muffin napísal:
V tomto smere klobúk dole aspoň pred Zemanom, ktorý si priznal, že sa mýlil.


Ja len doplním že práve takí obrátia na správny smer viac ľudí ako tí čo monotónne tvrdia pravdu. Ich prospešnosť by som prirovnal ku kajúcnikom v korupčných kauzách.
01.02.2023 - 07:20:01
00
GOAMAN napísal:
To je úplne bez debaty. My patríme na západ.

Ak človek strávi aspoň pár mesiacov neturisticky v západnej Európe, tak je mu jasné, že určite nepatríme na Západ. Spoločnosť "západného" charakteru má úplne iné princípy. Najväčší, i keď nie jediný, rozdiel oproti Slovensku (Poľsku, Česku, Maďarsku ...) vidím v tom, že na západe podstatná časť spoločnost oveľa viac rešpektuje verejné autority a písané a nepísané pravidlá. To má veľa dopadov - napríklad citeľne vyššia dôvera medzi ľuďmi aj firmami, menej byrokracie, oveľa viac neformálnosti a i. Z toho vyplýva o.i. aj oveľa pozitívnejšie naladenie spoločnosti, vyššia efektivita činností a väčšie zameranie na verejnú prospešnosť a i.
Slovensko nepatrí na západ a v najbližších dekádach určite ani nebude.
01.02.2023 - 08:21:33
17
A nie je to tak trochu dosledok toho, ze sme boli 40 rokov pod vplyvom choreho a zhubneho rezimu? (A ktory svojou cinnostou na nas vplyva zhubne doteraz?)
01.02.2023 - 08:59:07
012
Podľa mňa, je to hlavný dôvod.
01.02.2023 - 09:06:49
02
ennio, presne, veď kto "normálny" šiel na políciu? Jedine udavač. Autoritatívne zložky boli na utláčanie ľudí a nie pre ľudí a toto je v ľuďoch zakorenené stále. Nehovorím ešte o návykoch "kto nekradne, okráda ... " a pod.
01.02.2023 - 09:07:45
02
Jaroh napísal:
Ak človek strávi aspoň pár mesiacov neturisticky v západnej Európe, tak je mu jasné, že určite nepatríme na Západ. ... Najväčší, i keď nie jediný, rozdiel oproti Slovensku (Poľsku, Česku, Maďarsku ...) vidím v tom, že na západe podstatná časť spoločnost oveľa viac rešpektuje verejné autority a písané a nepísané pravidlá.


V princípe s tebou súhlasím, no problém je trochu širší - nejde o rešpekt k autoritám, ale o rešpekt ako taký. Trebárs aj voči deťom na uliciach/cestách, starším ľuďom zo strany úradníkov a podobne.

Od toho sa potom odvíja aj rešpekt k autoritám.
01.02.2023 - 09:17:23
03
wawrik napísal:
V princípe s tebou súhlasím, no problém je trochu širší - nejde o rešpekt k autoritám, ale o rešpekt ako taký. Trebárs aj voči deťom na uliciach/cestách, starším ľuďom zo strany úradníkov a podobne.

Od toho sa potom odvíja aj rešpekt k autoritám.

len doplnim respekt voci pravidlam vseobecne... akokolvek malym a na pohlad nedolezitym. ved ludia skoleni zivotom vedia lepsie...
01.02.2023 - 09:24:28
05
Ukrajina si zaslúži stať sa po konci vojny s Ruskom členom NATO, povedal Petr Pavel v rozhovore pre BBC. Ukrajinská armáda bude podľa neho najskúsenejšia v Európe. Pavel ako tabu nevníma ani poskytnutie stíhačiek, obáva sa však, že by ich dodávka mohla byť príliš pomalá.

„Ukrajina si zaslúži byť súčasťou spoločenstva demokratických krajín,“ povedal zvolený český prezident v prvom rozhovore pre zahraničnú tlač.

Na otázku redaktora, či by mala Ukrajina vstúpiť do Severoatlantickej aliancie, povedal, že by si to Kyjiv naozaj zaslúžil. No stať by sa to malo až po konci konfliktu. Po vojne podľa Pavla bude Ukrajina „morálne aj prakticky pripravená“ vstúpiť do NATO a jej armáda bude mať pravdepodobne najväčšie bojové skúsenosti v Európe.

