Ako riešite zdražovanie potravín v porovnaní s dobou pred infláciou?
Žiadno. Kupujem stále rovnaký tovar a rovnako veľa, neobmedzujem/e sa. 70% [ 40 ]
Kupujem rovnaký tovar, ale menej často či menšie množstvo, teda jem/e menej. 7% [ 4 ]
Kupujem už menší sortiment tovaru (len základné potraviny naj/lacnejšia značka+akcie/zľavy, drahý tovar a blbosti navyše čo netreba som prestal/a kupovať), v jedení sa neobmedzujem/e. 14% [ 8 ]
Kupujem už len nutné zákl. potraviny a potraviny v akcií/zľave, v jedení sa obmedzujem/e. 4% [ 2 ]
Kupujem už len tovar, k veľkosti balenia alebo schopnosti zasýtiť lacný (princíp veľa jedla za málo - príklad pečivo, múka, zemiaky, ryža, cestoviny, vločky, niektoré sladkosti...). Teda tovar, k veľkosti balenia alebo schopnosti zasýtiť drahý (draho a málo - príklad maslo, syr, tvarohy, cottage, šunky, jogurty, zelenina...), som prestal/a kupovať úplne. (Toto označte, ak kupujete vyložene štýlom čo najviac sa najesť za čo najmenej peňazí (€/deň), či už sa v jedení obmedzujete, alebo nie). 5% [ 3 ]
Celkový počet hlasov : 57
Scarinko jasne ze si si prisiel len pomrncat, ale si OT a este aj drzy jak vos. Chod s tym uz do prdele
27.02.2023 - 09:45:42
015
skorpion napísal:
Potraviny nemenia vahu, menia hmotnost (vaha je zariadenie na meranie hmotnosti). To len tak na okraj k terminologii :-D

Mam meteostanicu, ktora mi ukazuje teplo v jednotlivych miestnostiach.


Keď už sa teda chceš striktne držať terminológie, tak meteostanica meria teplotu a nie teplo :D.
Teplo je vnútorná energia, ktorú teleso prijme alebo odovzdá inému telesu. Teplota je stavová veličina.
27.02.2023 - 10:06:00
013
robertp1996 napísal:
Jasné, že to súvisí s cyklistikou. :) Strava a šport idú dokopy, a zaujíma ma, aký pohľad na to majú bikeri, a nie len mamičky na M. K. :)

si robíš prieskum pre obchodnú spoločnosť a nemáš data?
či si v nejakej prieskumovej firme ?
chod s tým na modreho koníka, nie na cykloforum.... :fubar:
27.02.2023 - 10:10:49
02
Nerobím prieskum od nikoho, ani nie som z prieskumovej firmy, hlasovanie je dobrovoľné... Proste ma len zaujíma, akí názor na to majú ľudia, a je to predsa len hodnovernejšie, ako to, čo uvedú médiá.
S vymazaním tejto témy nemám problém. Nepovažujem sa za človeka, ktorý si na tomto webe môže robiť čo chce. Takže kľudne nahlás(te) adminovi nevhodnú/nesúvisiacu tému, že to žiadate vymazať z dôvodu, že toto nie je M. K., on to vymaže, ja budem s tým OK, a život pôjde ďalej. :) Ale myslím si, že téma zdražovania potravín nie je zbytočná a ani ,,mamičkovská" téma, lebo sa týka nás všetkých (či nie?), rovnako ako politika, či vojna na Ukrajine, ktoré tu tiež majú témy (a určite aj na M. K.) :). Keby som založil tému o sebe (napr. robia mi zle v práci, nezvládam nočné, nemám babu, mám depresie poraďte, a podobné) - to by som si tu nedovolil, však by ste ma s tým poslali :D :D
27.02.2023 - 13:19:57
01
ale kdeze, presne taka tema tu ma uz 114 stran

https://www.mtbiker.sk/forum/o-hocicom/tazky-zivot-tenistu-t38003-1695.html

...a len taka poznamka - vysledky prieskumu o vydavkoch ludi na potraviny na fore, kde sa bezne prezentuju 5000+ eurove bicykle, maju dost slabu vypovedaciu hodnotu...
27.02.2023 - 13:35:12
06
Kupujem dookola len cestoviny, ryžu, chlieb, olej, maslo, mäso, syr. Zeleninu ziadnu,kedze vypestujem a z ovocia len jablka domace. Ziadne polotovary, balene vody, jogurty, konzervy, ani napr. balené bagety, majonézové šaláty-tie najviac zdrazeli a kvalita isla dole
28.02.2023 - 14:40:01
00
robertp1996 iba mala poznamka, preco aj ty nam nepovies tvoj nazor v hlasovani...?
28.02.2023 - 18:53:16
00
Chcel som povedať, len som chcel chvíľu počkať ako sa vyvinie téma a nechcel som to písať medzi prvými. Tak teraz už môžem :)

