scarinkopre svetovy trh dodali drbnut3 ips,na americky trh kvalitne VAčko, americky model ma vyse 500+ stmievacich zon, mimo usa cca 160,mimo usa nejde dovi,nemaju subwoofer,OS vidaa,nemaju airplay,homekit,chromecast,sice su spotrebou lepsie,aj vazia podstatne menej,ale su podstatne drahsie.jedna sa o ich druhu vlajkovu lod u8h,Tym padom ostatne triedy budu oj3b tiez. No proste grc.Nestitia sa pisat vsetky parametre,co ma americke U8Hcko.Staci takto?
26.12.2022 - 21:25:45
00
Mam Hisense aj ked nie Oled a ked si odmyslim ten ich uzavrety OS tak neviem co by som zle o nom povedal. Pred tym som mal a este aj mam plazmu panasonic G30. A chrome ast myslim moja ma lebo si na nu castim z mobilu veci.
26.12.2022 - 21:28:53
00
scarinko mam skalibrovanu G20ku tiez, spravil som chybu vtedy,ze som nebral najvyssiu uhlopriecku.Na tuto dobu je to stale spickovy obraz. 95% tychto novych televizorov ma tie panely prepalene,nerealne.Pockame si na CES2023,kedy sony predstavi qdoled vyssich uhlopriecok,a samsung ci naozaj predstavi DoVi,to by bol obrovsky krok v jeho portfoliu
26.12.2022 - 21:31:56
00
G30 ma 42"
Hisense ma 55"
Vacsia mi uz neprejde 😁
26.12.2022 - 21:35:29
00
scarinkov tej dobe som pioneer kuro uz nestihol kupit.uvidime,kolko zlacneju B,C,G rady 77",83" lg,resp.ci si nekupim do mojej "trucovne" nejaku 65" qdoledu
26.12.2022 - 21:41:37
00
Kuro ale stalo 2-3x tolko ako Panac takze ja som ho sice registroval ale bohuzial nepracujem v parlamente ani v atomke.
26.12.2022 - 21:43:27
00
canopus s LG su ake problemy ? Ja pokukujem po LG42c21, pride mi to ako dobry deal za tu cenu. 120hz 4k oled za 900eur. Viacero ludi to pouziva ako pc monitor.
27.12.2022 - 08:14:31
00
Abl/asbl s dimming, pozri youtube videa s Vincentom,ma ich vela,aby ta to nemrzelo.da sa to vypnut v servisnom mode,ale pisali pravnici lg, ze padne zaruka
Pred vianocami bola 42c2 za 699€
Ako pisem,sony tym dimmingom netrpi
Tu je predstava,co je ten autodimming
https://youtu.be/rHndICrpxqs
Ono aj filmy/serialy to robia po par minutach
Tu Vincent popisuje uskalia olediek,je mnozstvo videi,napr,unlocknes Cko na Gcko apod
https://youtu.be/E5qXj-vpX5Q
Aj ta mackova cx trpela tiez kedysi problemami s fpskami,tusim to betafw opravili,ale az zalobami v usa
27.12.2022 - 12:30:41
10
Okej, dobre vediet, ale ak sa to da vypnut tak zaruka ma moc netrapi za tu cenu. Za tych 699 by som bral hned.
27.12.2022 - 12:51:29
00
canopus napísal:
Abl/asbl s dimming, pozri youtube videa s Vincentom,ma ich vela,aby ta to nemrzelo.da sa to vypnut v servisnom mode,ale pisali pravnici lg, ze padne zaruka
Pred vianocami bola 42c2 za 699€
Ako pisem,sony tym dimmingom netrpi
Tu je predstava,co je ten autodimming
https://youtu.be/rHndICrpxqs
Ono aj filmy/serialy to robia po par minutach
Tu Vincent popisuje uskalia olediek,je mnozstvo videi,napr,unlocknes Cko na Gcko apod
https://youtu.be/E5qXj-vpX5Q
Aj ta mackova cx trpela tiez kedysi problemami s fpskami,tusim to betafw opravili,ale az zalobami v usa