Pavel znovu podporil dodávky zbraní Ukrajine. „Nemáme alternatívu,“ uviedol s tým, že bez západných zbraní by Ukrajina pravdepodobne prehrala. „Ak oni prehrajú, prehráme aj my.“

Uviedol aj to, že mier plne závisí od Ruska a že by podporil aj najmenšie náznaky vôle rokovať o zastavení konfliktu. „Z ruskej strany žiadne také náznaky nie sú,“ dodal. (čtk)
01.02.2023 - 09:50:09
013
wawrik napísal:
V princípe s tebou súhlasím, no problém je trochu širší - nejde o rešpekt k autoritám, ale o rešpekt ako taký. Trebárs aj voči deťom na uliciach/cestách, starším ľuďom zo strany úradníkov a podobne.

Od toho sa potom odvíja aj rešpekt k autoritám.

Ľudia sú ako zrkadlo. Usmej sa naň a ono sa usmeje na teba.
Osobne som bola veľmi príjemne prekvapená keď som sa po rokoch života v meste, kde sme sa pomaly nepoznali so susedmi v činžiaku presťahovala do malej moravskej vesničky a na ulici sa mi zdravili úplne neznámi ľudia a dokonca aj deti.
Rešpekt a autorita sa nevynucuje silou ako sa to snažia za Uralom. Je to aj o maličkostiach. Viď nedávne video novozvoleného českého prezidenta.
https://www.facebook.com/1271913760/videos/556843099798021/

Alebo Tom Hardy si podáva ruku s fanúšikom v NY
scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net
01.02.2023 - 10:15:44
03
Pavel je zásadná zmena,Zeman bol "ostuda"
https://dennikn.sk/3217236/spraval-sa-ako-agent-nasadeny-proti-vlastnej-krajine-zeman-vsak-odchadza-velkolepo-porazeny/?ref=mwat
01.02.2023 - 10:17:32
02
Z historického hľadiska absolútne nemožno spochybniť fakt, že Slovensko patrí na Západ. Skutočnosť, že tam momentálne zďaleka ešte nie je, je výsledkom totalitného režimu, ktorému sa za necelých 45 rokov podarilo takmer úplne zdevastovať princípy slušnosti, rešpektu, a striktnej zákonnosti budované roky predtým hlavne v medzivojnovej ČSR. Ešte aj dnes mnohí nedoceňujú mieru a tempo, akým Slovensko napredovalo v tomto období, hlavne vďaka našim federálnym bratom.

Režim zobral mnohým naším otcom budúcnosť a dedom/pradedom aj majetok nadobudnutý niekoľkými generáciami, rozvrátil ich životy a rodiny, ale čo je hlavné, zmenil mindset na generácie dopredu, čo dnes vidno na figúrkach ako Blaha, Kotleba, Mazurek i na mienkotvorných birmovaných boľševikoch typu Fico a Pellegrini. Treba si uvedomiť, že tu s nami nežijú len potomkovia obetí režimu, ale aj potomkovia tých 1.6 milióna členov komunistickej strany na území Československa, potomkovia príslušníkov ŠTB a desiatky tisíc detí/vnukov ostatných prisluhovačov režimu. A tí dostali z domu inú "výchovu". Takže sa netreba diviť, že je tu taká sympatia k ruským agresorom, obdiv k prachsprostému diktátorovi Putinovi a šírenie fantazmagórií o jednotnom bloku slovanských národov.