V podstate nákupy neriešim žiadno, keďže žijem s rodičmi a oni donášajú domov všetky potraviny. Aspoň od mamy sem tam započujem, že koľko nechala zas v obchode a za taký nákup. No nevšimol som si, že by obmedzila nejaké položky, alebo začala nakupovať inak.

Mal som však tú česť byť doma bez rodičov teraz v januári celý mesiac, tak to som si nakupoval a platil sám. Kupoval som ovs. vločky, celozrnné cestoviny, celozrnné toasty, mlieko. Zo začiatku som nakupoval aj tvarohy, biele jogurty, syr v akcii, šunku - túto skupinu som kombinoval s vločkami, alebo jedával nasladko samotné - hlavne tvaroh a jogurt. Sladím umelými sladidlami (asi lepšie ako cukor)... ešte pokračujem, nechtiac sa to odoslalo


Naposledy upravil robertp1996 dňa 28.02.2023 - 21:23:57, celkovo upravené 1 krát.

28.02.2023 - 21:22:21
00
Tak teraz si to zaklincoval chlapče.
28.02.2023 - 21:23:49
02
Mamahotel usetri najviac 😉
28.02.2023 - 21:29:53
00
26rocny snad uz aj nieco prispieva na chod domacnosti :-)
28.02.2023 - 21:46:52
01
Jasné, že berú :) Čo ste si mysleli, že by ma nechali bývat doma len tak zadarmo? :D

...potom som zistil, že mliečne výrobky idú do peňazí, lebo som si kúpil kopu tvarohov a jogurtov a za chvíľu to bolo zjedené. Tak som to prestal kupovať, a aj syry, šunku, a začal nakupovať relatívne lacné vysokokalorické sýte tovary ako čokolády 550 g za 2,20 tuším, čokoládové nátierkové krémy, tie veľké mysli 750 g za 2,50 a pod. Týmto som vyriešil, že mi na zasýtenie stačilo zjesť menej, aby som nemyslel na to, čo by som si ešte dal. A pár hodín som nemyslel na jedlo a nemal hlad/chute. Taktiež som vyriešil chuť na sladké, keďže už to samo bolo sladké, tak ak som sa po porcií ovládol (nie vždy), tak za chvíľu to bolo OK. Ak som to prehnal, potom mi dlho nebolo treba jesť, tak sa príjem výdaj vyrovnal.
Čo by som ešte kúpil občas, tak kávu, kečup, banány v akcií, čaje, možno 2x za mesiac ten syr.
Čo by som nepotreboval: cukor, múky, olej, maslo, margaríny, jogurty, smotany, mäso, zelenina, ovocie okr. banánov, pečivo okr. toastu, rôzne drobnosti, čo sa zmesia do dlane a stoja aj vyše euro...
28.02.2023 - 21:53:34
00
Logicky mama hotel ušetrí najviac. Radšej si zarobené peniaze ušetrím, alebo dám našim s dobrým pocitom, ako cudziemu na podnájom alebo banke na hypo. Keď je človek slobodný a pracuje, zbytok chodí na bicykli, a domov sa chodí len vyspať, tak si nemyslím, že treba na to odísť z domu. Ale neber to v zmysle, že ja ležím v posteli a rodičia nech sa točia okolo mňa. Oni robia to, čo by robili aj keby som s nimi nežil. Ba práveže sa im snažím vypomáhať (uložiť drevo na zimu, kosenie trávy...). A si myslím, že práve to je chyba, keď deti odídu kdesi ďaleko a každý je sám za seba, rodina by mala držať pokope. Kedysi sa stavali viacgeneračné domy, asi vedeli prečo, a dnes si väčšinou každý postaví malý bungalov.
28.02.2023 - 22:11:40
00
Práve banány sú najhoršie 🙂 zaplatíš za celý, zješ polovicu hmotnosti
01.03.2023 - 07:12:41
05
Teraz som akurát čítal článok, že okrem inflácie a energetickej krízy je aj dosť nízka úroda zeleniny z viacerých dôvodov takže tá postupne ide hore tiež.
01.03.2023 - 07:49:16
00
keyboard_arrow_up