Pomenovať most, za to že dá 50-100km na výjazd? :D
Všeobecne pozerám, že tie motorky už poriadne lezú väčšine majiteľov na mozog, byť vami dám si skontrolovať batérie či nepúšťajú výpary :)
04.01.2023 - 17:00:28
02
Inak tu bielu motorku čo má rs955i v profile som dnes videl odparkovanu na BK. Vypary z rozvarenej baterky by mohli vysvetľovať tie uletne spôsoby obhajoby motosportu ;-]
04.01.2023 - 17:08:25
03
marseluspp: kto nema rad kopce, nech nelezie do terenu :) moze sa dobre povozit aj v povodi Dunaja a to rychlejsie nez 25km/h :P
04.01.2023 - 17:14:46
00
ivast: vypary z plastu su toxicke :D
04.01.2023 - 17:15:41
00
No jasne.

A kto nema nohy nech nevychádza von z domu.... a podobne :) to sú parádne rady

Evolúciu nezastavíte. Za nejakú dobu sa technológie vyvinú a potom bude aj dojazd vyriešený. Už teraz dojazd 100km a 1000vm považujem za viac než potrebné na celodenný výlet.

Výpary z baterky? E bike nemá predsa elektrolyt v batériach.
04.01.2023 - 17:43:21
00
Nazvi si svoje božstvo ako chceš, faktom je že je to skôr degenerácia cyklistiky ako evolúcia.
04.01.2023 - 18:00:02
019
Dredd napísal:
Kvôli tomu, že zatiaľ nie je jednoznačná právna úprava kategorizácie a používania elektrokolobežiek,

co neni, jak neni ??
i.ibb.co
xyz napísal:
že vraj e-bike je o slobode.... už som to tu dával-chcel som ísť s kamošmi e-lektrikármi na jedno miesto a oni že nie lebo im nevydržia baterky...ta aká sloboda???
doplním...ja na obyčajnom HT-čku tam jazdím bežne, baterky nevydržia...

ale hlavne ze maju nadzigany cip a vozia sa okolo komina... (kam im baterka dovoli) |(
toto uz nie je definicia bicykla s pomocnym motorom, ale motorky...
cyklistika ma byt o zazitkoch a paleni kalorii.. nuz niektori to ponali ako vysedavanie na motorke. :D

ebajk bol napad ako rozhybat ludi. cesta do pekla vacsinou byva dlazdena dobrymi umyslami. :D
04.01.2023 - 19:28:31
01
peter120 Moja reakcia sa týkala príspevku užívateľa Dado, konkrétne tejto jeho vety, citujem : “Skus to povedat aj tym 33% ludom, co maju odblok ebiky. Skus sa zamerat aj na kolobezky, ktore sa legalne predavaju s plynovou packou a idu viac ako 25 kmh.”

U týchto výkonných kolobežiek je tá šedá zóna, presne ako v pripade chipnutých ebajkov, hoci obe kategórie už nie sú nemotorovými vozidlami, nevzťahuje sa na ne (zatiaľ) povinnosť platiť daň za užívanie motorového vozidla, to isté platí pri zákonnom poistení, kde (zatiaľ) neplatí všeobecná povinnosť poistiť ich. Žiaľ všetko to momentálne začína a končí pri povinnej registrácii, ktorá (zatiaľ) nie je legislatívne predpísaná. Dá sa predpokladať a aj ja dúfam, že najbližšie roky prinesú zmenu, a všetky tieto de facto elektrické motorové vozidlá budú podliehať úprave identickej s režimom registrácie, poistenia a daňovej povinnosti ostatných motorových vozidiel.
04.01.2023 - 20:00:11
02
problem je ze policajti radi kontroluju to, na com sa da s istotou zarobit.
cize auta, alkohol.
preto zatial bajky su mimo radar. je vsak otazka casu kedy sa to zacne riesit.
04.01.2023 - 20:33:45
00
ivast napísal:
Inak tu bielu motorku čo má rs955i v profile som dnes videl odparkovanu na BK. Vypary z rozvarenej baterky by mohli vysvetľovať tie uletne spôsoby obhajoby motosportu ;-]

