JoKo napísal:
Tiež neviem... Ale furt počúvam, čítam, že e-motorky aj pedeleky sú najmä pre starších a chorých, pre ktorých už nie je vhodné pedálovanie bez pomoci motorčeka.
Som starší, mám problémy s kolenom, som po operácii srdca a stále jazdím za vlastné, takže mi vychádza, že pedeleky a e-motorky sú určené najmä pre tých, čo to nemajú v hlave v poriadku. A táto téma mi to potvrdzuje.

Spomenul som si na jedneho pana, co chodi zliechovske kopce na cestaku.
Mohol by mat baterkosrot, ale nema.. On to bravurne dava s jednou nohou !
Baterky=vyhovorky.
16.02.2023 - 20:06:25
03
peter120 Toho pána stretávam :) To je u mňa makač par excellence (moje prvé stretnutie s ním som si uchoval, nemohol som tomu uveriť čo vidím v takom teréne aký tu máme).

Nie tuleň na ebajku čo sa vyvezie a selfíčkuje na kopci, ktorý by mohol bez motora obdivovať akurát na pohľadnici.

Prílohy:

16072017912.JPG
16072017912.JPG 21.02 KiB thumb_up1thumb_down

16.02.2023 - 20:40:05
25
Zase pozor, co ked ma kardiostimulator a digitalne hodinky? Nekrivdime chlapcom, co potrebuju pomoc :P
17.02.2023 - 06:10:34
00
JoKo napísal:
Tiež neviem... Ale furt počúvam, čítam, že e-motorky aj pedeleky sú najmä pre starších a chorých, pre ktorých už nie je vhodné pedálovanie bez pomoci motorčeka.
Som starší, mám problémy s kolenom, som po operácii srdca a stále jazdím za vlastné, takže mi vychádza, že pedeleky a e-motorky sú určené najmä pre tých, čo to nemajú v hlave v poriadku. A táto téma mi to potvrdzuje.


Takéto tvrdenie je smiešne.
To potom aj erotické domy by boli len pre starých, nevládnych, scvrknutých, a chorých na hlavu, na ktorých sa už žiadna žena nepozrie. Pravdou však je že tam chodia väčšinou mladí...a nie preto že by mali núdzu o ženy v okolí, ale preto aby zažili to najlepšie čo sa v danej kategórii zažiť dá. A to sa dá vychutnať práve vtedy keď je aj vlastná energia na vrchole. Preto si mladí tiež kupujú ebiky. Aby vyťažili z jeho možností všetko.

Niekedy paličku na chôdzu nosili len dedkovia a starí ľudia. Dnes na túrach majú paličky všetci, ktorí sa rozhodnú si ich zobrať. A je normálne aby nejaký dedko išiel naschvál bez paličky len aby dokázal že ju nepotrebuje??? A pritom hejtoval ostatných??? smiešne

Tiež som včera videl biobikera. Hrubý kožuch, baranica, motalo ho zo strany na stranu - ledva išiel, na volante 4 igelitky a na nosiči vrece s plastovými fľašami. Keď uvidím ešte jedného takého mám to brať ako typického biobikera a argumentovať že všetci ostatní sú rovnakí ??? Podľa niektorých tu asi áno ...

Keď si pôjdem skočiť bungee jumping, tak rád použijem brzdnú prípomoc toho lana. Nevim ako by sa k tomu stavali bioskokani ... :)
17.02.2023 - 08:20:38
01
Mohol by si to vyskúšať ... Prosím ...
17.02.2023 - 08:36:47
00
Na tebe? OK keď tak veľmi prosíš ... :)
17.02.2023 - 08:42:47
00
marseluspp napísal:
Takéto tvrdenie je smiešne.
To potom aj erotické domy by boli len pre starých, nevládnych, scvrknutých, a chorých na hlavu, na ktorých sa už žiadna žena nepozrie.

