marseluspp To by sedelo, ak by šiel jazdiť na bicykli uskladnenom vonku v kôlni na záhrade (0°C) do teplého bytu (20°C) . Ale tu je to naopak - Ide s bicyklom z bytu do terénu - chladný vzduch .
21.12.2022 - 21:38:57
01
Trebor je to divné. neviem úplne presne ako funguje systém Shimano Service Center, ale zvolil by som takýto postup. napíš na podporu Canyonu aký máš problém a pokiaľ máš možnosť niekde v okolí navštíviť servis označený týmto logom, dohodni sa s Canyonom, že do takéhoto servisu pôjdeš na diagnostiku, resp. opýtaj sa či to povolia, aby si neprišiel o záruku. sú to ľudia školení Shimanom rovnako ako v Nemecku, osobne si myslím že by to nemal byť problém. ak diagnostika odhalí problém, nebudeš musieť do Nemecka posielať celý bajk, ale iba vadný komponent.
21.12.2022 - 22:01:10
00
Mam Ebike ale v zime nejazdim aj ked ma to laka.
Maximalne som bol na ebiku ked bolo sucho a okolo 5°C
---
Co sa tyka Teba, tak to vyzera, ze sa nieco stalo pri tej tvojej jazde ked si sa zastavil pri tom znamom.

No nedávno von teplota okolo 0 až -2 tak som si povedal mám nabitú batériu na full tak trochu znejú stiahnem kým ho odložím na zimu.
Všetko ok až kým som sa na asi 20-minut nezastavil pri známom.A tu nastal problém.Ebike sa vypol a viac som ho už nezapol.Tak som si 3 km odslapal za svoje domov.Doma asi hodinka v teple a bike v pohode funguje.


Ako si mal dodnes ebike u priatelky mal si baterku stale v Ebiku?
Ak ano.
Baterku vytiahni, poloz na nejaku nehorlavu podlozku, ebike nechaj tiez pri izbovej teplote vysusit.
Napr. tyzden, dva.

Potom daj baterku do biku a skus zapnut. Pripadne doma skus prepnut na dopomoc a pretoc pedale ci to pojde.
Neviem ci byvas v bytovke, pripadne skus na chodbe v bytovke, ci to bude fungovat.
Ak ano, skus ist von, ked bude napr 5°C a sucho ci to bude fungovat.

Ak nie tak by som ti odporucil reklamaciu.

Pripadne by Ti mohli poradit nejaki skusenejsi ebikeri, ci ti, co ebiky predavaju ci skladaju.
Su tu aj taki.
21.12.2022 - 22:27:47
00
Trebor napísal:
ZDAR.... Tak dnes problém znova Bike v izbovej teplote a pred dvoma dňami som skúsil Ebike zapnúť a všetko ok ..... No dnes som sa obliekol a keďže mám Ebike u priateľky tak som ho chcel zobrať k sebe domov.Von bol 1 stupeň nad nulou no bike sa nedá zapnúť.... Hlavný vypínač bliká na zeleno no Ebike nenabehne ani display vôbec nič.Skusal som vybrať baterku, prečistiť znova zapnúť.... No stále nič..... Batéria bola a je nabitia na 90% no nejde zapnúť..... Som v koncoch.... Ako som písal na začiatku, pochopím že mráz a bike som vypol a už nezapol..... Ale idem z miestnosti kde je cca 22 stupňov a nezapnem!???? Ani sa na biku nejazdilo asi pol mesiaca. ..... Nechápem...... Po niekoľkých pokusoch dokonca aj spínač prestal blikať a neblika vôbec.tak má napadlo či nieje vládny spínač,no Ebike je ešte v záruke tak nechcem sa púšťať do rozoberania aby som neprišiel o záruku...... Len pripomínam že sa jedná o Ebike Canyon spectral on cf7 s motorom Shimano EP8


V spínači je vybitá baterka. Robí to, keď bicykel dlhšie stojí a nejazdí sa na ňom. Zrovna minulý týždeň som to riešil na otcovom spectral:on-e.

