Žanetka, ak máš GPS trasu a podľa nej ťa 530ka naviguje, je to v pohode. Viac krát som tak išiel aj v teréne. Tu využívam GPS aj v stúpaniach, kde vidím, čo ma čaká a neminie. Pekné profily to má.

Ak ale nemáš GPS a naviguješ sa podľa mapy, tak je to problematické. Tam jednoznačne 1030, resp. Počkať na novú verziu.
S 830 nemám skúsenosť, tak o nej nepíšem.
26.01.2023 - 17:08:39
10
SlavoSTL napísal:
Žanetka, ak máš GPS trasu a podľa nej ťa 530ka naviguje, je to v pohode. Viac krát som tak išiel aj v teréne. Tu využívam GPS aj v stúpaniach, kde vidím, čo ma čaká a neminie. Pekné profily to má.

Ak ale nemáš GPS a naviguješ sa podľa mapy, tak je to problematické. Tam jednoznačne 1030, resp. Počkať na novú verziu.
S 830 nemám skúsenosť, tak o nej nepíšem.


Vďaka Slavko :) Len podľa navolenej trasy v Strave potrebujem navigovať a hlavne aktuálne výškové metre nech to ukazuje ?
26.01.2023 - 17:11:10
00
Vieš si prepínať oprazovku navigácia a obrazovku s aktuálnymi údajmi jazdy.
26.01.2023 - 17:19:33
01
pod obrazovkou s navigaciou sa daju zobrazit tusim dve datove policka, kľudne tam teda mozu byt aj nastupane metre
26.01.2023 - 17:36:04
05
pre mna 530 je velky pomocnik. velmi som si na nu zvykol - doma naplanujem trasu a vonku idem podla ciary. ak sa mi nieco nepaci freemap su pekne podrobne a idem podla nich. stale vidim svoju polohu na mape a to mi uplne staci. navigaciu ako taku mam vypnutu uplne - len ciara v mape a moja poloha. v podstate garmin pouzivam len na to + logovanie. vsetky cisla mam na na druhej obrazovke. pod mapou mam este hodiny a aktualnu nadmorsku vysku. to je vsetko. vydrz baterky je postacujuca aj na dlhe celodenky - ak idem vikendovku kde mam povedzme 10+12h zaznam tak ho ani nenabijam.
ci by som bral 830? asi ano - vseobecny zvyk na dotykovy displej, obcas musim vytiahnut telefon s mapy.cz ked si chcem prezriet vacsie uzemie. ale nebol som ochotny dat (vtedy) za nu o 100€ viac.
26.01.2023 - 19:54:53
06
vlani som šiel s kamošom taký sranda gravel "pretek" išlo sa ako dvojice a princíp bol absolvovať trasu 250km podľa vopred danej GPS... pre nás oboch to bola premiéra v používaní tejto funkcie navigovať sa podľa vloženého gpx... ja mám 830, kamoš 530... musím povedať že som to celé navigoval ja. ale pri ňom to bola čiastočne chyba operátora tej 530, že si tam nevedel prepnúť obrazovku s mapou :D tak mu to akurát hlásilo nejaké odbočky alebo odklony od trasy... najväčšiu slabinu by som asi videl v miestach kde sú rázcestia... typu nejaké depo a z neho viac ciest, ktoré sú dosť vedľa seba... niečo ako kruháč s viacero výjazdmi... tam to dosť blblo, že nebolo jednoznačné kade sa vybrať a potom to napísalo, že zlý smer, potom prepočítavalo a všobecne to blblo, než sa to zas spamatalo a nahodilo nás spať na tú trasu podľa gpx... to asi bolo aj tým že v lese nie je úplne 100% GPS signál a tým pádom ani nie taká presnosť
26.01.2023 - 20:10:39
00
Tiez jazdim ako Gusto, ja mam zapnute iba ciaru a off course warning, keby som zbehol z trasy. Nepotrebujem aby mi pipala odpocka pri kazdom buku. Mam 830tku, neviem, ci by som menil. Je to len o osobnej preferencii.

