A k tym kontrolam.

Poviem vam zazitok, hlavne ma nenatrite. ;) Postavil som si silnejsi LMX 3.5kW a uplne prva testovacia jazda mi vysla v noci za tmy, kable trcalu, iba som rozbehal kontroler, ze idem vyskusat, ako sa to sprava. Drtim to 50kmh, a periferne vidim auto, ze sa drzi. Potom zistim, ze to boli polisi a isli presne kam ja. Na krizovatke dali dole okienko a povedali mi, pane, nie ste osvetleny! Ani ich nenapadlo, ze idem 50kmh a ze asi nohy ako Sagan nemam. ;))

Ale v zahranici uz po tomto dost idu, prisne tam kontroluju, ci ti ebike dava limit 25kmh.

Na LMXe uz nejazdim a ak by mal niekto zaujem, pustil by som ho. Je mi vsak za nim luto, bo som sa na nom vela namakal. Iba pre zrucneho cloveka, co sa vyzna a vie si opravit vecicky. Je to vsak velka zabava s tym jazdit, je tu uz citit aj zrychlenie.
20.12.2022 - 12:56:33
10
Dik za odpoved =)
To tvoje LMX je na tom podobne ako ten Bitrix v tom videu? (pozri od zaciatku)
20.12.2022 - 20:08:44
00
No, tomu Bitrixu by LMX dal taky naskok, ako dal on vo videu ;) To ma 3.5kW teraz a motor da kratkodobo 10kW, ale nemam na to dostatocnu baterku. Ak si tam da niekto silnejsie baterky (ktore potom maju o nieco nizsiu kapacitu) tak sa da naladit kontroler aj na vyssi vykon. Je tam motokarova retaz z motora a speci zadny naboj, co maju chlapci z LMX patentovany. A v pohode vaha to este je - tusim 29kg.

Potom su aj silnejsie masiny, Surrony, Valkyra, RevX, alebo aj silnejsi LMX, ale to uz je ina kategoria. Ten moj LMX je este taky ebikovy feeling - da sa na tom v pohode aj pedalovanim bez motora jazdit (strmsie kopce ale uz neutiahnes).
21.12.2022 - 17:26:11
00
thumb_up0thumb_down

Novy, prva jazda, 6 000$, presiel 2-3 mile (3,2-4,8 km)

Rozmyslali ste uz niekedy nad tym co by ste robili?
Rychlo vytiahnut baterku ak sa to da.

Ked mate baterku doma, v pivnici, garazi, pre istotu vytahovat z ebiku a davat do specialnych nehorlavych tasiek.
Predavaju take.
Clovek si vravi, ze jemu sa to nemoze stat, vsak ma original baterku atd.
Ale ..., lepsie asi takym situaciam predchadzat aj zvysenou opatrnostou ako potom lutovat.

Co si myslite?
21.12.2022 - 22:47:09
00
hasil by som ak by bolo niečo vhodné poruke. mašina síce má pedále, ale na ebajk sa ani zďaleka nepodobá. ak je to nové, vyriešia v záruke
21.12.2022 - 23:00:13
01
Rýchlo by som vytiahol teleskopickú palicu na opekanie, napichol špekáčik a opekal. V podstate je to rovnaké ako chodiť okolo toho a natáčať mobilom. Možno to chcel na uplatnenie záruky, ale to stačilo 10 sekundové video a nakoniec zopár fotiek. Ešte tomu grambľakovi skoro ten mobil spadol do ohňa.
22.12.2022 - 08:18:24
00
No mne je divné, že chcel mať dva záznamy, ten z prilby bol postačujúci :)
22.12.2022 - 09:06:38
00
No v takomto pripade sa zda, ze externa bateria /nad ramom/ je bezpecnejsie riesenie.
Da sa vybrat v priebehu par sekund.
22.12.2022 - 09:43:24
00
simecek napísal:
No v takomto pripade sa zda, ze externa bateria /nad ramom/ je bezpecnejsie riesenie.
Da sa vybrat v priebehu par sekund.