Rok mám LG OLED65G1 a pri bežnom používaní PS5, Youtube, Disney+, HBO MAX nič také nepozorujem. Čiže zbytočne odrádzaš ľudí, čo telku ako monitor k pc používať nebudú, od LG a Panasonicu.
27.12.2022 - 13:49:18
01
urcite posadnutost jednou znackou nie je ta spravna cesta, ako si vybrat TV...navyse, nikde v odbornych clankoch to nie je tak jednoznacne, ze len SONY to dokazala a ma naskok v kvalite obrazu....ano, ma dobre vyladene OLED panely, ci uz od LG, alebo aj spominany QD-OLED od Samsungu, ale v provom rade si za ne necha velmi dobre zaplatit, co pre fajnsmekrov nebude az taky problem, ale skor to, ze sa najdu lacnejsie varianty s rovnakou, respektive aj lepsou kvalitou obrazu...na nete najdes dost recenzii....https://www.whathifi.com/reviews/samsung-qe65s95b porovnanie QD OLED Samsung vs SONY....pri OLED porovnani nie su rozdiely v kvalite take priepastne ako pri LCD, vsak panel OLED vy rabal len jeden vyrobca - LG, tento rok sa pridal Samsung zacal s QD OLED...navyse pri uhlopriecke 42"- su tvoje moznosti na vyber OLED "zuzene", kde len urcite specificke modelove rady su k dispozicii....nebal by som sa ani Philips, PANASONIC ak ti budu cenovo vyhovovat
27.12.2022 - 14:46:57
00
nervak79 napísal:
Rok mám LG OLED65G1 a pri bežnom používaní PS5, Youtube, Disney+, HBO MAX nič také nepozorujem. Čiže zbytočne odrádzaš ľudí, čo telku ako monitor k pc používať nebudú, od LG a Panasonicu.
nervacik=ty si testoval 42"Ckove lgcka ako monitor?podla mna zjavne nie, kto tu ale pise o 65" Gckovom tv ako monitor? C vs G, milujem niekoho,kto vie o tom ch4ja makoveho :puke: ,ty ako konzument abs netusis tieto veci,a nikdy si ani netusil,ze nejake ABL/ASBL existuje,a to Ta potesim,ze o 30% lacnejsie Ccko sa da odokmnut na Gcko,v tvojom pripade par % jasu :)
tie skoky A,B,C,G su somarina,aby ludia platili za zbytocne somariny navyse. stale tie Bcka maju najlepsi obraz,co sa tyka cena/vykon
bezne pozorovanie si nevsimnes,lebo nemas pri sebe iny TV akym je napr. napr. A80/90 sony,alebo 900va rada Philips, :tmi: tester :rofl: a urcite ho nepouzivas ako monitor
vsetky tieto technicke a vykonove obmedzovace/limitery su somarina proste.Mne osobne by to vadilo,ked monitor,tak monitor a ked TV,tak iba TV
a garantujem Ti,ze to netusis,co sa deje s tvojim panelom,lebo sa tomu nerozumies proste

na oledoch uvidis, ze pri nizkom aplku (cca 2% malinkeho windows okna) sa zvycajne dosahuje mnaximalny jas.(preco? to sa mi tu nechce vysvetlovat) tento spickovy jas sa potom normalne znizuje so zvacsovanim velkosti okna, pretoze tu prichadza na rad funkcia spominane ablko. ak sa pokusis zobrazit svetlu plochu nad urcitou velkostou okna, zistis, ze obrazovka je tmavsia, ako keby bola tato velkost okna mensia.Spominany neduh j3bly
maximalny jas, ktory moze obrazovka dosiahnut a udrzat pre cisto biely obraz → 100% APL, ale potom, ak znizis tento apl, prerozdelenie vykonu bude iba na jasnejsie oblasti, a preto v tychto situaciach sa zvysi maximalny jas. Bod, v ktorom sa tato funkcia ablka spusti na zaklade velkosti aplka, sa bude na roznych paneloch lisit. Takze tato funkcia ablka je skutocne vlastnostou fungovania olediek, nesuvisi to so zachovanim obrazu (aj ked sa uvazuje aj o odvode tepla), je to technicke a vykonove obmedzenie...
tolko k malej techinckej vsuvke.

