ta s-500 je niekde na urovni armaty co sa realneho nasadenia tyka?

Tu-141 zatial vravi ze ich protivzdusna nic moc aj ked ruske SUcko by vedelo rozpravat pribeh z pred par dni...
03.01.2023 - 21:35:01
02
haruspex napísal:
To je cisty nezmysel, Rusko malo 7 000 - slovom sedemtisíc S-300. Ak by bolo funkčných čo i len 10%, stále je to 700 ks čo pokryje celú frontovú líniu a strategické miesta. Moskvu chránia najlepšie kusy a teda S-400 s S-500. Plus na také ciele ako drony čím UA útočia je S-300 zbytočná až nepoužitelná, aj UA sa proti iránskym dronom bráni gepardami, javelinmy, gulometmi a nie S-300.
Táto fáma ,že S-300 používajú na pozemné ciele je tiež nepodstatná, drvivá väčšina útokov ide z bombardérov a lodí, prípadne raketomety na krátko.


Engels a Riazan Ti nieco hovori? Navyse po zasahu v Engels Rusi "preparkovali" svoje bombardery par tisic kilometrov na vychod. To mi pri tolkych S-300, S-400, S-500...pripomina slova klasika: Hm, to mi nejako nevychadza.
03.01.2023 - 21:48:43
07
S-500 je narozdiel od armaty reálne nasadená a funkčná zbraň, ale to je jedno, primárne slúži proti balistickým strelám.

Osamotený útok dronom letiaci pod radarom nemá nič čo dočinenia s funkčnostou PVO, keď raz nie je aktivna/ ma ozraty rusky personal je to jedno.
Tieto komplety S-3/4/500 sú dobre použiteľné zbrane, čo dokazuje UA keďže stále tvorí kostru ich PVO.

P.S. myslíš tie bombardéry čo o pár dní spustili ďalší raketový útok ? Samozrejme, že časť prevelili, lebo nevedeli čím ich UA zasiahli, to sú normálne kroky. Plus podozrenia zo sabotáže, špionáže, kde mali ten dron navádzať priamo v rusku.
03.01.2023 - 21:50:16
00
Tiež pochybujem o S-500, máš nejaký podklad ?
a Tu-141 asi nebude letieť pod radarom.
03.01.2023 - 22:00:25
00
S 500 je Kolobova žena.namiesto ukr.dronu si rusáci zvesili vlastnú su 27.Oni ani nevedia kto je kto,ale je jasné,že rozkaz znel jasne.Všetko čo letí musí ísť dole.Proste nesmí projít.

pvo na Kijevom

https://twitter.com/am_misfit/status/1610320839802781696?cxt=HHwWgIDU7bORgdksAAAA
03.01.2023 - 22:08:54
00
haruspex napísal:
To je cisty nezmysel, Rusko malo 7 000 - slovom sedemtisíc S-300. Ak by bolo funkčných čo i len 10%, stále je to 700 ks čo pokryje celú frontovú líniu a strategické miesta. Moskvu chránia najlepšie kusy a teda S-400 s S-500.

