toto nevymyslis: :D
"Známa klimatická aktivistka protestovala proti veterným turbínam.
Nórska polícia v stredu na demonštrácii v Osle nakrátko zadržala klimatickú aktivistku Gretu Thunbergovú, ktorú spoločne s ďalšími aktivistami vyviedla z budovy tamojšieho ministerstva financií. Demonštranti žiadali odstránenie veterných turbín, ktoré boli postavené na územiach využívaných pôvodným sámskym obyvateľstvom na pasenie sobov v strednej časti Nórska..."
https://www.aktuality.sk/clanok/FePlF6L/pocas-demonstracie-v-norsku-zadrzali-gretu-thunbergovu/
01.03.2023 - 16:34:40
01
M.Tódová a M.Jančkárová,rozhovor na aktuálnu tému:
https://www.youtube.com/watch?v=evcMJuz1DJI
01.03.2023 - 16:37:54
00
Dudo jadrova energia zle, uhlie zle, voda zle, vietor zle.... :D

moc toho uz nezostava. co... roztocime dynamo? :D
01.03.2023 - 16:48:48
02
https://www.aktuality.sk/clanok/elzvSFR/politicky-vyvoj-na-slovensku-je-znepokojivy-vyhlasil-pavel/

Česká eurokomisárka Věra Jourová sa obáva, že by sa Slovensko mohlo po predčasných parlamentných voľbách stať v rámci EÚ druhým „Maďarskom“.

Jourová zdôraznila, že Rusko v Európe intenzívne posilnilo svoju propagandu, pričom najviac zasiahnuté sú podľa jej slov Slovensko a Bulharsko. Zdôraznila, že obe krajiny čakajú voľby. „V oboch krajinách vidíme politikov, ktorí sa neštítia robiť si politické body na strachu ľudí z vojny. Mám obavu, že by to mohlo znamenať, že nebudeme mať Maďarsko jedno, ale tri,“ povedala eurokomisárka.

Kritizovala tiež európskych politikov za podľa jej slov zbytočne uhladenú politickú korektnosť voči maďarskému premiérovi Viktorovi Orbánovi. „Viktor Orbán nie je len problém pre V4. Je veľkou neznámou, ako sa bude ďalej Maďarsko vyvíjať, pre celú Úniu,“ myslí si Jourová. Jediný, kto bol schopný naňho verejne morálne apelovať, bol podľa nej ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
01.03.2023 - 16:54:26
00
King 👑 Slota …

🔓 : https://dennikn.sk/3261944/slota-chcel-na-emisiach-oholit-fica-o-miliony-vazenie-mu-hrozi-za-tisice/?cst=83346b84dbf0b77c5bab0c0d8f05b85bd6b434b41670a0db9f2bfb812c0ad4b9
01.03.2023 - 17:32:55
01
milos21 napísal:
Možno hej, po mojej poslednej voľbe OĽANO je to dezilúzia, nečakal som že to spraví ešte väčší rozklad spoločnosti ...

a v tom je Tvoj problém (žiaľ) nechal si sa nachytať a ozaj dobrý politický marketing Matelka
aj mne sa zo začiatku "pozdával" ALE keď som si pozrel kandidátku, Záborská, Vašečka, Čepček, ... hneď som mal jasno a k tomu, pozametal z u ulice, zbytok vnúl (česť výnimkám, aj keď veľa ich tam nenachádzam)
začal som byť prudko ostražitý a povedal som si ON nie
apropooo, čo z toho čo hlásal ozaj reálne splnil ?
a o čom nič ani nemukol (pretláčanie katolibanu) a PRETLAČIL ? (v akejkoľvek forme)
keby sa bol prezentoval svojou katolibanskou rétorikou, (a kamarátmi, ktorých podosadzoval na posty) nedostal by sa ani na úroven politicky mŕtveho KDH
ale klobúk dole, mal špičkovú agentúru a 101 % oklamal sklamaných z hranola a jeho zbojníckej družiny :-(
01.03.2023 - 19:56:40
02
Dudo napísal:
toto nevymyslis: :D
"Známa klimatická aktivistka protestovala proti veterným turbínam.
Nórska polícia v stredu na demonštrácii v Osle nakrátko zadržala klimatickú aktivistku Gretu Thunbergovú, ktorú spoločne s ďalšími aktivistami vyviedla z budovy tamojšieho ministerstva financií. Demonštranti žiadali odstránenie veterných turbín, ktoré boli postavené na územiach využívaných pôvodným sámskym obyvateľstvom na pasenie sobov v strednej časti Nórska..."
https://www.aktuality.sk/clanok/FePlF6L/pocas-demonstracie-v-norsku-zadrzali-gretu-thunbergovu/

