom maju kriticku infra.
19.12.2022 - 00:58:15
00
Ahojte,
vidím, že tu riešite NAS alebo sa v tom vyznáte. Ja už pár dní pozerám aký NAS zakúpiť na domáce použitie, pre zdieľanie 4k filmov k TV, projektoru.. A väčšinou dostávam odpoveď, že treba zvoliť synology aspoň DS220+ čo mi už príde dosť keďže nechcem aby samotné NAS aj prehrávalo 4k film ale len sprístupnilo pre iné "prehrávače" lokálne po sieti. Ak treba tak zvolím aj taký model, niekde dokonca odporúčajú aj DS720+ pre zdieľanie 4k viac zariadeniam.
19.12.2022 - 09:01:43
00
no to je prave to o com tu debatujeme, ulohou takehoto zariadenia nie je LEN zdielat a sharovat ale aj aky taky backup co je pri tychto Home verziach trochu problem. Jednak redundancia je max mirror, pri tych vacsich je aj raid5, neviem ci som niekde videl raid6 a druhak vykon toho CPU pri rebuilde je tragicky. taky 12TB HDD bude rebuildovat snad tyzden a ked pocas neho klakne druhy HDD tak si v ...
19.12.2022 - 09:18:06
00
Ak NASko len poskytuje data pre vzdialeny prehravac je uplne jedno ake si kupis. Pocitaj s datovym tokom v desiatkach Mb/s, co zvladne akekolvek NAS. problem moze byt ak by si chcel takyto obsah prehravat cez wifi pokial ju nemas doma odladenu.
19.12.2022 - 09:19:22
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up