Raz som bol s kamosom na mincole a hore si vytiahol z ruksaku dozu a v nej mal salat a udene :D zjedol to tam lyzicou a spokojny si zozjazdoval do strecna do bufetu kde so dorazil hambacom a pivom :D celkom kajnsmetke
11.01.2023 - 14:23:34
03
Jak vám môže stačiť jedna, dve, tri ovsené tyčinky... Ja zožeriem kilo a pol banánov, dve jablká, tri štyri croissanty, k tomu milku a liter mlieka a jakžtakž vydržím doobeda...
11.01.2023 - 16:59:10
11
A to este nepriznal, ze okrem obedara nosi aj piknikovy stolik so stolickou, karafu na vino a sikovnu malu epracku so susickou, lebo niet nic lepsie, ako si to nahodou spotene tricko oprat na lesnej cistinke a po vydatnom segedine vonave zas obliect :P
11.01.2023 - 17:27:51
06
corsair napísal:
Jak vám môže stačiť jedna, dve, tri ovsené tyčinky... Ja zožeriem kilo a pol banánov, dve jablká, tri štyri croissanty, k tomu milku a liter mlieka a jakžtakž vydržím doobeda...

Lenže ty si Korzár! A nejdeš po výkone a rýchlosti ale po vytrvalosti s heslom Čím horšie tým lepšie zhumplujem kamiónsku skladačku. :)
11.01.2023 - 17:39:07
04
Kemingové veci sa vozia v aute a nie na bicykli. A bike sa vozí zase na nosiči za autom. Mate to trochu popletené.

Tyčinkári budu asi podobná sorta rýchleho občerstvovania ako tí s energodrinkami. Časom sa vám vnútorné orgány poďakujú.
11.01.2023 - 18:11:30
00
Jaaaj a este som zabudol na piwo, co by to bol za vyjazd bez tekutin ;) Ale to samozrejme zo sebou nevozim.
11.01.2023 - 19:42:20
00
corsair napísal:
Jak vám môže stačiť jedna, dve, tri ovsené tyčinky... Ja zožeriem kilo a pol banánov, dve jablká, tri štyri croissanty, k tomu milku a liter mlieka a jakžtakž vydržím doobeda...


Dobre si pamätám, že si plánoval nejaký nízkorozpočtový trip?
11.01.2023 - 20:54:57
00
Polo napísal:
Jaaaj a este som zabudol na piwo, co by to bol za vyjazd bez tekutin ;) Ale to samozrejme zo sebou nevozim.


ja to pivo so sebou aj vozim :) dokonca obcas pribalim aj klobasu...

Prílohy:

IMG_20221120_170213889~2.jpg
IMG_20221120_170213889~2.jpg 207.77 KiB thumb_up0thumb_down

12.01.2023 - 09:35:10
03
Boooha,a co potom henten karboonfútprint😀👍
12.01.2023 - 09:53:21
00
S e-bikermi sa stretávam čoraz častejšie 90% z nich sú v pohode. Jazdia si (u nás) po cyklotrase do susednej dediny na pivo a späť.
No a potom mám medzi známymi troch majiteľov e-biku, ktorých trochu "rozoberiem":

Kolega (35) používa e-bike na "dochádzanie" za e-autom a cez víkend chodí na ňom na pivo. Z bytu do garáže to má cca 1 km. Ráno ide ten kilometer s eMTB do garáže, do práce cca 4km e-autom a domov opačne. Považuje sa za VEĽKÉHO ekomužíčka. Navrhol som mu, nech chodí do práce bicyklom, že bude ešte viac eko :D. Máme kde parkovať bicykle - zamknuté a pod dohľadom kamier a vrátnika. Tak mal klasické výhovorky, že nákupy, dážď a podobne. Toho hodnotím, že taký bežný nešportovec, necyklista, iba občas zavadzia na cyklotrase :D. Aj na eMTB je pomalší ako ja. Je však slušný, nemá problém pustiť rýchlejších. Je taký "do pohody".