Sorry, ale cisla sa nedaju pouzivat len tak, bez suvislosti. S-300 je PVO komplex. TJ sklada sa z viacero casti -jedno vozidlo je riadiaca jednotka, dalsie je radar a zvysnych N su odpalovace rakiet. Rusi mozu mat tak realne do 10 tisic akurat tych rakiet (tiez su roznych modelov a nie vsetky su vhodne na hocico). Riadicich vozov a radarov bude niekolkonasobne menej. A to je len technika. k tomu rataj nejakych 20 ludi obsluha ( na fronte, kde to fici 24/7, tak rataj odborny personal na 2 az 3 nasobok, (Co sa asi stane, ked si odbehnes od monitora len sa na 5 minut vycurat). Fakt je, ze Rusi takuto vojnu neplanovali a ani sa na nu nepripravovali. Podla mna hlavne s personalom a radarmi budu mat problemy (GMSLR maju aj antiradiacne strely). Rusko na rozdiel od UA, letovu prevadzku nezrusilo, tj nedal by som obsluhu S-300 v okoli Moskvy nejakemu zakladakovi, ktory ma 20 sekund na rozhodnutie, co to leti. Okrem toho tu najeko chyba zmienka, ze okrem vyse tisic km dlhej fronty Rusku stale zostalo na ochranu niekolko desiatok tisic kilometrov zvysnej hranice. Kolko komplexov tam muselo zostat? Akonahle im GMLRS zacali riedit sklady a stanovistia za frontou, postahovali vsetku moznu PVO na frontu.
Ak si myslis, ze je to take jednoduche pokryt frontu a riadis sa teoretickym dosahom S300, tak si skus spravit jednoduche matematicke cvicenie. GMLRS lietaju mach 4 tj cca 1.3 km/s, dostrel cca 80 km. Tie najlepsie PVO posadky potrebuju minimalne 30 sekund na zistenie a identifikaciu ciela, Tj nedokazu vystrelit skor, nez je GMLRS v tretine cesty (za predpokladu, ze leti maximalnu vzdialenost). Ako daleko musi byt odpalovac PVO rakiet od aktualnej pozicie GMSLR, aby dokazal realne zostrelit tu raketu. Musi jej letiet oproti, ale nesmie byt prilis daleko, lebo ak neleti celu drahu, tak ju nedostihne. Mne to vychadza, ze aj keby im mali naukladane v 10km vzdialenosti od seba, 3 rady za sebou, tak stale budu mat velke problemy(co aj maju), lebo su na hranici fyzikalnych a reakcnych limitov. A to nehovorim o tom, ze UA pali 6-12 raket naraz. Samozrejme, nemusia sediet uplne vsade ale pre predstavu, ze kazda PVO jednotka je na fronte vyuzitelna to staci. Tj ja si viem velmi dobre predstavit, ze Rusi, ked sa UA rozbehlo s HIMARS naplno, stiahli vsetku mozne PVO co najblizsie ku fronte a daleko vo vnutrozemi oslabili ochranu, co UA teraz vyuzila a teda Rusi zistili, ze nemozu nechat vnutrozemie tak slabo pokryte. tj stahuju nejake jednotky. Neznamena, ze stahuju ku Moskve samotne rakety, ale skor posadky, ci riadiace alebo radarove vozidla, kedze aktualne maju velke medzery, alebo pretazeny personal. Paradoxne by mali na frontu poslat tie 400, ktore maju podstatne vacsiu sancu zasiahnut GMLRS, ale ktovie ako s nimi na tom naozaj su. Ja len nepochopim, ako je mozne, ze prave letisko so strategickymi bombardermi nie je strazene tym najlepsim systemom. A mozno je. :-)

haruspex napísal:
Plus na také ciele ako drony čím UA útočia je S-300 zbytočná až nepoužitelná, aj UA sa proti iránskym dronom bráni gepardami, javelinmy, gulometmi a nie S-300.

Co sa tyka dronov, je hodne velky rozdiel medzi UA dronom ( Tu-141 ) s prudovym motorom a rychlostou 1000km/h a iranskou motorkou s rychlostou 250km/h uvadzanu hlukom, co zobudi aj mrtveho. Z pohladu PVO je Tu-141 rychlostou a drahou letu porovnatelny so strelami s plochou drahou letu ako su ruske Kalibre, KH-101, ci americke Tomahawky, pricom je 2-3 nasobne vacsi s cca 10 nasobnou odrazovou plochou, tj pre rusku PVO velke fopa. Ale pokial viem, tak prekvapil na zaciatku vojny aj NATO, ked preletel HU a RO a pristal niekde v Zahrebe. V kazdom pripade Rusi na tieto ucely maju systemy Tor, Pantsir, Osu a Nevu, ale ci ich tiez vsetky nepobrali na frontu neviem.

haruspex napísal:
Táto fáma ,že S-300 používajú na pozemné ciele je tiež nepodstatná, drvivá väčšina útokov ide z bombardérov a lodí, prípadne raketomety na krátko.
Utoky z bombarderov a lodi su prave hore spominane strely s plochou drahou letu. Ciele pre ne sa vyberaju na strategickej urovni, nasadeniu predchadza zdlhave programovanie trasy, letia hodne dlho z velmi velkej vzdialenosti, skratka, killchain trva dni a vyuzivaju sa na utoky hlboko v tyle nepriatela. Rusi sa pouzitim S-300 ktorych maju tisice, snazia suplovat ukrajinske GMSLR, tj zbran, ktora ma podstatne vacsi dosah, ako delostrelectvo (tj 40-100km) a killchain je radovo v minutach. Rusi tam maju zufalu dieru medzi Gradmi a Iskandermi, pricom aj tych presnost nie je dostatocna a Iskander sa rychlo mina.
04.01.2023 - 05:31:42
212
Ja rozumiem leda tak PCP zduchovkám ale chcem sa opýtať k čomu by podľa vás viedlo prípadné vystrašenie mozgovčanov ?

