ale ked to chcem iba na trenigng na pumptracku tak je to jedno, nie ? Sak na taky bajk si ani nesadnem ... Ci na nejake triky je to dolezite ?
12.01.2023 - 14:47:41
00
Praveze to az tak jedno nie je - tie bicykle vedia byt prikratke prave aj ked si v jazdeckom postoji.. Jasne, "povozis sa" aj na takom, ale.. :)
12.01.2023 - 14:52:58
00
mam cca 190cm, tak co mam hladat ?
12.01.2023 - 15:01:25
01
zmenšovací prášok :)
12.01.2023 - 15:07:13
08
Ten chalan, čo som si od neho požičala ten Mongoose mal tiež takú výšlu aj viac a dokonca frajer má 2 metre a tiež sa mu na ňom dobre chodilo. Ale teda miešajú sa nám tu pojmy BMX a dirtový bike, tak len upozorním, že teda všetky tie biky, na ktorých som bola boli dirťáky s 26-palcovými kolesami a relatívne rozumnej veľkosti a napriek tomu to bolo také zvláštne, treba sa naučiť a trochu si na to zvyknúť, čo sa stane rýchlo keď ho vlastníš a chodíš na ňom. Raz som skúšala aj BMXku a to ma šlahlo hneď v zákrute a v sekunde som lícom zotrela povrch tej asfaltovej klopky ako nič :) Ale teda to bolo aj tým, že na nej boli hladké plášte a nebola som na také zvyknutá :)
12.01.2023 - 15:08:15
00
Mne sa páči ten Canyon Stiched..
12.01.2023 - 15:13:26
00
fixska napísal:
Raz som skúšala aj BMXku a to ma šlahlo hneď v zákrute a v sekunde som lícom zotrela povrch tej asfaltovej klopky ako nič :)
No v Petrzke ked tam decka trenuju tak maju v programe aj zahryznutie do asfaltu ... posledne sa tam dvaja takto vystriedali ...

Jo ja tu pisem dirtak a myslim dirtak, to ze BMX je ina kategoria chapem ... kedze to ma byt len prostriedok ako sa naucit niektore triky tak uvazujem skor nad bazarom nez novym bajkom ...
12.01.2023 - 15:36:47
00
ivast napísal:
Jo ja tu pisem dirtak a myslim dirtak, to ze BMX je ina kategoria chapem ... kedze to ma byt len prostriedok ako sa naucit niektore triky tak uvazujem skor nad bazarom nez novym bajkom ...

..mam cca 183-4 cm, a pozri ten Transition v mojom profile - reach ma v L-ku 440 mm, v porovnani s endurom je to o 5 cm menej, to uz ucitis, a to si zober ze v tomto pripade sa jedna o jeden z tych vyrazne dlhsich dirtakov.. Napr. spominany Canyon ma aj vo vacsej z ponukanych velkosti reach len 417 mm.
Samozrejme - je to relativne, na vozenie sa ti moze byt 1-2 cm naozaj jedno, ak by ta bavilo pumptrackovanie viac, tak si len ale mozno daj na tu velkost najma pri tvojej vyske pozor. Bazarovy bicykel je inak dobra volba, nove dirtaky su nehorazne drahe, najma ak si vezmes ze na tom bicykli dokopy nic nie je..

fixska BMX som skusal asi rok - najma so zameranim na pumptrack a naucit sa normalne manual, bola to morda :D Nechapem ake peklo na tom ludia jazdia, 2m dropy kdesi na streete na placku, mne zomierali klby uz pri bunnyhope.. :x

12.01.2023 - 16:30:31
02
Práve som si prečítal aj prvých pár strán tohto vlákna kam boli presunuté naše príspevky a teda opäť môžem skonštatovať že dobrá vec sa podarila LOL
12.01.2023 - 19:34:41
00
Tak ako hovori gronkjear :)

Mam trocha menej na vysku ako Ty a moj DirtKing je mi maly - a pozeral som presne Transition PBJ. Nie je to tak, ze by som sa malickom CTMku dobre nepovozil, ale nikdy som na necitil velkostne komfortne a hlavny problem bol pre mna prilis velky rozdiel velkosti medzi fullom a dirtom - tazko sa mi "skill" prenasal medzi bikmi. Kazdopadne zalezi, kde a co chces na dirte jazdit a co ma byt cielom. :)

Ked chces, poziciam na vyskusanie,...aspon by som po par rokoch opravil deravu dusu.. :D
12.01.2023 - 20:29:15
00
Tak už je doma.Vsetci kamoši kupujú na staré kolená cesťáky a obliekajú sa do legín?,len ja už mám BMX.Uz nech zlezú biele srajdy a valime z mladým na pumptrack.(aj žena že skúsi,poviem jej nech sa pripoisti)?.

Prílohy:

IMG_20230204_130035.jpg
IMG_20230204_130035.jpg 198.61 KiB thumb_up0thumb_down

04.02.2023 - 13:36:03
03
Velosolutions nám postavili 5 minút od domu parádny pumptrack. Boli sme ho vyskúšať, kamoš požičal svoju 26ku a bavilo ma to. Už pozerám nejaký dirt. ? Slušné stoja tisícku, lacnejšie 600. Nejaký tip na lowcost ktorý môžem zamknúť v kočikárni? ?

Páči sa mi tá jednoduchosť. Jeden prevod, jedna brzda, hladké plášte. Len fixa ma kus vydesila tým, že takýto bike bude pekelne rýchly, keďže ja som zvyknutý na pomalé trailové plášte na mtb. ?
05.04.2024 - 01:57:13
00
Pozrel by som bazar tie bicykle nebývajú nejak extra opotrebene navyše pri troche šťastia by si zohnal možno aj niečo so vzduchovu vidlou.
05.04.2024 - 09:24:38
00
ja som si vytunil svoje 27,5 ht , staci nahodit superrychle plaste nieco v zmysle conti race king, poriadne ich nabombit a vidlu tiez. bike mam potom podstatne univerzalnejsi ako keby to bol dirt, ale zas si viem predstavit, ze keby som bol 5min od pumptracku, presuny a univerzalnost by ma az tak netrapili. podobne ako MageZ , tiez mam obavy z prilis velkeho rozdielu medzi dirtom a mojim fullkom do lesa. v razvore som s ht "len" o 5 cm kratsi. kym s dirtom by to bolo 15cm.
05.04.2024 - 09:54:03
00
Ja už mám 4 biky, čiže univerzálny mi netreba. 😆 Hľadám niečo na šantenie len na pump, ale nechce sa mi dávať veľa peňazí, keďže to bude iba na jeden účel a parkovať to chcem mimo dohľad.
05.04.2024 - 14:23:26
00

MTBIKER odporúča

keyboard_arrow_up