Akú ženu si si našiel, taký bordel musíš navštevovať...
17.02.2023 - 12:50:01
111
Dnes som vyuzil odblokovany ebike ?
Nejaky typek na cudnom FS s nosicom na kapsy vzadu a vpredu mal na riaditkach drziak a v nom nahradnu Bosch 500vku baterku ? najskor sme spolu stali na patronke na svetlach, to som mu usiel a potom ma dobehol na hradzi pri starom moste. Isiel tak 42 tak som si ho docvakol a vyuzil po ceste domov
18.02.2023 - 18:44:45
00
Celú túto tému si strašne užívam😂 a marseluspp básnicky ma donútili rehotať sa nahlas. Aj ja som som hrdý e-biker, ktorému elektrina umožňuje ďalej jazdiť. Mám artrózy III. a II., prvý infarkt a zastáva srdca mi zobrala tretinu srdca (aj výkonu), druhá zástava presvedčila lekárov o potrebe ICD (je to príbeh na dlhé rozprávanie). Takže teraz som ee-biker s dvomi baterkami a rád potlačím do kopca kohokoľvek 😉
19.02.2023 - 08:35:46
09
Ved ale treba pochopiť, pre koho tie e-priblizovadla su. Teba nikto nebude hejtovat, skor obdivovat. No taki zdravi (zdravo vyzerajuci) 20-30-40 rocni, ktori rovno zvolia E-pliagu a budu basnit (teraz naozaj nemyslim marselusa) o tom, ako športujú a zájdu dalej, rychlejsie, vyssie... si ziaden obdiv nezasluzia.
19.02.2023 - 16:53:17
110
...a ešte k tomu majú e-motorku namiesto pedelecu
19.02.2023 - 18:44:41
00
A nezabúdaj nohy do Ó a naobliekani😉
19.02.2023 - 19:32:56
01
JoKo napísal:
...a ešte k tomu majú e-motorku namiesto pedelecu

trápny šaško, len o niečo starší ako ja, ale další expert "na všetko" to sa tu nosí :-)
hlavne, ani netuší i o čom točí :-) lebo cyklistika je len jedna , tá jeho
19.02.2023 - 21:54:37
03
Mas pravdu, cyklistika je len jedna, ta bez motora 😉
20.02.2023 - 00:02:52
17
nová skúsenosť s e-bikerom (cca 35-38 ročný; mladši o 10-13 rokov ako ja):
e-biker: "Počúvaj, ty veľa jazdíš na bicykli, aké výživové doplnky mi odporúčaš?"
Ja: oči mi skoro z jamiek vyskočili :o :o - "Žiadne, vybrať baterku, jazdiť denne aspoň 3 - 4 hodiny a až potom uvažovať o doplnkoch pestrej stravy."
e-biker: "Mi nehovor, že nič neberieš?!"
Ja: Mám vo vrecku 2 energetické gély, magnézium a proteínovú tyčinku ako rezervu. Ak mám celodennku, radšej sa najem po ceste v reštike.
e-biker: A čo voda čo sypeš?
Ja: Nič, u nás v okolí máme viac ako 40 voľne prístupných rôznych minerálnych prameňov. Ak idem okolo, tak vždy sa zastavím, trochu sa napijem a naplním bidón.
e-biker: Neverím, to ja na elektrobicykli po hodine už nevládzem. Neexistuje, že sa dá ísť celý deň bez doplnkov výživy. Dokáž mi to.
Ja: Nebudem Ti nič dokazovať. Ak mi neveríš, nebudem míňať svoj čas a energiu na Teba ;) Dohodnime si 80+ km výjazd v Levočákoch.
e-biker: V Levočákoch mi baterka nevydrží na 80 km.
Ja: Tak ako Ti mám dokázať, že jazdím iba "na bežnú stravu a vodu, občas Cola/Kofola?"
THE END :@ :@
20.02.2023 - 09:56:17
511
keyboard_arrow_up