treba to prečítať celé - primárny problém nie sú turbíny ako také, ale že sa postavili tam, kde nemali
01.03.2023 - 20:17:37
00
LL, presne ,po volbach som bol na jednej strane rad za zmenu ,len mi furt neslo do hlavy ze preco az tolko ludi to hodilo prave olano a drahej neveste ,sipil som problemy ...tak ako ked prvy raz kandidoval fico ,s vtedajsimi kolegami sme sa bavili ,"ze sak by vyskusali " a ja som im vravel, ze ziadna zmena, on bude este horsi ako meciar ...a?! tak rad by som sa mylil ...
01.03.2023 - 20:37:55
02
janovarga, to mi je jasne, na susi to vadi vtacikom a sobom, na mori rybyckam. Mas aj riesenie?
To je bizarne... vodne elektrarne vadia rybam, solarne uberaju urodu... tak sa nejako musime rozhodnut. Alebo protestujem proste proti vsetkemu? Dost to poskodzuje dobru myslienku, nieco ako obliat farbou obraz v muzeu... :x
01.03.2023 - 20:40:21
04
janovarga napísal:
treba to prečítať celé - primárny problém nie sú turbíny ako také, ale že sa postavili tam, kde nemali


Prezradím ti male tajomstvo, ze zrovna Norsko je jedna z tych krajin kde vela veci riešia cez data. Verim tomu, ze ten priestor bol vybrany tak aby investicia bola co najefektivnejsia. Ona by si nasla vsade nieco.
01.03.2023 - 21:13:03
00
Riešenie je studená fuzia nie?
01.03.2023 - 21:25:16
00
Spoliehať sa na studenú fúziu je to isté ako sa spoliehať na warp pohon, zatiaľ sú to špekulatívne hypotézy viac fi ako sci.

PS: ja by som najskôr začal “teplou” fúziou, tá vieme že existuje všade okolo nás vo vesmíre, aj v car bombe a hádam raz stabilne vo fúznom reaktore…
02.03.2023 - 08:23:22
00
Dudo priamo z článku: "Nórsky najvyšší súd v roku 2021 rozhodol, že dve veterné elektrárne, ktoré sa nachádzajú v centrálnej časti krajiny, porušujú práva etnickej skupiny Sámov garantované medzinárodnými dohovormi." .. čiže ak by tam nebola spomenutá Greta (v podstate clickbait, no zároveň zvýšená pozornosť), tak by to bol klasický protest, proti tomu, že my sme tu tradičný obyvatelia a vy ste nám napriek dohodám postavili turbíny a servisné cesty k nim a sami ste uznali, že to tak nemalo byť, no nič s tým nerobíte.. áno, môže to byť typický "nie na mojom dvore", ale to tým Samom môže byť u pr..le, keďže zjavne sú v práve a navyše im to (min.casti) vadí.. čiže riešenie je normálne sa dohodnúť, min.predtym..
Zubesuch možno ťa to prekvapí, ale aj na SVK sa veterné elektrárne umiestňujú na základe dát a hodne ich v najbližšej dobe vyrastie v okoli Ga - Sereď atď... a už vidím ako nadšene budú tieto vrtule vítať obyvatelia jednej zapadoslovenskej obce, keď im vyrastú cca 300 m od barakov a urobia s tým prd, lebo je to už vedľajší kataster a pozemky patria istej organizácií z NR..a to všetko na základe dát o vetre
02.03.2023 - 08:44:10
03
Jano amen. Ale aj tu ludia citaju len tie nadpisy, to na nasratie a povysenectvo uplne staci, o viac velkemu mnozstvu "citatelov" ani nejde...


Ad volit Matelka. Pred volbami som sa bavil s kolegom, vraj nevie koho, hodi to asi Psychopatovicovi. Vravim mu ano, vresti ako chora vrana a je v tom vyborny, ale staci to? To je fajn v opozicii, ale vies si ho predstavit vladnut?
Povedal, ze nevie a ze mam pravdu. A aj tak mu to hodil. Takze tolko k tym predvolebnym "analyzam". Ako povedal uz Hascak, bezny volic toho zial nie je schopny a klze iba po absolutnom povrchu = nadpisy clankov...

A jeden obrazok lepsi ako milion slov

img.projektn.sk
02.03.2023 - 11:35:56
03
cokupit napísal:
Jano amen. Ale aj tu ludia citaju len tie nadpisy, to na nasratie a povysenectvo uplne staci, o viac velkemu mnozstvu "citatelov" ani nejde...

Jasne, a prave preto som ODCITOVAL cast clanku, by bolo jasne, ze ide o zachranu sobov. Usla ti moja pointa, vcera strajkujem za greendeal, dnes za soby a zajtra? Sustavne nasieram ludi, ktorych som vcera uz horko-tazko na greendeal presvedcil. A znovu sa opytam, riesenie je vrtule na Marse? Este vela kompromisov budeme musiet urobit na dosiahnutie ciela a soby sa musia uskromnit tiez.
Ale kludne si kopni...
02.03.2023 - 11:49:36
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up