ale mam hrejivy pocit pre SDR obsahu,tu je ABLko uriti, lebo hdrmode prepad nitov je od 25% windows okna,strata skoro 400nitov :lol: takze referencny jas pre SDR je 100nitov
hlavne,vacsina filmov/serialov nie je HDR a preto tieto veci nevidiet pri streamoch→ JA TO NEVIDIM
ale monitor je nieco ine ako TV,a tam zacina tato sranda,zabava zvana apl/abl/asbl
ja nechcem nikomu nic zle,ani odhovarat,iba upozornit na uskalia,ktorymi sa boria vsetci na svete a nevedia/nevedeli o tychto problemov,ked si mysleli,ze 42"-48" TV pouzijem ako monitor,a hlavne OLED,ktore tym trpia. nervacik=a ja presne popisujem Ckovu radu (CX tym trpi tiez),ktora trpi TPC nehoraznym stavom,ked je pouzivany ako monitor, inac TPC vs ABSL vs ABL je to iste,len to furt menia ti k0k0tikovia,aby ludia mali z toho chaoz a bordel a aby ich to nebodaj neodlakalo od kupy,
ale ako vravim, kupujte oled/qdoled→budme radi, nasi rodicia/stari rodicia mali 1 ciernobielu teslu,merkur a boli radi vsetci :rofl:
ASBL=automaticky obmedzovac statickeho jasu
TPC=regulacia maximalneho jasu

testovalo sa toto
LG UltraFine 32EP950 Pro
Dell Alienware AW3423DW (prvy qdoled panel na svete,predbehli sony aj samsung)
tieto 2 monitory netrpia tymito somarinami vobec

a to tu nechcem este vytiahnut iny problem s "globalnou lepkavou redukciou", smiesny vyraz,ale proste to tak nazvali,a LGiny ako monitor tym trpia znacne :( to je ohranicenie mutnutia/stlmenia malinkych statickych svetelnych log v programoch,cize stmavnutie ochrany log

crymo99 na tvojom mieste by som chvilocku pockal LG UltraGear 48GQ900 toto bude nieco fakt pre Teba
27.12.2022 - 17:34:15
00
Canopus čo sa tu zavzdušňuješ? Nevieš komunikovať ako normálny človek?Môj príspevok je pre tých, čo sem pôjdu hľadať info o tv a aby po prečítaní tvojho príspevku zbytočne nezavrhli LG a Panasonic.
A keď si taký odborník by si mohol vedieť, že G1 má EVO oled panel, na rozdiel od C1. Takže odomkneš tak trt makový. Tým čo sa to podarilo "odomknúť", tak majú (nikto nevie prečo) v C1 EVO oled panel z G1.
27.12.2022 - 21:12:24
00
asi pockam ako sa situacia na trhu teraz vyvinue, ten Alienware 34" som mal tiez v hladaciku, ale 34" je malo, idealne by bolo aspom 38".
48" je zas na stol uz vela. Ako tak sledujem, zacina byt taka diera na trhu v tejto oblasti a postupne sa zacina zaplnat.
27.12.2022 - 21:42:15
00
38cky mas, ale robi to len eizo a Msi(37,5) a obe su drahe ako....
Ja mam 27cku 2K a uz mi to pride take aku aku. Niekedy mam problem ze horny okraj je prilis hore a dolny velmi nizko pre oci. Mal som chvilu aj 32ku ale ta musela hodne daleko na stole. Asi by som radsej 2x27 ako nejaku 40tku. Teraz myslim na pracu a nie na pozeranie filmov
27.12.2022 - 21:53:07
00
keyboard_arrow_up