Sú dve možnosti, nabiť batériu v spínači cez diagnostiku (spravili mi to v mtbikeri) alebo sa pokúsiť systém zapnúť cez tlačidlo na batérii. Táto možnosť ale kvôli integrácii batérie odpadá.
21.12.2022 - 23:21:54
01
Ok .... Veľké dík za odpoveď...... Tak som ebike napojil na nabíjačku a naskočilo to ...... Len ma zaujima keď nabijam ebike tak sa nabíja aj ten spínač?Alebo má v sebe nejakú batériu čo treba vymeniť?


Naposledy upravil Trebor dňa 22.12.2022 - 08:32:15, celkovo upravené 1 krát.

22.12.2022 - 08:21:24
00
v Shimane určite nie je ;)
22.12.2022 - 08:30:55
00
Nie, batéria v spínači sa pri nabíjaní hlavnej batérie nenabíja. Na to je potrebné mať zapnutý celý systém, ideálne jazdiť.

Presne toto isté urobilo aj nám, najprv to zablblo, že nešiel zapnúť. Po dobytí 2 výjazdy všetko ok a potom už ani dobitie nepomohlo. Na podpore Canyon mi hneď odpísali o potrebe nabiť baterku v spínači.
22.12.2022 - 09:08:57
01
ale pozor, Canyon robí bicykle aj s motormi Bosch a tam áno, tam je batéria v ovládači, ak sa bavíme o Purione, možno aj v iných bosch-áckych. v Spectrale je Shimano motor a nemám informáciu, že by vo vypínači bola batéria. ani to nedáva logiku, prečo by tam dávali kurvítko
22.12.2022 - 14:07:33
00
Tiež som nepochopil prečo, ale je to tak. Niečo málo je o tom popísané aj tu:
https://www.emtbforums.com/threads/commencal-meta-shimano-steps-wont-turn-on.9545/
(Príspevky #9 a #10)

Spectral:on ale nemá cez dieru od košíka prístup k baterke.
22.12.2022 - 14:26:25
00
A baterka keď nie je v bicykli displej sa dá zapnúť?
22.12.2022 - 14:30:35
00
Canyon otvor v ráme na to nemá. tu ide o to, že baterka sa vie prepnúť do režimu spánku, nezistil som na základe čoho. aktivuje sa buď nabitím doplna, alebo tlačítkom na nej keď je založená v bajku a je cez rám prístup. určite sa dá systém zobudiť aj cez diagnostiku, ale nemyslím si, že by vo vypínači bola baterka. takúto informáciu ani googel nepozná.
22.12.2022 - 14:32:04
00
Baterka bola dobitá doplna, no ani po pripojení do siete sa displej nerozsvietil. To bol rozdiel oproti prvému prípadu, kedy bicykel nešiel zapnúť, no nabitie to fixlo. Myslel som si, že odišla baterka, tak som písal na podporu, kde mi povedali, že to bude vybitou baterkou v displeji, v mtbikeri mi povedali že je v spínači..

Tiež som k tomu hľadal info a nič nenašiel. Vychádzam z toho, čo mi povedala podpora Canyon a následne ma mechanik v mtbikeri informoval, že baterka v spínači sa nabíjala 3h. Každopádne, dobitie tej baterky náš problém vyriešilo.
22.12.2022 - 14:40:56
02
zaujímavé info, určite do budúcnosti ešte niekomu pomôže. hlavne že je problém vyriešený :y:

edit: pre info, bavíme sa o tomto vypínači, áno?
https://bike.shimano.com/en-EU/product/component/ep8-ep800/EW-SW300.html
22.12.2022 - 14:46:48
00
rs955i Displej Intuvia Bosch motor sa dá zapnúť a listovať v info aj pri vybranom akumulátore motora. Idem čítať návod, ako je to s tou batériou, t.j. či sa nabíja, a či sa len mení ako batéria v kľúči od auta.
22.12.2022 - 15:30:18
00
Intuvia sa nabíja nemení sa ,Yamaha ma gombíkovu baterku,ale ako je to uShimano?
22.12.2022 - 15:38:33
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty / Batérie a príslušenstvo k elektrobicyklom / Batérie a nabíjačky)
keyboard_arrow_up