Môj rovesník (48) používa eMTB na jazdenie po lesoch a trailoch. Tento má odblokovanú motorku. Hore kopcom to valí jedna radosť :D :D . Dole kopcom už trochu zavadzia hlavne na trailoch. Nemá potrebnú techniku jazdy. Samozrejme po výjazde pivo, pivo, pivo a debaty pri pive kecy ako koho "sundal" v kopci ... Je dosť arogantný. Vynucuje si priestor pre seba. Na trailoch nechce nikoho pustiť pred seba. Pár krát som doňho takmer napálil, keď išiel v protismere. Nový bicykel má každé 2 roky. Tohto by som zaradil k tým pár arogantným majiteľom e-MTB. Ako snaží sa športovať, ale ... no napíšem to tak, že kondičku nemá ani na to, aby išiel bez dopomoci po rovine na asfalte ...

Sused, dôchodca (64). Jazdi na e-MTB s vnukmi a manželkou takmer každý deň. Bežne ich stretávam v Levočských vrchoch. Jeho to bicyklovanie baví, motor mu pridáva na výkone a vytrvalosti, aby zvládal jazdy s vnukmi. Ak sa stretneme "v lese" tak nemáme problém chvíľu ísť spolu, porozprávať sa. Z neho ide radosť z bicyklovania. Tohto normálne považujem za cyklistu, športovca. O bicykle (svoje aj vnukov) sa stará sám. Sám ich aj servisuje. Našiel v tom zábavu a vyplnenie času na dôchodku.

Takže keď to zhrniem, na veľa e-cyklistov (majiteľov e-bicyklov) nemôžem hejtovať. Ako v každej skupine aj tu sa dá nájsť niekto, kto robí zlé meno ...

A ešte jeden poznatok. Turisti, chodci, bežci a nešportovci nás nerozlišujú či sme biobikeri alebo električkári.
13.01.2023 - 07:41:16
013
Tak urcite to ma svoje opodstatnenie ale k tomu rozlisovaniu nesuhlasim, ked som natom musel z donutenia jazdit (firmna akcia) tak na Donovaloch sa nam turisti smiali, ze mame e-* a bez toho by sme ani nevysli.
13.01.2023 - 08:59:07
00
Slavo a presne kvoli tym arogantnym "sportovcom" ako opisujes rovesnika vzniklo toto vlakno. To, ze ich nemusi byt vacsina bohato nahradzaju svojim blbym spravanim a robia meno vsetkym. Jasne ze je to v hlave a nie motore, aj medzi bio cyklistami/ tunajsimi foristami su poriadne exemplare arogancie.
13.01.2023 - 10:27:21
07
Palo14, áno je to možné, že aj medzi turistami sa nájdu znalí veci. Ale tiež je to len asi menšia skupina.
cokupit - súhlasím, arogancia kvitne všade, tak ako píšeš.
13.01.2023 - 11:42:41
00
SlavoSTL, s tou arogantnou skupinou mám aj ja zlé skúsenosti. Keď niekde napíšem, že jazda po verejnej komunikácií na odblokovanom e-biku, alebo jazda na červenú cez prechod pre chodcov, či pod vplyvom alkoholu je zakázaná, tak sa mi dostane nadávok, alebo že riešim zbytočnosti, a vždy pridajú ešte vyrehotaného smejka.
13.01.2023 - 12:10:12
01
jasne,že to je o ludoch. V lete po mne hulakal nejaky lapač segmentov aby som naučil svojho syna jazdit po pravej strane.Len ked niekto nemal nikdy 4 ročne decko tak nechápe,že to nieje uplne jednoduche aby celý čas sa držalo pravej strany. Naviac nejdem v sobotu po obede jazdit segmenty na cyklotrase ked tam je plno ludí.. Drahy cestak castelli a som majster sveta:) Každopadne vačšia šance,že zrovna ten kto ma- ebike nebude mat vztah k prírode k okoliu a tým padom ani k ostatným účasníkom premávky.
To,že nevedia jazdit na tých e-bikoch svedčí ,že muselo príst na e-bike abs a automatické prehadzovanie.
13.01.2023 - 12:12:49
00
keyboard_arrow_up