Gusto0 napísal:
zase mate predstavu len o tom ako je to u vas za dedinou. su treky, traily, lokality vo svete tak navstevovane, ze keby tam len kazdy skocil do krickov tak je osrane vsetko okolo. jedno z pravidiel bikepackingu je - bez stopy. cital som na tuto temu clanok/ky kde sa robila trosku osveta - vtedy som prvy krat videl tu lopatku na dieru. ano u nas to zatial nieje tak potrebne - aj ked v tatrach mi je obcas bluvno - zatial take neriesim, lebo moc navstevovane lokality prave nevyhladavam ale nepride mi to divne ze to niekto riesi.


cez kovid, keď chodili masy do prírody, tak už to bolo dosť viditeľné, všade vreckovky atď... ale sledujem aj nový trend lenivosti, že ludia serú meter od turistického chodníka.. lebo ďalej asi straší, alebo je medveď alebo neviem čo ich k tomu vedie.. alebo len egoizmus, šak nabudúce už pôjdem inam... zdvihnúť niekde padnutý konár z chodníka je tiež nadľudský výkon, prejde 1000 ľudí a všetci búdu radšej prekračovať, podliezať alebo obchádzať
19.01.2023 - 21:31:02
07
Stolár sa nezaprie … jeden od nás 😎

Prílohy:

81E81EBA-FAA6-4B17-A261-8D41770D45D3.jpeg
81E81EBA-FAA6-4B17-A261-8D41770D45D3.jpeg 283.37 KiB thumb_up0thumb_down

5668FB74-0A07-4D46-8197-579D90B95328.jpeg
5668FB74-0A07-4D46-8197-579D90B95328.jpeg 288.55 KiB thumb_up0thumb_down

20.01.2023 - 08:06:22
04
Gusto0 napísal:
zase mate predstavu len o tom ako je to u vas za dedinou. su treky, traily, lokality vo svete tak navstevovane, ze keby tam len kazdy skocil do krickov tak je osrane vsetko.

To je jasné, ale aj tak si to predsa neodnesieš v trenkách. Ak je niekde veľa ľudí, automaticky by tam mala byť aj kadibúdka, prípadne ešte navigačné šípky... Ale áno, jazdím na LKW a viem o čom točíš, keď vidím niektoré parkoviská v Nemecku... Aj keď už je situácia oveľa lepšia, záchody sú už pomaly za každým bukom...
20.01.2023 - 09:12:35
00
zažil som nejaké festivaly v rakúsku a nemecku a tá kultúra srania je tam teda o dosť nižšie ako u nás.... tiež to nemali problém poslať niekde na chodník kade chodia ľudia a to im k tomu stačilo pivo... v zmysle že tvrdé sa tam nepredávalo a ani to tam miestna mládež moc neslope oproti "východnému" bloku ... v komunite kamionistov je stále skupina čo vyhadzuje pet flašky plné vlastných chčankov z okna za jazdy? to som sa raz skoro dogrcal za nejakej jazdy za mokra v takomto zimnom období, keď mi začala škriekať reťaz, že šak vysockujem niečo v priekope... až keď som jednu takú flašu povolil, som zistil že tá tmavá tekutina rozhodne nie je nič na štýl oleja :D
20.01.2023 - 09:24:00
02
JoNesbo napísal:
to bolo dosť viditeľné, všade vreckovky

