A co Toyota Auris TS? kufor 530L, pomerne kratka pristrojova dosk - teda vzdusne. Motor 1.6 97kw. Ked sa dopredavala dala sa kupit za 15tis. Teraz su jazdenky okolo 10tis.
27.02.2023 - 11:41:47
10
quasimoto napísal:
Touran mensi ako Octavka? Je o par cm (7-8) kratsi ale celkovo vacsi.

Ale 29" bike bez zlozenie nedam ani do ovela dlhsieho Passatu, problem je ale najme vyska, cize skor na MPV to vidim.

Ja som schopný dať 29" full s nevybratým kolesom aj do fabie, keď sedadlo spolujazdca natlačím a sklopím dopredu, ale je to boj.
Výška mi až tak nevadí, kvôli tomu mám 210 mm teleskop. Viac mi vadia skosené piate dvere, tvar krabice alá touran by bol lepší
27.02.2023 - 11:42:05
00
Avensis/Verso nema ziadne zasadne problemy, ak sa budes riadit starym namornickym pravidlom - japonsky diesel nebrat.
Inak z toho vyberu s-max, resp. mozno jeho dvojicku Galaxy. S-maxu sa zvazuje strecha smerom dozadu, a to asi na prepravu bikov nechces. Ak by si mal na ruke automat, tak tie, ktore su oznacene ako Powershift, zvyknu skoncit svoju misiu predcasne. Jedine ze v tom niekto menil olej kazdych 60 000. Powershifty sa vyskytuju v autach po facelifte, da sa to zistit podla VIN napr. na fordzona.sk
27.02.2023 - 11:47:43
10
Touran maly kufor :lol: Skoda ze si nerobim fotky co som tam pomestil... Octavka a pod. maju zdanlivo vacsi kufor, lebo su to dlhsie auta cca +25/30cm, ale tam to konci. Pokial len raz mesacne chces vozit bike vnutri, a pritom odviest niekoho okrem spolujazdca so sebou, tak sa pozrem ako to napraces do akehokolvek kombiku. Nehovoriac o rozoberani biku, skladani sedaciek, a vlastne okrem toho uz do kufra nic viac nedas. Do Tourana detske biky do 24" ani nevies ze tam je, bezny "dospelacky" bike taktiez kludne na stojaka a stale odvezies 4 osoby, full deto, maximalne podla ostatneho nakladu zhodit predne koleso. Mimo ineho uplne v pohode kombinacia do 3+3 biky a osoby, v kombiku nerealne. taktiez variabilita zadnych sedaciek, ja takmer vobec nevozim stredne sedadlo prave kvoli castej preprave biku a pod... Uz ani nezhadzujem predne koleso :-D K tomu vklude kocar a cokolvek ine.. Ano na dlhe predmety to neni lebo je pomerne kratky +-4,4m, ale inac vyuzitelnost priestoru bezkonkurencna voci kombikom. Ak je prevoz biku fakt okrajova zalezitost, tak v tom pripade kludne kombi, sam by som to tak riesil...
27.02.2023 - 11:48:52
01
McLoo napísal:
A co Toyota Auris TS? kufor 530L, pomerne kratka pristrojova dosk - teda vzdusne. Motor 1.6 97kw. Ked sa dopredavala dala sa kupit za 15tis. Teraz su jazdenky okolo 10tis.


Auris TS zhodou okolnosti mam doma a je to teda vnutri malicke. V porovnani s Kiou Ceed teda urcite, a o obycajnej Octavke III ani nehovorim. Okrem toho je to strasne nizke, a otvor do kufra je jak do tanku.
27.02.2023 - 11:51:55
01
Este drobnost - S-max aj Galaxy sa tvaria, ze su velke auta, ale podorys maju skoro rovnaky ako bezne kombiky (S-max je o 6cm kratsi a 5 cm sirsi ako Mondeo kombi, stary galaxy bol dokonca kratsi a uzsi ako rovnaka generacia mondea kombi)
27.02.2023 - 11:54:25
00
Mondeo, s-max, galaxy, passat a im podobne velke auta je celkom problem najst so sucim benzinom.
27.02.2023 - 12:00:43
00
celkom problem = na slovensku urcite nie
27.02.2023 - 12:25:19
00
S-max sa robil s 2.5T patvalcom, co davali do Focusa ST. Idealny motor pre rychlych tatkov :D
Inak jak ja vobec nie som priaznivcom dieslov, tak 2,0 TDCi by som sa relativne nebal. Vyrobili sa toho miliony kusov, diely na to su, az tak moc sa to nes*re.
27.02.2023 - 12:27:25
01
Vyberal som auto do 8000€ a skončil som pri Mondeu Mk4. Ale je pravda že z benzínov tam nie je moc na výber - predfl 2.0 je slabý a skôr či neskôr začne papať olej, pri 2.5T treba mať na banány, pofl Ecoboosty 1.6 a 2.0 idú parádne, ale so spoľahlivosťou je to trošku hop alebo trop. Dízle sú inak výborné... Powershift jedine ak už bol repasovaný (repas cca 2500€). Toto isté platí aj pre S-Max.
Vlastnil som aj Focus Mk3 a asi by som sa poobzeral po ňom - i keď možno nie na objem najväčší, ale má krásny široký kufor (cca +10cm voči Octavii) s pravidelným tvarom a hlavne dno kufra v rovine s nakladacou hranou (to považujem pri prevoze bajkov spolu so sedačkami sklopnými do úplnej roviny za dôležitý faktor). 1.0 EB je fajn, mal som ho rád a čo sa týka trojvalca je to iba v hlave... ak štvorvalec tak 1.5 EB pofl, akurát to neviem či bude do 10k €. Dobrý tip okrem klasického C-Maxu je aj Grand C-Max.
TSI v Octavii III/Leone Mk3/Golfe VII sú super a chybu s nimi neurobíš.

