jaj tak...ja to nepočítam podľa toho návodu že z plne zatvorenej odpočítavam 10 , ale ja si to počítam opačne..koľko dávam z plne otvorenej :) takže to mám podobne ..ja tam mám HSC 6 :) čiže to je návodových -10...Len ja vychádzam pri kompresiách z plne otvorených a potom si počítam kliky...a teraz som to bol odčítať a HSC mám asi podrbané, lebo som napočítal, že mám na HSC až 22 klikov a mám mať 16 :) Škoda, že nemám tú tvoju Foxku po ruke...že by som zistil či je až tak hrozne na tom.
07.01.2023 - 16:44:54
00
DanoL91
To by som už radšej nechal na servis, aj tak ho bude treba tak ju nejdem 2x po sebe otvárať. Ďakujem ale za radu, už len zistiť či budú v tom Susp. Clinic ochotní to naizaj urobiť.
branomelis
Na HSC budeš mať viac klikov ale viac ako 16 už nerobí nič. Možno som fakt iba moc fajnový, ale nečakal som od top-end vidly a tlmiča ešte aj s takým zdvihom že budem na spodku krátkeho kopca vyklepaný
07.01.2023 - 17:04:48
00
To je irónia top end vidlic a hlavne som si to všimol pri Foxe aj keď ide vidla ako ma (nezadrhava ju) tak človeka vytrasie lebo je stavaná na profi jazdcov a nie na bežných smrteľníkov... vnútorné nastavenia tlmenia je skôr na race mod ako na pohodlie... Z vlastnej skúsenosti: keď som mal 38 performance elite na servise, kamoš mi požičal 36 rhythm aby som mal na com jazdiť a prisaham ze z tej rhythmy ma menej boleli ruky ako z mojej 38...
07.01.2023 - 18:53:47
00
Od samotnej vidlice nečakám úplný komfort, ale ak aj pri nižšom ako odporúčanom tlaku človeka komplet vyklepe (100x viac mi tlmia kolesá ako vidla), prečo ich vôbec predávajú. Buď funguje pri jednom z 30 nárazov (ktorému sa človek aj tak automaticky vyhýba) ale nemá žiadny mid-stroke support alebo je vpodstate ako s lockoutom. Vtedy nastáva otázka načo tam vôbec je. Rigid vidla by bola lahšia, človek by sa nemusel babrať s nastaveniami a bolo by ušetrených cez tisícku. To ani nehovorím o tom servise.
07.01.2023 - 19:12:01
00
Keď to tu tak čítam, zlaté DVO :D teda nie som nejako náročný užívateľ, no nedám na ňu dopustiť. Čo sa týka Manitou Mezzer Pro zaujala, možno v budúcnosti skúsim ak budú zbytočné peniaze :D Ináč, už bolo viac krát spomenuté, s vidlou treba pracovať, myslím že aj Braňo to spomenul, ja čo vidím ľudí občas iba sa držia vystreté ruky pomaly a čakajú neviem čo :) Jasné neskáčem no myslím si , že viem zísť dosť vecí branomelis vie posúdiť, no nikdy som nemusel riešiť bolesť rúk a podobne, naštastie.
07.01.2023 - 19:26:27
02
Toto je moja 36ka odkedy mam Mezzer PRO 😀

Prílohy:

1E42B87B-380F-4140-88BC-91765FD5860A.jpeg
1E42B87B-380F-4140-88BC-91765FD5860A.jpeg 320.51 KiB thumb_up0thumb_down

07.01.2023 - 19:28:19
02
Johnny80 Vieš ako Janči...Ono ja by som aj pri DVO riešil upgrady...ide o to hlavne, že mne FOX celkom vyhovoval, ale chcel som čo najviac lineárny chod, takže prvý upgrade som mal pružinu, ale to je ťažké ako prasa a mne sa aj viac páči chod vzduchovej vidly ako pružinovej - vzduch je maslovejší. Takže mne by ani DVO nesedelo..Musel by som prerobiť vzduchovú časť na 2 pozitívne komory, až tam vieš vidlu správne nastaviť a linearizovať. Na trhu to vie Formula Selva a Cane Creek Helm, ale tie majú len 2 komory - fúkaš pozitívku a negatívku čo je fajn...a potom EXT ERA a Manitou Mezzer PRO kde sú 3 komory z toho 2 pozitívne v ktorých sa dá nastaviť priebeh pruženia. Tam až začína vidla naozaj pracovať tak, aby ťa neboleli ruky pri jazde....Ale ak chceš, tak si môžeme dať v tempe Taipan keď bude suchšie a ak sa budeš držať tempa, tak ťa nebudú bolieť len ruky, ale celé telo a s tepom pod 170 nepôjdeš :)