Tento trend uz pozorujem roky dozadu... vysťat sa hned vedla chodnika a vreckovku je8nut na zem. Extremom bolo ze v Slovenskom raji rovno na chodniku asi 40 m pred nami taka 20 pizda si cupla rovno na chodnik a.... a plus nechala tam servitku. Tak som ju napichol na konar (tu servitku samozrejme .. ale lakalo ma kadeco..) dobehol nasminkovanu picurku a podal som je to ze to "asi stratili". No cervena bola ako paprika.
Dalsi skvely zazitok v tej istej lokalite, ako otecko vyfukal nos patrocnemu faganovi a" jeee8" servitku rovno dole do tiesnavy pod rebrik. Tak som tam hned za tym skocil (viem porusil som nariadenie spravy parku) asi 2m dole k potoku a podavam mu to... ze pane, toto Vam spadlo...!!! Podla intonacie vycitil moju znacnu nasratost... ale neskor sa potom stazoval manzelke ze co su to za ludia co po tebe zbieraju kapesniky...
Asi jedinou vychytavkou co uz tu pomoze, je kyblik so studenou vodou, handricka a fliaskat to po ksichte kym sa nespamataju... :/
20.01.2023 - 09:24:22
018
Tak zase ak turistikujes v piatom stupni ochrany a pride to na teba tak mas velku dilemu.
Bud sa vy*eries na pravidla alebo na chodnik. :)
Ale tie servitky - to je jasne. Ked uz fakt musis, tak to treba zahrabat.
20.01.2023 - 09:35:38
01
Dobre ty, ddemo :D
Tie papierove vreckovky vidim casto aj u nas v lesoch, ale viem si predstavit ze na frekventovanych trasach vo vychytenych horskych lokalitach to musi byt odost horsie.
Jedine stastie je, ze chlapi k chcaniu ziadne vreckovky nepotrebuju, inak by sme sa v nich utopili.
20.01.2023 - 09:40:29
00
Kamoš mi spomínal ako bol týždeň na El Capitan, pod starostlivým dohľadom rangerov...tam si nosíš všetko pekne so sebou. Spomínal, že mali tubu podobnú kanalizačnej PVC rúre.
to len tak na okraj
20.01.2023 - 09:52:52
00
v mojej lokalite - biele karpaty to ozaj až cez pandémiu išlo vypozorovať, lebo nie je to tak turisticky vychytená lokaltia, ale keď sa nedalo nič, tak tam chodili stovky ľudí cez víkendy... že to vyzeralo ako na štefana, slivester, nový rok a podobné dátumy kedy sa masovo turistikuje... potom to aj tak vyzeralo... tento silvester tam čapovali na hrebeni pri pamatníku kapustnicu, samozrejme tam fúkalo klasicky ako besné... tak si to niektorí asi zniesli nižšie do lesa k altánku a samozrejme nejaký malý koš ten odpad nepobral, vietor a zver sa pridali a je tam všade plastový odpad po lese... chcel som si zobrať mech na bike a pozbierať to, ale medzi časom nasnežilo... nemyslím si že je to tiež taký neriešiteľný problém to zobrať domov, alebo do najbližšej dediny, chápem že sa človek može od toho zašpiniť, ale v čase keď bolo v lese blata až po uši, mi to príde byť bezpredmetné
20.01.2023 - 10:01:11
01
JoNesbo napísal:
v komunite kamionistov je stále skupina čo vyhadzuje pet flašky plné vlastných chčankov z okna za jazdy?

Preto sa dá predáva nestea 🤭 sú ešte ľudia, ktorí na sebe cítia taký tlak, že zastaviť na potrebu je strašná strata času treba to urobiť za jazdy. Nechci vedieť čo som sa všetko podozvedal ako sa čo dá riešiť od skúsenejších kolegov, to by bolo na knižku...
20.01.2023 - 10:04:49
00
ja ešte chápem, že niekde sa zastaviť nedá, v meste kolóna atd... tak isto keď tam spí, tak tiež chápem že sa mu v noci nechce do zimy a dá to do flašky ale prečo ju musia vyhodiť do prírody to už nechápem... niekedy bola aj o tom reportáž ako sú lesy v okolí odpočívadiel toho plné a ako sa to vlastne už berie ako nebezpečný toxický odpad a už sa to nedá ani tak riešiť že sa to pozbiera ako plasty do vreca..
20.01.2023 - 10:10:29
00
uz to budu mozno 2 dekady, kedy ma zobral kamarat do slovenskeho raja na nieco vaznejsie zo Stratenej smerom hore. A ostal som odpaleny a nazval to nie Slovenskym rajom, ale servitkovym rajom. Na tom krasnom ihlici, nie muchotravky, ale biele h*vna
20.01.2023 - 10:41:43
01
Ked sa najblizsie pojdete prejst okolo Strbskeho, vojdite tam kdekolvek aj tri kroky za stromy... alebo radsej nie...
20.01.2023 - 11:57:10
01
Nic by sa nestalo, keby bolo v usti kazdej doliny v narodnom parku mobilne WC. Alebo aj na Strbskom niekde verejne wc, tam je verejne tusim len na stanici a niekde pri lanovke. To by potom nebol bordel kade tade.
20.01.2023 - 12:10:58
03
a koľko by tak vydržalo pri tej mase ludí? a kto a ako by sa o to staral? by to tam dopadlo horšie ako WCka na festivaloch
20.01.2023 - 12:44:12
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up