Z vlastnej skusenosti hovorim, ze na roztrhany vaz len cesta. Do moc strmych kopcov nie, to uz boli a najma ak by si planoval SPDcka tak si tu nohu vypinaj pri silnejsom slapani. Vtedy sa koleno sice aj samo ozve. Na beh zabudni. To je nicitel vsetkych klbov(najma po betone). Ja som sa pokusala s roztrhanym vazom vyvyjat viacej sportov(doteraz som hrala zavodne tenis, s ktorym som zial z tohto dvovodu skoncila{a este z dvovodu jednej inej operacie toho isteho kolena z pred 2rokov}) a skoncilo to s opat vyklbenym kolenom a tak mi ostal len bike. odporucam z vlastnej skusenosti a z toho co citim pri bajkovani len mierne kopce, kludne tempo, cesty a v ziadnom pripadne nepresilovat, lebo mna uz koleno parkrat napomenulo. Ked sa dostanes do lesa tak ok ale nie slapat hore kopcom, je to pre to koleno sice posilovanie ale radsej nie.
PS: drenaz je este ok. Decka co mali 10rokov to vydrzali bez placu... Takze minimalne si treba povedat, ze su aj bolestivejsie veci a jedna hadicka z nohy sa da zniest(predstav si, ze by ti trcala z hlavy ako mojmu susedovi)
01.08.2008 - 23:31:59
00
Ta hadička je napchatá niekam do kolena, do puzdra kolenného kĺbu, takže citlivý nie je len pohyb v kolene (nebolo fixované sádrovou dlahou), ale aj celou nohou a pokus posunutie celého tela. No a vytiahnutie tej hadičky bolo asi také niečo, ako dobrý kopanec medzi nohy - to však asi nepoznáš... Ale oproti tomu kopancu po vytiahnutí drénu nastáva neskutočná úľava...
02.08.2008 - 00:03:24
00
Bubu na svoj vek si celkom milé patologické múzeum :wink:
Vitaj v klube :twisted:
Chlapi a teraz by sme mu už mali niečo poradiť... ale ja ho naozaj na MTB s tou haksňou nevidím a videl by som to práve na žiletku...
02.08.2008 - 00:19:24
00
Však som mu to napísal už v treťom príspevku na predchádzajúcej strane...
Ja som si do lesa trúfol až po roku a niečo vážnejšie bol až teraz Stupavský maratón...
02.08.2008 - 00:35:20
00
Mozem z vlastnej skusenosti povedat, ze operacia kolena : hnuuuuuuus, cakaju ma tento rok este 2 :shock: , naj co mozem odporucit je plavanie :wink: , a neskor bycikel skor rovina a postupne pridavat narocnejsi teren do kopcov opatrne zo zaciatku. Kedysi som tiez behavala a prave tym som si dodr......kolena, mali sme treningy so zavaziami :evil: ........, dlhodobo som nosila aj ortezu, sice pomohla , ale potom to kolienko a svalstvo okolo bolo tak oslabene, ze mi koleno zacalo vyskakovat, tak som zacala chodit do posilky a s minimalnou zatozou trochen posilovat svalstvo / po konzultacii s trenerom/ a obcas s prestavkami doplnam klbom vyzivu formou tabliet :!:

btw: DRZIM PALCE, NECH VSETKO DOBRE DOPADNE :wink:
02.08.2008 - 03:31:27
00
ja som síce behával maratóny (terén, nie cestu - Psotkáč, Lamačkov memoriál), ale keďže som už vedel že na beh moje kolená reagujú protestsongami, kondičku som vždy nadupával na žiletke a len tak 2 týždne pred maratónom som sa po večeroch rozklusával tak 5-10 km max. a aj to hlavne kvôli minimalizácii Mortonovej neuralgie (proste som bežal kým neprišla a neodišla, to sa postupne skracuje...) - to je sprievodný jav tzv. Mortonovej nohy (keď je druhý prst kratší ako spojnica prvého a tretieho, má to snáď 1/3 populácie), po nejakej dobe behu máte pocit že vám znecitlivela predná časť chodidla, lebo hlavice záprstných kostí obúchajú nerv, pri častejšom behaní sa to zmierni, lebo nerv za zajazví... po niekoľkých km behu to spravidla spontánne prejde, ale stakto necitlivou labou sa dá občas chutne skydnúť pre "nekontakt" s terénom
02.08.2008 - 10:26:36
00
jak to tu tak citam, tak sportom k trvalej invalidite 8)
02.08.2008 - 10:55:51
00
Ach jaj, keby tak ešte naša milá teta Viera zvýšila invadidné dôchodky, to by sa športovalo...
02.08.2008 - 17:26:14
00
a hlavne netreba tie zákroky skúšať odkladať a čakať od hentých prípravkov zázraky, len sa vám to poškodenie zväčší/zhorší...
môj kamoš, tréner karate, si ***** meniskus keď pri jude zakopol o tatami, neváhal, o 3 dni bol pod kudlou a o 2 týždne už zas trénoval (samozrejme veľmi zľahka)... o 2 mesiace nevedel že mu niekedy niečo bolo
ale ako sa mu motala hlava 3 dni po operácii vďaka zníženému tlaku, na to spomína dodnes :) najväčší zážitok mal z toho že mu to ortopéd aj ukazoval na monitore endoskopu, keďže ho robili v lokálke a Kungfu bol zvedavý
j presne aj s JOKOM mate pravdu,ja som sa uz objednal Dr.Jakubcovi do Martina,cize dufam,ze je expert ako vsetci o nom hovoria
aj ja som si kukal operaciu,ako mi vybral mesnikus,potom mi ho aj ukazal,proste priesvitna biela chrupka, mi to aspon tak pripadalo

ako vidim,tak su tu tiez pekne zniceny ludia

tulenik:a ja ze preco sa mi to stavalo pri behaniach,sranda,co sa clovek nedozvie
02.08.2008 - 19:49:43
00
však to aj chrupavka je :)
tak počuj, nerozmyslíš si to s tou žiletkou? pokiaľ zvolíš správne cesty, ani kktov na autách veľa nebude a s tým "smogom" to tiež nie je také zlé
MTB záťaž je zatiaľ asi nežiadúca - a z MTB sa aj viac padá (na kolená o.i.)
a letieť si to okolo 50 na žiletke to má niečo do seba :)
nech ti už konečne môžeme niečo rozumné poradiť... a hlavne si povedz finančný limit
02.08.2008 - 19:56:58
00
keyboard_arrow_up