Dnes,Boh mi je svedkom,som si chcel ísť ZAŠPORTOVAŤ ,ale dopadlo to ako vždy,len som si vozil riť okolo komina,lebo mi nedošla elektrina. Aj som stretol dvoch biobikerov,ale vôbec som ich nenasr&l! A to ma zamrzelo ?.
Ale možno ich to chytilo až doma keď sa dostali ku klávesnici. ????
04.01.2023 - 20:43:35
02
LMS napísal:
Nazvi si svoje božstvo ako chceš, faktom je že je to skôr degenerácia cyklistiky ako evolúcia.

pásová výroba ZABILA manufaktúru, bola to zjavne nespochybniteľná "degenerácia" ozajstnej BIO práce :-)
04.01.2023 - 22:37:13
02
Si predstavte ebiky a kolobežky s evidenčnými číslami a poistením. Kadiaľ by tak mohli jazdiť? Ak by sa dostali na cesty, tak nehodovosť a úmrtnosť na cestách by neskutočne vzrástla. A pri povinných odstupoch by premávka bola jedna veľká kolóna.

Už dosť že nám biobajkeri jazdia po cestách traja vedľa seba, ďalšie zasieranie ciest motákmi nepotrebujeme.
Takže je zatiaľ lepšie mať tých rýchlo éčkarov na cyklochodníku ako na ceste. Naviac ak platí nepísané pravidlo že súčet vekov osôb jazdiacich na ekolobežke musí byť vyšší ako 8 rokov.

Takže biošliapači, najprv si urobte poriadok so svojim správaním na cestách a až tak kritizujte e-volúciu cyklistiky.
05.01.2023 - 06:53:53
00
Evolúciu motoristiky si mal na mysli ...
05.01.2023 - 08:12:51
04
peter120 napísal:
problem je ze policajti radi kontroluju to, na com sa da s istotou zarobit.
cize auta, alkohol.
preto zatial bajky su mimo radar. je vsak otazka casu kedy sa to zacne riesit.


PZ kontroluje to, co vie a zo zakona moze. Strasne radi by kontrolovali napr drogy za volantom, ale stat nie je schopny kupim im testre. Takze sice zo zakona teoreticky mozu, ale v praxi to znamena chytit magora tak sfetovaneho, aby sa oplatilo ist s nim na rozbor krvi do nemocnice. Cize preto sa tych testov urobi nasobne menej ako na alkohol alebo merania rychlosti. Par radarov a alkotestov totiz pz nakupenych ma.

Takze tolko ku kontrolam chipnutych elektromotoriek alebo aj mobilnej stk...

No a dalsia vec je miesto vykonu. Policajt ma pomerne presne predpisane, kde sa ma nachadzat. Nemoze si len tak vybehnut na biely kriz a pol dna kontrolovat motorkarov, aj keby ako chcel. Bud ho tam musi niekto zavolat, alebo poslat nadriadeny. Ten to spravi akurat vtedy, ak dostane zopar nasratych odkazov od ludi, alebo od svojho nadriadeneho (rozumej niekto napisal kriticky clanok alebo reportaz do tv).
Legislativa je vzdy par rokov pozadu za realnym stavom, moznosti pz su logicky este o dalsie roky pozadu a na slovensku sa to cele este nasobi...
05.01.2023 - 08:57:31
04
marseluspp napísal:
Už dosť že nám biobajkeri jazdia po cestách traja vedľa seba,

Takže biošliapači, najprv si urobte poriadok so svojim správaním na cestách a až tak kritizujte e-volúciu cyklistiky.
:handshake:
to vadi aj mne pri soferovani, je to nebezpecne a protizakonne ak nemaju doprovod (napr uzatvoreny usek policiou ako pri pretekoch)
pohlad z druhej strany: cesta je zlo pre cyklistiku. jednak riziko zrazky a dychat rakoviny...

prave citam a zistujem ze mam stare informacie
v skupine najmenej šiestich cyklistov môžu jazdiť dvaja cyklisti vedľa seba.
Naďalej pritom platí druhý odsek § 55, že na ceste cyklisti smú jazdiť len jednotlivo za sebou, ak ich nie je aspoň šesť.
05.01.2023 - 16:45:54
00
keyboard_arrow_up