Som ale odjakživa optimista, strávil som v zahraničí dosť času v rôznych časových obdobiach. Ak porovnám povedzme roky 95-00 a obdobie 2015-20, pozitívny posun Slovenska je jednoznačný a viditeľný. Udial sa napriek našim politickým špičkám, nie vďaka nim. Ako vravím, som optimista, a ak chceme žiť v lepšej spoločnosti, treba začať od seba a od svojich detí, dať im vzdelanie, rozvíjať právo na vlastný názor a kritické myslenie. Takto bude možné viesť modernú a civilizovanú diskusiu/debatu podporenú overenými skutočnosťami, a nie primitívnymi hoaxmi.
01.02.2023 - 10:20:42
1023
takže sa našiel kuričov štbácky podpis.dúfam,že ho madam z pezinka stiahne z funkcie.

https://domov.sme.sk/c/23124291/budaj-jan-podpis-stb.html


https://hnonline.sk/slovensko/96064581-cesky-historik-objavil-budajov-podpis-k-spolupraci-s-stb-fico-v-reakcii-apeluje-na-caputovu
01.02.2023 - 10:57:05
02
a co s tym ma akoze Caputova? Ona nemoze odvolavat konkretnych ministrov.
01.02.2023 - 11:11:24
01
zoberie mu poverenie kedže celá vláda je len poverená a ministri vykonávajú funkcie dočasne.každému môže odobrať poverenie.
01.02.2023 - 11:22:26
00
Dredd napísal:
Z historického hľadiska absolútne nemožno spochybniť fakt, že Slovensko patrí na Západ. Skutočnosť, že tam momentálne zďaleka ešte nie je, je výsledkom totalitného režimu, ktorému sa za necelých 45 rokov podarilo takmer úplne zdevastovať princípy slušnosti, rešpektu, a striktnej zákonnosti budované roky predtým hlavne v medzivojnovej ČSR. Ešte aj dnes mnohí nedoceňujú mieru a tempo, akým Slovensko napredovalo v tomto období, hlavne vďaka našim federálnym bratom.

Režim zobral mnohým naším otcom budúcnosť a dedom/pradedom aj majetok nadobudnutý niekoľkými generáciami, rozvrátil ich životy a rodiny, ale čo je hlavné, zmenil mindset na generácie dopredu, čo dnes vidno na figúrkach ako Blaha, Kotleba, Mazurek i na mienkotvorných birmovaných boľševikoch typu Fico a Pellegrini. Treba si uvedomiť, že tu s nami nežijú len potomkovia obetí režimu, ale aj potomkovia tých 1.6 milióna členov komunistickej strany na území Československa, potomkovia príslušníkov ŠTB a desiatky tisíc detí/vnukov ostatných prisluhovačov režimu. A tí dostali z domu inú "výchovu". Takže sa netreba diviť, že je tu taká sympatia k ruským agresorom, obdiv k prachsprostému diktátorovi Putinovi a šírenie fantazmagórií o jednotnom bloku slovanských národov.

Som ale odjakživa optimista, strávil som v zahraničí dosť času v rôznych časových obdobiach. Ak porovnám povedzme roky 95-00 a obdobie 2015-20, pozitívny posun Slovenska je jednoznačný a viditeľný. Udial sa napriek našim politickým špičkám, nie vďaka nim. Ako vravím, som optimista, a ak chceme žiť v lepšej spoločnosti, treba začať od seba a od svojich detí, dať im vzdelanie, rozvíjať právo na vlastný názor a kritické myslenie. Takto bude možné viesť modernú a civilizovanú diskusiu/debatu podporenú overenými skutočnosťami, a nie primitívnymi hoaxmi.


z medzivojnovej CSR by som nerobil modlu slusnosti a respektu (konfiskacie majetku slachty, vlada Petky,...), ale ano v porovnani s tym co prislo je to 100a1... btw 45 rokov totality? nezabudol si nahodou na trosku vacsiu pricinu toho co popisujes? a to ludacky rezim, kt. podporovatelia po 45-48 prehodili kabaty a islo sa dalej, cerveni vedeli ocenit dobreho vysetrovatela, sudcu, udavaca a podobne

btw, vcera bol u mna jeden pan, ktoreho v 50r. vyhodili z VS, sestru tiez, otca mu zabasli, lebo nechcel ist do JRD (nasledne ked suhlasil, tak ho pustili a chceli ho za predsedu, lebo to nik nevedel robit).. a napriek tomu na socik spomina rad, lebo... bola mlady, postavil si barak, dostal robotu vo fabrike, mohol hravat namiesto roboty futbal, atd atd... takze nie je to vzdy ciernobiele
01.02.2023 - 11:28:48
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up