Aj take veci ako Connect IQ appky napr. na svetla, sa lahko ovladaju, prepinanie obrazoviek listovanim prstom ani nehovorim.
26.01.2023 - 20:19:14
03
To je čo presne "mať zapnutú len čiaru', chalani?
26.01.2023 - 20:47:37
01
Vypnutá mapa a viditeľná len trasa po ktorej chceš ísť. U mňa biele pozadie a čierna lajna na ktorú občas mrkneš či ideš dobre a kade máš ísť ak vidíš križovatku.
Nič iné nepoužívam - ale plán treba mať dopredu jasný.
26.01.2023 - 20:56:34
04
No, to musím prekutať, také nastavenie, ani som nevedel, že sa dá mapa vypnúť.
26.01.2023 - 21:03:16
01
Ja som to myslel tak, ze ma Garmin nenaviguje, kedy a kam zatocit, iba mam zobrazenu trasu na mape.
26.01.2023 - 21:19:21
02
nie mapa je tam vzdy - len je v nej ciara z importovaneho gpx. ja si davam bordovu farbu - tu je dobre vidiet. logovana ciara ze za sipkou (moja poloha) bledomodrou - tak viem ze to nezblblo a loguje.
aj v zjazdoch ked letim dole a preletim okolo odbocky, alebo vidim nejaku pred sebou - len mrknem okom na garmina a vidim ci idem dobre - ci som sa neodklonil od trasy. uz vela krat mi to zachranilo tlacenie naspat. kto jazdi maratony a nepozna trasu tiez by som odporucil. clovek je istejsi ze ide dobre a moze valit dalej.
aj pri normalnej jazde - blizim sa k razcestiu tak mrknem na garmina - hned vidis kam odbocit a za odbockou este raz mrknem ci som sa nepomylil.
predtym som musel mat trasu nastudovanu a casto vytahovat telefon - nie vzdy sa to dalo za jazdy - bolo to strasne otravne.
26.01.2023 - 21:49:00
25
Podla mna myslite ze mate vypnute navigovanie. Aby vam to nehlasilo kam odbocit a podobne a samozrejme nekorigovalo trasu ked vybehnete kusok mimo. Staci trasa na mape a pozicia jazdca ci sa hybe po naplanovanej ciare.
26.01.2023 - 21:56:00
03
Gusto0 napísal:
nie mapa je tam vzdy - len je v nej ciara z importovaneho gpx. ja si davam bordovu farbu - tu je dobre vidiet. logovana ciara ze za sipkou (moja poloha) bledomodrou - tak viem ze to nezblblo a loguje.
aj v zjazdoch ked letim dole a preletim okolo odbocky, alebo vidim nejaku pred sebou - len mrknem okom na garmina a vidim ci idem dobre - ci som sa neodklonil od trasy. uz vela krat mi to zachranilo tlacenie naspat. kto jazdi maratony a nepozna trasu tiez by som odporucil. clovek je istejsi ze ide dobre a moze valit dalej.
aj pri normalnej jazde - blizim sa k razcestiu tak mrknem na garmina - hned vidis kam odbocit a za odbockou este raz mrknem ci som sa nepomylil.
predtym som musel mat trasu nastudovanu a casto vytahovat telefon - nie vzdy sa to dalo za jazdy - bolo to strasne otravne.


znie to ako dobrý lifehacks :y: ja sa teda najradšej vozím na pocit a naslepo, až keď prídem do nejakej prdele, tak si občas kliknem na mapu, že či je tam vôbec nejaká cesta alebo sa mám otočiť... - nerád sa otáčam :D ale keby zasa raz prišla potreba ísť podľa gpx, skúsim to takto ako píšeš
26.01.2023 - 22:02:57
01
Tak toto som nevedel. Asi to vyskúšam, že sa dá navigácia vypnúť a človek ide len po čiare. Diky za tip
26.01.2023 - 22:28:30
01
keyboard_arrow_up