BTW môj 29" full nedám do žiadneho auta bez zhodenia predného kolesa (ani do aktuálneho Touranu, ani do 1. gen. Alhambry), takže toto ti celkom závidím :)

Verso som vtedy pozeral tiež, ale mne pre moje potreby prišlo krátke. Inak fajn autíčko. Fajn je ešte Mazda 6, len treba nájsť pekný, hrdzou nechytený kus, čo ma privádza k ďalšiemu tipu - Mazda 5.


Naposledy upravil 11kubo dňa 27.02.2023 - 12:48:19, celkovo upravené 1 krát.

27.02.2023 - 12:45:39
11
napisal som to nerzozumitelne, na slovensku urcite nezohnatelne. Viem, aky je v tom motor, ked je na SK, tak to auto ma uz inu vadu, alebo dovoz NL/DE - uplne "topka" stav etc.
27.02.2023 - 12:46:17
00
flyte napísal:
Auris TS zhodou okolnosti mam doma a je to teda vnutri malicke. V porovnani s Kiou Ceed teda urcite, a o obycajnej Octavke III ani nehovorim. Okrem toho je to strasne nizke, a otvor do kufra je jak do tanku.

Vidíš a mne sa zas pozdáva, resp corolla, keďže pozerám niečo do 5r.
Po 15rokoch so SCENICkmi ma práve láka niečo menšie. Deti vyrástli, bike vozím sporadicky, spravidla sám....
27.02.2023 - 13:00:14
00
Na jazdenie sam, alebo vo dvojici je ten Auris uplne v pohode pouzitelny. Pripadne s deckami povedzme na 1. stupni ZS.
Problem nastava napriklad v momente, ked za mna 185 cm chces posadit dalsieho takeho. Potom sa 15 minut zdrziavas amputaciou jeho noh. Dieta vo vajci za mnou tiez nehrozi.
27.02.2023 - 13:12:39
00
Moje plány môže stopnúť žena, nechce sedieť nízko
Ten druhy rad sedadiel si ešte musím preveriť, mám síce len 182 cm, ale synovia už majú viac a otázka času kedy dajú do zadu mňa 😂
27.02.2023 - 13:18:47
00
Ono vyhod pre rodinu s malymi detmi ma MPV daleko viac... Od nastupovania/nakladania/pasania deti ci vajicok/sedaciek (co povazujem za jednu z naj), cez variabilitu sedaciek, mozno kratsi ale stale nadpriemerne vyuzitelny kufor, moznost si stupit donho a nieco dociahnut/usporiadat,.. alebo len take obycajne nastupovanie a vystupovanie deciek cez kufor, to je najviac :-D Fakt uz len to pasanie deti, neskutocny rozdiel voci nizkym autam, porovnavam s Civicom, nebe a dudy, ten komfort... Ked to clovek robi s dvoma kusmi viackrat za den si to este len uvedomi o co sa cele roky okradal :-) Ale zas na druhu stranu si rad vychutnavam ten rozdiel v jazdeni.
Ano na sanky to mozno skrz dlzku neni, taktiez dlhsie lyze mozu robit problem, ale kocar+bike(kludne aj dva)+milion mensich alebo strednych veci, a stale 3-4 osoby, to do ziadneho kombika nezmestis. Nie nadarmo su to auta pre rodiny... Taktiez vnutri pokial ste neni familia basketbalistov alebo inak "mohutnych" ludi ziadny problem. Pokial su uz decka vacsie alebo casto vozeny vacsi ludia, a kufor na bike neni podmienka, tak ano stredne vacsi kombik bude kvoli dlzke/sirke lepsi. Sam som sa tomuto segmentu dlho branil ale dovtedy len MPV :rock:
A k motorizacii, no k tymto autam patri podla mna skratka nafta. Samozrejme kludne aj benzin, ale treba pocitat so spotrebou +-8L a viac, je to skratka krabica. Co je na moj vkus moc. Znamy prave kupil 2r. Tourana 1.8T, paradne auto, jazda aj dynamika, ale 9L... To mi zato nestoji.
11kubo Ak to patrilo mne, tak mam verziu s hlbsim kufrom, bez rezervy a tretieho radu sedaciek, a prave vdaka tomu sa tam zmesti. No a ze som krpaty a bike len M :-D
27.02.2023 - 13:21:35
03

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up