martinkluckask
Moja Foxka je tak podobne na tom, opretá o priemyselný vysávač bola a ako som čosi robil, tak padla na zem, tak šla radšej do kúta :) a niekedy si ju tak prepružím a ide pekne celkom :)
07.01.2023 - 19:51:34
00
Aké pružinové tlmiče sú aktuálne najlepšie ? Mám veľmi progresívny rám (YT Capra 2020) a myslím že by jej pružina sadla viac ako vzduch
07.01.2023 - 21:42:42
00
Ak je mezzer aspoň , časti taký dobrý ako bola mattoc pro, tak nieje o čom 😉


Naposledy upravil MATHEW_MC_DONALD dňa 07.01.2023 - 21:49:15, celkovo upravené 1 krát.

07.01.2023 - 21:47:42
01
Najlepší keď chceš mať dlhodobo pokoj je Marzocchi Bomber..je to nejaký starý FOX, ktorý bol vekmi overený....alebo si počkaj na jar a bude k dispozícii vzduchový EXT Aria s 2 pozitívnymi komorami, takže bude ho možné ladiť lineárne.
07.01.2023 - 21:48:50
00
sebastiankmec napísal:
Od samotnej vidlice nečakám úplný komfort, ale ak aj pri nižšom ako odporúčanom tlaku človeka komplet vyklepe (100x viac mi tlmia kolesá ako vidla), prečo ich vôbec predávajú. Buď funguje pri jednom z 30 nárazov (ktorému sa človek aj tak automaticky vyhýba) ale nemá žiadny mid-stroke support alebo je vpodstate ako s lockoutom. Vtedy nastáva otázka načo tam vôbec je. Rigid vidla by bola lahšia, človek by sa nemusel babrať s nastaveniami a bolo by ušetrených cez tisícku. To ani nehovorím o tom servise.


Praveze ta viac vyklepe pri nizsom ako odporucanom tlaku.. teda pokial nejazdis polne cesty. A ty si niekde ze uuplne inde aj od nizsieho. Potom si strasne zanoreny a vidlica je mega progresivna. Daj tam vyssi tlak. Aky mas teraz SAG?

Ja napr. jazdim 80psi na +- rovnakej vidle a mam bez handier 68kg (20%SAG).
07.01.2023 - 22:32:50
00
Sedlovka Fox transfer 2 faktory kashima 2021
V dolnej časti piestnice kde sa nakladá plastový klzný krúžok je v tom vybratí pre krúžok ešte dalšia drážka široká 1 mm a hlboká 0,7 mm.Do nej sa vkladá O-krúžok s prierezom 1 mm..Takže na každu stranu potom prečnieva 0.3 mm.Na videu v čase od 1:05:55...https://www.youtube.com/watch?v=jWzvvbC10Kc&t=2s...Takže teraz nám pôvodná miera 26.79 narástla o dalších 6 desatín milimetra teda na mieru 26.95.......a vrtanie telesa sedlovky máme 26.94 :D :D....a to sme už 1 stotinu mm v presahu.A potom ked to chcete zložiť,tak to vypadá asi takto.Na videu od 1:09:30...to je doslova grécko-rímsky zápas :D.....ale netreba zabúdať nato, že objímka nám teleso zmrští na mieru 26.87 mm...pýtam sa ako toto môže fungovať ??......ako ??Na bezchybné fungovanie takto poskladanej sedlovky dávam .....tak týždeň.......................maximálne 2 :D
Riešenie:..O-kružok bez milosti odstrániť!
Moje presvedčenie o riešení daného problému sa nemusí zhodovať s presvedčením výrobcu sedlovky či servisného mechanika.
08.01.2023 - 06:55:28
02
Môže neoriginal vazelina spôsobovať lepenie vidlice? Včera som riešil servis spodných nôh + výmena prachoviek a premazanie vzduchovej komory... okrem vazeliny použité všetko original, samozrejme vazelina je určená na vidlice. Do rána vidla postala a potrebovala na začiatku doslova odtrhnúť aby začala fungovať, potom samozrejme už ide krásne hladko... Doteraz som nič také neregistroval a vazelinu som používal tu istú
14.01.2023 - 10:14:55
00
Skor to bude tymi prachovkami. Aku vazelinu davas ?
14.01.2023 - 11:16:47
00
Yarrow racing suspension používam...
14.01.2023 - 11:34:53
00
keyboard_arrow_up