Tu mám ja, určite by som hľadal kľúčik v kapsičke.
Normálne by som ju nohou vykopol z rámu a nechal vyhorieť mimo bicykla.
22.12.2022 - 17:24:32
01
Nerieste, co robil on, mozno bol v strese a neuvedomil si, ze uz vlastne robi jeden zaznam.

Ale co by ste robili vy.
Sorcerer. Zaruka raz skonci.
Pocas jazdy by som sa tiez snazil vybrat hned baterku ak by to slo.
Hasit asi velmi nepomoze = chemicky proces.
Preto na zapade myslim, zakazali parkovanie elektrickych aut v podzemnych garazach.
Mozes to dat akurat do nejakeho kontajneru a pockat kym to dohori.
---

Co teda robit ked akurat nejazdite a mate Ebike odlozeny. Garaz, doma, pivnica.
Nie ste doma.

Lepsie baterku vyberat a davat do nejakej nehorlavej tasky, krabice, ...
thumb_up1thumb_down

Alebo sa spoliehat ako sorcerer, ze ma zaruku, poistku.
Tak ked vam zhori barak ci byt so vsetkymi vecami tak tie starosti aj pri poistke nie je asi terno.
Alebo, ze akurat tebe sa to nemoze stat.

https://youtu.be/HBUGEFErXxA
https://www.youtube.com/watch?v=IAAxeXhmQuE
23.12.2022 - 13:00:05
00
ono s tou zárukou som to myslel skôr ironicky :) nevieme príčinu vzplanutia, možno sa do toho chlapík vŕtal, možno nie, nedozvieme sa. skladujem baterky z bajku v byte podľa manuálu k nim, nepoužívam nehorľavé tašky ani nič podobné. spolieham na to, že ich ani nenapadne chytiť sa horieť. poistku na byt samozrejme mám, ale to je slabá náplasť keď človek príde o všetko pri požiari, naviac zavarí aj susedom. na takéto radšej nemyslieť, lebo človeka by z toho švihlo, v každej kravine je v dnešnej dobe nejaká baterka. baterky do bajkov určite prešli nejakými testami a skúškami, výrobcovia ich nemôžu dať len tak na trh ako si zmyslia.
23.12.2022 - 13:33:21
00
Red1 napísal:
thumb_up0thumb_down

Novy, prva jazda, 6 000$, presiel 2-3 mile (3,2-4,8 km)

Co si myslite?


Myslim si, ze chlapec si spravil zle bateriu v tom custom ebajku. A bol dost smiesny, ako fukal na baterku, mohol ju skusit ocikat... ;)

No a nestraste tym horenim, je toho fakt malo pripadov v porovnani kolko bateriek sa na svete preda - zlomok promile. Samozrejme, ze ked to konecne niekomu vzblkne, tak vtedy z toho robia senzaciu na nete a zase elektro hejteri (a to ich teda mame dost, co myslim aj heterov na eauta) velice zacnu vypisovat, ake to je nebezpecne.
Skor ti skratne lacna cinska nabijacka a podpali barak. ;)

Ten kto sa boji, nech si kupi kovovu skrinku a nabija v nej, ako tento typek:
https://youtu.be/KaacNUkhTRY
Kuknite ho, robi pekne videjka, vyzna sa chalan a jazdi na tom ako besny. Dokonca kopce alebo schody hore, co by sme ani na ebajku nedali.
23.12.2022 - 18:46:34
01
Zdravím,začala vypadať láva kluka z bbs02 ,pritiahnem ju a vyskrutkuje sa skrutka a vypadne kluka,čo stym spraviť,dal som aj na srob lepidlo na závity ,dakujem za každú radu…
16.03.2023 - 19:52:30
00
Ahojte, mam Bafang BBS 750w, a chcem vyriešiť hádzanie blata a vody z predného kolesa na motor.... nejaký blatník, alebo kryt. Nič originálne sa nepredáva.... , máte nejaký nápad? Este otazka, ako je lepsie ist hore dlhym kopcom.... tazsi prevod a rychlejsie alebo lahsi prevod a pomalsie?
01.04.2023 - 22:52:50
00
Akože kadencia pedálovania? Ako na normálnom bajku - aspoň 70-80 za minútu. a viac 🚵‍♂️
02.04.2023 - 09:05:39
01
keyboard_arrow_up