Priamy úder na mozgvu by viedol ku:
a, zvrhnutiu puzztina a ukončenie vojny
b, zapojeniu lukiho do vojny
c, zapojeniu sitina do pomoci - môj odhad a obava
d, použitiu jadrových zbraní - moja obava

Neviete či siTin prijal pozvanie ?

Mám pravdu ak si myslím že zetkári majú reálne skúsenosti len s ofenzívou ?
04.01.2023 - 06:52:58
00
Kristina napísal:
Zaujalo ma, že spomína "Ukrajina sa nasrala a v rámci bratských vzťahov recipročne poslala niekoľko striel na Moskvu, Petrohrad, Kursk a Voronež (informácia sa akosi ťažko potvrdzuje, takže výsledky neviem). Dnes ráno som videl infografiku, kde boli ďalšie útoky na pozície Rusákov na Kryme a na fronte. Takisto bez podrobností, adminovia sa ešte neprebrali z chľastačky."
Nemá niekto nejaké info o tých ukrajinských pozdravoch priamo veľkým rusským mestám?


On trepe dve na tri, to vobec neber vazne, ja to citam na pobavenie. Neoveruje si zdroje, precita si nejaky splech na twitri ci telegrame a hned to vydava za fakt. Je to skratka iba oddychove citanie. Uz to, ze nelinkuje zdroje znamena, ze to inak ani nemozes brat. Blog na pobavenie, nie faktografia
04.01.2023 - 11:01:07
02
nevyšlo,zase.
https://hlidacipes.org/plynova-ruleta-pro-putina-nedopadne-dobre-vydiraci-potencial-ruska-se-rapidne-snizil-a-dale-klesa/
04.01.2023 - 11:08:31
01
Rogozin poslal list zo šrapnelom zo streľby francúzskej húfnice Macronovi a Macron posiela Ukrajine prvé obrnené vozy západnej výroby...
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/francie-amx-10-rc-tanky-obrnene-vozidlo-valka-ukrajina.A230104_192848_zahranicni_jhr
04.01.2023 - 19:57:20
00
Inak nasledujúce dni budú na Ukrajine dosť chladné,zo Sibiri už začína prenikať arktický vzduch...
Snáď Ukrajinská armáda využije zmrznuté podmienky na presné zásahy proti okupantom. Bežní Ukrajinci bez energií to budú mať nesmierne ťažké.
04.01.2023 - 20:07:37
01
Pre víťazstvo sú ochotní naďalej živoriť. Dáta ukazujú, čo sú Ukrajinci zač
odomknuté:
https://dennikn.sk/3176091/pre-vitazstvo-su-ochotni-nadalej-zivorit-data-ukazuju-co-su-ukrajinci-zac/?ref=inc&cst=f1d2f05676d9cecf78fbf1de98802cdc4a31b6bd
04.01.2023 - 22:05:32
11
Valchár:
https://blog.sme.sk/valchar/politika/ako-si-rusi-vyhladili-vlastnu-admiralitu
05.01.2023 - 08:26:35
04
Západní lídri z času na čas považovali za účelné podriadiť sa záujmom Ruska, čím prakticky popierali existenciu Ukrajiny ako suverénneho štátu.

🔓

https://dennikn.sk/3177421/umoznime-ukrajincom-dokoncit-pracu/?cst=ad3fbe7247dad6df8f8e6dba7a04d1ed5906443c
05.01.2023 - 08:50:15
02
Ten botoxova hlava , musí byt načisto v péčku z mozgom … ⬇️

Putin oznámil jednostranné prímerie

Putin nariadil ruskému ministerstvu obrany, aby vyhlásilo prímerie pozdĺž celej frontovej línie na Ukrajine od 6. januára 12.00 h do 7. januára do polnoci. Kremeľ správu zverejnil na úradnej stránke. Kyjiv sa zatiaľ k prímeriu nevyjadril.

Vo vyhlásení píše, že „vzhľadom na to, že v bojových oblastiach žije veľké množstvo občanov hlásiacich sa k pravosláviu, vyzývame ukrajinskú stranu, aby vyhlásila prímerie a dala im možnosť zúčastniť sa bohoslužieb na Štedrý večer, ako aj na Štedrý deň“. (meduza)
05.01.2023 - 16:44:01
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up